Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

@rtur

Zegarek Klubowy 2012

Rekomendowane odpowiedzi

..i bez sensu (moim zdaniem)

 

chcesz 25 chętnych na kota w worku - powodzenia.

Łukasz ma racje.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Uważam tak samo od początku. W tym momencie deklarujemy, że wydamy 8000 nie wiadomo na co. I to jest bez sensu.

 

Fakt. To co proponujesz? Ustalić najpierw rzeczywisty budżet wokół którego będziemy się poruszać, czy rozmawiać z producentami? Może najpierw ustalmy budżet, będziemy mieć jasną sytuacje kto jest chętny i na co możemy liczyć.

 

Proponuję zacząć od rozmów z producentami. Zobaczymy kto i za ile będzie skłonny wykonać zegarek. Dla jasności rozmowy można narzucić widełki cenowe: 6000 - 10000 zł. Może któryś z producentów przedstawi więcej niż jedną propozycję. Następnie po zebraniu wszystkich projektów i uzyskaniu informacji na temat możliwych do wykonania zmian, podejmiemy dyskusję, który projekt wybieramy i z jakimi zmianami. Jak zbierze się odpowiednia liczba osób chętnych wtedy złożymy zamówienie u producenta. Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam tak samo od początku. W tym momencie deklarujemy, że wydamy 8000 nie wiadomo na co. I to jest bez sensu.

 

 

 

Proponuję zacząć od rozmów z producentami. Zobaczymy kto i za ile będzie skłonny wykonać zegarek. Dla jasności rozmowy można narzucić widełki cenowe: 6000 - 10000 zł. Może któryś z producentów przedstawi więcej niż jedną propozycję. Następnie po zebraniu wszystkich projektów i uzyskaniu informacji na temat możliwych do wykonania zmian, podejmiemy dyskusję, który projekt wybieramy i z jakimi zmianami. Jak zbierze się odpowiednia liczba osób chętnych wtedy złożymy zamówienie u producenta. Tyle.

to jedyna właściwa droga o czym wspominałem na początku dyskusji. A i tak najgorzej będzie z dojściem do porozumienia odnośnie tych zmian :)


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tą ścieżką szlliśmy w ubiegłych latach i nic nie wyszło ! Liczyłem , że znajdę chętnych w ciemno. Bo pod szyldem klubu. I znalazło się kilku. Dla idei . Prosiłem o wstrzymanie się z komentarzami na nie. Umiejętność zniechęcania jest naprawdę najwyższej jakości . Postaram się dać konkretną ofertę w takim razie ale wiem , że zaczną się komentarze w stylu "za żółty " czy " za okrągły" . Założenia miałem inne. Może zbyt naiwnie . Propozycja była kierowana do wąskiego grona ludzi marzacych o "drozszym klubowiczu " a nie szukających tańszej okazji na zakupy . I miało nie być demokratycznie bez kwekania i marudzenia. Tylko deklaracje dla chętnych do zakupu w ciemno. Zrobił sie z tego jarmark z niesympatycznymi komentarzami zupełnie bez sensu. Ostatnie wpisy tu nie pasują. Nie wiem po co pisać nie w temacie?


@rtur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

I miało nie być demokratycznie bez kwekania i marudzenia. Tylko deklaracje dla chętnych do zakupu w ciemno. Zrobił sie z tego jarmark z niesympatycznymi komentarzami zupełnie bez sensu. Ostatnie wpisy tu nie pasują. Nie wiem po co pisać nie w temacie?

 

Jesteś autorem wątku. Skoro uważasz, że nie pasują, to kontynuuj temat według własnego uznania. Ja nie zadeklaruję chęci zakupu zegarka za kwotę bliską 10.000 zł skoro nie wiem co kupuję. A nie chcę kupować przysłowiowego kota w worku. Życzę powodzenia w realizacji projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założę drugi wątek "demokratyczny" zobaczymy


@rtur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

założę trzeci i czwarty,,,

a je założyłem i będę mu wierny - nic nie zmienię

pociągniemy z grubej rury w/g wstępnych założeń i albo projekt przeżyje, albo nie

z pomocą forumowiczów

 

i nie zakładaj wątków- w ankiecie masz 27 głosów - czyli zakładane min. i życzę z całego serca żeby dotrzymali słowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sledze ten watek bo byc moze kiedys zdecyduje sie na taka klubowa limitke, ale na chwile obecna > 8k PLN nie jest dla mnie :)

Dlatego zaglosowalem za to by zegarek byl tanszy.

Ale...

Zeby wilk byl systy i owca cala to moze taki wariant rozwiazania na zegarek klubowy:

1. Zegarek klubowy bedzie w dwoch wersjach: eco i VIP. Kazda z tych wersji moze byc u innego producenta czyli klubowke dla wersji eco zrobi Hamilton a dla wersji VIP np. Vulcain

2. Nastepnie trzeba bylo by ustalic budzet: dla eco np. 3000-5000zl dla VIP > 8000zl

 

Bo tak zawsze bedzie ktos nie zadowolony.

Moje 2cetns do tego watku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mogę prosić osoby glosujące na tak o ujawnienie się . Może faktycznie mamy już wystarczającą liczbę chętnych ? Ale nie wierzę w anonimy


@rtur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem chętny - szczególnie na Vulcaina ale jak będzie inny to również będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nauticalem jestem zainteresowany - a może rozważyć reedycję Golden Vioce, może by było taniej a jest świetny i dekiel daje duże możliwości twórcze.


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za.

Niemniej jednak nie jest mi wszystko jedno, jaki zegarek kupię :)

Dlatego za bardzo sensowna uważam propozycję Mariusza:

 

Proponuję zacząć od rozmów z producentami. Zobaczymy kto i za ile będzie skłonny wykonać zegarek. Dla jasności rozmowy można narzucić widełki cenowe: 6000 - 10000 zł. Może któryś z producentów przedstawi więcej niż jedną propozycję. Następnie po zebraniu wszystkich projektów i uzyskaniu informacji na temat możliwych do wykonania zmian, podejmiemy dyskusję, który projekt wybieramy i z jakimi zmianami. Jak zbierze się odpowiednia liczba osób chętnych wtedy złożymy zamówienie u producenta. Tyle.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za.

Niemniej jednak nie jest mi wszystko jedno, jaki zegarek kupię :blink:

Dlatego za bardzo sensowna uważam propozycję Mariusza:

 

Też jestem za i zgadzam się w 100% z chronofil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w ankiecie zagłosowało już 29 osób na tak a kilka osób napisało jasno , że pasuje im Vulcain zaczniemy od niego. Będzie może bardziej konkretnie i kilka głosów się ujawni.


@rtur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na tak, ponieważ zegarek klubowy i tak bym prawdopodobnie kupił (z tego powodu, że jest klubowy - nie dlatego, że jest spełnieniem marzeń), a możliwość zorganizowania zegarka z "wyższej półki" (jakkolwiek by to definiować) jeszcze bardziej zwiększa atrakcyjność takiego zegarka. Poza tym - patrząc po wynikach ankiety i dyskusji w wątku, jest coraz liczniejsza grupa myśląca podobnie...


I'm timeless like a broken watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki problem ? Możemy myśleć o Fortisie ! I innych . Jeśli cel jest wspólny to ja daję czas i serce ! Mam wrażenie , że już kilka osób dba o wspólny cel . Poza brandami. Im wyżej uda się porozumieć tym lepiej dla klubu. Ale dla dobra projektu warto już zadbać o " nie do końca przekonanych " .


@rtur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Golden Voice (Square) czy KonTiki to wg mnie bardzo fajne pomysły na spersonalizowany klubowy zegarek.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rtur, nie chcę Cię krytykować bo rozumiem Twoją idę ale niestety takie podjęcie tematu nie przejdzie. Popatrz co się działo z tańszymi projektami i co wyszło. Zainteresowanych mnóstwo, głosujących mnóstwo, kupujących garstka. I tak będzie i teraz. Nikt nie kupi w ciemno tylko dla idei. I jest to poniekąd zrozumiałe.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KonTiki to świetny pomysł, ale mimo wszystko szedłbym troszkę wyżej. Po cichu marzy mi się np Dornbluth 99.1. Choć z tego co pisał Klaudiusz, to oczekiwanie na jeden zegarek jest już strasznie deprymujące, a co dopiero na ok 25 sztuk. Ja bym mimo wszystko poczekał, bo to naprawde piękny zegarek jest :blink:


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli mógłby coś zasugerować , ograniczyłbym się do tych modeli ,które

a) są wykonalne ( producent się zgodzi)

:blink: cena nie przekroczy 8/10k

c) są w jakiś sposób na tyle akceptowalne przez większość glosujących ,że da się zebrać grupę 20-25 chętnych

d) są po trosze kultowe , po trosze ciekawe ( chyba nikt nie chciałby w tej cenie np zegarka Rage Age:)

 

Uważam że szanse sa na

Vulcain Nautical

Eterna Super Kon Tiki Edition Limited 1973

 

inaczej z miejsca nie ruszymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz, że są szanse na Eterne? Rozumiem, że były w tej sprawie prowadzone już jakieś rozmowy z tym producentem, tak?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli mógłby coś zasugerować , ograniczyłbym się do tych modeli ,które

a) są wykonalne ( producent się zgodzi)

:blink: cena nie przekroczy 8/10k

c) są w jakiś sposób na tyle akceptowalne przez większość glosujących ,że da się zebrać grupę 20-25 chętnych

d) są po trosze kultowe , po trosze ciekawe ( chyba nikt nie chciałby w tej cenie np zegarka Rage Age:)

 

Uważam że szanse sa na

Vulcain Nautical

Eterna Super Kon Tiki Edition Limited 1973

 

inaczej z miejsca nie ruszymy

Jestem za ew. zapytałbym o presidenta jako klasyka jeśli jest szansa przy tym budżecie


@rtur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.