Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

 
IMG20230825144929.thumb.jpg.86b51e3c8d1655958da8094fcf697b53.jpg

I to jest fajny kierunek i bardzo fajny zegarek. Też go kiedyś mierzyłem i pomimo sporego rozmiaru był bardzo wygodny. Gdybym miał go kiedy nosić, to byłby mój wybór z tej całej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potraficie odczytać na tym zegarku godzinę? Może to kwestia zdjęcia i moich oczu ale tam tyle się dzieje, że nie widzę wskazówek 😁

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Potraficie odczytać na tym zegarku godzinę? Może to kwestia zdjęcia i moich oczu ale tam tyle się dzieje, że nie widzę wskazówek 😁

 

Jak to za dziesięć 1 lub 13 🤗🤗🤗

Tu jest tyle samo wskazówek 😁😁😁

IMG20230825205257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalna przymiarka. 

 

Nic się nie zmieniło, 40mm za duży a 35 za mały. Ale przynajmniej sobie na żywo kolor zobaczyłem. Fajny 🙂

 

DSC_3522.thumb.JPG.d45b0b820f9b3e66378e8ead0ec966e2.JPG

 

DSC_3524.thumb.JPG.e7d1e92386f343849d6ed0e7cabfec4b.JPG

 

DSC_3525.thumb.JPG.893858629d76e5c61cfdc9b14c36d103.JPG

 

DSC_3528.thumb.JPG.d1d7e4d592004ccebedc98f4fcd07e1c.JPG

 

 

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, evilym napisał(-a):

Finalna przymiarka. 

 

Nic się nie zmieniło, 40mm za duży a 35 za mały. Ale przynajmniej sobie na żywo kolor zobaczyłem. Fajny 🙂

 

DSC_3522.thumb.JPG.d45b0b820f9b3e66378e8ead0ec966e2.JPG

 

DSC_3524.thumb.JPG.e7d1e92386f343849d6ed0e7cabfec4b.JPG

 

DSC_3525.thumb.JPG.893858629d76e5c61cfdc9b14c36d103.JPG

 

DSC_3528.thumb.JPG.d1d7e4d592004ccebedc98f4fcd07e1c.JPG

 

 

 

 

 

35mm nie jest za mały wg mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, 1_Dominik napisał(-a):

 

35mm nie jest za mały wg mnie.

Zgadzam się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Finalna przymiarka. 
 
Nic się nie zmieniło, 40mm za duży a 35 za mały. Ale przynajmniej sobie na żywo kolor zobaczyłem. Fajny 
 
 


40 mm jest duży i mógłby mieć lepiej wyprofilowane ucha, ale świetnie mi się go nosi, jest mega wygodny.

35 na normalnym w miarę nadgarstku owszem, ale jak ktoś lubi styl biżuteryjno-vintage, ewentualnie streetwear. Bo jako sportowy nie bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, 1_Dominik napisał(-a):

 

35mm nie jest za mały wg mnie.

Na żywo 40 wydawał się większy, a 35 mniejszy...

Trzymam się zdania że 37-38 byłby idealny. 

 

19 godzin temu, rafi napisał(-a):

 


40 mm jest duży i mógłby mieć lepiej wyprofilowane ucha, ale świetnie mi się go nosi, jest mega wygodny.

35 na normalnym w miarę nadgarstku owszem, ale jak ktoś lubi styl biżuteryjno-vintage, ewentualnie streetwear. Bo jako sportowy nie bardzo.

 

Ja mam mniejszy nadgarstek niestety. 

Zgadzam się co do oceny 35.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę i patrzę na te zdjęcia i wg mnie mógłbyś nosić obydwa. 35 jako biżuterię (jak pisał @rafi) a 40 jako sportowe EDC. Nosisz Carrerę, która przy tym PRXie jest jak supertankowiec przy kajaku 😝

 

… co nie zmienia faktu, że to moje zdanie i oparte o zdjęcia - finalnie to ty będziesz nosił ten zegarek i ty masz się w nim czuć dobrze. Mam wrażenie, że za bardzo kupiłeś się na szukaniu stalowego sportowego zegarka ze zintegrowaną bransoletą zamiast szukania fajnego zegarka 😁

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Patrzę i patrzę na te zdjęcia i wg mnie mógłbyś nosić obydwa. 35 jako biżuterię (jak pisał @rafi) a 40 jako sportowe EDC. Nosisz Carrerę, która przy tym PRXie jest jak supertankowiec przy kajaku 😝

 

… co nie zmienia faktu, że to moje zdanie i oparte o zdjęcia - finalnie to ty będziesz nosił ten zegarek i ty masz się w nim czuć dobrze. Mam wrażenie, że za bardzo kupiłeś się na szukaniu stalowego sportowego zegarka ze zintegrowaną bransoletą zamiast szukania fajnego zegarka 😁

 

Tak, mógłbym nosić obydwa. 35 niewiele mniejszy niż Nomos, a 40 niewiele mniejszy niż Carrera. Ale jednak mi nie pasują.

I czy się skupiłem? Gdyby tak było już dawno bym coś kupił. Szukam zegarka który wpasuje się w moją mini kolekcję i godnie zastąpi Aquisa. Stylistka zintegrowanej bransolety bardzo mi się podoba, ale nie jestem na nią zafiksowany. Dobrym przykładem jest fakt, że na pierwsze zakupowe miejsce wskoczył ZuluTime GMT 39mm 😁


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zulu jest świetny ale spiesz się z zakupem - od połowy września kolejna podwyżka w SG (która to już?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, mógłbym nosić obydwa. 35 niewiele mniejszy niż Nomos, a 40 niewiele mniejszy niż Carrera. Ale jednak mi nie pasują.
I czy się skupiłem? Gdyby tak było już dawno bym coś kupił. Szukam zegarka który wpasuje się w moją mini kolekcję i godnie zastąpi Aquisa. Stylistka zintegrowanej bransolety bardzo mi się podoba, ale nie jestem na nią zafiksowany. Dobrym przykładem jest fakt, że na pierwsze zakupowe miejsce wskoczył ZuluTime GMT 39mm 

Widzę, że projekt pn. ZuluTime GMT 39 wszedł w fazę realizacji. Trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafi napisał(-a):


Widzę, że projekt pn. ZuluTime GMT 39 wszedł w fazę realizacji. Trzymam kciuki emoji6.png

A żebyś wiedział 😁 Chociaż super parcia nie ma. 

 

Dzisiejsze porównanie Zulu Time GMT. Rozmiar 39 i 42. Zdjęcia nadgarstkowe z dwóch różnych dni, bo większego (czarnego) mierzyłem wcześniej i już mi się nie chciało robić kolejnych zdjęć z zielonym. 

 

Co sądzicie o 39mm? Ja myślałem że będzie jednak trochę mniejszy. Co nie znaczy że jest źle. Czułem się z nim jak z Aquisem 41,5mm.

 

Odnośnie koloru to zielono-złoty fajny. Ale nie dla mnie. Jak coś to czarny albo niebieski. 

 

DSC_3577-01.thumb.jpeg.5f0e49f1e922a4f7e4c40292af42ec1e.jpeg

 

DSC_3581.thumb.JPG.31f9cd93f983239fcfebb42f8837a223.JPG

 

DSC_3583.thumb.JPG.60ee1207ba10ce8de3fa0fe83003b487.JPG

 

DSC_3579.thumb.JPG.f5676412bd50be3bb3e7a35284146728.JPG

 

DSC_3530.thumb.JPG.38b950e14e62fd6cf3bf9fde738b24c1.JPG

 

DSC_3532.thumb.JPG.dce7b52047f1fffffa15c25d4abe798c.JPG

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak gadaliśmy - to jest niby 39 ale 47 mm L2L i męskie end linki więc realnie bliżej 50. Sporo. Ale to fajny zegar.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention]evilym [/mention] 39 IMO ideolo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@evilym

39 mm lepiej pasuje do Twojego nadgarstka. 

 

Ta wersja z zielonym bezelem interesująca. Ciekawe jak się prezentuje w normalnym świetle. Ten zegarek ma wypukłe szkiełko i AR, dlatego odbiór tarczy może się różnić w zależności od padania światła. Ja np. przy czarnym czasami mam wrażenie, że tarcza nie jest czarna, tylko ... hmm.. antracytowa.  

 

Aha, i nie uważam (jak @cordi7 ), że on jest duży. l2l samo w sobie jest w normie, choć faktycznie ucha mogłyby być nieco krótsze. Na początku musiałem przyzwyczaić się do ciężaru, bo ostatnio nosiłem kwarca 😉 Ale Ty @evilym masz Carrerę, więc dla Ciebie będzie leciutki 😇

 

Swego czasu zastanawiałem się nad niebieskim, ale nie był (i chyba nadal nie jest) u nas dostępny (wtedy tj. w czerwcu był na zamówienie z nieokreślonym czasem dostawy). 

Edytowane przez piku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Tak jak gadaliśmy - to jest niby 39 ale 47 mm L2L i męskie end linki więc realnie bliżej 50. Sporo. Ale to fajny zegar.

Racja i racja 🙂

 

20 godzin temu, rafi napisał(-a):

[mention]evilym [/mention] 39 IMO ideolo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

👍

 

19 godzin temu, piku napisał(-a):

@evilym

39 mm lepiej pasuje do Twojego nadgarstka. 

 

Ta wersja z zielonym bezelem interesująca. Ciekawe jak się prezentuje w normalnym świetle. Ten zegarek ma wypukłe szkiełko i AR, dlatego odbiór tarczy może się różnić w zależności od padania światła. Ja np. przy czarnym czasami mam wrażenie, że tarcza nie jest czarna, tylko ... hmm.. antracytowa.  

 

Aha, i nie uważam (jak @cordi7 ), że on jest duży. l2l samo w sobie jest w normie, choć faktycznie ucha mogłyby być nieco krótsze. Na początku musiałem przyzwyczaić się do ciężaru, bo ostatnio nosiłem kwarca 😉 Ale Ty @evilym masz Carrerę, więc dla Ciebie będzie leciutki 😇

 

Swego czasu zastanawiałem się nad niebieskim, ale nie był (i chyba nadal nie jest) u nas dostępny (wtedy tj. w czerwcu był na zamówienie z nieokreślonym czasem dostawy). 

Zielony nie dla mnie. Ale zgodzę się co do światła. Mocno uciążliwe i trudno było znaleźć dobre miejsce, gdzie zegarek w ogóle dało się oglądać. 

Ciężar ok. Nieodczuwalny 🙂

 

Niebieski i czarny. Jak miałbym wybierać to sam nie wiem który. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie przymiarki

 

Glasfjut od zawsze mi się podobał. Pięknie wykonany zegarek! W dalszym ciągu uważam, że bardzo niedoceniany brand, który daje więcej niż się za niego płaci albo daje na full 

Niestety zegarek jest bardzo gruby co dla mnie go skreśla z mojej listy (uff) :)  

Pozostaje tylko sprawdzenie modelu SeaQ, który powraca do mnie co kilka miesięcy od dłuższego czasu

 

AP - mistrzostwo świata, świetnie wykonany. Nie ma się do czego czepić...ale...jednak nie. Nie wiem jak to opisać ale za dużo cukru w cukrze? Jakoś nie wyobrażam sobie go nosić jako jedyny i codzienny zegar. Światna rzecz jako kolejny do kolekcji. Za tą kasę wybrałbym coś innego chyba.

 

IMG_7210.jpeg

IMG_7211.jpeg

Edytowane przez pisar

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pisar napisał(-a):

Ostatnie przymiarki

 

Glasfjut od zawsze mi się podobał. Pięknie wykonany zegarek! W dalszym ciągu uważam, że bardzo niedoceniany brand, który daje więcej niż się za niego płaci albo daje na full 

Niestety zegarek jest bardzo gruby co dla mnie go skreśla z mojej listy (uff) :)  

Pozostaje tylko sprawdzenie modelu SeaQ, który powraca do mnie co kilka miesięcy od dłuższego czasu

 

AP - mistrzostwo świata, świetnie wykonany. Nie ma się do czego czepić...ale...jednak nie. Nie wiem jak to opisać ale za dużo cukru w cukrze? Jakoś nie wyobrażam sobie go nosić jako jedyny i codzienny zegar. Światna rzecz jako kolejny do kolekcji. Za tą kasę wybrałbym coś innego chyba.

 

IMG_7210.jpeg

IMG_7211.jpeg

SeaQ, który rozmiar? 

AP - pojawia się i znika w mojej głowie. Brak szybkiej regulacji, "każda rysa na szkle" widoczna z kilometra. A co z komfortem? Sam nie wiem, czy to jest zegarek dla mnie. 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

SeaQ, który rozmiar? 

AP - pojawia się i znika w mojej głowie. Brak szybkiej regulacji, "każda rysa na szkle" widoczna z kilometra. A co z komfortem? Sam nie wiem, czy to jest zegarek dla mnie. 

 

SeaQ tylko mniejszy - panorama date dla mnie za duży

 

AP miałem wrażenie, że to kupa stali z dodatkiem zegarka. Jakoś tak nie miałem odczucia całości. Ta bransoleta w swojej zajebistości świetna ale nie siedzi mi jako całość ten zegarek. Niby wszystko rozbite na elementy jest spoko ale całośćiowo jestem na nie

Chciałbym zobaczyć jeszcze wersję 40mm aby ostatecznie wyrobić sobie zdanie


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.09.2023 o 15:46, mario1971 napisał(-a):

SeaQ, który rozmiar? 

AP - pojawia się i znika w mojej głowie. Brak szybkiej regulacji, "każda rysa na szkle" widoczna z kilometra. A co z komfortem? Sam nie wiem, czy to jest zegarek dla mnie. 

Nie jest…widok rys na tym szlifie wypaliłby Ci wzrok…ale jest i plus utraty wzroku , nie musiałbyś cierpieć zastanawiając się czy „śrubki” idealnie ustawione 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.09.2023 o 15:46, mario1971 napisał(-a):

AP - A co z komfortem? Sam nie wiem, czy to jest zegarek dla mnie. 

Niedawno mierzyłem. Jest stosunkowo duży ale cienki (10,5 mm). Na moim nadgarstku leżał bardzo dobrze.  Zdziwiło mnie co innego. Napis na tarczy Audemars Piguet jest widoczny tylko gdy światło pada pod określonym kątem. Miałem wrażanie, że w większości "ustawień" nadgarstka napis nie był w ogóle widoczny. Miałem na ręku model bez logo AP ( z samym napisem ) i nie wyglądało to najlepiej. Może trzeba by jednak ponosić dłużej w różnych warunkach oświetleniowych, a nie tylko w salonie AP. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.