Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zakupem Santosa, więc wybrałem się do salonu przymierzyć wersję 36 i 40. Wszyscy piszecie że 36 taka w sam raz, nosi się jak większa, a 40 to klocek tylko na duże nadgarstki, ale ja mam zupełnie inne odczucia po przymiarce. Mimo że nadgarstek mam lichy, ok. 16,5 cm, to 40mm bardzo dobrze leżała, a 36 jakoś tak nieśmiało wyglądała. Może to przez optycznie mniejszy ciemny kolor, ale trochę mi namieszała w głowie ta przymiarka, bo mentalnie byłem nastawiony na 36.

40.thumb.jpeg.7184ed4d6c303a3df6bf3d72f3ad0c6a.jpeg36.thumb.jpeg.dbfd19439fdff54ec35321402556860f.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lotnisku w Monachium nie ma już sklepu z wieloma markami zegarków. Otworzył się za to salon Rolexa. Skorzystałem.
Najpierw 36mm:

fb26d5ec0b5259a77101fc79770bb5fc.jpg

a zaraz potem 40mm:

55cc048ae2dcf817bffbd5cc2a8d59f1.jpg

Zgodnie z przewidywaniami 36mm był wygodniejszy, ale troszkę mały. Za to 40mm wyglądał lepiej na nadgarstku, ale zaraz po zdjęciu 36mm nie wydawał się tak wygodny.

No zdjęciach nadgarstkowych tak bardzo tego nie widać, ale 36mm to jednak w rzeczywistości dość skromny rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, meinard napisał(-a):

Wszyscy piszecie że 36 taka w sam raz

 

Ja nie, ja pisałem inaczej (wątek w linku poniżej). Ale jeśli Cię Cartier kręci, to proponuję zainteresować się bliskimi krewnymi "Santosa właściwego" (był taki kawał o psie wojskowym albo milicyjnym, zresztą) czyli Santosami "100" i "Galbée". Model "100" będzie największy i najgrubszy. Z kolei Galbée, z najciekawszą tarczą, w rozmiarze XL okaże się mniejszy niż Carrée LM (chociaż właściwie one wszystkie są "carrée" ze względu na kształt koperty). Cartier namieszał z nazwami modeli tak, że trudno się połapać, a oprócz nazwy modelu wielkość zegarka zależy też od okresu, w którym był produkowany pod daną nazwą. 

 

W każdym razie, "duży" Santos podoba mi się bardziej niż "średni" ale cała linia nie kończy się na tych dwóch modelach, więc sprawa może wymagać dalszych poszukiwań.

 

 

 


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kaponier napisał(-a):

UN z tourbillonem. Wreszcie właściwy rozmiar dla mnie :)

 

Ja bardzo przepraszam, ale on mi się bardzo mocno kojarzy z Orisem ProPilot X Calibre 115. Bez tourbillona i prostokątnego telewizorka, ale wg tej samej koncepcji estetycznej, przy czym Oris wydaje mi się jednak ładniejszy i lepiej zaprojektowany. Dżentelmeni nie mówią o pieniądzach, więc liczb nie podaję, ale szkieletor UN z tourbillonem to mniej więcej trzy Orisy 115 (których łączna rezerwa chodu wystaczyłaby na miesiąc).


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2024 o 18:04, meinard napisał(-a):

Noszę się z zakupem Santosa, więc wybrałem się do salonu przymierzyć wersję 36 i 40. Wszyscy piszecie że 36 taka w sam raz, nosi się jak większa, a 40 to klocek tylko na duże nadgarstki, ale ja mam zupełnie inne odczucia po przymiarce. Mimo że nadgarstek mam lichy, ok. 16,5 cm, to 40mm bardzo dobrze leżała, a 36 jakoś tak nieśmiało wyglądała. Może to przez optycznie mniejszy ciemny kolor, ale trochę mi namieszała w głowie ta przymiarka, bo mentalnie byłem nastawiony na 36.

40.thumb.jpeg.7184ed4d6c303a3df6bf3d72f3ad0c6a.jpeg36.thumb.jpeg.dbfd19439fdff54ec35321402556860f.jpeg

Jacy wszyscy ;)  Elka jest bardzo wygodna, bierz dużego będziesz zadowolony, świetnie leży, mam podobny nadgarstek.

278377173_516199243249994_8437965659124318434_n.jpg.bb3674bce7da66e1dc4edb6107656b10.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zegarek, również od strony mechanizmu. Jedynie l2l nieco duze bo endlinki odstają 

IMG_20240420_122603.jpg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jan napisał(-a):

Piękny zegarek, również od strony mechanizmu. Jedynie l2l nieco duze bo endlinki odstają 

IMG_20240420_122603.jpg

A jak oceniasz jakość wykonania i spasowanie elementów? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario1971 bransoleta zintegrowana więc szpary przy endlinkach nie istnieją :)  Ogniwa bardzo ładnie się układają na ręce a polerowane elementy dodają uroku bransolecie. Jest quick release więc podmiana na pasek (jak by ktoś miał taki dziwny pomysł) nie jest problematyczna, zapięcie motylkowe klasyczne, działa jak powinno i można je przełożyć bez narzędziowo do paska.

Mechanizm bardzo ładnie wykonany, pasy i pieczęć Genewska, rotor chodzi praktycznie bez oporowo, dosłownie płynie i dobrze się na to patrzy, ale nie ma hakującej sekundy (RO chyba też nie? na pewno starsze  wersje nie miały).


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Jan napisał(-a):

@mario1971 bransoleta zintegrowana więc szpary przy endlinkach nie istnieją :)  Ogniwa bardzo ładnie się układają na ręce a polerowane elementy dodają uroku bransolecie. Jest quick release więc podmiana na pasek (jak by ktoś miał taki dziwny pomysł) nie jest problematyczna, zapięcie motylkowe klasyczne, działa jak powinno i można je przełożyć bez narzędziowo do paska.

Mechanizm bardzo ładnie wykonany, pasy i pieczęć Genewska, rotor chodzi praktycznie bez oporowo, dosłownie płynie i dobrze się na to patrzy, ale nie ma hakującej sekundy (RO chyba też nie? na pewno starsze  wersje nie miały).

A próbowałeś tej przedłużki na zapięciu? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario1971 nie, bransoleta i tak była za duża


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Jan napisał(-a):

Piękny zegarek, również od strony mechanizmu. Jedynie l2l nieco duze bo endlinki odstają 

 

 

Mierzyłem taki sam model. Nie podobał mi się (poza mechanizmem). Wydawał mi się zwykły, nieciekawy, tarcza nudna, a czcionka datownika oraz indeksy godzinowe wręcz brzydkie.  Od Royal Oak'a dzielą ten zegarek moim zdaniem lata świetlne. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Noszę się z zakupem Santosa, więc wybrałem się do salonu przymierzyć wersję 36 i 40. Wszyscy piszecie że 36 taka w sam raz, nosi się jak większa, a 40 to klocek tylko na duże nadgarstki, ale ja mam zupełnie inne odczucia po przymiarce. Mimo że nadgarstek mam lichy, ok. 16,5 cm, to 40mm bardzo dobrze leżała, a 36 jakoś tak nieśmiało wyglądała. Może to przez optycznie mniejszy ciemny kolor, ale trochę mi namieszała w głowie ta przymiarka, bo mentalnie byłem nastawiony na 36.




Na lotnisku w Monachium nie ma już sklepu z wieloma markami zegarków. Otworzył się za to salon Rolexa. Skorzystałem.
Najpierw 36mm:


a zaraz potem 40mm:

Zgodnie z przewidywaniami 36mm był wygodniejszy, ale troszkę mały. Za to 40mm wyglądał lepiej na nadgarstku, ale zaraz po zdjęciu 36mm nie wydawał się tak wygodny.

No zdjęciach nadgarstkowych tak bardzo tego nie widać, ale 36mm to jednak w rzeczywistości dość skromny rozmiar.


Obydwa te przykłady pokazują, że preferowany rozmiar będzie zależał od tego, czego wizualnie oczekujemy. Mniejszy Cartier wygląda imo bardziej bizuteryjnie. Nigdy nie mierzyłem Santosa, ale oglądając zdjęcia nadgarstkowe mam wrażenie, że ten zegarek przykleja się zawsze do nadgarstka, niezależnie od rozmiaru. Więc tylko od użytkownika zależy, czy chce mieć biżuteryjnego Cartiera, czy solidny, sportowy zegar.

W przypadku Exa już jednak widać, że 36 leży lepiej (pod względem wygody). Natomiast rozmiar, to znów kwestia oczekiwań wizualnych (choć oczywiście tu nikt raczej nie oczekuje biżuteryjności).

A, i jeszcze jedna uwaga ogólna: wydaje mi się, że na tzw. „odstające uszy”, to tylko mu zwracamy uwagę
oczywiscie pod warunkiem, że zegarek nie wystaje poza nagdarstek - wtedy, to już chyba każdy to widzi. Choć niektórzy to lubią…
Edit: ta ostatnia uwaga inspirowana oczywiście przymiarką VC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie zabawki na wakacje

IMG_20240430_235218.jpg

IMG_20240430_235122.jpg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem dwa. Jeden ostatecznie trafił do pudła.

68fba0dbacef5cf56ec5c25a0756b227.jpg
3c59810b10ec39fe86f7ed89abb7087a.jpg
82d51310c8a87984a71e073b0e44aad2.jpg
6ebfad1061ce89cca25513fa76a57663.jpg
64f52596254c3e79de9bd12efd7df0a2.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, rafi napisał(-a):

Mierzyłem dwa. Jeden ostatecznie trafił do pudła.

68fba0dbacef5cf56ec5c25a0756b227.jpg
3c59810b10ec39fe86f7ed89abb7087a.jpg
82d51310c8a87984a71e073b0e44aad2.jpg
6ebfad1061ce89cca25513fa76a57663.jpg
64f52596254c3e79de9bd12efd7df0a2.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dobrze Rafale wybrałeś. Bardzo. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Jan napisał(-a):

Śmiesznie zabawki na wakacje

 

Gdzie Ci się udało przymierzyć Underdoga ?


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mylof u znajomych którzy kupili na brytyjskim watch days


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z wyjazdu przymierzyłem dziś Doxę Sub 200t oraz 300t. Sympatyczne zegarki. Dwusetka jest w moim odczuciu zegarkiem bardzo filigranowym, taki odbiór potęguje najpewniej mała tarcza. Mimo chudego nadgarstka zdecydowałbym się raczej na 300t, tylko na bransolecie, na gumie moim zdaniem traci 

IMG20240502112610.jpg

IMG20240502112807.jpg

IMG_20240502_114007.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jan 

Byles w jednym z salonow Wempe? Patrzac po zegarkach (Zulu Wempe edition) chyba zgadlem? 

Jakies dwa-trzy tygodnie mialem okazje zajrzec na chwilke do ich salonu przy Friedrichstrasse, ale czas mnie gonil i nie bylo czasu na przymiarki. Tak sobie pomyslalem wtedy, zeby u nas w salonach byl taki wybor jak tam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piku to były różne sklepy ale zgadłeś wempe dla glass box i "ich" zulu


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.