Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Budżetowy zegarek mechaniczny- Tissot,

Budżetowe buty z galerii-CCC

Budżetowe buty ręcznie szyte- Bexley.

 

Jeżeli będziesz chodził codziennie wnjednych butach to słabo to widzę.

Budżetowe ręcznie szyte będą miały słaby krupon zatem bez zelowania nie spodziewaj się dużego przebiegu...

Remy nie wprowadzaj kolegów w błąd - nic tam recznie szytego nie ma, normalna fabryczna produkcja.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remy nie wprowadzaj kolegów w błąd - nic tam recznie szytego nie ma, normalna fabryczna produkcja.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Masz rację. Chodziło mi bardziej o konstrukcję - metoda Blake lub Goodyear.

No tak coś właśnie czuję, ale chcę spróbować. Nie mam w zwyczaju chodzić do pracy w dresach, czy jeansach jak niektórzy nauczyciele, dlatego jest potrzeba klasycznych, ale maksymalnie wygodnych butów. 6 godzin dziennie stania w nich na nogach robi swoje i kręgosłup czasem daje znać, mimo że dopiero po 30tce jestem.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Trzeba ćwiczyć aby wzmocnić pancerz mięśniowy który to utrzymuje kręgosłup.

Chodzi o mięśnie głębokie i bardziej specjalistyczne ćwiczenia niż brzuszki itd. Wydaje mi się że ćwiczenie "deska" jest zalecane.

Tu raczej pytałbym fizjoterapeuty, chyba że trenerzy personalni są w tym zakresie wyedukowani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Chodziło mi bardziej o konstrukcję - metoda Blake lub Goodyear.

 

Trzeba ćwiczyć aby wzmocnić pancerz mięśniowy który to utrzymuje kręgosłup.

Chodzi o mięśnie głębokie i bardziej specjalistyczne ćwiczenia niż brzuszki itd. Wydaje mi się że ćwiczenie "deska" jest zalecane.

Tu raczej pytałbym fizjoterapeuty, chyba że trenerzy personalni są w tym zakresie wyedukowani.

Plank (deska) w stałym repertuarze od trzech miesięcy, co nie zmienia faktu, że kręgosłup jest przeciążony :)

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby odciążyć kręgosłup trzeba wzmocnić gorset mięśniowy z prostownikami na czele. Plank, dużo pływania (mi lekarz zaleca szczególnie kraula) i siłownia - siady z obciążeniem, martwy ciąg, wiosłowanie sztangą w opadzie - ogólnie ćwiczenia wielostawowe  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam dużo pływania - lepsze niż wszelakie zabiegi i inne czary. 4x w tygodniu po 2 km i mięśnie wyćwiczone. No i ogólnie wzrost wydolności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby odciążyć kręgosłup trzeba wzmocnić gorset mięśniowy z prostownikami na czele. Plank, dużo pływania (mi lekarz zaleca szczególnie kraula) i siłownia - siady z obciążeniem, martwy ciąg, wiosłowanie sztangą w opadzie - ogólnie ćwiczenia wielostawowe ;)

Przy przysiadach trzeba wiedzieć jak siadać aby nie obciążać kolan (nie mogą wychodzić poza pionową linię palców od stóp). Pierwszy ruch jak by się siadało na ubikację a później do dołu bez zatrzymania ruchu gdzieś w połowie bo wtedy kolana utrzymują ciało.

Martwy ciąg bezwyginania się do tyłu.

Rozgrzewka to podstawa.

Basen najmniej kontuzjogenny.

Jedynie grzyby można złapać i ewentualnie zatoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby odciążyć kręgosłup trzeba wzmocnić gorset mięśniowy z prostownikami na czele. Plank, dużo pływania (mi lekarz zaleca szczególnie kraula) i siłownia - siady z obciążeniem, martwy ciąg, wiosłowanie sztangą w opadzie - ogólnie ćwiczenia wielostawowe  ;)

Tak to się robi :)

post-48316-0-77197300-1510329719.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko o pompkach zapomnijcie. Kiedyś na rehabilitacji mi zabronili ze względu na skrzywienie kręgosłupa. Grzecznie słucham do dzisiaj ;)

 

O butach miało być to mam pytanie. Trapery: Caterpillar czy Timberland? Ani jednych, ani drugich nie miałam, a lubię buty na zimę właśnie o tym wyglądzie. Tylko nie wiem, która marka jest lepsza i czy w ogóle można je porównać. Bo cenowo z tego co widzę Caty są tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

O butach miało być to mam pytanie. Trapery: Caterpillar czy Timberland? Ani jednych, ani drugich nie miałam, a lubię buty na zimę właśnie o tym wyglądzie. Tylko nie wiem, która marka jest lepsza i czy w ogóle można je porównać. Bo cenowo z tego co widzę Caty są tańsze.

Ani jedne ani drugie.Te buty mają tylko nazwy brzmiące po jankesku,a robione są po taniości w ciepłych krajach. Jak bym kupował buty w tym stylu to najlepszym wyborem są buty produkowane na North West Pacific Coast.White's,Wesco,Danner albo kanadyjskie Viberg,Dayton.Pierwszy wybór Viberg tylko dosyć drogie w mniejszym budżecie Danner. Dannery niewiele droższe od CAT czy T-land,ale za to szyte w Portland OR i dodatkowo to buty używane od lat przez USMC.,Chyba lepsza rekomendacja nie jest potrzebna,jeżeli coś jest używane latami przez Marines to musi być dobre. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caterpillar. I co z tego, że z Wietnamu? Wykańczam drugą parę (wytrzymują ponad dwa lata chodzenia niemal non - stop) ulubionego modelu, już nie produkowanego. Konstrukcja ponoć wzmacniana kevlarem - mogę w to uwierzyć.  Mam jeszcze 2 pary w zapasie. Za cztery lata przestanę chodzić.

post-6402-0-68501900-1510341292.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało ostatnio kupić buty już niestety nie produkowane! Dawno za mną chodziły ;)

Ecco mogło by pójść w Omegę i zrobić pare reedycji ze swojej starej kolekcji a szczególnie model viking!

 

post-22413-0-61039200-1510387111_thumb.jpeg

 

post-22413-0-49297800-1510387141_thumb.jpeg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caterpillar.Mam jeszcze 2 pary w zapasie. Za cztery lata przestanę chodzić.

 

Później się dziwią dzieci ze musza opróżniać strychy, piwnice i komórki po rodzicach! ;):D

A i zegarki tam znajdują! :D

 

A buty fajne w tym stylu co lubię! :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie udało mi się wygrać licytacji na Chippewy to sobotę w domu spędzam tak

d80168d3f01259d0147c8e51d60ecc08.jpg

Jestem pod ogromnym wrażeniem.

I chyba udało mi się dobrać idealny rozmiar bo stopa w bucie nie przesuwa się ani trochę i po 10 minutach noszenia kompletnie nic mnie nie ciśnie. Idealnie dopasowują się do stopy.

30c3540eab9cbcb3d657545a5d889ae8.jpg

Edytowane przez Mizu80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to się robi ;D

 

 

Najgorsze jest to że aby zrobić/utrzymać w miarę taki wygląd trzeba jeść regularnie co 2,5 lub 3h.

A mięśnie trochę kilokalorii potrzebują.

Jak wdrożysz takie regularne jedzenie to później nie ma wybacz bo organizm sam się upomina.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to się robi ;Dhttps://u

Jeszcze jak napiszesz ze " na sucho" to pogratuluję, no i ile masz lat? :)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie udało mi się wygrać licytacji na Chippewy to sobotę w domu spędzam tak

 

Jestem pod ogromnym wrażeniem.

I chyba udało mi się dobrać idealny rozmiar bo stopa w bucie nie przesuwa się ani trochę i po 10 minutach noszenia kompletnie nic mnie nie ciśnie. Idealnie dopasowują się do stopy.

 

Świetne buty, wyglądają na stopie jak dobrze dopasowany garnitur

 

Najgorsze jest to że aby zrobić/utrzymać w miarę taki wygląd trzeba jeść regularnie co 2,5 lub 3h.

A mięśnie trochę kilokalorii potrzebują.

Jak wdrożysz takie regularne jedzenie to później nie ma wybacz bo organizm sam się upomina.

Nie bądźmy sportowymi świrami i nie dajmy się zwariować, moje początki wyglądały w sposób bardzo podobny co Ty przedstawiasz, potem dałem sobie spokój z dopasowywaniem mojego stylu życia do jedzenia, to było zbyt męczące ale teraz jest jak należy. Jem kiedy mam czas, czasem zjem w ciągu dnia 4 posiłki a czasem 3 lub 5 aczkolwiek pi razy drzwi pilnuje żeby wpadła określona ilość jedzenia

Jeszcze jak napiszesz ze " na sucho" to pogratuluję, no i ile masz lat? :)

Na sucho 27 lat, młody jestem i życia nie znam heh.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione trzewiki - Alfred Sargent Hannover.77dbd6152debefbe11633c2831bdc4f9.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wygladasz, moje zdjecie 46+ :)

Na sucho 27 lat, młody jestem i życia nie znam heh.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wygladasz, moje zdjecie 46+ :)

Mam nadzieję, że w Twoim wieku będę wyglądał podobnie, dobra forma obecnie fizycznie jakoś się trzymam ale do 46 lat trochę mi brakuje i wiele może się zmienić heh dlatego szanuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani jedne ani drugie.Te buty mają tylko nazwy brzmiące po jankesku,a robione są po taniości w ciepłych krajach. Jak bym kupował buty w tym stylu to najlepszym wyborem są buty produkowane na North West Pacific Coast.White's,Wesco,Danner albo kanadyjskie Viberg,Dayton.Pierwszy wybór Viberg tylko dosyć drogie w mniejszym budżecie Danner. Dannery niewiele droższe od CAT czy T-land,ale za to szyte w Portland OR i dodatkowo to buty używane od lat przez USMC.,Chyba lepsza rekomendacja nie jest potrzebna,jeżeli coś jest używane latami przez Marines to musi być dobre. 

 

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Przejrzałam i najładniejsze z tych wymienionych jak dla mnie ma Dayton, który nie mieści się w zakładanym przeze mnie budżecie niestety. Ale przynajmniej wiem, że w Catach i timberach płaci się za logo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy cossie zmienilo ale     mam jedne Timberland   juz ladne kilka lat  ,wykonane sa baardzo dobrze . Moze w   nowych modelach jest gorzej ,ale ja  nie mialbym najmniejszego ptoblemu zeby je zarekomendowac . 

 

Dayton ma  swoj zaklad okolo 30min od mojego domu ,bylem tam kilka razy , w 100% reczna robota ,maja tylko kilku pracownikow stad termin oczekiwania na buty jest dluuugi . dlatego wycofalem swoja zaliczke , natomiast jakosc wykonania wydaje sie byc pierwszorzedna

 

 

-


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.