Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

od kilku lat pisze piorami sailor, najnowszy nabytek pro gear slim black/gold

wg mnie doskonaly stosunek ceny do jakosci, wykonanie bije na leb nawet pelikany souveren

 

post-109000-0-88048400-1586170477_thumb.jpg

 

tapatalk

verstuurd vanaf mijn iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to poka swoje ... PIÓRO :wub:

Jak nie masz pióra to dziękujemy :D

Tadzik, nie pamiętam, byś chwalił się swoim zegarkiem na tym Forum. Chociaż stary już jestem, przez co mogłem już zapomnieć lub przeoczyć ten fakt ;)  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadzik, nie pamiętam, byś chwalił się swoim zegarkiem na tym Forum. Chociaż stary już jestem, przez co mogłem już zapomnieć lub przeoczyć ten fakt ;)

 

Mam tylko stare pióro i rower Ukraina. :(

Na zegarek zbieram kasę, więc jak i czym się chwalić :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzeniami :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O odbitkach sinofioletowych pierwsze słyszę  :)  Wiem natomiast, że kalka techniczna jest bardziej wytrzymała od standardowego papieru (wymazywanie ołówka, korekta tuszu żyletką, itp.), a dodatkowo nie przedziera się przy składaniu/zaginaniu większych połaci. Można ją nałożyć na stary projekt i dokładnie przerysować/przenieść najpierw przy pomocy ołówka, a następnie rapidografu.   

Ponieważ swego czasu (lata 80-te) pracowałem w kopiownii biura projektów to się wypowiem. Były 2 rodzaje papierów do odbitek - bodajże czeski ozalid ten się naświetlało i wywoływało w specjalnym płynie, który dawał kolor od ciemno-pomarańczowego do bordowawego w zależności od płynu. Drugi papier światłoczuły po naświetleniu umieszczało się w oparach amoniaku. Po wywołaniu kolor stawał się mocno fioletowy. Dobra, koniec offtopu.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta druga metoda byla chyba powszechniejsza, bo pamietam takie projekty i miewalem je w rekach.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta druga metoda byla chyba powszechniejsza, bo pamietam takie projekty i miewalem je w rekach.

Druga metoda była młodsza i mniej szkodliwa dla zdrowia z wiadomego powodu. Dobra, tera już ani mrumru.

Pióra nie posiadam i nie zamierzam posiadać. Nie widzę najmniejszego sensu w moim wypadku.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta druga metoda byla chyba powszechniejsza, bo pamietam takie projekty i miewalem je w rekach.

Nie było wtedy ani ploterów ani drukarek wielkoformatowych, więc tak sobie radzono. A pamiętacie powielacze spirytusowe na denaturat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było wtedy ani ploterów ani drukarek wielkoformatowych, więc tak sobie radzono. A pamiętacie powielacze spirytusowe na denaturat ?

Prosz Pan, wtedy niczego nie było. Pierwsze pióro jakim pisałem w szkole, składało się z obsadki i pojedynczej stalówki w tejże umieszczonej. Kałamarz szklany był na środku ławki. Pióro się maczało i pisało w zeszycie. Kleksów było co nie miara stąd z zeszytami sprzedawano bibułę aby pismo i kleksy mogły w nią wsiąkać. Później z Czechosłowacji zaczęto sprowadzać bardziej pokątnie niż masowo pióra zasobnikiem na atrament zasysany tłoczkiem - Żaczek się nazywały. A jeszcze później pokazały się pióra chińskie i to na owe czasy była już poważna sprawa.

P.S. najfajniej było jak komuś pióro złamało się w tornistrze :D

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Waść prawisz. I jeszcze stalówki do obsadek drewnianych „krzyżyki”, „serki” i inne. :)

A do kałamarzy to podobno chłopcy sikali ;)

Edytowane przez Tadzik01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Waść prawisz. I jeszcze stalówki do obiadek drewnianych „krzyżyki”, „serki” i inne. :)

A do kałamarzy to podobno chłopcy sikali ;)

O sikaniu nic nie wiem, ale o zakładach kto wypije atrament już tak.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorznip

A tymczasem w temacie ... Sailor Pro Gear

post-28831-0-71137100-1586181554_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kilku lat pisze piorami sailor, najnowszy nabytek pro gear slim black/gold

wg mnie doskonaly stosunek ceny do jakosci, wykonanie bije na leb nawet pelikany souveren

 

attachicon.gifsailor.jpg

 

tapatalk

verstuurd vanaf mijn iphone

 

Gdzie takie cudo najlepiej kupić?

 

Faktycznie dobre parametry, wygląd ok i cena przystępna:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że @grzegorznip lubi dobrze zaprojektowane i solidne pióra. Zatankowane Kon-Peki ?     

 

Dla towarzystwa czarny Sailor 1911.

 

 

b59066b23ad8ef3e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie takie cudo najlepiej kupić?

 

ja piora kupuje w penshop w nijmegen

wlasciciel kazde pioro testuje i na zyczenie customizuje stalowki

np moj ostatni sailor wymagal lekkiego wygladzenia ziarna

pewnie ciut taniej mialbym piora z japan ale bardzo lubie dyskusje z p. van breukelen  :)

 

tapatalk

verstuurd vanaf mijn iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sailor dobre pióra.

Chociaż osobiście wolę pilota czy platinuma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorznip

Egzo 18 - czy mógłbym poprosić o uzasadnienie subiektywnie wyrażonego przez Ciebie poglądu o wyższości piór marek Platinum i Pilot nad Sailorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja piora kupuje w penshop w nijmegen

wlasciciel kazde pioro testuje i na zyczenie customizuje stalowki

np moj ostatni sailor wymagal lekkiego wygladzenia ziarna

pewnie ciut taniej mialbym piora z japan ale bardzo lubie dyskusje z p. van breukelen  :)

 

tapatalk

verstuurd vanaf mijn iphone

Dzięki za info

 

Egzo 18 - czy mógłbym poprosić o uzasadnienie subiektywnie wyrażonego przez Ciebie poglądu o wyższości piór marek Platinum i Pilot nad Sailorem?

Też bym poprosił:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna wyższość. Subiektywna opinia.

Pilota lubię za kombinowane modele. Takie jak capless, justus którym można flexować i ma zmienną twardość stalówki, falcon, którym można flexować jeszcze bardziej.

I wykonanie tych piór na poziomie MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorznip

A jeżeli chodzi o Platinum, że tak dopytam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorznip

Tu mnie zaskoczyłeś. ohmy.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że nie miałem okazji nimi pisać.

A pilotami miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

egzo18 - a gdybyś musiał wybierać np. pomiędzy MB149, Platinum Izumo, Sailor King of Pens i Nakaya long Aka lub Kuro-tamenuri, to które? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.