Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

ok, ja piszę o swoim doświadczeniu przy zakupie warszawy M20.02

 

generalnie z xicorrem jak i pattini można się dogadać :)

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wyschnięciu umytego paska widać na nim przebarwienia w brązowym kolorze (naturalny kolor skóry). Bezbarwny tłuszcz nie zamaskuje ich. Można oczywiście kupić barwnik do skóry ale to już by była przesada. No jak kto woli. Ja na swoją metodę nie narzekam. Jak ktoś ma wątpliwości to niech mnie nie słucha.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do konserwacji żadne pasty. Tylko tłuszcz do skór. Używam tego taki miodowy zapach mi nie przeszkadza :)

 

http://akcesoria-obuwnicze.pl/akcesoria-obuwnicze/preparaty-do-skory/protexol-tluszcz-do-skory.html

 

Jedziesz obydwie strony. Oczywiście zewnętrzną delikatniej aby nitek jasnych nie pobrudzić. Zostawiasz żeby się wchłonął i potem wycierasz resztę. Pasek mięknie i tak nie chłonie wilgoci.

 

Kornel ten smalec tylko via internet czy w sklepie tez dostane i wiele za to?

Skora ciemnieje po tym kapke?

 

 

 

Tapnięte z fona.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, bo żecz dla mnie mocno nieoczywista: czy w Gardzie bezel jest może obracany? A w Garfiszu będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, bo żecz dla mnie mocno nieoczywista: czy w Gardzie bezel jest może obracany? A w Garfiszu będzie?

w gardzie nie, w garfiszu ma być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diego ciemnieje. Dlatego tylko niektóre paski traktuję z zewnątrz. Ja kupiłem w obuwniczym za kilka złotych. Koledzy co robią paski pewnie polecą jeszcze inne produkty.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tył na połysk a boki matowe? bo jakoś tak lepiej wygląda ta koperta niż to co na zdjęciach z przed kilku stron. A nie bardzo wiem z jakiego powodu.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz się. Sorki. ;) Tak jest dobrze. Nie zawsze się da, tak jak się wymarzy. Są pewne granice w obróbce powierzchniowej metalu. ;)

Wraca z serwisu moja Warszawa i aż się doczekać nie mogę. Mam kilka zegarków które lobię ale FSO M20 lubię i wyjątkowo cenię. Już prawie 2 lata jest ze mną i myślę że będzie do końca. Końca mojego lub jej.;)

Edytowane przez Jaas

Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piasek jest w tych zagłębieniach (między szprychami i w tej imitacji śruby na środku), reszta błysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, teraz juz widze.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diego ciemnieje. Dlatego tylko niektóre paski traktuję z zewnątrz. Ja kupiłem w obuwniczym za kilka złotych. Koledzy co robią paski pewnie polecą jeszcze inne produkty.

Jakiś czas temu po przejrzeniu forum i porad Strapmakerów, w sklepie z akcesoriami jeździeckimi zaopatrzyłem się w mydło glicerynowe i wosk pszczeli do pielęgnacji siodeł. Po czasie stwierdzam, że jest to dla mnie zestaw idealny do pielegnacji pasków i nie tylko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moja Warszawa już do mnie wróciła. Zero problemów. Zegarek działa jak w dniu zakupu. Szybko i sprawnie. Profesjonalny serwis Xicorra.  :D 
 


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super.

 

A wiesz co się zepsuło i dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy nakręcaniu koronką poczułem w pewnym momencie opór i zablokowanie wałka naciągu w kierunku nakręcania. Słychać było jakby wachnik luźno się obracał. Inne funkcje jak ustawianie godziny i daty były sprawne. Opis naprawy "Uszkodzone koło naciągu automatu. Wymiana koła. Regulacja." Super że wszystko OK. Nie mam żadnych uwag. Ważne że zegarek jest sprawny i nie ma żadnych paproszków na tarczy. Na pewno jeśli coś się wydarzy i na przegląd pogwarancyjny, wysyłam zegarek do Xicorra. Jutro będą dwa lata jak mam M20.  ;)


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie wiec do Pana Adama. Ile takowy przegląd będzie kosztował? A i jeszcze jedno, kiedy w końcu wyjdzie Circle Mega Chrono ze szklanym deklem? chcę taki :-)

 

Mechanizm jest czyż nie? (Syrena Sport) plus koperta o jakieś 4mm większa by na łapie widac go było. Oj poniosło mnie :-)


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przegląd jak u innych zegarmistrzów przy tego typu mechanizmie w kwocie 120 - 150 zł.


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wstalem dosc pozno, zegarek wzialem do reki okolo poludnia, jakiez bylo moje zdziwienie gdy zauwazylem, ze nie chodzi. Zatrzymal sie o 5:30 rano. Model Circle. Pytanie, czy moze to wynikac z mojej slabej aktywnosci ruchowej, od poniedzialku walcze z przeziebieniem i jestem na zwolnieniu, czy tez cos sie dzieje z mechanizmem naciagu. Slychac jak wachlik pracuje ale nie pamietam jak bylo tuz po zakupie, moze to normalne. Nie nakrecam nigdy koronka, bo i ta w circle jakas taka malo przyczepna.

 

Ps, prototyp super :-) Ale mnie bardziej podoba sie syrena, tylko z powodu wiekszej ilosci subtarcz.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że to może być problem ruchliwości nadgarstka, ja mam taki problem w spokojniejsze weekendy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawił się po raz pierwszy. Na razie niema co panikować. Gwarancja chyba dwa lata z tego c o pamiętam, więc  mam jeszcze ponad rok jakby co ;-)


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że to może być problem ruchliwości nadgarstka, ja mam taki problem w spokojniejsze weekendy 

Wydaje mi się że tak jest jak zostało powyżej napisane.Jak byłem mało aktywny,to też mi się zdarzały takie historie w jakimś autoamcie, dokładnie nie pamietam już jakim. Jeżeli natomiast nosisz cały dzień zegarek i dzieje się coś takiego, to może być rzeczywiście niepokojące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy nakręcaniu koronką poczułem w pewnym momencie opór i zablokowanie wałka naciągu w kierunku nakręcania. Słychać było jakby wachnik luźno się obracał. Inne funkcje jak ustawianie godziny i daty były sprawne. Opis naprawy "Uszkodzone koło naciągu automatu. Wymiana koła. Regulacja." Super że wszystko OK. Nie mam żadnych uwag. Ważne że zegarek jest sprawny i nie ma żadnych paproszków na tarczy. Na pewno jeśli coś się wydarzy i na przegląd pogwarancyjny, wysyłam zegarek do Xicorra. Jutro będą dwa lata jak mam M20.  ;)

Częsta usterka tego typu sprzęgiełek. Jedno z nich blokuje się na stałe i nie "przepuszcza" w jednym kierunku. Dlatego wałek obraca wahnikiem i stąd też większy opór...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno, ale to i tak już wczoraj, żonka zamówiła mi ze strony xicorra nowy pasek. Materac do Circle. Nie mogę się doczekać. Muszę jeszcze przyrząd do zmiany teleskopów wycyganić :-)


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.