Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

A wracając do ostatnich "lotników". Projekt RWD mi się nie podoba, bo nie lubię tej wariacji na temat B-uhra typu B, pozbawionego wewnętrznego pierścienia z indeksami godzin. Podobnie zrobiono w klubowym Moscow Classic - i tez mi się nie podobał. Niemniej -  Gerlach zdecydowanie wygrywa z MC w kompozycji tarczy, szczegółach, smaczkach.

A co do P-24. Zamówiony. I tyle. No jeszcze dodam: Żona, nie uprzedzana, od razu doceniła ażurowe wskazówki, czerwony akcent na tarczy. Nie miałem wyboru.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr, mnie też RWD nie wciągai właśnie przez tą tarcze z niemieckich urządzeń ułatwiających pracę nawigatora bombowca, ale  ja to mam zupełnie inny gust gorszy jak przysłowiowa baba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do ostatnich "lotników". Projekt RWD mi się nie podoba, bo nie lubię tej wariacji na temat B-uhra typu B, pozbawionego wewnętrznego pierścienia z indeksami godzin. Podobnie zrobiono w klubowym Moscow Classic - i tez mi się nie podobał. Niemniej -  Gerlach zdecydowanie wygrywa z MC w kompozycji tarczy, szczegółach, smaczkach.

A co do P-24. Zamówiony. I tyle. No jeszcze dodam: Żona, nie uprzedzana, od razu doceniła ażurowe wskazówki, czerwony akcent na tarczy. Nie miałem wyboru.

Wiesz, mam dokładnie takie same przemyślenia. I odnośnie RWD i forumowego MC...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I należy podkreślić. Jeszcze nie spotkałem się z ofertą: Sprzedam.

A FOKI już były w takiej ofercie po paru godzinach, tak samo MC, czy Stenek.

D303 wyróżnia się na tym tle :D

No nie wiem skąd ta informacja że MC już był po paru godzinach do wzięcia. Uwierz mi że jako posiadacz tego forumowca zauważam wszystkie informacje na jego temat i moim zdaniem do tej pory od ponad roku własciciela zmieniły dwie trzy sztuki. Co więcej osobiście sam chętnie kupiłbym dokupiłbym kolejny egzemplarz w dobrej cenie ale jakoś nie ma ofert.

 

Plusem zegarków Gerlacha jest natomiast przemyślane nawiązywanie do polskich tradycji co sobie cenię. Minusem mechanizmy które wizerunkowo mi osobiście jakoś wadzą. Ale nie można mieć wszystkiego w tym przedziale cenowym.

 

A tak by the way:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/93580-ggerlach-303/

Edytowane przez antiquarius.maximus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny werk ;). Nie ja nie zwalczam opcji chińskiej - kiedyś przecież i zegarki japońskie nie były niczym nadzwyczajnym. A jak widać chińczycy chcą robić mechanizmy coraz lepsze i świetnie. Czemu nie?

 

Ale nie chodziło mi o wizualność tylko wizerunek. Czyli chodzi mi też o kwestie emocjonalno- reputacyjne.

 

Teraz mi przyszło do głowy czy nie dało by się składać w Polsce chińskich mechanizmów. To byłby niezły koncept. Ciekawe o ile droższy byłby taki werk?

Edytowane przez antiquarius.maximus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizerunek jak wizerunek, przynajmniej szczery bez otoczek i gier poniżej pasa. Co do mechanizmów to one przecież są  na nowo składane  w Polsce z tych co przyjdą, jednak   z uwagi na to że ambicje są większe to te mechanizmy się modyfikuje  pod różne  cele co też widać w ułamku na powyższych zdjęciach.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiedziałem. A co to za modyfikacje? Coś jeszcze oprócz estetyki?

 

zwróć uwagę na układ np. kół zębatych. Nie dysponuję zdjęciami, ale... to widać :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już doczytałem na stronie u Gerlacha.

 SPOKO :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ostateczna wersja, ma być wprowadzone kilka zmian, w tym srebrne wskazówki, które wyglądają dużo lepiej. Zegarek moim zdaniem ciekawy, boję się tylko grubości koperty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Czy ktoś ma już pasek nylonowy od Gerlacha? Jak z jego jakością, cena nie powiem jest przystępna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Z polemiki pomiędzy pmwas i kaido2 wyłania się szkic technicznej recenzji najnowszych zegarków Gerlacha, czyli Batorego, RWD-6 i PZL P.24.

Przydałaby się jednak jakaś usystematyzowana recenzja chińskich mechanizmów użytych w tych zegarkach, żeby potencjalni kupujący mogli sobie wyrobić opinię o tym, czy produkty Gerlacha mechanicznie nadążają za przyjemnymi wrażeniami estetycznymi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AdamB

 

One są od poprzedniego tygodnia dostępne, pewnie jeszcze nikt nie dostał. Napisz do usera bartek.siwiec, z tego co kojarzę, ona zamawiał jak tylko się pojawiły.

 

 

Co do mechanizmów, ja złego słowa na moje z Sea Gullem nie powiem, ale ja używam je naprzemiennie więc dłużej niż trzy dni nie wchodzi w rachubę :)

Fajnie że GG zdecydowali się wejść również w NH35.

Edytowane przez nick555

FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Batorego codziennie od 2 tygodni. Nie jest to jedyny mój zegarek ale po prostu chce się go nosić. Próbowałem na kilku różnych paskach z różnymi zapięciami i bardzo fajnie zmienia się "charakter" zegarka w zależności od paska. Pasek dodawany do zegarka chociaż stosunkowo dobrej jakości to jest ewidentnie za długi (rozmiar XL). Ideałem jak dla mnie byłoby wyposażenie tarczy w nakładane cyfry godzinowe i metalowa obwódka datownika ale to oczywiście kwestia gustu.

Oprócz tego, że zegarek jest bardzo dobrze wykonany (w stosunku do ceny oczywiście) to jest także bardzo dokładny (chociaż pewnie to cecha bardziej egzemplarza).  Na początku spieszył 2 sek a obecnie od kilku dni chodzi dokładnie co do sekundy (pomiar codziennie o tej samej porze wg wzorca czasu na stronie internetowej). Zapewne dzięki grubej stali wahnik nie jest słyszalny tak bardzo jak  w zegarkach z przeszklonym deklem.  Prawdę powiedziawszy wahnik jest bardziej słyszalny w Omedze Speedmaster 9300 Moonwatch  niż w Batorym :)

 

Zatem użytkowo jak na razie nie mam zastrzeżeń do chińskiego mechanizmu. No i ten napis na tarczy - made in Poland  - to jest coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przydałaby się jednak jakaś usystematyzowana recenzja chińskich mechanizmów użytych w tych zegarkach, żeby potencjalni kupujący mogli sobie wyrobić opinię o tym, czy produkty Gerlacha mechanicznie nadążają za przyjemnymi wrażeniami estetycznymi. :)

W przypadku mechanizmu stosowanego przez G.Gerlach to można się szczegółowo zapoznać z nim np na konkurencyjnym forum gdzie nawet  swego czasu dogłębnie pod kilkoma względami został on przeze mnie przedstawiony.

 

Oprócz tego, że zegarek jest bardzo dobrze wykonany (w stosunku do ceny oczywiście) to jest także bardzo dokładny (chociaż pewnie to cecha bardziej egzemplarza). 

 

 

I tu Cię muszę zmartwić, bo one wszystkie tak mają. Fabrycznie są wyregulowane  do poziomu COSC, Lecz po czasie z jakiś przyczyn może się zdarzyć że  dokładność  któregoś się rozjedzie gdzie przy tej własności   " nadarzonego pojedyńczego egzemplarza"  producent daje możliwość ponownego wyregulowania zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu Cię muszę zmartwić, bo one wszystkie tak mają. Fabrycznie są wyregulowane do poziomu COSC, Lecz po czasie z jakiś przyczyn może się zdarzyć że dokładność któregoś się rozjedzie gdzie przy tej własności " nadarzonego pojedyńczego egzemplarza" producent daje możliwość ponownego wyregulowania zegarka.

Mnie to bynajmniej nie martwi :) a wręcz przeciwnie. Kupując zegarek mechaniczny / automatyczny m.in. tego właśnie oczekuję - ma być dokładny na ile to możliwe. I w przypadku Batorego mogę potwierdzić - jest nawet lepiej wyregulowany niż przewiduje specyfikacja COSC. Widać że ktoś (G.Gerlach) włożył dużo serca w projekt i chciał wyciśnąć z chińskiego mechanizmu co sie da.I to procentuje - ten zegarek chce sie nosić po prostu. Nie schodzi z nadgarstka.

Edytowane przez JackFrost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Przeczytałem dwa tematy:

www.chinawatches.pl/viewtopic.php?t=8119&sid=c771244c8a56cdfea4aeb50c91e4f999

oraz

www.chinawatches.pl/viewtopic.php?t=3910&highlight=wiwisekcja

i chyba faktycznie nie trzeba się bać chińszczyzny.

Jakość użytych materiałów i rozwiązania konstrukcyjne w SeaGull ST2526 sprawiają na zdjęciach dobre wrażenie.

Na stronach Gerlacha nie znalazłem jednak żadnej informacji o serwisie zegarków.

Skąd pewność, że Gerlach zechce naprawić zegarek po upływie gwarancji, a nie każe klientowi odesłać zegarek do Chin?

Edytowane przez norbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Niechęć i opór zegarmistrzów do naprawiania chińczyków jest faktem.

Brakuje im części, a i pewnie nie znają tych werków.

Czy się ich bać?

Sam mam 2 chrono których nikt nie chce naprawić.

Wg znawców - kaido2 - to werki nie do zajechania. Jak ruskie nie przymierzając.

Ale miłośnicy wiedzą, że i ruska trzeba czasem do magika zanieść.

I tu właśnie pojawić się mogą problemy.

A czy GG będzie świadczyć serwis pogwarancyjny? Na pewno tak, dzisiaj, jutro a pewnie pojutrze też. Ale za 5 lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

norbie bez obaw, Gerlachy nie robią sobie żartów z klientów.

 

xylog ja nie miałem problemów z serwisem st19 w Krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.