Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

A ja noszę czasem zegarek Gerlacha ORP Orzeł  - w końcu o tej marce jest ten wątek, tak? bo trochę straciłem wątek ;)

Zatem noszę go chociaż nigdy nie byłem na pokładzie okrętu podwodnego.

Jeden lubi jabłka a inny córkę ogrodnika. Komu wstyd - niech nie nosi. Kto ma takie a nie inne zainteresowania - niech nosi. O co kopie kruszyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście za daleko idę, ja bym nie założył. Jak ktoś sobie chce kupić i nosić to proszę bardzo, racej moim zdaniem się nie przejmie. Dla mnie po prostu niektóre zegarki są jak medale za konkretne zasługi, jak ten Gerlach, ich inna limitka "Paci Servo" albo taki Bremont 4021121gross.jpg?v=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 O co kopie kruszyć?

O nic - dyskutujemy... bo to forum dyskusyjne jest B)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na żadnym z powyższych przedmiotów nie ma znaku konkretnej jednostki. Kurtka wojskowa - ok, kurtka wojskowa z insigniami Zielonych Beretów: weteran, rodzina albo żałosny pozer.

 

Powiem Ci tak - ktoś kto był w wojsku, bardzo rzadko na co dzień nosi ubranie mundurowe, bo niby po co? Chyba że idzie do lasu czy na potrzeby ubrania roboczego "aklimatyzuje" ;)

 

Zegarek "dedykowany" konkretnej jednostce, a już szczególnie "przyznawany" jako nagroda na ręce kogoś kto w tej jednostce nie służył, to - moim zdaniem - tak jakby ktoś sobie na marynarkę "gapę" skoczka naszył, nie będąc nigdy w samolocie... No chyba że prezent albo pamiątka od kogoś/po kimś kto ten zegarek od

"kapituły" dostał (nie dotyczy "gapy" na marynarce) - w innym przypadku w/g mnie to lekki obciach... 

Ale ja się nie znam... :D

 

15cfwv7.jpg

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając temat troszkę :) 

Ostatnio widziałem w zegarku Gerlach oznaczenie mechanizmu G... coś tam w każdym razie nie Seagull i moje pytanie ? Czy według Was jest to uczciwe wobec klienta? Bo z tego co wiem to np jak Hamilton przerabia mechanizm ETY i wstawia H... coś tam to oprócz widocznej zmiany na rotorze zmienia tez parmetry mechanizmu jak np rezerwa chodu itp :P Natomiast w Gerlachu te parametry liczbowe były identyczne jak w Seagullu. Kiedy jest ta granica że można oznaczyć sobie mechanizm własnym symbolem ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając temat troszkę :)

Ostatnio widziałem w zegarku Gerlach oznaczenie mechanizmu G... coś tam w każdym razie nie Seagull

 

W którym modelu to widziałeś?


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym modelu to widziałeś?

Jakiś limit dywizjonu 303? chyba 2 edycja czy coś takiego :P 99 albo 100 sztuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym modelu to widziałeś?

 

 

Już sprawdziłem model Dywizjon 303 limitacja 99 sztuk oznaczenie mechanizmu G3014 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mechanizm ten, by odpowiadać specyfikacji projektu, musiał zostać przerobiony. I tak usunięty został moduł automatycznego naciągu. Bęben oraz sprężyna musiała zostać dostosowana do potrzeb mechanizmu z ręcznym naciągiem, aby mechanizm posiadał charakterystyczny punkt oporu po maksymalnym nakręceniu. W celu ustabilizowania precyzji chodu, dobrano idealną długość sprężyny, zapewniającą stabilną rezerwę wynoszącą ponad 50 godzin. Mechanizm został dodatkowo wyregulowany, by osiągnąć maksymalną zbieżność ze specyfikacją 6B/159.

Tymczasem na papierach gwarancyjnych mają wpisane 45 h. To co takie wielkie osiągnięcie nie uwzględnione na karcie w której klient dowiaduje się o parametrach technicznych ?:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale po przeróbce, można powiedzieć, że specyfika mechanizmu nie odpowiada specyfice ST-25 - czyli jakby nie było można powiedzieć że jest to inny mechanizm, a opis ST-25 byłby błędny. Przeróbka niebyła kosmetyczna, jak to jest niejednokrotnie w przypadku ETA 2824.

 

Wiem że wszystko zależy od punktu widzenia oraz od chęci "szukania problemów" - niemniej jakoś ten przerobiony mechanizm trzeba było nazwać ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale po przeróbce, można powiedzieć, że specyfika mechanizmu nie odpowiada specyfice ST-25 - czyli jakby nie było można powiedzieć że jest to inny mechanizm, a opis ST-25 byłby błędny. Przeróbka niebyła kosmetyczna, jak to jest niejednokrotnie w przypadku ETA 2824.

 

Wiem że wszystko zależy od punktu widzenia oraz od chęci "szukania problemów" - niemniej jakoś ten przerobiony mechanizm trzeba było nazwać ;)

Ok :) wszystko jasne :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo kiedy można spodziewać się nowego Dywizjonu 303? Zapisałem się jakiś czas temu ale firma nie jest zbyt wylewna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej spytać u źródła, czyli na sąsiednim forum. ;)

Z tego co wiem, zegarek czeka w kolejce. Mają się za niego zabrać jak ukończą Żabola. Czyli trzeba jeszcze czekać kilka / kilkanaście tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie czekam cierpliwie. Żabol ciekawy choć dla mnie zbyt ekstrawagancki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki - jest gdzieś opcja dostania jeszcze zegarka P.11c? A może ktoś ma na zbyciu? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Gerlacha dwa zegarki mnie zaintrygowały. Jednym jest Żubr. Jeśli jest tu ktoś kto się Żubrem już nacieszył to chętnie przejmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Gerlacha dwa zegarki mnie zaintrygowały. Jednym jest Żubr. 

 

A drugim? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sąsiednim forum (CW) jest Żubr na sprzedaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo kiedy można spodziewać się nowego Dywizjonu 303? Zapisałem się jakiś czas temu ale firma nie jest zbyt wylewna.

cytat :

"Planowana gotowość to II kwartał 2016." - czyli jak będzie na wrzesień, to będzie fajnie :D ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy design i koronka na godzinie 12 , takie rozwiązanie będzie dobre dla osób 

prawo i lewo ręcznych . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe zastawionko.

 

Dzięki Marian :-)

post-70090-0-17945700-1463588286_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.