Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Kuba, fajnie, że pokazałeś tego Poljota w super stanie, wskazującym wyraźnie, że to komplet. Inaczej trwałbym w błędnym przekonaniu, że tarcze z długimi indeksami, były tylko w złoconej kopercie, w wersji z prostymi nóżkami.

Powiem Ci, że sam nie wiem jak to jest z tymi indeksami. Ale widywałem i z krótkimi i z długimi :) Ostatnio nawet trafił mi się taki sam. Ale co ciekawe jeden indeks jest krótki a reszta długie :D Ewidentnie brak kontroli jakości ;)

IMG_20180302_070407_edit.jpg

 

Indeks na godzinie 4 i w sumie 5 też, jest krótszy niż reszta ;)

IMG_20180302_070628_edit.jpg

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz dwa? Może chcesz się jednego pozbyć? :D


To jest taki sam jak ten, który Ty pokazałeś. Różni się jedynie nacięciami górnego indeksu. Tarcza jest srebrna. Na tym zdjęciu może będzie lepiej widać.:

 

 

W moim tarcza jest perłowa lub złota, trudno dokładnie określić, bo czas i warunki ją zmieniły...

Choć w tym drugim zegarku, który pokazujesz - wydaje się ze tarcza jest taka sama jak w moim.

 

Mam drugiego złomka i w tym wydaje mi się, że tarcza była srebrna.

post-102926-0-52196700-1519977956_thumb.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałbym dowiedzieć się jak wyczyścić tarczę zegarka ze zdjęć. Od której strony wyciągnąć i w którą wsadzić szkiełko, jak ściągnąć wskazówki i założyć z powrotem, czym wyczyścić tarczę żeby jej nie uszkodzić?3635f8877a045bb36f1207d0f867f336.jpg1710952bcde3f50471c0d1172ed1576c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkieło zdejmujesz razem z lunetą, ma ona podebranie na włożenie jakiegoś otwieracza jak w deklu.

Mechanizm wychodzi w stronę szkiełka.

Wskazówki zdejmiesz ostrożnie nawet wkrętakiem, a tarczę przykryj twardą folią np. taką jak blister

Co do tarczy to nie wiem czy wyczyścisz, raz się uda a raz nie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Z tarczy za dużo nie wyciągniesz, ale jeśli chcesz spróbować użyj bezalkoholowego płynu do mycia monitorów. Musisz to robić bardzo czujnie bo w Pobiedach farba szybko schodzi. Z tego co widzę to brud wszedł w lakier i prawdopodobnie szkoda męczyć tarczę. 

 

1. Zdejmujesz szkło z lunetą.

2. Zdejmujesz wskazówki i odwracasz całość do góry deklem.

3. odkręcasz dwie małe śrubki przytrzymujące mechanizm i wyciągasz koronkę. Teraz możesz wszystko wyjąć z koperty (w stronę szkła).

4. Odkręcasz delikatnie dwie małe śrubki z boku mechanizmu i zdejmujesz tarczę.

 

Się rozpędziłem. :D Połowę pewnie wiesz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

W zakupie zbiorczym trafiła się taka rakieta.

Czy do mechanizmu dostanę się od strony szkiełka?

Czy on w ogóle jest rozbieralny?

Doszedłem do tego, że po wyciągnięciu mosiężnej zaślepki od spodniej strony dostajemy się do przycisku zwalniającego wałek z koronką. Co robić dalej? "Wydłubać" szkło?

post-69782-0-03482700-1520272403_thumb.jpg

post-69782-0-95843100-1520272446_thumb.jpg


Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz. Mechanizm wyjmuje się przez szkło.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz. Mechanizm wyjmuje się przez szkło.

Dziękuję za odpowiedź.

Niestety nie mam "pająka". Da radę podważyć? Nie lubię niszczyć rzeczy, a zwłaszcza zegarków.


Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podważam ostrym nożem. Też nie mam pajączka :)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przyssawką do ściągania ekranów w niektórych telefonach ;)

http://allegro.pl/zestaw-narzedzi-srubokret-iphone-4-4s-5-5g-7cz-b57-i6845667738.html

 

post-75614-0-14472000-1520282746_thumb.jpg

 

post-75614-0-76050100-1520282755.jpg

 

skuteczność 100% :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego patentu nie znałem :) jaką średnicę ma ta przyssawka? Podejdzie do radzieckich szkiełek?


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się teraz mierzyć ;)

Ale podejdzie. Jak widzisz na zdjęciu przyssawka jest większa od szkła, Ale jest tak zbudowana że przyssie nawet sporo mniejsze szkła. Przynajmniej ta moja.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Kupię i zobaczę czy daje radę :)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej że koszt żaden. Na pewno się przyda :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy zakladaniu to juz sie nie przyda raczej.

 

Wyrażę moje zdziwienie :P - jak można nie mieć pajączka? Nie chińskiego ale dobrego szwajcara? 

W tym dziale szkła zdejmujem i zakładamy często a koszt tego urzadzenia to koszt jednego zegarka z półki budżetowych radzieckich  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zakładanie też mam swoje patenty. ;)

A pajączka się pozbyłem. Potrafił robić mi kuku na szkłach kiepskiej jakości (z pleksi)

Nie mówię oczywiście że nie jest potrzebny. Czasem by się rzeczywiście przydał. ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przyssawką do ściągania ekranów w niektórych telefonach ;)

http://allegro.pl/zestaw-narzedzi-srubokret-iphone-4-4s-5-5g-7cz-b57-i6845667738.html

 

]

 

skuteczność 100% :)

 

Zawalisty patent! Ja spróbuję coś takiego wykorzystać od akcesoriów łazienkowych, wieszak z przyssawką

mydelniczka itp. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawalisty patent! Ja spróbuję coś takiego wykorzystać od akcesoriów łazienkowych, wieszak z przyssawką

mydelniczka itp. :D

Może być przyduży


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteśmy przy temacie to chciałem dopytać o pajączka. Kupiłem czas temu chińskiego z alli za jakieś 70 PLN. Nie udało mi się nim zdjąć ani założyć ani jednego szkiełka, główny problem to że zaslizguje się, ale również rysuje plekse, niema siły żeby ścisnąć, ogólnie porażka. Zastanawiam się czy jest to kwestia tego że to taka niska jakość czy ogólnie pajączki to słaby patent i tylko do niektórych szkielek się nadają. Czytałem na forum duzo złych opinii na temat pajaczkow.

Edytowane przez Wojtas79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanie otóż jestem posiadaczem amfibii która doznała upadku w sumie z niewielkiej wysokości na podłogę, wygląda na to że mechanizm nie ucierpiał.... ale jest inny problem...mianowicie odkleił sie świecący(flueroscencyjny?) znacznik w postaci kropki przy jednej z cyfer(godzina 8) i przykleił od spodu szkiełka w innym miejscu bardzo oszpecajać tarcze zegarka.

 

Moje pytanie czy zegarmistrz jest w stanie to naprawić? czy zegarek raczej przepisac na straty. Zależy mi na nim to prezent od siostry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amfibia, to mocny, stalowy, zegarek , ale nie dawaj go do takiego fachowca, co bateryjki wymienia, bo ostatnio widziałem, jak przy próbie otworzenia dekla, taki fachowiec ucho ułamał....

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.