Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie co do Amfibi ciężko powiedzieć czy to jest amfibia, bo nie spotkałem nigdy w nich case rodem z Komandira. Mechanizm działa w porządku lecz przydało by mu się czyszczenie i smarowanie W kopertach Amfibi czy Komandira były różne długości wałka z koronką ? czy raczej wszystko powinno pod pasować ? czy może też istotne jest to że, musi to być wałek pod 2416B?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majster się nie chce podjąć, pewnie jeszcze tego nie robił i zepsuć nie chce

To zrób to sam. Ciężko jest coś popsuć bo tubus wchodzi na wcisk. Najgorzej jest wyciągnąć dobry tubus z koperty - ja do tego używałem starego wałka z koronką od amfibii. Jak masz nowy tubus to nie ma żadnego problemu. Stary tubus łapiesz kombinerkami i wykręcasz ciągnąc do siebie raz w jedną raz w drugą stronę. Włożenie nowego tubusa też jest bezproblemowe.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrób to sam. Ciężko jest coś popsuć bo tubus wchodzi na wcisk. Najgorzej jest wyciągnąć dobry tubus z koperty - ja do tego używałem starego wałka z koronką od amfibii. Jak masz nowy tubus to nie ma żadnego problemu. Stary tubus łapiesz kombinerkami i wykręcasz ciągnąc do siebie raz w jedną raz w drugą stronę. Włożenie nowego tubusa też jest bezproblemowe.

 

Sprawa ogarnięta prawdopodobnie problem o którym wspominał Brat Pit ;) Szukałem wprawionych zegarmistrzów biegłych w rzemiośle którzy podjęli by się naprawy w okolicy. Każdy mówi że kaszka z makiem tylko części niema i nie zrobi ;) Na szczęście znalazł się jeden znajomy facet i w sumie prawie po sąsiedzku i ma części od groma a i serwis zrobi ;) zobaczymy co mu z tego wyjdzie ;) Fart taki że części ma sporo bo zbiera. A żaden zakład w mojej okolicy nie miał nawet koronki :(

Dzięki za chęci pomocy. Problem mam Nadzieję się rozwiąże.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nie radziecki, ale pytanie techniczne, może ktoś pomoże dostać się do środka tego kwarca. Czy to się w ogóle rozkłada?

 

post-98656-0-36338000-1526760455_thumb.jpg

 

post-98656-0-81890400-1526760498_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylatuje od strony szkiełka lecz swatche nie są przystosowane do otwierania i rozkładania poza tym ciężko jest wyciągnąć koronkę aby jej nie urwać. Słowem lepiej tego nie rozbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Został zalany olejem roślinnym, i koronka sie zablokowala, potam zostala wyrwana i na siłę wepchnieta, teraz nieda się ruszyć. Jak się dostanę do środka to może coś uratuje, a tak zegarek do kosza a właściciel ma sentyment.

Koronkę moge wyciągnąć na siłę, tylko od przodu szkło wchodzi pod metalową zebatke bezela, a ta wygląda na zespoloną z kopertą, jakby nierozbieralne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem dwa takie naprawić korzystając z filmów na YT. Mi się nie udało ale może Tobie pójdzie lepiej.

https://m.youtube.com/watch?v=ISLqe4Dae9U


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mechanizm 2809A jest rzadszy od 2809?


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2809 to

 

Czy mechanizm 2809A jest rzadszy od 2809?

2809 to "złoty" mechanizm Wostoka Precyzyjnego i jest ich mniej niż białych 2809A które były oprócz Wostoków 22J również w Wołnach więc są dużo pospolitsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2809 to

 

 

2809 to "złoty" mechanizm Wostoka Precyzyjnego i jest ich mniej niż białych 2809A które były oprócz Wostoków 22J również w Wołnach więc są dużo pospolitsze.

W uzupełnieniu - 2809B to ałmazowy 18 kamieniowy


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z tym znaczeniem mostka wszystko ok?

Chyba powinno byc jeszcze logo fabryki czystopolskiej

post-93939-0-54292000-1526931190_thumb.jpg


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z tym znaczeniem mostka wszystko ok?

Chyba powinno byc jeszcze logo fabryki czystopolskiej

Stawiam że to werk Wostoka bo rzadszy temat tzn :jewels (eksportowy) a nie "kamnia". Pokaż co to za zegerek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wołna eksportowa, na tarczy napisane jest VOLNA 22 JEWELS made in ussr. Koperta pozłacana, tarcza srebrna


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wołna eksportowa, na tarczy napisane jest VOLNA 22 JEWELS made in ussr. Koperta pozłacana, tarcza srebrna

To że eksportowa to widać po werku. Wołna eksportowa to dość rzadka rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhmm. Nie widziałem takie u ciebie, krisa i dasha więc musi byc cos na rzeczy :)


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhmm. Nie widziałem takie u ciebie, krisa i dasha więc musi byc cos na rzeczy :)

Dashell zdaje się ma.

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/volna?lightbox=dataItem-ij9l6g93

Widuję czasem z taką tarczą (tylko eksport) ale jeszcze żadnej stan mnie nie zadowolił:

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/volna?lightbox=dataItem-iru5xc3l

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja to jest taka jak na 2 foto tylko opis w łacinice, stan świetny :) Jutro cykne fotki


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poruszyłem ten temat już przy okazji zakupu, ale do końca nie wiem jak to rozwiązać. Kupiłem Amfibie z nieorginalnym bezelem jak na zdjęciu, spadający z koperty bez sprężyny.

post-98656-0-64764200-1526939237_thumb.jpg

 

Do niego kupiłem niby oryginalną sprężynę z Alle, choć mówili koledzy ze nie będzie pasować ale nie było pewności.

post-98656-0-12901700-1526939503_thumb.jpg

 

Nigdy tego wcześniej nie montowalem a nie mam oryginalnego bezela żeby porównać. Wsadzilem drucik w wyfrezowany otwór i niby się mieści

post-98656-0-61534300-1526939647_thumb.jpg

Ale całość nie chce się wcisnąć na kopertę. W czym problem? Drucik ma za dużą średnicę, znaczy za gruby jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Wciśnij go we frez, tak żeby się schował. Miałem podobną sytuację. Kombinowałem, walczyłem nie mogłem wcisnąć. Poprawiłem drucik we frezie i weszło bez żadnego oporu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie, ktory bedzie lepiej pasowal na groty sekundnikow i sekundniki.

Revell 7231 post-28237-0-13143900-1526988531.jpg lub takipost-28237-0-41513200-1526988906.jpg

 

Doskonale sobie radze z wypelnianiem wskazowek farba badz luma, teraz mam zamiar wziasc sie za braki u tych z tym wisniowym przezroczystym.

Moze macie lepsze propozycje.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez MamCzas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie założę. Włożyłem sprężynę we frez narożnikami wszystkimi i d*pa, bezel nie chce wejść. Nie wiem może praską go potraktować?

Edytowane przez Wojtas79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie założę. Włożyłem sprężynę we fraz narożnikami wszystkimi i d*pa, bezel nie chce wejść. Nie wiem może praską go potraktować?

Załóż bez sprężyny i przyjrzyj się czy rowek na sprężynę w bezelu jest na tej samej wysokości co rowek w kopercie; w nowych bezelach zdarza się że jest wyżej i sprężyna nie ma możliwości się zatrzasnąć. W takim przypadku bezel połóż na kamieniu i od spodu trochę zeszlifuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak jak pisałem, ten bezel nie będzie pasował z oryginalną sprężyną.

Obierz jakiś cienki kawałek drucika i włóż bez zaginania - będzie OK!

 

Ed. 

Ja obrałem taki drucik:

 

Ed2. 

Bot wyrzucił zacytowane zdjęcie ;)

post-74509-0-03694500-1527105433.jpeg

Edytowane przez Mike S
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem taką beczkę pod modyfikację, ale w sklepie zauważyłem, że tarcza jest lekko przekrzywiona. Kupić i zanieść do zegarmistrza, żeby naprawił czy odpuścić?  Jeżeli samo malowanie tarczy jest krzywo nałożone to czy nóżki tarczy mają jakąś tolerancję do naprostowania?

 

pGJM3Sdl.jpg

Edytowane przez mwist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientuje się ktoś czy są jakieś modele wostoka w których był by mechanizm 2409 z małą sekundą (nie licząc całej rodziny gajowego)
Wostok_2409.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.