Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam zegarek Wostok z mechanizmem 2209, czy jest szansa dokupić do niego w rozsądnej cenie kompletny balans wraz z mostkiem?

Cały zegarek kosztował mnie 20 zł i dlatego zastanawiam się  czy warto go uruchomić, czy lepiej schować do szuflady.post-107873-0-74765300-1547112539_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam zegarek Wostok z mechanizmem 2209, czy jest szansa dokupić do niego w rozsądnej cenie kompletny balans wraz z mostkiem?

Cały zegarek kosztował mnie 20 zł i dlatego zastanawiam się  czy warto go uruchomić, czy lepiej schować do szuflady.attachicon.gifwostok 2209.jpg

 

Tanich zegarków z tym mechanizmem i samych mechanizmów na aukcjach jest mnóstwo.  Na pewno każdy starszy zegarmistrz też będzie miał taki werk. Tylko uważaj, bo były z fazowaną (frezowaną) krawędzią mostków i proste. Ty musisz kupić właśnie z fazowaną. Ten Twój widać, że nie jest powycierany, więc jeśli tarcza jest w ładnym stanie, to wg mnie warto odbudować.  


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam zegarek Wostok z mechanizmem 2209, czy jest szansa dokupić do niego w rozsądnej cenie kompletny balans wraz z mostkiem?

Cały zegarek kosztował mnie 20 zł i dlatego zastanawiam się  czy warto go uruchomić, czy lepiej schować do szuflady.attachicon.gifwostok 2209.jpg

Co to znaczy rozsądna cena? Bo jak powiesz że  5 zł to mi się np nawet butów nie będzie chciało założyć żeby na pocztę pójść :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy rozsądna cena? Bo jak powiesz że  5 zł to mi się np nawet butów nie będzie chciało założyć żeby na pocztę pójść :D

Rozsądna cena to np. 20 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanich zegarków z tym mechanizmem i samych mechanizmów na aukcjach jest mnóstwo.  Na pewno każdy starszy zegarmistrz też będzie miał taki werk. Tylko uważaj, bo były z fazowaną (frezowaną) krawędzią mostków i proste. Ty musisz kupić właśnie z fazowaną. Ten Twój widać, że nie jest powycierany, więc jeśli tarcza jest w ładnym stanie, to wg mnie warto odbudować.  

Tarcza moim zdaniem wygląda nieciekawie post-107873-0-17134700-1547115780_thumb.jpg.Generalnie zegarek kupiłem do zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poratuje ktoś wymiarem szkła no nie ma jak chwilowo zmierzyć :/

Uważam że lepiej pójść do zegarmistrza i niech on mierzy i dopasowuje. Ja kilka błędów szkiełkowych popełniłem  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza moim zdaniem wygląda nieciekawie attachicon.gifwostok tarcza.jpg.Generalnie zegarek kupiłem do zabawy.

 

Naprawa przekroczy wartość tego zegarka. Tarcza słaba, złocenie jednak uszkodzone. Gdybyś miał jakiś mechanizm na podmianę, albo sam przekręcił mostek z balansem, to można się pobawić. Każda inwestycja nie ma większego sensu


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was srebrzył wskazówki? Mam komponenty do czarnego Sputnika ale ze złoconymi wskazówkami. Co poradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was srebrzył wskazówki? Mam komponenty do czarnego Sputnika ale ze złoconymi wskazówkami. Co poradzicie?

Czarne Sputniki mają wskazówki niklowane, nie srebrzone. Moim zdaniem niewykonalna sprawa, aby utrzymać ten sam wymiar otworów.

 

Niektórzy robią tak, że zwyczajnie wycierają wskazówki z pozłoty (pasta polerska na patyczku higienicznym) i uzyskują srebrny kolor. Oczywiście się różni od oryginału, bo jest cieplejszy. W okolicach kropki we wskazówce sekundowej, trudno Ci będzie ją wytrzeć - pamiętaj, że tam jest naniesiony 70-letni laminat. To wycieranie to żenada, mówiąc wprost.

 

Poszukaj oryginałów, trafiają się. :) 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretne info, wygląda na to, że albo założyć złocone albo czekać na fart :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tarcza w Twoim nie jest w jakimś powalającym stanie - sprzedaj to co masz na grupach i przeszukuj aukcje na wschodzie. Zwykle brakuje wskazówek, a szczególnie sekundnika. To był wbrew pozorom popularny zegarek-gadżet, tylko, że jest ładny i flagowy, to go z marszu wszyscy rozkupują. Na allegro wisiał niedawno czarny, kompletny przez miesiąc za 4 stówki.

Wskazówki złocone do Sputnika sobie zostaw.

Mój z Bułgarii (ebay), za mini kaskę. Dostałem jeszcze w gratisie, bez zapowiedzi młodzieżowego Kirowskiego.

post-97171-0-63765500-1547155962_thumb.jpg

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tarcza w Twoim nie jest w jakimś powalającym stanie - sprzedaj to co masz na grupach i przeszukuj aukcje na wschodzie. Zwykle brakuje wskazówek, a szczególnie sekundnika. To był wbrew pozorom popularny zegarek-gadżet, tylko, że jest ładny i flagowy, to go z marszu wszyscy rozkupują. Na allegro wisiał niedawno czarny, kompletny przez miesiąc za 4 stówki.

 

Wskazówki złocone do Sputnika sobie zostaw.

 

Mój z Bułgarii (ebay), za mini kaskę. Dostałem jeszcze w gratisie, bez zapowiedzi młodzieżowego Kirowskiego.

 

Jeszcze czarnego sputnika w takim stanie nie widziałem :o


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz Twój jest powalający, to widać nawet bez lupy. Cztery stówki to jednak nie mój zasięg :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, mam pytanie, werk rusza się wraz z plastikowym ringiem w kopercie, połączenie ring-werk jest ok tam luzu nie ma.

Poljot z werkiem 2614.2h

post-105283-0-95962100-1547369310_thumb.jpg

Edytowane przez Rosomak1337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten plastik ringu chyba tak sie dziwnie zachowuje po otwarciu i wyjęciu z koperty. Też kiedyś wyjąłem werk, ale przed otwarciem koperty werk nie ujawniał luzu w kopercie. Jak go zamontowałem spowrotem to dostał luzu  w kopercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie, początkowo werk nie miał takiego luzu, jak kręciłem koronką to był w miejsciu, a jak otworzyłem zegarek nagle zaczął się ruszać nawet przy kręceniu koronką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

W tej kopercie jest najprawdopodobniej dekielek dokręcany rozdzielnym pierścieniem a mechanizm wyjmowany od strony dekla. Kiedy dokręcamy dekielek ten dociska mechanizm z tarczą do występu, pierścienia w kopercie od strony cyferblatu. Spotykane są też koperty gdzie odległość między dekielkiem a pierścieniem była zbyt duża i tam wkładano taką parciejącą nieszczęsną "uszczelkę" pierścień dystansowy. Jeżeli po zamknięciu i zakręceniu dekielka mechanizm nadal będzie się poruszał trzeba będzie dodać "uszczelkę".

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie jaki tu powinien być sekundnik:

post-63011-0-02834900-1547743525_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.