Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Do ruskich zegarków raczej nie jest potrzebny.

... to jak zdejmujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie przyssawką z kółkiem lub podważam po rancie szkiełko nożykiem, a jak jest wyjęty werk to wypycham

Te szkiełka nie trzymają się mocno.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Brat Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała renowacja :)

 

post-108248-0-59292400-1579282428.png

post-108248-0-83567800-1579282438_thumb.jpg

Polecam miniszlifierki z lombardu za 30pln, robią robotę :P ostatnio nawet udało mi się z jakiejś starej tarczy wyciąć blaszkę do "zafixowania" mechanizmu w innym poljocie(nie wiem jak to się fachowo nazywa :P szlifierka miała akurat końcówkę, którą mogłem wywiercić dziurkę, reszta raczej pilnikiem, tak czy inaczej wchodzę na wyższy level hobbystycznego zegarmistrzowania=wytwarzanie własnych części :P na foto jeszcze nie stan finalny, ale niedaleko ).

post-108248-0-65712900-1579282831.png

 

Ma ktoś pomysł jak sprytnie pozbyć się rdzawego nalotu z lumy wskazówek nie niszcząc jej? Jeszcze trochę go zostało :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie przyssawką z kółkiem lub podważam po rancie szkiełko nożykiem, a jak jest wyjęty werk to wypycham

Te szkiełka nie trzymają się mocno.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak jest wyjęty werk to luzik ale mi właśnie chodzi o samo zdjęcie szkła bez rozbiórki zegarka.

Jaką przyssawką...?

Nożykiem nie rysujesz?

Myślałem o pająku żeby nie kombinować i wyeliminować ryzyko porysowania czy innych uszkodzeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to kup pająka, ja używam tego. Kosztuje grosze

...Brat ale jak, przyssawasz to do szkiełka i ... ciągniesz? :D aż wyjdzie?

Czy oprócz tego jeszcze pomagasz sobie nożykiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja próbuje coś ci podpowiedzieć, a ty sobie robisz jaja? Nie jestem dziś w humorze na takie rozmowy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja próbuje coś ci podpowiedzieć, a ty sobie robisz jaja? Nie jestem dziś w humorze na takie rozmowy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dobra, dobra przepraszam!

Po prostu zaskoczyłeś mnie tym rozwiązaniem na maxa!

Serio pytam czy tylko tą przyssawką ciągniesz do góry i puszcza czy jeszcze do tego podważasz nożykiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem używam przyssawki LUB nożyka.

Szkiełka w tych zegarkach trzymają się tak trochę na „słowo honoru”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta moja ostatnio nabyta Elektronika ciśnie do przodu jak szczała... 6 minut przez weekend na plus :P One tak mają czy to kwestia jakiejś awarii bądź słabej baterii? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mam taki zegareczek , komunijny ????.leżał parę lat.

Chciałbym o niego troszkę zadbać chodzi o szkiełko,koperta do umycia i koronka.

Szkiełko do spolerowania odkręcam śrubki jak na zdjęciu i co dalej ? Jak wyciągnąć mechanizm .

Koronka się nie wyciąga w tej pozycji kręcą się wskazówki ? Z tego co pamiętam to wałek był wyciągany i już tak zostało.

Proszę o podpowiedź.

Dzięki.post-111737-0-08113100-1579469176_thumb.jpgpost-111737-0-72527400-1579469203_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mam taki zegareczek , komunijny ????.leżał parę lat.

Chciałbym o niego troszkę zadbać chodzi o szkiełko,koperta do umycia i koronka.

Szkiełko do spolerowania odkręcam śrubki jak na zdjęciu i co dalej ? Jak wyciągnąć mechanizm .

Koronka się nie wyciąga w tej pozycji kręcą się wskazówki ? Z tego co pamiętam to wałek był wyciągany i już tak zostało.

Proszę o podpowiedź.

Dzięki.attachicon.gifIMG_20200119_220658.jpgattachicon.gifIMG_20200119_220527.jpg

Z tym mechanizmem nie miałem do czynienia, ale wszystkie są na swój sposób podobne. Popatrz na tym kanale https://www.youtube.com/watch?v=oIHYax8ge1I&t=8s na pewno rozkminisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ma ktoś może namiary gdzie można dostać pająka do szkiełek? Bo podobno ten z allegro nie jest zbytnio dobry?

Ktoś coś doradzi?

Albo może ktoś ma tego z allegro to proszę o opinię..

Ja kupilem jakis czas temu takiego z Alliexpresu za chyba 80, do niczego się nie nadaje, ani jednego szkielka nie bylem w stanie ani zdjąć ani założyć, tylko porysowalem pare. Totalna kicha.

Albo kup Bergeona (na marginesie tez na Ali mozna nabyc za 320) albo sobie daruj. Poza tym faktycznie jak Brat pisze do radzieckich niepotrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem jakis czas temu takiego z Alliexpresu za chyba 80, do niczego się nie nadaje, ani jednego szkielka nie bylem w stanie ani zdjąć ani założyć, tylko porysowalem pare. Totalna kicha.

Albo kup Bergeona (na marginesie tez na Ali mozna nabyc za 320) albo sobie daruj. Poza tym faktycznie jak Brat pisze do radzieckich niepotrzeba.

 

Potrzeba czy nie, właśnie próbowałem wcisnąć szkiełko do 55g... popękałem ori szkiełko, humor pewnie popsuty na cały tydzień :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednym trudnym szkiełkiem można pójść do majstra, ale montowałem do 3133 też jest takie kanciaste i założyłem ręcznie bez użycia narzędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na faktycznie 55g w oryginale jest trudny, zrobiłem 2 szt., zacząłem od pajączka i prawie zniszczyłem, a wiadomo nie łatwo szkiełko dostać. Mój pajączek nie był w stanie go podgiąć i zostawił tylko mocne ślady nóżek.

W efekcie założyłem ręcznie z wykorzystaniem nożyka do otwierania dekli, ale nie jest łatwo 

W trzeciej sztuce już nie ściągałem szkiełka w ogóle tylko zrobiłem polerkę na kopercie.

Edytowane przez Wojtas79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat miałem fatalny ring z ori szkiełkiem i dobry ring z kiepskim szkiełkiem to chciałem zmontować, w każdym razie pęknięcie jest niewielkie i na kraju więc mnie nie przeszkadza, przejechałem lekko szkiełko naokoło i na odrobinie kleju osadziłem, gdybym tak zrobił od początku to nie zniszczyłbym, na przyszłość będę mądrzejszy ;]

Edytowane przez prw6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy w rakiecie world time wymiana szkła jest problematyczna ? każdy zegarmistrz wymieni bez problemu ?. Mam też z nią inny problem, nazwa dnia tygodnia przeskakuje w puste pole zamiast w nazwę dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ZEGAREK Rakieta, a nie rakieta która leci w kosmos. Zegarmistrz sobie poradzi, w końcu jest fachowcem w swojej dziedzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie z Slava jajo dwóch mistrzów dziedziny ze stolicy odmówili wymiany szkła. Jestesmy na forum o zegarkach, a nie o kosmosie czy militariach....

Edytowane przez Rintin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do zegarmistrza np. na Białobrzeską i on raczej wymieni. Jak nie będzie miał to Ci poda rozmiar podejdziesz na Lelechowską i kupisz sobie szkiełko

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slava jajo, pierwsze slysze, a ruskie zbieram wytwale lat kilka.... mozesz zafocic?

 

Czy chodzi o ta chorogiewke ze szklem dociskanym do tarczy przez koperte?

Jesli tak to d*py, a nie zegarmistrze i bali sie werk wyjac z koperty (pewnie strach przed rozlaczeniem beczki ich oblecial).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.