Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Ja powiem tak:

Szkiełka te teraz kupowane w hurtowni nie trzymają wymiaru, mówię o tych z wizerunkiem zegarmistrza.

Ja niestety mam już stado szkiełek kupionych pod wymiar i prawie zawsze dokupuje następny wymiar.

U majstra szkiełko kosztuje około 10 zł w hurtowni coś około 3 zł, to zapasowe będzie na przydasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Po Bieda

dzięki wielkie za wyczerpującą wiadomość! Zaraz będę jeszcze próbował podziałać.

 

Ogólnie to na necie chcę zamówić takie szkiełka bodajże firmy (?) Verlux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie Panowie gdzie mozna kupić sprezynki do incablocku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Po Bieda

dzięki wielkie za wyczerpującą wiadomość! Zaraz będę jeszcze próbował podziałać.

 

Ogólnie to na necie chcę zamówić takie szkiełka bodajże firmy (?) Verlux

Miałem taką historię, że zamówiłem na Alle szkło do Sławy. Przyszło, a jakże, kilka milimetrów mniejsze. Po kontakcie ze sprzedającym, dosłał mi inne. Również niepasujące :) Po kolejnym kontakcie połapał się, że jakiś klient przegrzebał mu szkła i powkładał je losowo do różnych opakowań, więc podczas wysyłki była loteria. W końcu, za trzecim podejściem, otrzymałem właściwe. 

Możesz przejść się do jakiegoś majstra, umówić na serwis zegarka (o ile go nie robiłeś) i wymianę szkła, pewnie coś utargujesz i kłopot będziesz miał z głowy. A przy kilku sztukach to już można liczyć na ceny hurtowe. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahah no tak też bywa :) Aaa ja ogólnie też zamawiałem narzędzia itp., bo zabieram się za pierwszy serwis własnoręcznie :D 

 

U mnie w promieniu 30 km to jest ze 4-5 Zegarmistrzów, o których wiem, ale wiadomo jak jest.. trochę się boję oddać coś ładniejszego. Byłem u jednego, hah, za serwis brał z 25 zł, z wymianą balansu w Wostoku 2214 wziął chyba 35-40 :P Cena była super, ale patrząc na warunki pracy, paprochy na tarczy, wygiętą wskazówkę zrezygnowałem.. Jak wiadomo inny droższy nie musi znaczyć lepszy. 

 

Za parę dni pewnie zrobię tu spam w stylu "Pany pomóżta" :D Mam kilka złomków, ale nie wiem, który na pierwszy ogień.. Pewnie poleci Raketa 19 Jewels ...z datownikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz coś prostszego, bez datownika, bo nie zdejmiesz pierścienia ;)
Wiem coś o tym...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaczynałem na chińskim buksiaku. Wiedziałem, że jak popsuję, to żadna strata.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy ktoś ma może zwymiarowaną oś balansową do tzw. niskiej Mołni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór... powiedzmy  :rolleyes:

 

Jest sprawa.. Jak włożyć te szkiełka w koperty, o których pisałem wyżej... spróbuję delikatkie przeszlifować brzegi, ale to takie łatwe nie będzie chyba. Słyszałem, że takie szkiełka to często się ręcznie osadza... Czy w przypadku wyżej wymienionych dam radę? Może jednak od razu pajączka szukać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, pajączka sobie daruj bo na 95% plexa popęka. Starzy Indianie robią to tak: bierzesz kopertę w garść, wkładasz szkło z jednej strony na miejsce i dociskasz lekko kciukiem żeby się nie przemieściło, pazurem drugiego kciuka delikatnie podginasz rant szkła do wewnątrz po obwodzie żeby wskoczyło na swoje miejsce. Zamiast pazura można użyć np rantu plastikowej pincety. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uszkodzisz szkło, to będzie strata rzędu 5 - 10 zł, czyli żadna. Gorzej, jeśli przy okazji porysujesz kopertę, więc musisz działać z wyczuciem. Szkło nie może być zbyt małe, bo będzie latało w otworze. Za duże z kolei się nie zmieści. Ponieważ, jak wspomnieliśmy, z reguły jest ono stożkowate, to dołem jest właśnie najszersze. Tak jak pisał wyżej @Odin, najpierw przymierz do otworu i spróbuj wcisnąć. Polecam ten numer z linijką, pensetą etc. - przykładasz szkło do otworu, jednym bokiem nawet wkładasz je do środka, a to co wystaje - przyciskasz jednocześnie palcem z góry i czymś twardym - poprzecznie w poziomie. Jeśli wyraźnie nie idzie - ułóż je poziomo na papierze ściernym i wykonaj kilka kolistych ruchów. Papier zbierze odrobinę krawędzi pleksy w najszerszym miejscu, a więc jeśli przedobrzysz, to szkło zrobi się zbyt małe (wtedy ostatecznie możesz osadzić je na klej). Z wyczuciem, powiadam. Jak masz wątpliwości, to idź z jednym szkłem do majstra i poproś o założenie, przyglądając się wykonywanym manipulacjom. To nie jest trudne. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z góry dziękuję za wsparcie i porady! 

 

Pierwsze szkiełko wsadzone na swoje miejsce :D Tarcza Wołny zyskała nowe oblicze, choć ja lubię te pajęczynki na szkiełkach  :rolleyes:

 

Oczywiście w tej bitwie bez rannych się nie obyło, porysowałem nowe szkło (wciskałem pod koniec kawałkiem gambitu, który wpadł mi pod rękę, ale to nie był jednak najlepszy pomysł) i kopertę (ekierką)  :lol:  :huh:  ale no... zategowałem. Ryskę na kopercie jakoś przeżyję, aż tak jej nie widać. NOS to to też nie jest. Pierwsze koty za płoty jak to mówią. 

post-95094-0-30753200-1581590875_thumb.jpg

post-95094-0-26643100-1581590891_thumb.jpg

post-95094-0-10252100-1581590904_thumb.png

post-95094-0-89564000-1581590911_thumb.jpg

Edytowane przez Beczka76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję! Jak na pierwszy raz, straty i tak są niewielkie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to jest plus szkieł akrylowych. Demontujesz, bierzesz pastę polerską, szlifujesz - i masz nówkę bez rysek. A że już raz to robiłeś, to kolejny będzie bajecznie prosty - bo wiesz, że się da. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! :) Dałbym jej tylko jakiś pasek bądź inną delikatniejszą bransę z epoki jeśli już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I została koronka! :) To są bardzo wdzięczne maluchy, a ten jeszcze z historią rodzinną. Będzie noszony, czy do gablotki?

Edytowane przez JanekTheFizyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan jeszcze się rysuje. Pomysły są trzy:

- pudło - najmniej mi się podoba ;)

- będę nosił ja ;)

- dam ponosić Tacie zegarek po Tacie ;)

A jaki byście pasek podpowiedzieli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem kilka stron ze starymi Pabiedami i trochę poczytałem - szukając informacji o mechanizmie. Znalazłem informację że jest na nim data produkcji. Czy dobrze czytam że ten egzemplarz powstał w lutym 1955 roku?

b7036a3aa4cad5f4a34118747053a97b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 kwartał 55 roku

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tutaj ktoś, kto odnawia tarcze? Chodzi mi o pomalowanie na jednolity kolor aerografem.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, zdarzył się wam kiedyś zerwany gwint w mechanizmie w miejscu gdzie jest śrubka trzymająca nóżkę tarczy? Co wtedy robić kleić? zegarmistrz nagwintuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.