Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Krzysiek_W

DZIAŁ TECHNICZNY

Recommended Posts

To może zapytam inaczej - czy jest Wam znany ktoś z Wrocławia lub okolic, kto zajmuje się malowaniem części tarczy w zegarkach?

Witam.

Jestem nowy na forum.

Poszukuje szkła do poljota. Zegarek ma dla mnie dużą wartość sentymentalna i zależy mi na tym by doprowadzić go do jakiegoś normalnego stanu.

To "szkło" które jest zamintowane teraz to jakaś straszna porazka.

post-111253-0-85593600-1575320455_thumb.jpg

Witam.

Jestem nowy na forum.

Poszukuje szkła do poljota. Zegarek ma dla mnie dużą wartość sentymentalna i zależy mi na tym by doprowadzić go do jakiegoś normalnego stanu.

To "szkło" które jest zamintowane teraz to jakaś straszna porazka.

Poszukaj na alledrogo dawcy z całym szkiełkiem, trafiają się dość często. Cierpliwości i będzie OK.

Ewentualnie podejdź do jakiegoś zegarmistrza, ale nie będzie łatwo. Chyba prędzej znaleźć dawcę, jak pisał kolega powyżej.

Nie. Nie ten kształt.

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Witajcie - mam 2 pytania - jaki jest kaliber mechanizmu w 55g ? 2616? Który z Poljotów ma jeszcze taki sam mechanizm? Mój majster szuka dawcy i postanowiłem się wykazać... :) z góry dzięki za info. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Tak. 23 kamienie automat był tylko jeden

Ok - dzięki. Lecę zatem na zakupy :)

Witajcie - mam 2 pytania - jaki jest kaliber mechanizmu w 55g ? 2616? Który z Poljotów ma jeszcze taki sam mechanizm? Mój majster szuka dawcy i postanowiłem się wykazać... :) z góry dzięki za info. Pozdrawiam.

Jeśli z mechanizmem nakręcającym wszystko w porządku to dawcą może być też większość 17 kamieniowych poljotów(mysle ze wszystkie poza bocianem)

Edited by prw6

Mam pytanie odnośnie slavy pepsi, bez problemu można dobrać i wymienić w nim szybkę? Werk wyciąga się od góry po ściągnięciu bezela?

Dodatkowo pytanie o wyciągnięcie wałka, z tego co wyczytałem to trzeba coś zrobić z tą blaszką i dziurką, podważyć? nacisnąć?

post-105283-0-19568500-1576268123.jpg

Edited by Rosomak1337

Taki bolec z poljota 23 kamienie z podwójną datą, brakuje mu kilku mm żeby zmienić datę, była tam jakaś część dodatkowa czy jak to ma działać?

post-108248-0-04750200-1576271747.png

btw, wahnik szura o dekiel, da się coś z tym zrobić doraźnie czy trzeba wymieniać części?

Mam pytanie odnośnie slavy pepsi, bez problemu można dobrać i wymienić w nim szybkę? Werk wyciąga się od góry po ściągnięciu bezela?

Dodatkowo pytanie o wyciągnięcie wałka, z tego co wyczytałem to trzeba coś zrobić z tą blaszką i dziurką, podważyć? nacisnąć?

Najlepiej wyciągnąć koronkę do pozycji ustawiania wskazówek i z wyczuciem przesunąć tę blaszkę w prawo jak narysowałeś strzałkę. Z wyczuciem, bo łatwo urwać ten bolec, na którym owa blaszka siedzi. Mechanizm wychodzi normalnie, od strony dekla. Rozmiaru szkła niestety nie pamiętam.

Najlepiej wyciągnąć koronkę do pozycji ustawiania wskazówek i z wyczuciem przesunąć tę blaszkę w prawo jak narysowałeś strzałkę. Z wyczuciem, bo łatwo urwać ten bolec, na którym owa blaszka siedzi. Mechanizm wychodzi normalnie, od strony dekla. Rozmiaru szkła niestety nie pamiętam.

Ok, dziękuję za pomoc

Koledzy moglibyście wrzucić fotkę jaki mechanizm ma być w Moskwie?

Bo jestem zielony :) a kupując chcę uniknąć przykrych niespodzianek... tak idealny stan też wydaje mi się podejrzany ale mam nadzieję że to nie składak..

post-108042-0-02962600-1576315636_thumb.jpg

Edited by Ziben86

Panowie, Władek Meller w swojej książce o błoniakach mówi że są idealne zamienniki dla błoniowych wskazówek w którymś Poljocie. Podpowiedzcie proszę w którym bo potrzebuję do koperty typu II. Dzięki wielkie.

Panowie, Władek Meller w swojej książce o błoniakach mówi że są idealne zamienniki dla błoniowych wskazówek w którymś Poljocie. Podpowiedzcie proszę w którym bo potrzebuję do koperty typu II. Dzięki wielkie.

Do II typu nie ma zamienników z poljota. Są takie do III-VI typu

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

"We wszystkich zegarkach z tarczami importowanymi montowano wskazówki importowane ze Związku Radzieckiego" - to są te III - VI.

"Rozpoznanie nieoryginalnych wskazówek nie sprawia żadnych trudności. Wyjątkiem mogą być tylko wskazówki o identycznym kształcie jak błońskie, stosowane w niektórych radzieckich zegar-

kach Poljot. Ponieważ są one bardzo podobne, można traktować je

jako doskonałe zamienniki dla wyrobów z Błonia."

No więc szukam tych o identycznym kształcie jak błońskie a nie tych importowanych razem z tarczami.