Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Krzysiek_W

DZIAŁ TECHNICZNY

Recommended Posts

Podobno, ale to słyszałem z drugiej gęby, są wstrzymane zakupy/wysyłki na Alle i OLX. 

Plotki...

Sprzedaję na Allegro bez zakłóceń.

Kupuję również.

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

W Chinach już chyba wszystko działa, bo moje zakupy dziś ruszyły.

Tak, firmy pracują, ale teraz wyobraź sobie, że masz zaległości z wysyłkami sięgające 30 dni. Przez ten czas towaru do wysyłki nazbierało się, a statków i samolotów nie przybyło...

Tu jest teraz wąskie gardło... Ale jak to Chińczycy, sukcesywnie ten towar będzie wysłany, są opóźnienia większe niż zwykle, dadzą radę. Więcej optymizmu.

Jest jeszcze kolej transsyberyjska bo nią też się wozi, tyle tylko, że ruch i odprawy celne na granicach UE też mają swój harmonogram.

Cześć

Możecie mi powiedzieć,czy przez tą część zaznaczoną czerwonymi strzałkami,która wygląda na skrzywioną mechanizm może mi się zatrzymać pod wpływem wstrząsu,np,biegu itp?

post-24724-0-56181400-1584931247_thumb.jpg

post-24724-0-49821400-1584931260_thumb.jpg

"Chcesz dobrze się poczuć,kup sobie dobry zegarek"

Rocky Balboa

Cześć

Możecie mi powiedzieć,czy przez tą część zaznaczoną czerwonymi strzałkami,która wygląda na skrzywioną mechanizm może mi się zatrzymać pod wpływem wstrząsu,np,biegu itp?

Tak, może. Ta łapka dopycha oś sekundnika i wyraźnie jest skrzywiona. Może to powodować wysuwanie się ośki z zazębień i nierówną pracę sekundnika, jego zatrzymywanie a nawet blokowanie całego mechanizmu (rzadziej). Albo trzeba umiejętnie dogiąć, albo wymienić

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Tak, może. Ta łapka dopycha oś sekundnika i wyraźnie jest skrzywiona. Może to powodować wysuwanie się ośki z zazębień i nierówną pracę sekundnika, jego zatrzymywanie a nawet blokowanie całego mechanizmu (rzadziej). Albo trzeba umiejętnie dogiąć, albo wymienić

Bardzo Ci dziękuję za szybką odpowiedź.Czy mógłbyś jeszcze napisać jak fachowo nazywa się ta część,spróbuję to gdzieś znaleźć i ewentualnie sam wymienić.Cóż od czegoś trzeba zacząć :D

Rocky Balboa

Bardzo Ci dziękuję za szybką odpowiedź.Czy mógłbyś jeszcze napisać jak fachowo nazywa się ta część,spróbuję to gdzieś znaleźć i ewentualnie sam wymienić.Cóż od czegoś trzeba zacząć :D

Spróbuj ją wykręcić i wyprostować lub lekko podciąć w drugą stronę.

Spróbuj ją wykręcić i wyprostować lub lekko podciąć w drugą stronę.

Dobra.Dzięki^^

Rocky Balboa

Gdyby się nie udało, to mam kilka sztuk. Mam zółte i srebrne.

Dzięki kolego.Dzisiaj wieczorkiem się będę bawił :DJeżeli to jest przyczyna tego,że moja piękna Amfibia się zatrzymuję to było by super,problem zdiagnozowany,i może uda mi się samemu to wymienić.

Pozdrawiam serdecznie.

Rocky Balboa

Witam Panowie potrzebuję rady. Mam śliczny mechanizm molniji z 56 niski. Balans jest nie kąpletny. Brak włosa. Podejdzie do tego włos z nowszej 3602. Czy były różnice ? Robił ktoś taką przekładkę ?

Witam Panowie potrzebuję rady. Mam śliczny mechanizm molniji z 56 niski. Balans jest nie kąpletny. Brak włosa. Podejdzie do tego włos z nowszej 3602. Czy były różnice ? Robił ktoś taką przekładkę ?

Jeżeli będzie to włos "prosty" z niskiej molniji to pewnie się da ale.....kilka razy pytałem mojego zegarmistrza czy tak możemy zrobic przy brakach kompletnych całych balansów i zawsze odpowiedź była jedna że tego się nie przekłada bo w fabryce koło balansu jest dobierane pod włos ,odpowiednio wywazane itd i jest całością......mówił ze pewnie ze mozliwe ale trudne do zgrania......tyle moje amatorskiej wiedzy a "trochę " moniji uratowałem

Dziękuję za odpowiedź ;) Czyli czeka mnie szukanie kompletu do niskiej, Już konsultowałem w między czasie i innymi bardziej wtajemniczonymi w ratowanie molniji i również mówią że się da ale jak to będzie działać tego nie wie nikt :)

A do której Mołni pasuje balans od budzika Zaria? Do niskiej?

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Posted (edited)

A do której Mołni pasuje balans od budzika Zaria? Do niskiej?

Do rzadnej

To mit próbowałem spasować i niestety

Edited by wempiełqr

Do rzadnej

To mit próbowałem spasować i niestety

Z tego co pamiętam od budzika Zaria pasuje do wysokiej 3603 z antywstrząsem....chyba nawet taką mam post-63389-1585135049,9913_thumb.jpg

Chyyyyba tak, ale ręki nie dam sobie uciąć

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Witam wszystkich forumowiczów. :-)

Stałem się posiadaczem zegarka Vostok Europe Expedition Trophy.

Jednakże mam z nim pewien problem, mianowicie nie działa zmiana daty - koronka tak jakby nie ma tej drugiej pozycji.

I stąd moje pytanie : gdzie mogę to naprawić i jaki będzie tego koszt.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam ????

post-112353-0-06340600-1585478780_thumb.jpg

Z telefonu nie widzę skąd jesteś, ale z zegarkiem to powinieneś udać się do zegarmistrza. To ginący gatunek, ale jeszcze do znalezienia.

Jednakże mam z nim pewien problem, mianowicie nie działa zmiana daty - koronka tak jakby nie ma tej drugiej pozycji.

Moment, a czy w tym zegarku jest szybka zmiana daty?

Wydaje mi się, że może nie być (poza ustawianiem 22-02).

- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Jeśli to automat wostoka to datę zmienia się kręcąc wskazówkami - o północy data się zmieni, cofasz wskazówkę na godz 20 i znowu do przodu na północ i tak do uzyskania właściwej daty w okienku.