Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Trafił do mnie ładny krabik z zębami, sam na czterech nóżkach przyszedł. Ale, że pogoda jest nieciekawa, to się ubrudził i to bardzo. Kąpiel bym mu zrobił. Mechanizm z tarczą wyjmę, ale jak u licha wydobyć ring, żeby go nie uszkodzić? Podważyć gdzieś, pociągnąć? Nie chcę kąpać koperty z ringiem w środku, bo może tego farba nie przeżyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił do mnie ładny krabik z zębami, sam na czterech nóżkach przyszedł. Ale, że pogoda jest nieciekawa, to się ubrudził i to bardzo. Kąpiel bym mu zrobił. Mechanizm z tarczą wyjmę, ale jak u licha wydobyć ring, żeby go nie uszkodzić? Podważyć gdzieś, pociągnąć? Nie chcę kąpać koperty z ringiem w środku, bo może tego farba nie przeżyć.

On wchodzi luzem, pewnie się przykleił. Trzeba wyjąć werk, zdjąć szkiełko i od tej strony wepchnąć go do środka naciskając równimiernie z kilku stron. Przy zakładaniu zwróć uwagę na wcięcie w kopercie, gdzie powinien wejść wypustek ringu


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dalej w tym temacie: "zęby" też dają się wyjąć? Bo mi to wygląda na całość z kopertą.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś rozbierałem swojego kraba to te zęby pozostały w szkiełku. Nie są częścią koperty.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś rozbierałem swojego kraba to te zęby pozostały w szkiełku. Nie są częścią koperty.

To chyba dawno rozbierałeś :D Zęby są częścią koperty, nie da się rozdzielić


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno, mogłem pokręcić ;)

Mam tylko jednego kraba i w dodatku nie mogę nigdzie dokupić wskazówek (a wcale nie szukam jakichś wyjątkowo pięknych)... :(


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

możecie pomóc ustalić czy załączony mechanizm 3133 jest kompletny (czy ma coś połamane)+ jaka to wersja dokładnie.

 

post-98656-0-92969400-1583408872_thumb.jpg

post-98656-0-30363500-1583408891_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mieć złamaną część dźwigni włączania stopera, może być niewidoczne na zdjęciu.

Edytowane przez Brat Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale poza tym jest kompletny?

Chcę sobie sprawić do nauki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale poza tym jest kompletny?

Chcę sobie sprawić do nauki.

Wygląda na kompletny skompletowany (koło przekazujące napęd na chrono jest srebrne, a reszta kół chrono - złota. Było albo tak, albo tak, nigdy nie występowały pomieszane). Jakbyś chciał materiały szkoleniowe ( w sensie instrukcji, a nie zegarków :) to chyba gdzieś odgrzebię.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na kompletny skompletowany (koło przekazujące napęd na chrono jest srebrne, a reszta kół chrono - złota. Było albo tak, albo tak, nigdy nie występowały pomieszane). Jakbyś chciał materiały szkoleniowe ( w sensie instrukcji, a nie zegarków :) to chyba gdzieś odgrzebię.

Oczywiście że były koła w różnych kolorach. W starszych były dwa białe i żółte, potem tak jak tu , a na końcu wszystkie żółte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na kompletny skompletowany (koło przekazujące napęd na chrono jest srebrne, a reszta kół chrono - złota. Było albo tak, albo tak, nigdy nie występowały pomieszane). Jakbyś chciał materiały szkoleniowe ( w sensie instrukcji, a nie zegarków :) to chyba gdzieś odgrzebię.

Byłbym bardzo chętny na te materiały szkoleniowe, mam tylko Podwapińskiego - zegary specjalne.

Priv.

Edytowane przez Wojtas79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że były koła w różnych kolorach. W starszych były dwa białe i żółte, potem tak jak tu , a na końcu wszystkie żółte.

"W starszych", "potem" - czyli w jakich latach produkcji? Bo mi wygląda na to, że koło kolumnowe (przenoszące napęd na cały moduł chrono) jest srebrne, czyli starsze, a reszta kół chronografu - złota, czyli młodsza. Przejście ze srebrnej wersji na złotą było ok. 83 roku, ale dotyczyło kompletu kół. Zgodnie z moją wiedzą, "pomieszanie kolorów" kół występuje wyłącznie w wyniku późniejszych napraw i uzupełniania mechanizmu częściami nowszymi - ale moja wiedza może nie być pełna. Być może w jakimś etapie produkcji wykorzystywano zasoby stare i nowe, łącząc je. Byłoby to bez sensu, jako że to "przejście" kolorów (czyli zastąpienie materiału kół innym) miało na celu poprawę wskazań chronografu w różnych warunkach temperaturowych, więc aby to osiągnąć, logiczne jest używanie jednego materiału, a nie kilku (takie rozwiązanie nie dałoby założonego efektu poprawy wskazań). Tak czy tak, dźwignia resetująca chronograf jest podwójna regulowana, czyli sprzed 86 - 87 roku, kiedy to nastąpiła zmiana na dźwignię pojedynczą, bez regulacji. 

Jeśli dobrze odczytuję u ciebie numer seryjny, to jest tam 3...... albo 5........ Tutaj masz zdjęcia z werkiem nr 2...... i 9......., a więc wcześniejszy i późniejszy, oba z kompletem srebrnych kół. Tak, mostek można przełożyć, wiem. :)

post-108281-0-64972200-1583749090.jpg

post-108281-0-66605400-1583749102.jpg

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Cześć

  Poszukuję mechanizmu 2409A do mojej Amfibi,oryginalnego,nie składaka,na dobrym chodzie.

Jeszcze mam pytanie odnośnie regulacji takiego mechanizmu.Jak na razie udaje mi się ustawić go do +/-40 sec na dobę,gdzieś czytałem ,że ktoś wyregulował do +15,czy w tych werkach jest to możliwe?


"Chcesz dobrze się poczuć,kup sobie dobry zegarek"

                         Rocky Balboa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można trochę się pobawić i da się ustawić, ale czy jest sens? I tak nie będzie tak chodzić w każdym położeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy doradzicie jakieś tanie paski np z all..ro czy innych? Rozm. 16mm i różne kolory. Oczywiście nie do chodzenia tylko do pudełka czy na ekspozytor więc nie zależy mi na super jakości. :) macie jakieś sprawdzone źródła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ale jednak wolałbym coś z krajowego rynku :) nie lubię czekać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz z Chin to nie przyjdzie. Moje niektóre zakupy „wiszą” już ze trzy tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiszą w jakim sensie, sprzedawca nie wysłał, czy leżą w jakimś hubie pocztowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tylko problem z aliexpress, sytuacja w Chinach jest taka sobie. Po chińskim nowym roku w lutym, niemal wszystkie zakłady miały kolejny dwutygodniowy postój. Do pracy i to pod specjalnym nadzorem służby zdrowia wrócili i to nie wszyscy na przełomie lutego i marca. Ale... Jest problem w portach i na lotniskach, nie ma komu ładować towarów na statki i samoloty. A środki transportu są ograniczone. Miejcie na uwadze, że najpierw i tak wyślą towary do dużych odbiorców np firmy z branży automotiw, a dopiero w dalszej kolejności mniejsze firmy i detal. Ja kłopoty z chińskim dostawcami mam od połowy lutego.

A to dopiero początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację. Na razie zakupy trzeba sobie odpuścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno, ale to słyszałem z drugiej gęby, są wstrzymane zakupy/wysyłki na Alle i OLX. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.