Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kkwpk

Żenujący zegarek Strojnego.

Rekomendowane odpowiedzi

To, że Pan zechciał napisać coś na temat omawianego zegarka, przedstawił idee przyświecające jego powstaniu itp itd to się chwali.

To natomiast w jakiej Pan to zrobił formie...

Mnie osobiście najbardziej przekonał argument NIE PIEPRZCIE GŁUPOT.

Jasno widać, że jest Pan nie tylko mistrzem od zegarków, ale również mistrzem ciętej riposty...

Niektórzy wchodząc na forum zaczynają od przedstawienia się i przywitania. Inni od NIE PIEPRZCIE. To widać ci bardziej twórczy...


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz już wiem wszystko .......zegarek po polerce w tym zakładzie z boku wyglądał właśnie jak te ze zdjęć. Mówiono ,że będzie fabryka a są fale Dunaju :) Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej twórczości i do Sukiennic- tam nie takie rzeczy się sprzedają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki doradca taki zegarek :lol:

 

Ps. Ogólnie Twoją wypowiedź klasyfikuję jako "Wisienkę na Torciku"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Pantorcik nie widzi żadnej sprzeczności pomiedzy szczytnymi hasłami głoszonymi na oficjalnej stronie firmy Strojny ( Koledzy już byli uprzejmi je zacytować ) , bycia oficjalnym dealerem IWC oraz użycia do zegarka jubileuszowego produktu firmy , która właśnie rzeczone IWC "naśladuje" , po czym spaskudzenia rzeczonego produktu pseudograwerem ( inaczej tego czegoś co zostało na mechaniźmie popełnione nazwać nie można ) o "zdobieniu" tarczy nie wspomnę , a następnie wywindowaniu ceny z 50 USD do 1000 USD ( mówię o cenie zakupu Parnisa i cenie sprzedaży "limitowanej edycji" ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odp na list bym napisal: wiecej pokory :(

 

Sam nie jestem idealny, ale jakos trudno mi pominac kwestie tych bledow w tekscie.

 

Ostatnia sprawa...mialem kiedys Parnisa....rzeczywiscie te paski z chinskiego smoka sa wspaniale.


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to jest oficjalna odpowiedz Firmy S to mozna tylko odpowiedziec

 

żenada żenada żenada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanownie Panie Eneaszu,

biorąc pod uwagę to co Pan napisał a przede wszystkim szczere wyznanie n/t zachodnich producentów, mam nadzieję że kolejnym Waszym krokiem będzie wypowiedzenie umów dystrybucyjnych firmom sprzedawanym w Waszym salonie, czyli IWC, ML, Fortis itp itd, oraz skupienie się na sprzedaży brandów wschodnich jak np Parnis i Sea Gull......myślę że to naturalna i logiczna konsekwencja genezy projektu STROJNY 70 LAT!

Trzymam kciuki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź pana torcika..przednia!!

Urazony artysta, gdyż nikt nie poznal sie na jego ...zwidach hehhe


Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej podtrzymuję moje zdanie: Olać Szanownego Pana Strojnego i Szanownego Pana Eneasza i tą przerobioną podróbę (wyjątkowo dopasowałem się do poziomu Sz. P. Eneasza)- niech sobie robią co tam chcą(czytaj rzeżbią w gó... nie ) ale błagam nie reklamujmy tego na KMZiZ te biedne dzieci to jakieś wyrośnięte "Krakowski Salon Poezji" zacytuję moją pierwszą wypowiedż.

jeśli mogę się teraz juz wypowiedzieć, to dal mnie najgorsze jest firmowanie konkretnie tego (miedzy innymi ) zegarkiem to trudno to nazwać pośrednio przez KMZiZ choć i bezpośrednio też vide dyskusja przed aukcją na forum stow. To, ze ktoś coś takiego zrobił i ze chce za to tyle to a tyle - nic mi do tego.
.

 

lub replika calib. -98295

podróba powinno być

ZDOBIENIA

:blink: :blink: :blink: :blink:

Które konkretnie elementy przeróbki podróbki reprezentują te zdobienia ?

Jedno wiem na pewno na sztuce to ja sie nie znam, słomę staram się odróżnić.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała ta sprawa to dno i metr mułu. Począwszy od nazywania tego tworu podczas licytacji charytatywnej czymś wyjątkowym (Arcydziełem!), przez regularną sprzedaż w kwocie 3000 zł (jakby brak znajomości marketingu miał tu coś do rzeczy p. Eneaszu...), aż po dzisiejszą wypowiedź przedstawiciela firmy Strojny. Włos się na głowie jeży. Ja rozumiem, że wolny rynek, że klient nie jeleń i sobie może sprawdzić co kupuje, że "pierwiastek wyjątkowości" ( :lol: ), ale robienie tego pod szyldzikiem tradycji i pasji nie licuje z owymi. Ale co ja tam wiem - przecież "pieprzę głupoty" wraz z forumowymi kolegami ;) I nie od dziś wiadomo, że tradycja swoimi prawami się rządzi, a znakomity wytwór myśli zegarmistrzowskiej za lat 50 na salonach brylował będzie wespół z Pamem 318, skądinąd bliźnimi metodami wytworzonym ;) A nie, przepraszam - w nim położono kłalitę od krowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...CHCIWOŚĆ ZACHODNICH PRODUCENTÓW sięgnęła zenitu.

Więc postanowiliśmy otworzyć się na Wschód i tam poszukać czegoś co by chciało Europejczykowi odmierzać czas na nadgarstku.

Szukam tej złotej myśli na oficjalnej stronie internetowej i nijak nie mogę odnaleźć. :unsure:

Może by tak w sklepie na ścianie ją umieścić? :)

"Otworzyliśmy się na Wschód i zrobiliśmy przebitkę 60/1000" :D


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to człowiek podsumował siebie i zegarek

jak dla mnie - wszystko w temacie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, no to nie teraz firma pana Strojnego zabierze sie za masywke i niech zrezygnuja ze "Szwajcarskiego Kiczu" :blink:

A i prosze pana strojnego, ja posiadam dwa zegarki z 25+ lat zycia, i za cholere nie moge znalezc wyfrezowanych przez czas dziur w werku ... o czym pan wogule opowiada? Czy te zegarki mialy wygladac jakby lezaly na dnie Baltyku przez 70 lat :lol:? Ironiczne jest rowniez to, ze nawet 70 lat z drutu pan tak naprawde pozadnie nie potrafil zrobic - i po co ten jad w naszym kierunku? Cos pan tworzysz, przygotuj sie pan na krytyke, a jesli taka jest bardzo wyraznie negatywna, moze warto przemyslec to co sie tworzy zamiast ripostowac w prosto Chamski sposob. Nie tedy droga do zawierania przyjazni wsrod potencjalnych nabywcow sprzedawanych przez pana zegarkow, ktorymi tak bardzo sam pan szydzi.

 

Powodzenia w biznesie przy takim podejsciu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Strojny nie dość, że strzelił sobie w stopę to teraz także poprawił strzałem w głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No - to pierwsze ścieżki już przetarte - nie marnować panowie na forum czasu, tylko dremel w dłoń i rzeźbić parniski :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czopy to Pan sobie chyba wypolerował w stopie luzy to chyba w głowie i na oliwić a śruby to sobie dokręcić bo się sypiemy Panie artysto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko jedno,Wasze opinie,tak hermetycznego,waskiego grona nie maja zadnej sily.Wiem ze ciezko Wam uwierzyc ale malo kto,bardzo malo kto czyta to forum.Oby chocby jedna osoba zostala ocalona przed nabyciem tego arcydziela.Mam nadzieje ze rowniez swiss made straci na wartosci i przypisywana mu magiczna moc zmaleje. Zycze zdrowego rozsadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Forumowiczów KMZiZ ,Chinawatches oraz innych

.

 

Witam Państwa

 

(etc, etc.)

 

 

Żaden potok austriackiego gadania nie zmieni faktu, że w normalnych aukcjach propozycje licytacji takiej przewały są zwykle usuwane przez obsługę.

 

J.

 

PS: Pełniej chciałem wyrazić swoje zdanie na forum CW, ale ręce opadły...


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojejku, przepraszamy pana Strojnego, ten parniak jest po TUNINGU, a więc przepraszamy że obrażaliśmy super parniaka z wypolerowanymi czopami, bo przecież taki parniak to już prawie nie jak parniak a coś lepszego.

 

o czym on gada. werk z zachodu aż taki drogi że nie mogli nabyć ?


Nie ma rzeczy których nie da się naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Eneaszu, zajmij się proszę wykuwaniem pokryw kanalizacyjnych i zaprzestań straszyć opinię publiczną tymi szkaradami - albo wróć do Mordoru, by skończyć kurs zdobienia w tamtejszej kuźni, bo mam wrażenie że urwałeś się na pierwszym roku


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urodę tego zegarka można można porównac tylko do kultury Pana Eneasza. W obu przypadkach tego nie za wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wyjdę na kreatora teorii spiskowych, ale (chyba, że chciwość zachodnich koncernów jest AŻ TAK ogromna) skoro Firma Strojny jest autoryzowanym przedstawicielem kilku szwajcarskich marek, to prawdopodobnie, jeśli miałby to być zegarek charytatywno-jubileuszowy, to przynajmniej jedna z tych firm chętnie przekazałaby taki zegarek do przeróbki. I kto wie, może nawet tak było. Tyle, że jak zobaczyli efekt, to zażądali natychmiastowego wycofania ich firmy i logo z projektu.

I tym sposobem, na chybcika bo termin gonił został kupiony Parniaczek i zgodnie z wizją artysty-zegarmistrza został "spimpowany".

Mógłbym to "dzieło" może bardziej docenić, gdybym zobaczył, że Pan Eneasz potrafi skonstruować, ulepszyć, filigranowo ozdobić zegarkowy mechanizm zgodnie z kanonami sztuki, osiągnął już wszystko i teraz przekracza sam siebie tworząc formy "organiczne".

A póki tego nie zobaczę, będę stał na stanowisku, że to wesoła zabawa dremelem (przepraszam tu firmę Dremel za prawdopodobnie nieuzasadnione, lecz zwyczajowe użycie nazwy popularnego narzędzia).

Pominę literówki Pana Eneasza, choć jednak jest różnica w znaczeniu "pod kontem" i "pod kątem".

A Pan Strojny powinien wyciągnąć wniosek - na krytykę się reaguje, ale odpowiednią parą rąk. Rzecznika, PR-owca, maretingowca... Urażony geniusz może, jak widać narobić jeszcze większego smrodu.

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tutaj wezmę pod obronę parnitorcik. Od momentu zarejestrowania się na forum do zakończenia swego pierwszego i jedynego jak dotąd postu miał 21 minut. Trudno w tym czasie napisać tak wiele i nie ustrzec się od błędów. Bo oczywiście zakładam, ze wcześniej "nie było go stać" ze względu na brak wolnego czasu na przygotowanie riposty B)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.