Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł o  odrębnym wątku o wychwytach bardzo mi się spodobał, może dlatego, że nie jestem w tym biegły i dobrze by było w przystępny i "łatwy" sposób pogłębić wiedzę. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@decydenci w KMZiZ

w zwiazku z linkiem kolegi @kiniol'a do aukcji ksiazki tom 6 Podwapinskiego, gdzie cena tej ksiazki jest absolutnie za wysoka -220zl proponuje, aby KMZiZ sprobowal zamowic wznowienie ksiazek Podwapinskiego. Jest nas na forum ponad 57 000, gdyby co dziesiaty z nas zdecydowal sie na kupno ksiazek to przy nakladzie np 5000 egzemplarzy cena nie powinna byc tak wysoka

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem że cena jest jak na tą pozycję całkiem przyzwoita.

Egzemplarze w bardzo dobrym stanie osiągają ceny 360zł i ... znajdują nabywców.


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@decydenci w KMZiZ

w zwiazku z linkiem kolegi @kiniol'a do aukcji ksiazki tom 6 Podwapinskiego, gdzie cena tej ksiazki jest absolutnie za wysoka -220zl proponuje, aby KMZiZ sprobowal zamowic wznowienie ksiazek Podwapinskiego. Jest nas na forum ponad 57 000, gdyby co dziesiaty z nas zdecydowal sie na kupno ksiazek to przy nakladzie np 5000 egzemplarzy cena nie powinna byc tak wysoka

 

pozdrawiam

Obiecuję, jak trafię w porządnej cenie, to kupię koledze, myślę o 150zł

pzdr

piotr

 

ps kolejna pozycja to "Naprawa zegarów i zegarków mechanicznych" tegoż autorstwa

Edytowane przez kumite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kumite

Dziekuje koledze za deklaracje. Napewno odkupie.

 

Mimo wszystko, uwazam , ze KMZiZ powinna zainteresowac sie tematem.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o koszt książki 6 tom Podwapińskiego ,to w 1956 r kosztowała 140 zł i był to baardzo znaczący kawał pensji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@decydenci w KMZiZ

w zwiazku z linkiem kolegi @kiniol'a do aukcji ksiazki tom 6 Podwapinskiego, gdzie cena tej ksiazki jest absolutnie za wysoka -220zl proponuje, aby KMZiZ sprobowal zamowic wznowienie ksiazek Podwapinskiego. Jest nas na forum ponad 57 000, gdyby co dziesiaty z nas zdecydowal sie na kupno ksiazek to przy nakladzie np 5000 egzemplarzy cena nie powinna byc tak wysoka

 

pozdrawiam

 

Właścicielem praw są WSiP. I tu mamy problem psa ogrodnika. Nie wznowia a praw pilnuja.

Dlatego tez znikneła z oficjalnego obiegu postać cyfrowa.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecuję, jak trafię w porządnej cenie, to kupię koledze, myślę o 150zł

pzdr

piotr

 

ps kolejna pozycja to "Naprawa zegarów i zegarków mechanicznych" tegoż autorstwa

 

Tu nie widziałem taniej niż 300 ... sam za tyle kupiłem jakiś czas temu... :wacko:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena bardzo dobra za tom 6 i 5 ,  ale to o nie tej książce mówimy w ostatnich dwóch odpowiedziach... chodzi o tą :

post-92919-0-00343000-1496216797_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena bardzo dobra za tom 6 i 5 ,  ale to o nie tej książce mówimy w ostatnich dwóch odpowiedziach... chodzi o tą :

Rozmowa była o części 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa była o części 6

JA się odnośiłem do  ... "ps. kolejna pozycja to "Naprawa zegarów i zegarków mechanicznych" tegoż autorstwa"

Miałem większe trudności ze zdobyciem...


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd pamiętam to "6" zawsze była najdroższa ze wszystkich książek Podwapińskiego.

Ja też wolę wersję papierową dlatego w wersji papierowej mam chyba wszystkie książki o zegarmistrzostwie wydane w języku polskim.  :)

A w ubiegłym roku dzięki Kol. Markowi (Marek jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję) udało mi się kupić dodatkowo 6 tomów Podwapińskiego z jego własnoręczną dedykacją i podpisem. Wszystkie 6 tomów jest w idealnym stanie zachowania. 

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/117861-ksi%C4%85%C5%BCki-przedmioty-do-czytania/

 

 

Edit. Oczywiście zakup tych książek nie był taki prosty, musiałem trochę Marka "pomęczyć" żeby mi sprzedał. 

 

Edit. W tej chwili jest do kupienia książka Mrugalskiego moim zdaniem w dobrej cenie.

To też dość rzadko spotykana pozycja. 

 

http://allegro.pl/mrugalski-mechanizmy-zegarowe-kup-tanio-i6835330535.html

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd pamiętam to "6" zawsze była najdroższa ze wszystkich książek Podwapińskiego.

Ja też wolę wersję papierową dlatego w wersji papierowej mam chyba wszystkie książki o zegarmistrzostwie wydane w języku polskim.  :)

A w ubiegłym roku dzięki Kol. Markowi (Marek jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję) udało mi się kupić dodatkowo 6 tomów Podwapińskiego z jego własnoręczną dedykacją i podpisem. Wszystkie 6 tomów jest w idealnym stanie zachowania. 

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/117861-ksi%C4%85%C5%BCki-przedmioty-do-czytania/

 

 

Edit. Oczywiście zakup tych książek nie był taki prosty, musiałem trochę Marka "pomęczyć" żeby mi sprzedał. 

 

Edit. W tej chwili jest do kupienia książka Mrugalskiego moim zdaniem w dobrej cenie.

To też dość rzadko spotykana pozycja. 

 

http://allegro.pl/mrugalski-mechanizmy-zegarowe-kup-tanio-i6835330535.html

Pozycje iście kolekcjonerskie. Warto było męczyć. Gratuluję.

Wątek książkowy się zrobił z rozpędu i wart przeniesienia w stosowne miejsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolejna prośba, mam trochę budzików Kienzle, ale pierwszy raz widzę na tarczy oprócz nazwy napis Dyktator.

Cóż to za cudo?

Dzięki

Pozdr 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wstawiłem zdjęcia!

Pytam, bo tak jak wcześniej napisałem, nie widziałem jeszcze takiego.

Może po południu zrobię foto.

Miłego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy (zwłaszcza pisownię tego słowa), poszukamy.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

całe szczęście że przepisałem bez błędu, nazwę oczywiście!

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by sprawdzić, czy jest jeszcze jakiś język, w którym jest taka pisownia słowa Dyktator. Ja takiego nie znam.

Sprawdzić trzeba, czy tarcza jest profesjonalnie wydrukowana, czy jest to domowej roboty żart. Nazwanie budzika dyktatorem to niezły pomysł. Pozostaje tez wariant, że jakiś (polski??) zegarmistrz tak miał na nazwisko.


Linia "Superia" została zarejestrowana przez Kienzle 12.03.1952 r.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

napis wydaje się być autentyczny z napisem logo.

Zegarmistrza nie znalazłem!

post-71988-0-66679700-1498142477_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podpowiedzcie czy gdzieś na forum jest bazarek gdzie można wystawić budzik, tak jak ma to miejsce z zegarkami radzieckimi.

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.