Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm i oto jest pytanie... Fajny, qurcze mam słabość do ciekawych dzwonków.

 

 

Porownujac go do innych moich budzkow to bardo podobny do HAU Crown   taka sama tarcza taki sam werk oraz tylna pokrywa a wiec lata 1905 - 1910 r

Edytowane przez Kirsan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identycznego nie znalazłem,jest podobny model z 'pionowo' zawieszonymi dzwonkami ale połączony cienkim płaskowniczkiem ;) mechanizm taki sam ,więc odmian mogło być wiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identycznego nie znalazłem,jest podobny model z 'pionowo' zawieszonymi dzwonkami ale połączony cienkim płaskowniczkiem ;) mechanizm taki sam ,więc odmian mogło być wiele

Na stronie kolekcjonerskiej Moje Muzeum  jest prezentowany taki sam budzik ale zdjecie jest male I brak konkretnego opisu.

post-70990-0-55493200-1507385995.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano widzisz, przynajmniej wiemy jak powinien wyglądać. Tak coś czułam, że gdzieś już widziałam ten dzwonek. Ponadto jestem przekonana, że i z datowaniem masz rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli brakuje Ci tylko dość popularnego uchwytu ,co chyba nie będzie problemem :) i jak widać budzik rzadki skoro tak mało o nim materiałów :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy  stary budzik. Kupiony w stanie lekko wygiętym ;), pewnie przeleżał się gdzieś na jakimś strychu. Obudowa była wgnieciona ale za to tarcza, jak na swój wiek zachowana  w świetnym stanie. Budzik  bez oznaczeń producenta, jednak  na podstawie wymiarów i  wykroju  płytki  zidentyfikowany przez mnie jako Mauthe. Model jak się okazało medalowy ze znaczkiem Wystawy Światowej  W Paryżu z 1900 r, gdzie królowała secesja.  Po konserwacji mechanizmu i  liftingu obudowy prezentuje się  bardzo okazale, i jest jednym ze starszych i ciekawszych  budzików  w moim małym zbiorku.

post-44620-0-73409500-1507449427_thumb.jpg

post-44620-0-68226700-1507449441_thumb.jpg

post-44620-0-11069200-1507449453_thumb.jpg

post-44620-0-04490900-1507449476_thumb.jpg

post-44620-0-90239000-1507449485_thumb.jpg

post-44620-0-93302600-1507449497_thumb.jpg

post-44620-0-44309900-1507449531.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie odrestaurowany. Patrzę i patrzę na te budziki ... i chyba jakiś pierwszy kupię  ;)

:rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kapitalny!no i ten dzwonek :) u mnie po zamknieciu małej galwanizerni ,mam problem z pokryciami niklem ,muszę poszukać wykonawcy gdzieś niedaleko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pokrywaj niczym, stal prezentuje się pięknie. Mój został tylko wypolerowany i zakonserwowany woskiem samochodowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny :)  To wypolerowanie i ten wosk , ... dały mu niesamowity wygląd !!!

Widać , że stary , ale jaka elegancja !!!

Brawo !!!!  Super efekt !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście świetnie wygląda, jak zresztą wszystkie, które wpadną w Twoje ręce.

Wysłane z mojego HTC One A9 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieknie Kasiu go odrestaurowalas zazdroszcze Tobie tych talentow , budzik pieknie sie prezentuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

No i w końcu udało mi się namierzyć owego jegomościa. To model  Comet, produkowany na pewno w 1906 roku.

post-44620-0-44378800-1507737927_thumb.jpg

Edytowane przez kasiaMF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu udało mi się namierzyć owego jegomościa. To model  Comet, produkowany na pewno w 1906 roku.attachicon.gifHAU COMET 1906.jpg

Dzieki Kasiu to jest juz konkretna informacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj HAU Comet po renowacji, zastanawiam sie nad wymiana tarczy ale moze nie pasowac to do 100 letniego budzika.

post-70990-0-57547000-1507940363_thumb.jpg

post-70990-0-57124000-1507940381_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo !!! :)

Tarcza jest niezła , ... w dobrym stanie !

Od razu wiadomo , że ma swoje sto lat i nie jest współczesną podróbą  .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z taką tarczą mu lepiej, a na pewno wiarygodniej. Super, gratulacje.

 

Wysłane z mojego HTC One A9 przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, trochę chyba jednak za duży uchwyt i nie sześciokąt a walec

Sluszna  uwaga mysle ze jeszcze to zmienie, dzieki za ocene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wyszedł:) Dzwonki polerowałeś pastami o których kiedyś pisaliśmy?ręcznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wyszedł :) Dzwonki polerowałeś pastami o których kiedyś pisaliśmy?ręcznie?

Dzwonki  polerowane na tokarce plotnem sciernym potem powleczone lakierem bezbarwnym do metali , pastmi poleruje miekie metele jak mosiadz ktore nie maja wzerow po korozji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek, rok produkcji 1947 co sądzicie o tarczy (wymienić?) i o obudowie (malować?).

Czy możecie powiedzieć co to za model?post-65441-0-92164400-1508857200_thumb.jpgpost-65441-0-45480500-1508857237_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił tarczę , tak jak jest . Z zewnątrz , oczyścił , ale nie niszcząc tego co jest oryginalne . Wówczas , wygląda na swoje lata .

Nowa , ale inna tarcza ( nie pasująca do oryginału ) , oraz pomalowanie .... nooo , może dać wrażenie , że to całkiem nowy , współczesny zegar . 

Chyba , że odnowienie , faktycznie go nie zmieni , a przywróci jego blask z przeszłości . No , ale to już sam oceń :)

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił tarczę , tak jak jest . Z zewnątrz , oczyścił , ale nie niszcząc tego co jest oryginalne . Wówczas , wygląda na swoje lata .

Nowa , ale inna tarcza ( nie pasująca do oryginału ) , oraz pomalowanie .... nooo , może dać wrażenie , że to całkiem nowy , współczesny zegar . 

Chyba , że odnowienie , faktycznie go nie zmieni , a przywróci jego blask z przeszłości . No , ale to już sam oceń :)

Dziękuję, posłucham i zostawię tak jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przejrzysz posty swoich kolegów, pokazywane przez nich zdjęcia dojdziesz do troszeczkę innego przekonania. Przywrócenie wcześniejszej świetności zegarom nie jest czymś złym o ile robimy to z umiarem i w miarę możliwości zachowaniem pierwotnego charakteru zegara. Zgadzam się z poprzednikiem, że odnowienie tarczy, która jest w dość przyzwoitym stanie jest całkowicie niepotrzebne, ale odnowienie powłok lakierniczych oraz przepolerowanie elementów chromowanych wcale mu nie zaszkodzi. Oczywiście pełen serwis mechanizmu wręcz obowiązkowy.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.