Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mariusz

Vienna regulators "REMEMBER"

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widać dokładnie górnej listwy skrzynki.

Pewnie można kombinować i  rozjaśnić zdjęcie.

Angielskie skrzynki ( na podstawie dotychczas zdobytych przykładów ) na tym poziomie numerów miały już mocno uproszczoną konstrukcję.

 

Uważam, że odpowiednie pokazywanie szczegółów  jest po stronie proszącego o informację.

Czasami jest to niemożliwe, bo są tylko słabe zdjęcia - OK - nie ma problemu.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widać dokładnie górnej listwy skrzynki.

Pewnie można kombinować i  rozjaśnić zdjęcie.

Angielskie skrzynki ( na podstawie dotychczas zdobytych przykładów ) na tym poziomie numerów miały już mocno uproszczoną konstrukcję.

 

Uważam, że odpowiednie pokazywanie szczegółów  jest po stronie proszącego o informację.

Czasami jest to niemożliwe, bo są tylko słabe zdjęcia - OK - nie ma problemu.

zegar już nie jest w moich rękach,ale chciałbym go odkupić i pytanie czy warto..?

Zostało mi po nim kilka dokładniejszych zdjęć ze szczegółami-Mam gdzieś na komputerze ale nie mogę ich wyszukać. :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy warto jest pytaniem retorycznym.

Pytanie  za jaką kwotę ( nawet po PW by nie naruszać zasad forum o wycenach ) również.

 

Tylko zainteresowany nabyciem lub zbyciem jest w stanie określić co warto, bo każdy z nas ma inne warunki materialne, inne preferencje, inne sentymenty.

Po co więc pytać o takie rzeczy ?

By ktoś zupełnie obcy wpływał na nasze życie i by na niego zrzucić odpowiedzialność ?

Szanujmy samych siebie, bo gdy tego nie będziemy robić inni przestaną nas szanować. ;)

Edytowane przez Mariusz

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy warto jest pytaniem retorycznym.

Pytanie  za jaką kwotę ( nawet po PW by nie naruszać zasad forum o wycenach ) również.

 

Tylko zainteresowany nabyciem lub zbyciem jest w stanie określić co warto, bo każdy z nas ma inne warunki materialne, inne preferencje, inne sentymenty.

Po co więc pytać o takie rzeczy ?

By ktoś zupełnie obcy wpływał na nasze życie i by na niego zrzucić odpowiedzialność ?

Szanujmy samych siebie, bo gdy tego nie będziemy robić inni przestaną nas szanować. ;)

chodzi o wartość kolekcjonerską-chyba nie ma co bić na ten zegar piany..?,czasem człek potrzebuje potwierdzenia.Szanuje panujące tutaj zasady-nie wypowiadania się w kwestii wartości,o którą nie pytam.Ogólnie,moim zdaniem,wielu początkujących kolekcjonerów,uniknęło by niepotrzebnych wpadek i takie rozmowy są potrzebne.PS.rozumiem że w interesach nie ma przyjaźni

Edytowane przez pawzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawle(?).Sam pisałeś w innym temacie, że wieszak miał inny numer. Spotykaliśmy na 99,9% fabryczne pomyłki o kilka/kilkanaście numerów. Ale nie więcej. Nie ma zdjęcia pokazującego wieszak, a najlepiej także tego, co widać po odkręceniu wieszaka. Krótko mówiąc, nie jest łatwo powiedzieć, czy zegar jest kompletem, czy poskładano go z różnych zegarów. Nie upieram się, ze skrzynia nie jest fabrycznym wyrobem Rescha (lub odbiorcy samych mechanizmów, z epoki). W każdym razie jest trochę niewiadomych. Nie należę do bezwzględnych purystów, takich którzy cierpią na widok jednej nieoryginalnej sterczyny. Ba, zniosę nawet skrzynię "po przekładce". Ale w tym przypadku brak danych uniemożliwia jakąkolwiek sensowną poradę typu, czy za wszelką cenę  "odbijać z rąk wroga, czy nie".              


Tytułem rozrywki. Po czym rozpoznać Rescha?

post-6402-0-61585000-1521658516_thumb.jpg


post-6402-0-76378700-1521658616_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wyceny zegarów. Na rosyjskim forum zegarowym wyceniają od ręki, jest od tego specjalny wątek. U nas udziela się Oled i Tatyana zwrócić się do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy wyceniać? Co to znaczy, bo nie rozumiem... Przywiozłem teraz zegar, za który zapłaciłem 1100 Euro, takie zegary są "wyceniane" tzn, kwitną na ebay'u za 2,5 tys Euro.... Co to znaczy wyceniać i czekam na odpowiedź, bo jeno echo słyszę...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce koniecznie poznać teoretyczną wartość w tym wypadku mowa jest o zegarach, to znajdują się osoby które "po koleżeńsku" podają kwotę za jaką można kupić, sprzedać dany zegar. Moim zdaniem jest to jakiś punkt odniesienia. Prawdziwą wyceną moim zdaniem może być wystawienie zegara na aukcji i obserwowanie jaką osiągnie cenę. Tylko, że jest to zależne od liczby np uczestników aukcji. Nic nie jest stałe nawet cena cukru się zmienia. To, że kupiłeś za taką kwotę może świadczyć o Twoim talencie handlowym lub indolencji sprzedającego w odniesieniu do średnich cen rynkowych :)

Nie mam zamiaru wdawać się w daremne dyskusję, napisałem na jakim forum podawane są konkretne kwoty. Pozdrawiam.

Edytowane przez jaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy wyceniać? Co to znaczy, bo nie rozumiem... Przywiozłem teraz zegar, za który zapłaciłem 1100 Euro, takie zegary są "wyceniane" tzn, kwitną na ebay'u za 2,5 tys Euro.... Co to znaczy wyceniać i czekam na odpowiedź, bo jeno echo słyszę...

Nech pan pokaže jaki to zegar?Dzienkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę pokazać, kupiłem dla kogoś  ;)

Ale to coś takiego:

 

c668a.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny Resch...

 

post-6402-0-99465000-1521662668.gif


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pytał, to odpowiedziałem, sorry za off top...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie wartość kolekcjonerska! nie pytam o cene i o tym nie było mowy.Zaszła drobna pomyłka w interpretacji mojego pierwotnego zapytania. :rolleyes:   jest to.. jakby nie było Resch.PS.początki są zawsze trudne ..czy powiesić na ściane,czy nie. :mellow: 

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wartością kolekcjonerska, jest jeszcze zabawniej, dla mnie mnie np. Resch jest nic ne warty, bo go nie kolekcjonuję.

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie na ten przykład GR troszkę zbieram. Pomyślałem kiedyś, że chciałbym mieć od najwcześniejszych, mechanizmy z kolejnymi zmianami konstrukcyjnymi, bijące i chodziki, pewnie grawerowanego kwadransa, serpentynę, kilka miniatur, z MPZ i bez, w skrzyniach kontynentalnych, również exportowych, jakiegoś olbrzyma, sprężynę, wersję z kalendarzem, ostatnie wyprodukowane w trakcie przejęcia przez Junghansa... Itd, itp. 

W MOJEJ koncepcji pozbierania tego do kupy, gdy znajdę jakiegoś brakującego, to jestem gotów zapłacić więcej, niż średnia rynkowa i uważam, że "warto". Ale to ja, mój profil kolekcji, mój pomysł na nią. Każdy ma inaczej. Dla mnie droga kolekcjonersko i rynkowo by była kolejna miniatura w skrzyni, będącej pomniejszeniem dużego, którego mam. Dla Ciebie to mógłby być zwykły maluch z odważnikiem... Za dużo zmiennych, by doradzać IMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mnie chodziło, o ten subiektywizm wartości. Tak właściwie najbardziej rzetelną wycenę może zrobić jedynie działający ostro handlarz, a nie jakiś rzeczoznawca teoretyk, ale z kolei handlarzowi najmniej zależy na dawaniu rzetelnych wycen. :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze trafiłem :blink: , ale kupiłem dzisiaj zegar - z mechanizmem Rescha. Czytałem uważnie repetytorium wiedzy Mariusza (czapka z głowy - znaczy szacun), chwilę się zastanawiałem i kupiłem. Kupiłem trochę w ciemno i w ciemności. Dużo nie ryzykowałem ;) , co najwyżej rozczarowanie ...

Okazało się że nie jest tak źle. Mam wątpliwości co do skrzyni , bo stara jest, ale nie wiem ile dokonano zmian i przeróbek w jej wyglądzie. Nie miała śladów po innym werku, ale w sumie sporo przeszła i część aplikacji jest dorabianych. Politurę też ostatnią warstwę położono pędzlem (choć dawno) w stylu wołającym o pomstę ... Ale to chyba wszystko do zrobienia. Nie jestem przekonany jednak jaki był dokładnie wygląd pierwotny ... chyba zbliżony, no i czy to w ogóle skrzynia Rescha, a nie produkcja zegara na bazie werku Rescha (taką mam końcepcję ;) )...

Może ktoś dysponuje wiedzą, a może zdjęciem takiej skrzyni i pomoże.

Mechanizm , na stan mojej wiedzy jest chyba oryginalnym Reschem.  Na Tarczy podpis Franz Rattler & Sohn ... i miejscowość Wersch...

Werk z tarczą, wieszak i wahadło ma te same numery czyli 4983 co wskazuje na 1863(?) rok produkcji we Wiedniu. Sygnatury brak oczywiście ale zidentyfikowałem go chyba jednoznacznie. Na tarczy od wewnętrznej strony dwie notatki z pobytu u zegarmistrzów. W 1883 i  1906 roku. Mechanizm w ładnym stanie , podobnie tarcza. Wskazówki są chyba z początkowego okresu produkcji i pasują do datowania.

Zamieszczam zdjęcia. Może ktoś pomoże przy identyfikacji skrzyni ... :ph34r:

:rolleyes:

i jeszcze 

No i prawie skończony pierwsza przymiarka przed sklejeniem i końcowym wykończeniem. MPZ dorobiony, chodzi super. jeszcze szyby , posklejać i na ścianę do pracy ...  :rolleyes:

post-92919-0-75898400-1522445563_thumb.jpg

post-92919-0-17452000-1522445619_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tokareczka, szlifierka, pręt stalowy 2,5 mm,  kawałek starej dźwigienki na wypiłowanie ramienia , tulejka zrobiona z pręta f 4 mm i wszystko   ;)

Wzoru nie miałem , więc wszystko eksperymentalnie ustalone i dobrane, ale pracuje bez zarzutu.

post-92919-0-85124700-1522507388_thumb.jpg

post-92919-0-22335100-1522507406_thumb.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam pana,jest super :) u mna tež brak tego elementu na jednym zegare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzięki , następny będzie zgodny z wzorcem !  ;)

:D


Ps już złożony, sklejone detale, oszklony i pracuje  :rolleyes: ...

Następny zegar czeka. ;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.