Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość awi

Wydaje mi się że kiedyś czytałem, że łupka dostała AR w roku 2006 lub 2007...ale pewny na 100% nie jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki jest sens dywagacji kiedy i kto ma wsadzić AR, czy naprawdę myślicie lepiej niż sztab doskonale obytych, przeszkolonych fachowców z Rolexa ?.


 


Rolex ma swoją politykę i dzięki niej jest tam gdzie jest, wnioski co do jej słuszności są chyba proste, nieprawdaż ?.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to znaczy, ze jesli zapakuja kupę w papierek od cukierka, to mamy zjesc z usmiechem? :)

 

Jak cos jest do bani, to mozna o tym pisac. Ja pisalem wielokrotnie: pomijajac cene, to jedynym minusem Rolexa, jest dla mnie szkło bez żadnego AR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Dzisiaj w innym Rlx-Forum, opisuje ktoś co dziś przeżył...i od razu miałem nasze ostatnie spotkanie w ogródku przed oczami:

 

Ten ktoś został w ciagu dnia ukąszony przez pszczołę, blisko bransolety swojego BLNR. Popołudniu poszedł z żona do rynku (w Niemczech) coś zjeść. Miejsce go tak swedzalo że ściągnął na 30sek zegarek aby się podrapać...i ktoś za nim stał, zabrał zegarek i w rure.

 

Często sie to nie wydarze, ale refleksja pozostaje

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, choć brak AR mi nie przeszkadza, że dając AR Rolex by tylko zyskał wśród fanów/klientów. Coś mi się wydaję, że również jak będą projektować kolejną wersję Suba to skorygują uszy bo ogrom ludzi na nie narzeka jak czytam zagraniczne fora.

 

Andreas - my rzeczywiście się wystawiamy pięknie, jeszcze przy ulicy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to tylko dla mnie to wada, ale odkąd mam zegarki z AR, to poruszam się wśród zwykłych przeszkód jak Pinokio w krainie heblarek, żeby czasem nie zahaczyć nadgarstkiem o coś ostrego. Na szczęście ten AR nie jest słaby, ale gdzieś tam w głowie krąży myśl, że nie jest to do końca taki "szafir", pod względem wytrzymałości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Teraz się tak zastanawiałem...dobrze że mam tylko zegarki z i bez lupki bez AR. Przy najmniej się nie irytuje :D

 

@Bartek - przed ostatnim razem, pstrykając obligatoryjne zdjęcie...pamiętasz, jak chyba Tomek liczył głośno ile leży na stole?....PLN 50...75...125..150..200 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego idealnym kompromisem jest antyrefleks wewnętrzny .


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ktoś został w ciagu dnia ukąszony przez pszczołę, blisko bransolety swojego BLNR. Popołudniu poszedł z żona do rynku (w Niemczech) coś zjeść. Miejsce go tak swedzalo że ściągnął na 30sek zegarek aby się podrapać...i ktoś za nim stał, zabrał zegarek i w rure.

 

 

 

Dlatego idealnym kompromisem jest antyrefleks wewnętrzny .

U posiadacza, czy w zegarku? :P -bo ten miał antyrefleks wewnętrzny.... :)

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

A to znaczy, ze jesli zapakuja kupę w papierek od cukierka, to mamy zjesc z usmiechem? :)

 

Jak cos jest do bani, to mozna o tym pisac. Ja pisalem wielokrotnie: pomijajac cene, to jedynym minusem Rolexa, jest dla mnie szkło bez żadnego AR.

Mimo tego, jak pisałeś we wcześniejszych postach, planujesz zakup kolejnego Rolex'a.

Ważne, aby minusy nie przysłoniły nam plusów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazlem jeszcze zegarka bez wad. Ten (poza finansowymi) ma tylko jedna, ktora mi przeszkadza :) Nie znaczy, to jednak, ze bede łykał co mi spece z Rolexa pod nos dadzą :)

Edytowane przez kroll_czarli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz się tak zastanawiałem...dobrze że mam tylko zegarki z i bez lupki bez AR. Przy najmniej się nie irytuje :D

 

@Bartek - przed ostatnim razem, pstrykając obligatoryjne zdjęcie...pamiętasz, jak chyba Tomek liczył głośno ile leży na stole?....PLN 50...75...125..150..200 :D

Tomek liczył w pomieszczeniu na uboczu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to tylko dla mnie to wada, ale odkąd mam zegarki z AR, to poruszam się wśród zwykłych przeszkód jak Pinokio w krainie heblarek, żeby czasem nie zahaczyć nadgarstkiem o coś ostrego. Na szczęście ten AR nie jest słaby, ale gdzieś tam w głowie krąży myśl, że nie jest to do końca taki "szafir", pod względem wytrzymałości :)

 

Spójrzmy na to z innej strony - mając antyrefleks zewnętrzny i wyrabiając sobie odruch uchylania ręki lub zdejmowania zegarka do niektórych czynności - uzyskujemy bonus w postaci zauważalnie lepszego ogólnego stanu zegarka po dłuższym czasie.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się cieszę, że zewnętrznego AR nie mam bo wyglądałby już słabo :) Jak ktoś ma kilka zegarów to może zachowa go na dłuższy czas w dobrym stanie. Wewnętrznym AR nigdy nie gardziłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek trafił w punkt - najlepszym sposobem zachowania bardzo dobrego stanu zegarka jest nie bycie jednozegarkowcem. Sprawdza się w 100 % i działa dobrze nie tylko na zegarki ale i na oryginalne paski . Oczywiście mówimy tu o normalnym użytkowaniu. Jak mam coś do roboty to zakładam zegarek do roboty.

A dwa AR może pasują do nowego ceramicznego bling bling SUBa ale stara edycja musi być " zamglona" w stylu vintydż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Znawcy Rolexów, czy możecie mi powiedzieć, czy poniższy Rolex jest tym, którego chciałbym mieć, czy jednak wstyd go na rękę założyć? A w skrócie, fake czy legit ? Nie mam niestety innego zdjęcia.

 

25uqyoo.jpg

 

Wiem na pewno, że nie ma wygrawerowanej koronki nad "6", ale z tego co zdążyłem przeczytać w Internecie, to Rolex Milgauss GV nie miał jej już fabrycznie właśnie z uwagi na fakt zieleni. ;)

Edytowane przez qlimaxzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta korona jakoś tak dziwnie wygląda, ale to jeszcze niech się bardziej doświadczeni koledzy wypowiedzą. No i druga sprawa, nie wiem czy to jest kwestia tego, że zdjecie jest pod kątem robione, ale wygląda to tak, jakby napis Oyster Perpetual był minimalnie w lewo przesunięty.

 

Rolex-Milgauss-Blue-Dial-5.jpg

 

Źródło: ablogtowatch

 

Widać to jak się spojrzy na literę S, w którym ona jest miejscu względem napisu Rolex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spód korony w oryginale jest nieco spłaszczony, a w tym zaokrąglony.

 

Nie podoba mi się sekundnik. 

Zgadza się, wyginany pod kątem prostym


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jest fatalnie pomalowany w okolicach mocowania do osi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek I koledzy slusznie zauwazyli ze wskazowka sekundnika jest nie taka jak byc powinna, raczej malo prawdopodobne jest zebys mial nieoryginalna wskazowke w oryginalnym zegarku :)

 

Tak sie jeszcze zastanawialem co mi nie pasuje na tej tarczy I zapomnialem o najbardziej charakterystycznym detalu :(, indexy sa zlego koloru

 

Edit

 

Teraz juz sam nie wiem czy dobrze ze pisalem o indexach bo nie jestem pewien czyvten zegarek ze zdjecia ma czarna czy niebieska tarcze, przegladam forum na telefonie I u mnie teraz wyglada na czarna

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak zegar który ma tak pomalowaną wskazówkę sekundową nie jest wart 15k tym bardziej więcej ! 

 

Wykończenie tego detalu na poziomie podróby za 20 usd w honkongu.

Edytowane przez Matt2405

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Patrząc na to jedno zdjęcie i decydując, to ja bym go nie kupił .....zaczynając od całego zestawu wskazówek (nie tylko sekundnik), indeksy, koronka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.