Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Bugs napisał(-a):


Do 2 kwietnia emoji4.png

SD wjechał 2-go…także teraz co najmniej rok noszenia bo inaczej inkwizytorzy  W.Kruk (nie)wpiszą na (czarną) listę… a nie czekaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, machlo napisał(-a):

 

 

Mało tu Exa...poproszę więcej ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane za 2022 r. Hegemonia korony ma się w najlepsze, pomimo narzekań miłośników, którzy stanowią zapewne promil wśród kupujących. 

 

 

662BB76D-4955-4740-B055-1BA5C1A08C91.jpeg

41CF9F97-2FA4-4B5D-91B2-4AB997C46CB5.jpeg

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, tomekr89 napisał(-a):

Nowy nabytek:
 

UK-High-Quality-Fake-Rolex-Cosmograph-Daytona-Watches.jpg


To był prima aprilis :D Zamiast jednego Rolka "Paul Newman" wolałbym jednak kilka/kilkanaście innych zegarków.


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Boogie napisał(-a):

Gdzie kupujesz takie sztuki ?

Sklep i możesz obejrzeć przed ? Czy chrono24 ?

Kupiłem od Toma Bolta, to pierwszy single red SD.

Godzinę temu, desmo napisał(-a):

SD wjechał 2-go…także teraz co najmniej rok noszenia bo inaczej inkwizytorzy  W.Kruk (nie)wpiszą na (czarną) listę… a nie czekaj

Wczoraj kupiony, sklepy z vintage rolexami są zamknięte także w niedziele handlowe, tak jak markety z ośmiorniczkami. 


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, meinard napisał(-a):

Taki Keanu jak chce kupić naraz X sztuk to mówi to swojej agencji i dalej o tym nie myśli, oni wszystko załatwiają i na pewno nie u jakichś handlarzyn na grey, tylko oficjalnie, przez sprzedaż/ marketing Rolexa. 

A skąd wiesz? Bo mnie się wydaje że kupują na rynku wtórnym. Niedawno rozmawiałem z handlarzem Rolexów z Rzymu i pokazywał zdjęcia zegarków jakie sprzedał klientom (piłkarze Serie A czy włoscy celebryci). Wszystko to były zegarki z drugiej ręki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy; duplikuję informację, która najprawdopodobniej trafia w przestrzeń bez żadnego odzewu.

 

 

 

APEL !

 Jeśli dalej będziecie czekać aż Wam się wszystko poda na tacy pod nos i wszystko się wyświetli na czerwono i zielono, to któregoś pięknego dnia obudzicie się w rzeczywistości bez swojego forum ! 

Ciągle proszenie i zabieganie o jakiekolwiek wpłaty zaczyna być żenujące.

Czy tak trudno jest zajrzeć do tego wątku ? Czy to jest taki kłopot ?

Odnoszę wrażenie, że bardzo wielu użytkownikom forum wydaje się, że jego utrzymanie nic nie kosztuje, a reklamodawcy pchają się do nas drzwiami i oknami i proszą żeby im podać nr rachunku do wpłat. Tak nie jest !!!  

Rzeczywistość jest taka, że potencjalni reklamodawcy żądają od nas informacji dotyczących ilości odsłon strony w ciągu miesiąca i danych o grupie czy grupach unikalnych użytkowników. Dopiero na podstawie takich danych, jeśli są dla nich satysfakcjonujące  podejmują decyzje o reklamowaniu się na forum.

Drodzy koledzy, to co dzieje się teraz jest zupełnie czym innym od tego sprzed 15 czy 18 lat !  My, dawni 30 czy 40 latkowie, dzisiaj mamy już po 50 czy 60+ lat !!!  Zmieniliśmy się nie czując tego. Nie czujemy też zmian otoczenia chociaż one nastąpiły. Wciąż wydaje nam się że reklamodawcy chętnie dają pieniądze żeby się pokazać na naszym forum. Od dawna niestety tak nie jest !

Weźcie proszę  to wszystko pod uwagę. Zachęcam do wspierania forum:

 

Razem użytkujemy - razem utrzymujemy !

 

To już kwiecień i pierwsza faktura do zapłacenia (950,79 zł).

 

Nasze wpłaty w kwietniu 2023r. : 

 

100,00 zł 

 

(stan na 02-04-2023r.)

 

Potrzebujemy jeszcze co najmniej  3.700,00 zł

 

Proszę o wpłaty :)

 

 

Stowarzyszenie KMZiZ

00-427 Warszawa

ul. Dmochowskiego 4/2

 

Santander Bank Polska S.A.

Nr rachunku:   61 1090 1870 0000 0001 1236  5368

z dopiskiem:  na KMZiZ co miesiąc 

 

 

Panowie sytuacja jest poważna.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Życzę udanej niedzieli i kolejnych trafionych zakupów.

0e24c0027bb9fef2e7e4b1849df96afa.jpg

 

Ale fota! 😵


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomekr89 napisał(-a):


To był prima aprilis :D Zamiast jednego Rolka "Paul Newman" wolałbym jednak kilka/kilkanaście innych zegarków.

Zauwazylem🙂 ale to i tak jest najlepsza daytona!

8 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Życzę udanej niedzieli i kolejnych trafionych zakupów.

0e24c0027bb9fef2e7e4b1849df96afa.jpg

Rownież!

A9BE3669-0F1A-4C34-9FAA-2D83BDAADA0A.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Ale fota! 
Dzięki Piotr! Dzisiaj jest odpowiednia pogoda na dobre foty.

df984184787f0601e584615cd98d1f62.jpg

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mario1971 napisał(-a):

Dzięki Piotr! Dzisiaj jest odpowiednia pogoda na dobre foty.

df984184787f0601e584615cd98d1f62.jpg

Piękny zegarek 😀

 

To jest 40 mm?? A jakie l2l?? 

 

Zawsze lubię oglądać zdjęcia tego zegarka. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Dzięki Piotr! Dzisiaj jest odpowiednia pogoda na dobre foty.

df984184787f0601e584615cd98d1f62.jpg


Fajnie tu widać antyrefleks na cyklopie. Szkoda, że dają wyłącznie na nim, nie rozumiem dlaczego od spodu nie jest na całym szkiełku.


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Piękny zegarek 😀

 

To jest 40 mm?? A jakie l2l?? 

 

Zawsze lubię oglądać zdjęcia tego zegarka. 

Wg mojego pomiaru skalówką wyszło 48mm.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Życzę udanej niedzieli i kolejnych trafionych zakupów.

0e24c0027bb9fef2e7e4b1849df96afa.jpg&key=5557f859259dbde023ccc7a39b17ed58d38d2a3f97d86721570aa1aca1d7208e

Bardzo ładna ostrość Ci wychodzi na zdjęciach. Ja swojego DJ nie umiem tak złapać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, bibbi napisał(-a):

Musisz sie pospieszyc z przebierankami pod ten raut, bo te przasne wnetrza, kolor stolarki okiennej i kolory elewacji to nie jest Sheraton Sopot. emoji6.png

Jak najbardziej Sopot, to lokal Polskie smaki z zejściem w kierunku molo😀

17 godzin temu, tbn napisał(-a):

Że wam się chce bawić z każdym niedowartościowanym klaunem, który tu zagląda. Wielu takich było na przestrzeni lat.

Uprzejmie proszę moderatorów i zarządzających tym Forum o spowodowanie , żeby obrażanie innych osób nie stało się tu tradycją . Ja na nikogo nie naskakuję, ze jest taki czy owaki, chociaż w wiekszosci tych pseudouczonych  wpisów  ….no i nie będę kończył z szacunku dla Forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

A skąd wiesz?

Bo kontaktem z celebrytami zajmowałem się przez pewien czas zawodowo, wiec wiem ze 90% publicznych aktywności robią za nich agenci i agencje. Chociaż z hollywoodzkimi gwiazdami nie miałem do czynienia, przyznaję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, meinard napisał(-a):

Bo kontaktem z celebrytami zajmowałem się przez pewien czas zawodowo, wiec wiem ze 90% publicznych aktywności robią za nich agenci i agencje. Chociaż z hollywoodzkimi gwiazdami nie miałem do czynienia, przyznaję.

Ale nie nie przeczę że za gwiazdy takie prace wykonują agenci. Zastanawiam się tylko czy aby na pewno kupują np. Rolexy od Rolexa z pierwszej ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Ale nie nie przeczę że za gwiazdy takie prace wykonują agenci. Zastanawiam się tylko czy aby na pewno kupują np. Rolexy od Rolexa z pierwszej ręki.

Nie mam w tym temacie aż tak silnego przekonania żeby o nie walczyć 😀 Po prostu wyobraziłem sobie, że bardziej prawdopodobna byłaby sytuacja, w której agencja Keanu zgłasza się bezpośrednio do marketingu Rolexa (lub AD) z propozycją takiej akcji, niż że szuka handlarza który będzie dysponował określoną liczbą takich samych zegarków. Tym bardziej że Keanu to zawsze dobre publicity, więc przekonać Rolexa nie byłoby trudno.

No ale tak jak pisałem, to tylko moje domysły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, memento mori napisał(-a):

Dane za 2022 r. Hegemonia korony ma się w najlepsze, pomimo narzekań miłośników, którzy stanowią zapewne promil wśród kupujących. 

 

 

662BB76D-4955-4740-B055-1BA5C1A08C91.jpeg

41CF9F97-2FA4-4B5D-91B2-4AB997C46CB5.jpeg

 

A tak wygląda top 10 według Chrono24 czyli jak głosują portfele, z podziałem na części świata. :D  

Rolex niepodzielnie, później  Omega,  AP, Patek Philippe, Breitling, Tudor, Cartier, TAG, IWC, Panerai, i Seiko.. 

 

korona.thumb.png.9d0b96c8062611e9875e16d84b371722.png

 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
A tak wygląda top 10 według Chrono24 czyli jak głosują portfele, z podziałem na części świata.   
Rolex niepodzielnie, później  Omega,  AP, Patek Philippe, Breitling, Tudor, Cartier, TAG, IWC, Panerai, i Seiko.. 
 
korona.thumb.png.9d0b96c8062611e9875e16d84b371722.png
 

Znajduje się w dobrym klubie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, SPS napisał(-a):

 

A tak wygląda top 10 według Chrono24 czyli jak głosują portfele, z podziałem na części świata. :D  

Rolex niepodzielnie, później  Omega,  AP, Patek Philippe, Breitling, Tudor, Cartier, TAG, IWC, Panerai, i Seiko.. 

 

korona.thumb.png.9d0b96c8062611e9875e16d84b371722.png

 

 

Skoro "portfele" to rozumiem, że to statystyki na podstawie wolumenu zakończonych transakcji, a nie ogłoszeń?

 

Jeśli transakcji to jak to zawsze bywa są pewne niuanse. Chrono24 nie jest pierwszym wyborem kupujących Seiko. Z kolei (nie wiem jak jest teraz), ale kilka lat, temu niemal każdego Breitlinga czy TH można było kupić (AD z EU, nowy) taniej o 25-30% względem ceny na metce, gdzie sklepy dawały maks 15%.

 

Jak się spojrzy na moje i Twoje dane, to wygląda na to, że nadal ssanie na Rolexy jest bardzo duże i bez jakiejś globalnej katastrofy (nie wiem, jakaś epidemia lub wojna w EU 😛) nie zanosi się na zmiany. Co najwyżej sytuacja, wróci do tej sprzed 3-4 lat, gdzie nikt tyle lub w ogóle nie przepłacał za stalowe Porfessionale czy OP i DJ.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu była dyskusja i zaprzeczanie niektórych użytkowników,  że Rolex jest dość pospolitym zegarkiem, zaledwie dwa raz rzadszym niż nowy Mercedes czy BMW. ;) Oczywiście rozkład w różnych częściach świata jest różny. Produkcja ma jeszcze iść do góry, najpierw na tymczasowych liniach a potem z nowych fabryk. Prognozy rynku, które ma Rolex zakładają zatem rosnący popyt.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minutes ago, PKS said:

Coś dziwny ten wykres kołowy.

 

Faktycznie, trochę jak słupki sondażowe w TV :D wycinek Rolexa 34% mniejszy od "Other brands" z 29%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.