Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Przy większym nadgarstku, kiedy wcześniej nie nosiło się tak małych zegarków na bransolecie, trzeba się przyzwyczaić. Mi to zajęło 2 tygodnie. Teraz mogę powiedzieć, że nosi się go jak drugą skórę. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, dzikipl napisał(-a):

 

Wady daytony:

- fatalna czytelność

- dziwne wyważenie, ma się wrażenie noszenia czegoś małego a ciężkiego

 

 

 

Nie zgadzam się z ani jednym ani drugim. Nie mam żadnego problemu z odczytem czasu oraz zegarek jest idealnie wyważony. Te 38,8 mm idealnie układa się na nadgarstku. Daytona full gold jest ciężka, ale nie w stali. Wrażenie noszenia małego zegarka może i jest ale w moim odczuciu to tylko zaleta. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bronzo

Fajnie się mieni w promieniach słońca :) 

IMG_1862.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Michal93 napisał(-a):

Edy to niezle wtopy ogólnie, zerowe zainteresowanie na wtórnym mimo faktycznie ograniczonej produkcji rocznej :€

 

Zainteresowanie na wtórnym to jakieś kryterium czy zegarek jest udany czy nie? Model wypuszczony pod miłośników , cenę ma wysoką, ale jest bez wątpienia świetny a nie "wtopa". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, KrysH napisał(-a):

Daytona vs Speedmaster to byłby dobry temat do dyskusji. Jak dla mnie chyba daytona. Raz że mniejsza i lepiej wykończona to dwa ze speedmastera prawie każdy ma. Ale z drugiej strony Speedmaster o połowe tańszy, dostępny od ręki i dwa razy czytelniejszy od daytony... 

 

To jest oczywiście tylko kawałek góry lodowej ale jestem ciekaw co inni myślą? Daytona vs Speedy?

Uwielbiam oba te zegarki. Bransoleta wygodniejsza latem jest speedmastera. Jakosc i koperta przemawia za daytoną. Hesalit jest piekny… Generalnie nie zdziwie sie jak ktos bedzie wolal omege i na odwrot…

IMG_7648.jpeg

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daytona vs Speedmaster to byłby dobry temat do dyskusji. Jak dla mnie chyba daytona. Raz że mniejsza i lepiej wykończona to dwa ze speedmastera prawie każdy ma. Ale z drugiej strony Speedmaster o połowe tańszy, dostępny od ręki i dwa razy czytelniejszy od daytony... 
 
To jest oczywiście tylko kawałek góry lodowej ale jestem ciekaw co inni myślą? Daytona vs Speedy?

Tu jest fajny artykuł, który kończy się tak, jak chyba większość z nas tu uważa - tu nie ma złego wyboru ;-)

https://www.bobswatches.com/luxury-watches/rolex-daytona-vs-omega-speedmaster

U mnie Moon ma dożywocie, ale Daytona znalazłaby miejsce w rotomacie

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będąc w Pradze i wychodząc z restauracji rzucił mi się w oczy Rolex Explorer II z czarną tarczą u starszego Pana. Ostatnio ciągle napotykam na apple watche i inne smartwatche czy smartbandy a tu taka odmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, robol1 napisał(-a):

Cos z edem jest na rzeczy

Kolega forumowy ostro go przecenił

https://chroneo.pl/products/speedmaster-professional-moonwatch-ed-white

 

 

W Polsce rzeczywiście nie zdobył jakoś uznania. Za to na globalnych grupach Omegi wciąż jest mocno poszukiwany i ludzie narzekają, że czekają po dwa lata.

Szczerze mówiąc dziwi mnie to - zwłaszcza przy obecnych cenach Moonwatcha, EW zaczyna być jeszcze bardziej atrakcyjny cenowo. A jest znacznie lepszy pod każdym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, tbn napisał(-a):

 

Zainteresowanie na wtórnym to jakieś kryterium czy zegarek jest udany czy nie? Model wypuszczony pod miłośników , cenę ma wysoką, ale jest bez wątpienia świetny a nie "wtopa". 

Dla mnie jednak wtopa, a milkyring jeszcze większy niż w Moonie :) Czy aż tak popularny? Może u AD (chociaż i jeden teraz do mnie sam pisał czy bym nie chciał, bo ma na stanie i raczej "leży"). Kolega sprzedaje swojego nowego już dobre pół roku i zarówno w PL, jak i Europie zainteresowanie znikome.

 

Edytowane przez Michal93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Michal93 napisał(-a):

Dla mnie jednak wtopa, a milkyring jeszcze większy niż w Moonie :) Czy aż tak popularny? Może u AD (chociaż i jeden teraz do mnie sam pisał czy bym nie chciał, bo ma na stanie i raczej "leży"). Kolega sprzedaje swojego nowego już dobre pół roku i zarówno w PL, jak i Europie zainteresowanie znikome.

 

Do mnie też dzwonił AD czy nie chcę. Odmówiłem.

 

Ale to było jakiś czas temu. 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Michal93 napisał(-a):

Dla mnie jednak wtopa, a milkyring jeszcze większy niż w Moonie :) Czy aż tak popularny? Może u AD (chociaż i jeden teraz do mnie sam pisał czy bym nie chciał, bo ma na stanie i raczej "leży"). Kolega sprzedaje swojego nowego już dobre pół roku i zarówno w PL, jak i Europie zainteresowanie znikome.

 

 

Może Omega przesadziła z ceną. Gdyby był powiedzmy te 20% droższy niż Moon, więcej osób by rozważyło dopłatę za 321. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milky ring - co to jest? Możecie to zaprezentować na zdjęciach, bo mimo kultowego statusu znawcy zegarków przypisywanego na forum za "plusiki", nie wiem o co chodzi? To tak dyskwalifikuje zegarek? Bo coś podejrzewam, że to wymysł zegarkowych pieszczochów, którzy nie mają się do czego przyjebać.

Edytowane przez facecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Milky ring - co to jest? Możecie to zaprezentować na zdjęciach, bo mimo kultowego statusu znawcy zegarków przypisywanego na forum za "plusiki", nie wiem o co chodzi? To tak dyskwalifikuje zegarek? Bo coś podejrzewam, że to wymysł zegarkowych pieszczochów, którzy nie mają się do czego przyjebać.

A masz co najmniej 18+?


bibbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, facecik napisał(-a):

Milky ring - co to jest? Możecie to zaprezentować na zdjęciach, bo mimo kultowego statusu znawcy zegarków przypisywanego na forum za "plusiki", nie wiem o co chodzi? To tak dyskwalifikuje zegarek? Bo coś podejrzewam, że to wymysł zegarkowych pieszczochów, którzy nie mają się do czego przyjebać.

Miejsce na krzywiźnie szkła gdzie światło się załamuje w określony sposób, tworząc właśnie taki mleczny ring https://www.watchuseek.com/threads/milky-ring.3672906/

 

Imho kwestia gustu. Niektórzy nie mogą żyć bez mikroregulacji, bo im nadgarstek zmienia średnicę x razy dziennie, a innym przeszkadza jasna poświata na szkle, nie wiem czy nazwałbym to "przyjebaniem się" :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie występuje w każdym zaokrąglonym na rancie szkiełku? Bo tak to właśnie wygląda. W sumie to nie wygląda, bo ja niczego nieprawidłowego nie widzę. Czyli to wszystko "z d*py wzięte"?...🙂

19 minut temu, bibbi napisał(-a):


A masz co najmniej 18+? emoji23.png


bibbi

No jeszcze nie. To ma coś wspólnego z karmieniem piersią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, meinard napisał(-a):

Miejsce na krzywiźnie szkła gdzie światło się załamuje w określony sposób, tworząc właśnie taki mleczny ring https://www.watchuseek.com/threads/milky-ring.3672906/

 

Imho kwestia gustu. Niektórzy nie mogą żyć bez mikroregulacji, bo im nadgarstek zmienia średnicę x razy dziennie, a innym przeszkadza jasna poświata na szkle, nie wiem czy nazwałbym to "przyjebaniem się" :P 

Mikroregulacja to element użytkowy tu mówimy o defekcie wizualnym. Żeby zostać w tym samym modelu i tej samej wizualnej kategorii defektu wskazałbym sławny CH…y indeks na „12”. Mnie on nie przeszkadza a milki ring już tak. Podobnie zresztą jak w niektórych GSach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, nicon napisał(-a):

Niby nuda, a zamieszki pod Krukiem może wywołać.

Tylko dopóki można sprzedać z zyskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Butik napisał(-a):

WIem, że nuda, ale wrzucam z kronikarskiego obowiązku.

 

IMG_5058.jpg

IMG_5059.jpg

Pogratuluję i od razu zapytam o pierwsze wrażenia. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.