Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Wczorajsza zabawa aparatem (szkoda, że forumowy silnik tak pogarsza jakość  :( ) - po rozmowach z Markiem (denver47) kupiłem jakąś podstawową lampę błyskową i teraz czas na naukę  :)

post-48855-0-99447300-1578215048_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry strzał.

Ja z aparatem nie lubię biegać więc profesjonalnie nie będzie

C35-FCF95-D646-422-A-9-B34-4-A2-AD46-B50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry strzał.

Ja z aparatem nie lubię biegać więc profesjonalnie nie będzie

O! Krystian widzę, że Pepsi ustrzeliłeś. 

Pogratulował.

Cześć. Jakie jest Wasze zdanie na temat Datejusta 36mm? Dzisiaj modniejsze są większe rozmiary. U mnie nadgarstek lekko ponad 17cm więc nie jest największy. Byłem bliski zakupu chociaż jak byłem w salonie miałem zablokowaną kasę. Teraz od nowego roku, nowe ceny i nie wiem czy jest sens iść w ten model. Chciałem karbowany bezel i bransolete jubilee. Najlepiej niebieską tarczę.

 

Może ktoś z Was ma jakieś lepsze zniżki na Rolexa w Kruku?

Twoja konfiguracja jak najbardziej prawidłowa, jak nie za mały to brać. 

Jednak szukałbym  poza Krukiem. Niestety mamy obecnie chyba najwyższe ceny w UE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! Krystian widzę, że Pepsi ustrzeliłeś.

Pogratulował.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! Krystian widzę, że Pepsi ustrzeliłeś.

Pogratulował.

 

U dziadka na strychu, w starym sekretarzyku ustrzelił.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub wrócił z wakacji w Turcji. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się zastanawiam czy oryginalny, bo dziadek na strychu znalazł i mi sprzedał za 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galeria Mokotów

Który salon?

Szukam Explorera II do przymierzenia się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyśmienicie wygląda.

 

Który to rok produkcji? Jak się zachowuje jego chód?

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko

 

Dzięki  :D

 

Wyśmienicie wygląda.

 

Który to rok produkcji? Jak się zachowuje jego chód?

 

Dzięki, Rok 2004 lub 2005 (nie pamiętam). Niedawno wrócił z serwisu w Kolonii i szczerze powiedziawszy nie sprawdzałem chodu - już dawno z żadnym zegarkiem tego nie robię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"nie sprawdzałem chodu - już dawno z żadnym zegarkiem tego nie robię. "

Ja też nigdy tego nie robiłem, założyłem, że skoro zegarek ma 30 lat, to trzeba być wyrozumiałym. Ustawiałem "tak na pałę" +/- 2 - 3 minuty i nie przestawiałem aż do zmiany czasu albo takich czy innych wakacji (za namową p. Marka Binia poczynioną przy okazji przeglądu nie moczę w słonych morzach ani na basenie ani tym bardziej nie ryzykuję wywozu do Tanzanii czy na Madagaskar).

Ale po lekturze forum w drugi dzień świąt ustawiłem w miarę możliwości dokładnie wg. time.is i na dzień dzisiejszy przyspieszył 6-7 sekund !! Niecałą sekundę na dobę !!

Zegarek z 1986 r., podstawowy: Oyster Date 34mm. Aha, ostatnia regulacja była wiosną bądź latem u p. Bronowskiego na Pięknej.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"nie sprawdzałem chodu - już dawno z żadnym zegarkiem tego nie robię. "

Ja też nigdy tego nie robiłem, założyłem, że skoro zegarek ma 30 lat, to trzeba być wyrozumiałym. Ustawiałem "tak na pałę" +/- 2 - 3 minuty i nie przestawiałem aż do zmiany czasu albo takich czy innych wakacji (za namową p. Marka Binia poczynioną przy okazji przeglądu nie moczę w słonych morzach ani na basenie ani tym bardziej nie ryzykuję wywozu do Tanzanii czy na Madagaskar).

Ale po lekturze forum w drugi dzień świąt ustawiłem w miarę możliwości dokładnie wg. time.is i na dzień dzisiejszy przyspieszył 6-7 sekund !! Niecałą sekundę na dobę !!

Zegarek z 1986 r., podstawowy: Oyster Date 34mm. Aha, ostatnia regulacja była wiosną bądź latem u p. Bronowskiego na Pięknej.  

 

pytam z ciekawości:co się ma niby stać zegarkowi (wodoszczelnemu ) na Madagaskarze?

 

No chyba ,że mówimy o jakimś egzemplarzu vintage...

Edytowane przez y60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko można wtopić kasę na pseudo Kermitach bo to łatwy mod a i oznaczenie referencji nie pomagało bo przez długi czas było takie samo jak zwykłego Suba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Kermit to akurat przebieraniec przeróbka kompletna!

Bo Kermit z dziurami jest prawdopodobnie tylko jeden prototyp wykonany na pokaz przez Rolexa.

Bo normalnie kermity nie miały dziurek!

 

A wszedłem w link :D

I widzę, że to świadoma przeróbka.

I uważam ja za dużo lepszą niż oryginał ze względu na możliwość szybkiej zmiany paska i bransolety dzięki dziurką w uszach.

 

 

Jeszcze tylko tarcza i wskazówki i będzie komplet! Nawet L będzie się zgadzać bo z 89roku! ;):D

post-22413-0-24124600-1578313029_thumb.jpeg

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie są pieniądze to i są źli chłopcy którzy próbują nam je zabrać. Z drugiej strony galopujące ceny vintage i brak realnej widzę większości z nas rodzą duże ryzyko wtopy. Osobiście kupuję wyłącznie zegary z AD gdyż mnie nie stać na wspomniane przeboje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jakie jest Wasze zdanie na temat Datejusta 36mm? Dzisiaj modniejsze są większe rozmiary. U mnie nadgarstek lekko ponad 17cm więc nie jest największy. Byłem bliski zakupu chociaż jak byłem w salonie miałem zablokowaną kasę. Teraz od nowego roku, nowe ceny i nie wiem czy jest sens iść w ten model. Chciałem karbowany bezel i bransolete jubilee. Najlepiej niebieską tarczę.

 

Może ktoś z Was ma jakieś lepsze zniżki na Rolexa w Kruku?

Mam ten zegarek, wersja z czarną tarczą. Obwód nadgarstka 17,5. Moim zdaniem leży idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@y60: na plaży / ulicy może podejść kilku panów, przedstawić się jako really bad guys i grzecznie poprosić o zegarek. Tak jakoś mam, że mi się włącza szwendacz i lubię się włóczyć po okolicy. Profilaktycznie noszę wówczas mało łakome rzeczy.

Edit: p. Biń, gdy omawialiśmy aspekt wodoszczelności spytał mnie, czy ja naprawdę koniecznie muszę kąpać się w zegarku za kilkanaście tys. zł, w końcu uszczelka to tylko guma, a sól albo chlor mogą ją uszkodzić.

Edytowane przez mroova

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@y60: na plaży / ulicy może podejść kilku panów, przedstawić się jako really bad guys i grzecznie poprosić o zegarek. Tak jakoś mam, że mi się włącza szwendacz i lubię się włóczyć po okolicy. Profilaktycznie noszę wówczas mało łakome rzeczy.

Edit: p. Biń, gdy omawialiśmy aspekt wodoszczelności spytał mnie, czy ja naprawdę koniecznie muszę kąpać się w zegarku za kilkanaście tys. zł, w końcu uszczelka to tylko guma, a sól albo chlor mogą ją uszkodzić.

Przy takim podejściu kup sobie coś do 100zł i ciesz się życiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat cieszę się życiem. A że staram się uprzedzać pewne sytuacje to chyba dobrze. Jak idę do znajomego na naprawdę dużą wódkę to zostawiam w domu portfel i zegarek a biorę tylko kilka stówek na jakieś nieprzewidziane wydatki plus taksówka. Po co mam się wkurzać na siebie tak jak mój kuzyn, który po pijaku złotą omegą (nie miała nawet roku) przejechał po tynku na tarasie znajomych. Jak mi podczas porannego joggingu po plaży ściągą z łapy skx013 to nie będę płakał, a utrata rolka zepsułaby mi urlop. 

Dużo radości życzę !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.