Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Ile zegarków, tyle pomysłów na życie. Ja osobiście lubię wielosztuki w Żabce. Jak mi się skończy piwo to mam następne, jak mi się skończy flaszka to nie muszę po pijaku jechać po nastepną ;)

Zegarek też jeden można używać drugi chomikować na zaś. Jedyny problem, że może się zleżeć a wódka zwietrzeć... sam nie wiem co gorsze ;)

Ale można też mieć zegarki na różne okazje, jeden na wakacje połączone z nurkowaniem / windsurfingiem, drugi every day a trzeci garniturowiec. A najlepiej jeszcze więcej. 

Czy Waszym zdaniem Rolex trzyma wartość. Mam zamiar sprzedać swojego i jak powiedziałem koledze ile za niego chcę to stwierdził, że z zegarkami jak z samochodami. Po wyjściu z salonu traci się 30%

A jak kolega taki znawca cen roleksa to chętnie od niego kupię ;-)

Edited by mroova

No właśnie wydaje mi się że akurat w przypadku zegarków tak  to nie działa tym bardziej, że Rolex co roku podnosi ceny. Teraz DJ 41 mm ten co chciałbym sprzedać oficjalnie kosztuje 7400 Euro (informacja ze strony Rolexa). 

No i jeszcze czas oczekiwania. Podobno w W.Kruk na DJ czeka się od pół do roku.

Ale można też mieć zegarki na różne okazje, jeden na wakacje połączone z nurkowaniem / windsurfingiem, drugi every day a trzeci garniturowiec. A najlepiej jeszcze więcej. 

Dobrze jest zaglądać do wątku o Rolexie. Człowiek zawsze się dowie czegoś nowego i mądrego. :)

Czy Waszym zdaniem Rolex trzyma wartość. Mam zamiar sprzedać swojego i jak powiedziałem koledze ile za niego chcę to stwierdził, że z zegarkami jak z samochodami. Po wyjściu z salonu traci się 30%

A czy przypadkiem Twoj kolega nie chce odkupic od Ciebie tego Rolexa? Jesli tak to zrobiłby swietny biznes.

więc jakie jest Wasze zdanie co do utraty wartości Rolexów

Brak spójności. Raz piszesz o chęci sprzedaży, za chwilę że jednak nie. Po chwili edytujesz swoją wypowiedź.

Edited by mario1971

Jesteś jakiś opóźniony? Poszukaj na chrono24 albo ebay aktualnych cen Rolexów albo zadaj sobie trud przeczytania jednego artykułu na temat obecnego rynku to będziesz wiedział.

Kolego czytałem i patrzyłem na ceny. Natomiast tu zadałem pytanie ludziom, którzy być może mają doświadczenie bo sprzedawali swoje zegarki i w związku z tym mają jakieś ciekawe spostrzeżenia. 

Chronokomparator działa.

Na początek mechanizm 3135, zabudowany w referencji 116234. Zegarek niespełna czteroletni, dotąd nieotwierany.

Na deklu 2,8 spd

Na szkle 3,9 spd

Na koronce 1,1 spd

Na 9h 2,3 spd.

Wg moich obserwacji przez te prawie 4 lata chód przyspieszył o około 1s.

Ostatnio dużo w rotomacie, muszę powtórzyć test uprzednio unikając rotomatu.

post-68982-0-99245300-1578346818_thumb.jpg

post-68982-0-91751200-1578346829_thumb.jpg

post-68982-0-85935100-1578346838_thumb.jpg

post-68982-0-85942800-1578346846_thumb.jpg

Edited by gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

. Po co mam się wkurzać na siebie tak jak mój kuzyn, który po pijaku złotą omegą (nie miała nawet roku) przejechał po tynku na tarasie znajomych. Jak mi podczas porannego joggingu po plaży ściągą z łapy skx013 to nie będę płakał, a utrata rolka zepsułaby mi urlop. 

Dużo radości życzę !

Ja po tynku przejechałem Rolkiem a byłem zupełnie trzeźwy więc nie ma reguły. Niekiedy ludzie kupują zegarki i one noszą nich a to objaw chorobliwego przewrażliwienia lub poprostu tego, że ich na nie nie stać. No offence, ot obserwacja.

Mam ten zegarek, wersja z czarną tarczą. Obwód nadgarstka 17,5. Moim zdaniem leży idealnie.

Dzięki za odpowiedz. U mnie bliżej 17cm więc teoretycznie powinno być dobrze. Z drugiej strony zawsze mierzyłem Datejusta 36mm ściągając wcześniej z ręki zegarki o średnicy 42mm. Później miałem wątpliwości bo wydawały się zbyt małe.

Mówimy o bardzo biżuteryjnej wersji. Ja przy 18 cm w nadgarstku DJ z karbowanym bezelem i na jubilee nosiłbym najchętniej w rozmiarze 36 mm.

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

Na nadgarstku 18,5 cm.

Tu też :)ba9c9f2212a11c199b2c396ad5efcba5.jpg065c85697f96268057121b3bdf814353.jpg

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka

Ps. Co ten tapatalk robi że zdjęciami to jakiś żart

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka

Edited by DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

...,,,;;;<3;;;,,,...

DJ 36 układał się na moim nadgarstku dużo lepiej jak jego większy brat. Zdecydowanie lepiej. :)a4f1f0272bb26016ebc9232a0148b808.jpg8a93d4cb8ed24696a256f3713952edec.jpg

Panowie, co Wy robicie z tą pustą przestrzenią na nadgarstku obok DJa 36 ? ;-)

Piotrek chciałbym zobaczyć Twoją łapę z tym maleństwem.

Panowie, co Wy robicie z tą pustą przestrzenią na nadgarstku obok DJa 36 ? ;-)

Piotrek chciałbym zobaczyć Twoją łapę z tym maleństwem.

Idealnie leży, to nie jest toolwatch który "powinien" być duży.

Robert, tutaj masz odpowiedź  :) 

Idealnie leży, to nie jest toolwatch który "powinien" być duży.

Idealnie ...jak na bransoletkę ;-)

Robert, tutaj masz odpowiedź :)

Mario, żeby to ocenić to 41 powinien być pod tym samym kątem, z dociągniętą brasnoletą że o dopasowaniu do Twojej sylwetki już nie wspomnę ;-) Edited by desmo