Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

6 godzin temu, memento mori napisał:

Nie jest ładne to co ładne, a to co się komu podoba. 🙂

Przecież to oczywista nieprawda🙂

10 minut temu, norbie napisał:

Przecież to oczywista nieprawda🙂

Znaczy potrzebujemy wg Ciebie kogoś kto nam będzie mówił co jest ładne a co nie? Co jest dobre a co złe? Co jest białe a co czarne?

Znaczy potrzebujemy wg Ciebie kogoś kto nam będzie mówił co jest ładne a co nie? Co jest dobre a co złe? Co jest białe a co czarne?

A imię jego... Lotus

Jak tu nie lubić Jenni 🥰 W końcu ktoś zmierzył porządnie nowego Suba, a nie tylko wpisał w pseudoporównaniu na grafice katalogowe suche 40 i 41 mm. Na filmie widać, że nowy Sub jest IMO bardzo zgrabnym zegarkiem i sprawia wrażenie o wiele cieńszego niż obecny (4:08 w filmie 😍). Potwierdzają to też odczucia Tomka z @ch24.pl w jego recenzji.

I tak o to moja opinia z "byleby tylko nie pocienili mu uch w starej kopercie, bo takowe pasowałyby do aluminium a nie ceramiki" zmieniła się po tym filmie na "ale fajnie to im wyszło razem z nową kopertą". Pomimo tego, że tych filmów już trochę jest, to właśnie ten jest IMO bliższy wrażeniom na żywo. Wydaje mi się, że po przymiarce mogę diametralnie zmienić zdanie co do nowej referencji i o ile same cieńsze ucha przy zachowaniu obecnej koperty nie wyglądałyby dobrze, o tyle szereg drobnych zmian daje świetną ewolucję tej ikony (i bardzo dobrze, że nie rewolucję, od tego są inne marki). 

Edited by memento mori

Przecież zaraz po premierze zmierzyli szerokość.

Stary 40,22 mm, nowy 40,53 mm.

Czyli koperta ma poniżej 40 mm, bo bezel trochę wystaje.

A tyle było płaczu, że sprofanowali rozmiar...

27 minut temu, poiuyt napisał:

Przecież zaraz po premierze zmierzyli szerokość.

Stary 40,22 mm, nowy 40,53 mm.

Czyli koperta ma poniżej 40 mm, bo bezel trochę wystaje.

A tyle było płaczu, że sprofanowali rozmiar...

Podeślij namiar na te pomiary po premierze, bo mi jakoś umknęło.

Bezel w starym "wystaje" tylko patrząc z boku, tylko z lewej strony i tylko przy górnej krawędzi koperty. Patrząc już nieco bardziej z góry lub idealnie z góry nie wystaje nigdzie. Bok koperty po lewej nie idzie od góry do dołu prostopadle do tarczy/szkła tylko im niżej tym bardziej idzie na zewnątrz i na samym dole koperta jest na równi z bezelem. Lewa strona koperty wygląda jak bok trapezu. Z kolei z prawej strony nawet bez osłony koronki w najbardziej "wciętym" miejscu - tuż przy koronce, koperta minimalnie wystaje ponad bezel. W efekcie tego koperta w 114060/116610 w najszerszym miejscu (na dole) ma 40,41 mm.

Edited by memento mori

15 minut temu, memento mori napisał:

Podeślij namiar na te pomiary po premierze, bo mi jakoś umknęło.

Tutaj masz chyba pierwsze info na forach:

https://www.watchuseek.com/threads/its-official-new-41mm-subs.5231842/page-9#post-52320904

i cały wątek o wymiarach:

https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=761744

16 minut temu, memento mori napisał:

Bezel w starym "wystaje" tylko patrząc z boku, tylko z lewej strony i tylko przy górnej krawędzi koperty. Patrząc już nieco bardziej z góry lub idealnie z góry nie wystaje nigdzie. Bok koperty po lewej nie idzie od góry w dół prostopadle do tarczy/szkła tylko im niżej tym bardziej idzie na zewnątrz i na samym dole koperta jest na równi z bezelem. Z kolei z prawej strony nawet bez osłony koronki koperta minimalnie wystaje ponad bezel. W efekcie tego koperta w 114060/116610 w najszerszym miejscu (na dole) ma 40,41 mm.

Czyli trochę jak Oris Aquis, zachowując wszelkie proporcje.

Wydaje mi się, że najważniejszy i tak jest bezel, bo przecież na zegarek patrzymy prostopadle do tarczy.

Co do rozmiaru to sama średnica chyba nie ma aż takiego znaczenia, ważniejszy jest kształt koperty i proporcje. Nowy sub powinien wizualnie wyglądać na mniejszy (a na pewno na nie większy), choć bezel jest szerszy o 0,3 mm, a ucha mierzone po zewnętrznej są szersze o 0,2 mm.

Noszę teraz zegarek z bezelem o szerokości 41,25 mm i wydaje mi się w sam raz na mojej witce. Pamiętam jak przymierzałem kiedyś Roleksy w butiku w Warszawie (to były czasy!) i ten grymas na twarzy ekspedientki, gdy po przymiarce DJ36 zarzuciłem Suba. Niby mniejszy od tego, którego noszę teraz i bardzo sobie chwalę, ale wyglądał karykaturalnie.

To i ja odświeże Po tym porównaniu Hulka z Cermitem utwierdziłem się w przekonaniu, że warto będzie czekać na telefon. Świetny zegar i z czarną tarczą wygląda obłędnie.
50e248d8b2322feb6eda08fde59293ba.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

AD bawi się w handel starymi używkami z prawie dwukrotną przebitką? To chyba raczej jakiś lombard.

Nie , u nich jak kupiłeś Rolex to możesz kupić nowy w rozliczeniu zostawiajac stary. Ale musi być u nich kupiony.
Mają osobną gablotkę z używanymi. Tu tak prawie w każdym AD jest.
Gość oprócz tego jest jubilerem.

To samo w Irlandii jak odbierałem zegarek Pani powiedziała żeby tylko trzymać pudelko i papiery to zawsze mogę zostawić w rozliczeniu jak by mi się znudził i chciałbym wymienić na inny.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Dokładnie , ale tez biorą pod uwagę ceny rynkowe. Ten co go zostawił w rozliczeniu stratny nie był. Według mnie to nic złego. Każdy chce jakoś żyć. Rolex swoją polityką sam do tego doprowadza

Milleniary Watches wrzuca już ładne długie wideo poszczególnych OP, łącznie z dużymi makro. Wciąż u mnie z tyłu głowy jest to:

Ale muszę zobaczyć na żywo...

OMEGA rządzi

Godzinę temu, poiuyt napisał:

AD bawi się w handel starymi używkami z prawie dwukrotną przebitką? To chyba raczej jakiś lombard.

Sprzedaż używek chyba staje się powoli chyba normą jeśli chodzi o AD Rolexa - nie dalej niż 2 tygodnie temu wstawiałem zdjęcie z wystawy AD z Sieny, gdzie pyszniły się 3 używki: GMT Master II, Hulk i Kermit.

01AE7C8E-6075-4084-82C0-74D61EA76A70.jpeg

7 minut temu, Grygos napisał:

Rewolucja !       Normalnie   R E W O L U C J A !!!

A nowy silnik z dłuższą rezerwą chodu to co, hmm?

No i dobrze, że to tylko ewolucja. Dobrych wzorców nie powinno się za bardzo i za często poprawiać. Inną drogą poszła Omega ze swoim SMP i jak na razie rozmienia ten kultowy model na drobne.

A nowy silnik z dłuższą rezerwą chodu to co, hmm?

Ale silniki podobno im nowsze tym bardziej zawodne, nawet jeśli parametry teoretycznie mają lepsze.

Pozdrawiam, Mirek

Miesiąc temu w Maastricht też widziałem u AD gablotę z używkami, a tam oczywiście kermit i daytona :)

Pozdrawiam,

Janek