Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

O, a to ciekawe właśnie, bo ja parę dni temu zapisałem się na EX II :) w jednym salonie dostałem informację o czasie oczekiwania ok pół roku i 20% zaliczki, a w drugim w którym się zapisałem czas oczekiwania podali do ok roku i zaliczki chcieli tylko 10% :) dodam, że oba salony to Kruk ;) także średnio ogarniam tą kuwetę ;)

OP 41 proponuję mierzyć. Powiększona średnica koperty i długie uszy ( ucha ha ) mocno zmieniają odbiór na nadgarstku.

Ten (d)efekt  oraz psujące spokój tarczy podwójne indeksy sprawiają,  że ten zegarek zawsze przegra u mnie z DJem 41 i nieco niższe cena tego nie zmieni.

Miałem OP41 na ręce : wersja niebieska oraz srebrna tarcza złoty indeks:

1. Zegarek zdecydowanie inny w odbiorze niż DJ41. Kiedy zdjąłem swojego suba to ...OP41 był bardzo do niego podobny w odbiorze na nadgarstku. DJ41 jest znacznie delikatniejszy.

2. Podwójne indeksy świetnie wyglądają na dużej tarczy. Wg mnie to uatrakcyjnia tarcze. Moim zdaniem dzięki temu tarcza nie prezentuje się ogromnie.

3. OP41 to 100% casual w tym rozmiarze.  Trudno oprzeć się wrażeniu że to bardziej...sportowy model w linii OP.
4. Wersji ze srebrną tarczą i złotymi indeksami wróżę spore zainteresowanie wśród miłośników stalowych Rolexow.

Żeby zegarek był ikoną wszech czasów , nie musi być idealny. Wystarczy, że przez lata jest choć trochę lepszy od konkurencji. Legendarny ekspert Lotus o Rolex Submariner, Lipiec 2020

W dniu 9.10.2020 o 11:02, memento mori napisał:

(...)

Karol wystawił nowego Suba w dobrej cenie jak na obecną sytuację na chrono. Życzę mu, aby go szybko sprzedał a nabywcy zadowolenia z zakupu. NIC mi do tego, czy on zarobi i do decyzji kupującego.

Może przypomnę rekinom giełdowym i innym "szczekającym" za odchodzącą karawaną, że handlarze zarabiają, bo to jest główny cel ich działalności, to nie są fundacje charytatywne. Wypisywanie bzdur na forum tego nie zmieni.

W dniu 9.10.2020 o 11:56, memento mori napisał:

3. Rolą sprzedawcy jest nie tylko sama sprzedaż, ale też nawiązywanie współpracy z dostawcami i kształtowanie jej zasad. Za sytuację na rynku wtórnym odpowiada ograniczona podaż, którą steruje producent i niejasne zasady dystrybucji, za którą odpowiadają AD (dyskusyjne jest to, czy za cichym przyzwoleniem producenta czy nie). To nie wina handlarzy, a wręcz ich "sukces" jeśli namówili poszczególnych AD na współpracę, taka ich rola: pozyskać legalnie towar i sprzedać go legalnie z zyskiem.

Ciekawa, ale zupełnie nieudana próba zdefiniowania na nowo pojęcia spekulacja. Wydaje mi się, tymi postami zrobiłeś Ulotnemu niedźwiedzią przysługę. 

Btw,  zrobić coś nielegalnie, to nie zawsze znaczy ukraść. Zastanawiam się co by było, gdyby centrala Roleksa dowiedziała się o "sukcesach" handlarzy, o których piszesz, i o współpracy z nimi niektórych AD. 

W dniu 9.10.2020 o 12:33, Maserati napisał:

Usystematyzujmy pare kwestii bo forum czyta sporo osób i powinnismy unikać dezinformacji czy nierealnej oceny rzeczywistości.

1.Sprzedawca wystawia za tyle za ile chce. Basta.

2. Żadna oferta powyżej metki nie jest dobra. Jest zwyczajnym przepłacaniem za towar za który nawet producent i dystrybutor nie chcą więcej pieniędzy.

3. Osoba posiadająca Rolexa nie jest obiektem westchnień otoczenia, nikt nie zauważa jego zegarków, otoczenie prędzej puknie się w głowę jak usłyszy za ile miłośnik kupił swój  zegarek . I to już przy cenie z metki.

4. Uczucie ekskluzywności towarzyszy aspirującym miłośnikom , to zwyczajna potrzeba wyróżnienie się z otoczenia. Choć zdecydowana większość kupuje Rolka i idzie dalej bez potrzeby fanfarów. 

Dobry post.

W dniu 9.10.2020 o 12:33, Maserati napisał:

...

3. Osoba posiadająca Rolexa nie jest obiektem westchnień otoczenia, nikt nie zauważa jego zegarków, otoczenie prędzej puknie się w głowę jak usłyszy za ile miłośnik kupił swój  zegarek . I to już przy cenie z metki.

...

Coś w tym jest. 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Mi też mówiono o 25690 za OP41, 10% zaliczki. Maserati, gdzie można było zmierzyć srebrna OP? Mega mnie korci ten zegarek :)

Amsterdam. Natomiast u nas się nie orientowałem . W galmok nie widziałem żadnego 41 w zeszłym tygodniu.

Żeby zegarek był ikoną wszech czasów , nie musi być idealny. Wystarczy, że przez lata jest choć trochę lepszy od konkurencji. Legendarny ekspert Lotus o Rolex Submariner, Lipiec 2020

Coś w tym jest. 

Jest i to bardzo, znajomi traktuja mnie jak dziwaka jak zaczynam gadkę o zegarkach. Kazdy wolalby kupic nowsze auto, jakies ciuchy, a ja bujam sie passatem b5 przez ostatnie 15 lat i W124 z roku 1988...jest mi z tym dobrze kiedy sprawdzam czas na zegarku

Sent from my iPhone using Tapatalk

Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Godzinę temu, Yenjay napisał:

Jest i to bardzo, znajomi traktuja mnie jak dziwaka jak zaczynam gadkę o zegarkach. Kazdy wolalby kupic nowsze auto, jakies ciuchy, a ja bujam sie passatem b5 przez ostatnie 15 lat i W124 z roku 1988...jest mi z tym dobrze kiedy sprawdzam czas na zegarku emoji23.png

Ja mam tak samo, jak widać. Z małą różnicą, jeszcze bez Rolexa 😁

IMG_1255.thumb.jpg.6e699fd541efd549821fc80ef272c865.jpg

I tak trzymac, znaczy Rolexa zycze. Mialem G klase 5 lat ale nie czułem sie przez to lepiej. Priorytety panie
4e0436fd9140f5ee77fc46b7206f67e9.plist

Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Jedyny sikor jaki pasuje do gelendy, to sinn UX GSG 9  
Bez obrazy ale to jak niechciane dziecko Omegi SMP 300 i Seiko Monstera z logo zaprojektowanym przez Tommy z Top Gun 

Udanego wieczoru!
dc132f55578f80c50bd614bf35c73065.jpg

15 godzin temu, Yenjay napisał:

Jest i to bardzo, znajomi traktuja mnie jak dziwaka jak zaczynam gadkę o zegarkach. Kazdy wolalby kupic nowsze auto, jakies ciuchy, a ja bujam sie passatem b5 przez ostatnie 15 lat i W124 z roku 1988...jest mi z tym dobrze kiedy sprawdzam czas na zegarku emoji23.png

No fajny humblebrag, może jeszcze ten passacik w Hajlajnie i tedei co?

Edited by nicon

1dFQTya.png

No fajny humblebrag, może jeszcze ten passacik w Hajlajnie i tedei co?

Niestety nie 1.8t ale w kombi to szacun na wsi większy

Piękna i szczera recenzja nowego OP :)

Polecam kanał, jest więcej takich :D

Omega rządzi  B) 

Taki fajny OP z zagranicznego forum:

op1.jpeg.bd6703083a5dd0603653a72c1c500895.jpegop2.jpeg.d4574b648e359c3beb34fd198efd893b.jpeg

Edited by nicon

1dFQTya.png

19 minut temu, nicon napisał:

Taki fajny OP z zagranicznego forum:

op2.jpeg.d4574b648e359c3beb34fd198efd893b.jpeg

Coś indeks na 3 nie wyszedł.  

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Mówiłem, że z tymi podwójnymi indeksami tylko nikomu niepotrzebny  kłopot 🙂

Ale taka sztuka to w ogóle „collectible”, brałbym z miejsca i nawet nic obsłudze nie mówił :D

swietny jest, szczególnie jak wpada w cieplejsze kolory, zimny srebrny już mniej

9 godzin temu, Butik napisał:

Piękna i szczera recenzja nowego OP :)

Polecam kanał, jest więcej takich :D

Pokażcie mi rolnika w Polsce albo "przedsiębiorcy rolnego z Rolkiem  podczas pracy w polu ...

Soda66

Sub odebrany w lipcu i dzisiaj 3 raz na nadgarstku. Model bardzo ładny ale powiem Wam, że jakoś DJ 36mm skradł moje serce. Cały czas go noszę. 

IMG_20201016_115253.jpg

Sub odebrany w lipcu i dzisiaj 3 raz na nadgarstku. Model bardzo ładny ale powiem Wam, że jakoś DJ 36mm skradł moje serce. Cały czas go noszę. 
IMG_20201016_115253.thumb.jpg.4fd9746836bd772ca56b56324c99d419.jpg
Jakiego masz DJ 36? Pokaż jak wygląda na nadgarstku.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Mnie od DJ bardziej przypadł sub

78ca08cc39683769dcebffff370aa1ed.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka