Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Bartek - gratulowac bedzie trzeba, jak zapadnie decyzja, ze zostanie 😉

Od tygodnia nosze po domu swiatecznie na zmiane ze starym, ale mnie on nie rozlozyl tak, zeby w ciemno brac... 😉

Nawet zonie sie starszy bardziej podoba  😳 😂

Edited by artme

10 minut temu, ChrisM napisał:

Stary „ nowy „ najlepszy 😂

Nie ma lepszego EDC 

Hmm, a gdzie data? A gdzie druga strefa czasowa? :rolleyes:

36 minut temu, mario1971 napisał:

Hmm, a gdzie data? A gdzie druga strefa czasowa? :rolleyes:

U Ciebie Mario w Batmanie 😂 poki nie wpadnie 16710 musi starczyc „ nudny „ Sub 😉

2 minuty temu, ChrisM napisał:

U Ciebie Mario w Batmanie 😂 poki nie wpadnie 16710 musi starczyc „ nudny „ Sub 😉

Złapanie 16710 mam cały czas z tyłu głowy.

Cały czas... :) 

Mało który zegarek z koroną tak mnie zauroczył. Powiem więcej, chyba żaden inny nie jest tak perfekcyjnie złożony w swojej sylwetce w całość. 

W dniu 26.12.2020 o 00:55, olivjer napisał:

Podpowie mi ktoś jak to jest z tymi Subami bez daty? 
Wiadoma sprawa, ze są tańsze. A jak wyglada ewentualnie sytuacja przy sprzedaży? Szybciej tracą na wartości? Ciężej je sprzedać? 

Z tego co obserwuje to na nadgarstkach same z data, a na giełdzie bez.

Śpieszę z pomocą. Na początku wyjaśnijmy sobie, że wśród znawców i purystów 😜 nie ma czegoś takiego jak Submariner no date, jest  THE "Submariner" i "Submariner Date". Data jest niezbędna w modelu... Datejust, zaś w Submarinerze to tylko dodatek dla osób z gorszą pamięcią. A tak bardziej na serio, to w kolekcjach zegarkomaniaków hierarchia wygląda jak niżej:

1. Hulk/Kermit/Cermit

2. Submariner

3. Submariner Date

Ponadto jednozegarkowiec częściej wybierze wersję z datą, zaś purysta Submarinera. Na zagranicznych forach w ankietach podział wygląda mniej więcej tak:

- 50-60% osób wybiera Submarinera

- pozostałe 40-50%  Submarinera Date

Kiedyś obie wersje tak samo (proporcjonalnie) traciły na wartości, a obecnie tak samo na niej zyskują. Data w tym aspekcie nie ma znaczenia.

Edited by memento mori

5 minut temu, memento mori napisał:

Śpieszę z pomocą. Na początku wyjaśnijmy sobie, że wśród znawców i purystów 😜 nie ma czegoś takiego jak Submariner no date, jest  THE "Submariner" i "Submariner Date". Data jest niezbędna w modelu... Datejust, zaś w Submarinerze to tylko dodatek dla osób z gorszą pamięcią. A tak bardziej na serio, to w kolekcjach zegarkomaniaków hierarchia wygląda jak niżej:

1. Hulk/Kermit/Cermit

2. Submariner

3. Submariner Date

Ponadto jednozegarkowiec częściej wybierze wersję z datą, zaś purysta Submarinera. Na zagranicznych forach w ankietach po 1000-2000 głosów podział wygląda mniej więcej tak:

- 55% osób wybiera Submarinera

- pozostałe 45%  Submarinera Date

Kiedyś obie wersje tak samo (proporcjonalnie) traciły na wartości, a obecnie tak samo na niej zyskują. Data w tym aspekcie nie ma znaczenia.

Dzięki bardzo za wyczerpującą odpowiedź. 

Mimo, że chyba wizualnie bardziej podoba mi się wersja z datą to różnica w cenie mocno przemawia za "Submarinerem".

7 minut temu, memento mori napisał:

1. Hulk/Kermit/Cermit

2. Submariner

3. Submariner Date

Ponadto jednozegarkowiec częściej wybierze wersję z datą, zaś purysta Submarinera. Na zagranicznych forach w ankietach podział wygląda mniej więcej tak:

- 50-60% osób wybiera Submarinera

- pozostałe 40-50%  Submarinera Date

A tutaj mamy wyniki pewnej ankiety. The Submariner pokonał w niej Hulka! W końcu kupiłem tego gościa bez daty (na zielonego czekałem i się nie doczekałem ;)), niestety szybko poszedł dalej...

Nie jestem zatem purystą, tylko zwykłym miłośnikiem Rolexa :)

W dniu 26.12.2020 o 00:55, olivjer napisał:

Podpowie mi ktoś jak to jest z tymi Subami bez daty? 
Wiadoma sprawa, ze są tańsze. A jak wyglada ewentualnie sytuacja przy sprzedaży? Szybciej tracą na wartości? Ciężej je sprzedać? 

Z tego co obserwuje to na nadgarstkach same z data, a na giełdzie bez.

Czy to zegarek za 370 czy 410 zł, 3700 czy 4100 zł, 37000 czy 41000 złą to IMHO różnica w cenie, proporcjonalnie jest "żadna" i nie powinna decydować o wyborze modelu.

Edited by memento mori

Czy Date czy No Date, od stycznia zdrożeją tak samo ;) Jak i cała reszta "powietrza", które jest wystawione na półkach.

Rolex jest lepszy od Bitcoina - nie dość, że zegarki nie istnieją fizycznie, nie można ich kupić, to ich wycena tylko ciągle rośnie :) 

Skoro ceny Rolex ciagle rosną to dobrze , ja dziś drugą Daytona zamówiłem i by nie na pusto 4e029d12d8f2951b6f3193a04ac8bce9.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

W dniu 27.12.2020 o 12:37, Admof napisał:

Polska - gospodarka centralnie planowana, PRL, okres niedoboru

"Halyna pralki do sklepu rzucili!"

premium experience zakupowe

QpcRkxZ.jpg

Czy to Nowy Jork? Bo jeden z kupujących wygląda jak Beny z forum BwB 🙂

3 godziny temu, Christo napisał:

Czy to Nowy Jork? Bo jeden z kupujących wygląda jak Beny z forum BwB 🙂

Znaki drogowe sugerują, że to nie juesofej ;)

OMEGA rządzi

Wygląda mi to na film propagandowy opłacony przez Swatch Group :)

Faktycznie źle to wygląda, bardzo źle. Te porysowane wskazówki... hmmm

Po co kontrola jakości jak ciemny lud wszystko łyka i się cieszy, że ma oryginała. Strach się bać. Już biegnę po lupkę aby obejrzeć swojego - jeszcze ma gwarancję.

Godzinę temu, artme napisał:

A gdzie jubilee??? 😬😜

Jeszcze u Pieśkiewicza. Daj mu trochę czasu 

Edited by memento mori

A gdzie jubilee???
Tutaj :)
e3843a2f91a255e234f83960d3a644cb.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

2 godziny temu, Bartek79 napisał:

Kolejny przykład jak gówni..ą kontrolę jakości mają w Rolexie. Wstyd.

W Rolexie jest dosyć standardowa kontrola :

1 technik z odległości 30-40 cm robi naoczną obdukcje i przepuszcza zegarki dalej. Nie interesuje go żadne makro. Jest to zgodne z ich procesem i w tym kontekście kontrola jakości nie nawala. 

1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.

Po co inwestowac w kontrole jakosci, ktora de facto swoje kosztuje, jak ich zegarki sprzedaja sie jak "ciepłe buleczki".