Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

18 godzin temu, MocnyFull napisał(-a):

...
DJ Z data czy OP bez?
...

Jeśli ja mialbym wybierać to wybrałbym DJ karbowany bezel i jubilee. Jak miałby być w innej konfiguracji to OP. 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Godzinę temu, MocnyFull napisał(-a):

Zdradzisz tajemnice co jest 5 z tym bobrem? :)

Popatrz na podwójne indeksy w nowym OP na godzinie 6, a następnie na roześmianego bobra... ;)

bobr-europejski.jpg

Jeżeli miotasz się miedzy OP i DJ, to spójrz jeszcze na Explorera. 

Explorer 39 tylko i nie ma w kolorze niebieskim. Przynajmniej na stronie.
Popatrz na podwójne indeksy w nowym OP na godzinie 6, a następnie na roześmianego bobra... 
bobr-europejski.jpg.68ad97136f6df5ccec3a545f3d5528cf.jpg

No przecież :) lepsze to niż w speedmasterze penis na 12 ;)

32 minuty temu, MocnyFull napisał(-a):

Explorer 39 tylko i nie ma w kolorze niebieskim. Przynajmniej na stronie.

Różnica wielkości Ex vs DJ jest mała, ale fakt - niebieskiego (na szczęście) nie ma 🙂

Wybierając dj vs op kupiłbym dj z gładkim bezelem na oyster - najbardziej toolowaty i najmniej biżuteryjny zestaw. 

Różnica wielkości Ex vs DJ jest mała, ale fakt - niebieskiego (na szczęście) nie ma
Wybierając dj vs op kupiłbym dj z gładkim bezelem na oyster - najbardziej toolowaty i najmniej biżuteryjny zestaw. 

A nie wolałbyś kupując na kilka dobrych lat zegarek mieć szczotkowana bransoletę której nie musiał byś polerować tak często jak tej drugiej?

Nie doczytałem tez do końca czy nazwa oyster jest właśnie dla szczotkowanej czy polerowanej po środku bransolety?

Oyster to typ bransolety, występuje z polerowanym i szczotkowany środkowym ogniwem. Ja bym po prostu poczekał i kupił za cenę na metce w butiku, nigdy nie zapłaciłbym powyżej metki za zegarek będący w produkcji. No i OP dla mnie to najładniejszy współczesny Rolex obok Explorera i DJa z tego powodu że nie stracił pierwotnego charakteru.

4 minuty temu, MocnyFull napisał(-a):

A nie wolałbyś kupując na kilka dobrych lat zegarek mieć szczotkowana bransoletę której nie musiał byś polerować tak często jak tej drugiej?

Nie doczytałem tez do końca czy nazwa oyster jest właśnie dla szczotkowanej czy polerowanej po środku bransolety?

Wolałby i dlatego kupił Explorera 😀

Bransoleta oyster może być zarówno szczotkowana w całości (np. OP, Ex, Sub w stali) albo mieć polerkę na środkowym ogniwie (np. DJ, Sub two tone).

3 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Popatrz na podwójne indeksy w nowym OP na godzinie 6, a następnie na roześmianego bobra... ;)

Mi ten boberek się podoba. 

2 godziny temu, MocnyFull napisał(-a):

...
No przecież :) lepsze to niż w speedmasterze penis na 12 ;)

Dokładnie. 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Godzinę temu, MocnyFull napisał(-a):

Szczotkowana niestety tez lapie rysy. Jak chcesz miec taka, ktora po latach wyglada jak wyjeta z salonu, to tylko jubilee. 😎

Edited by artme

42 minuty temu, artme napisał(-a):

Szczotkowana niestety tez lapie rysy. Jak chcesz miec taka, ktora po latach wyglada jak wyjeta z salonu, to tylko jubilee. 😎

...o ile będzie się ją regularnie myło (kilka razy częściej niż Oysterowate) 😛 

Edited by memento mori

Nie zauwazylem - ale tez w kopalni nie pracujemy z zona 😉

Jak masz kasę by dorzucić , to tylko DJ OP to taka opcja tańsza , ale w 100% nie jest lepszym wyjściem. AR ? Tylko mi przeszkadza jego brak , jak zdjęcie chce zrobić 9c5d88f36ffe4dfcf57f5b1175134d79.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

57 minut temu, artme napisał(-a):

Nie zauwazylem - ale tez w kopalni nie pracujemy z zona 😉

Gdybym był złośliwy to napisałbym, że efektu AR w nowym Subie też za bardzo nie zauważyłeś (w odróżnieniu od innych oglądających), no ale przecież taki nie jestem 😜

Edited by memento mori

Najlepiej nie wyjmować z pudełka, wtedy każda będzie wyglądała jak z salonu. No i zegarek nie straci na wartości co jest przecież najważniejsze w przypadku użytkowników Rolexów.

1dFQTya.png

9 minut temu, nicon napisał(-a):

Najlepiej nie wyjmować z pudełka, wtedy każda będzie wyglądała jak z salonu. No i zegarek nie straci na wartości co jest przecież najważniejsze w przypadku użytkowników Rolexów.

Można w foliach nosić, opisywano tu takie patenty.

15 minut temu, memento mori napisał(-a):

Gdybym był złośliwy to napisałbym, że efektu AR w nowym Subie też za bardzo nie zauważyłeś (w odróżnieniu od innych oglądających), no ale przecież taki nie jestem 😜

Nie musisz byc zlosliwy, bo Kolega z forum odebral kilka dni temu kermita i majac starszego suba powiedzial dokladnie to, co ja - roznicy praktycznie nie ma - ale zapewne sa tacy, dla ktorych jest znaczaca 😊

23 minuty temu, nicon napisał(-a):

13 minut temu, beniowski napisał(-a):

Można w foliach nosić, opisywano tu takie patenty.

A można też cieszyć się zegarkiem każego dnia. Zdejmuję go tylko do ciężkich prac fizycznych na ogrodzie. Jest ze mną od nowości trochę ponad dwa lata.

20210222_135446-01.jpeg

20210222_141022-01.jpeg

17 minut temu, mario1971 napisał(-a):

A można też cieszyć się zegarkiem każego dnia. Zdejmuję go tylko do ciężkich prac fizycznych na ogrodzie. Jest ze mną od nowości trochę ponad dwa lata.

20210222_135446-01.jpeg

20210222_141022-01.jpeg

Rys na niej Panie, jak much w upał na krowie.

41 minut temu, artme napisał(-a):

Nie musisz byc zlosliwy, bo Kolega z forum odebral kilka dni temu kermita i majac starszego suba powiedzial dokladnie to, co ja - roznicy praktycznie nie ma - ale zapewne sa tacy, dla ktorych jest znaczaca 😊

Tu poprę Mariusza  - dość długo oglądałem nowego Cermita w różnym oświetleniu, porównując go z moim Subem i różnica jest IMO minimalna i widoczna tylko pod szczególnymi kątami. 

Edited by Tommaso

Ja różnicy nie widziałem porównując GMT Master II 116710LN z Cermitem. Porównywałem w salonie, tylko przy sztucznym świetle. Może minimalnie coś było widać pod jakimś kątem.

Edited by beniowski

17 minut temu, zbyniu70 napisał(-a):

Rys na niej Panie, jak much w upał na krowie.

Drapię się często po brodzie - takie głupie przyzwyczajenie . Ot cała tajemnica :lol:

A tak na poważnie, to tych rys za bardzo nie widać. Jak byłem na piwie z @Dorian06, to Michał stwierdził, że zegarek jest bardzo zadbany i wygląda jak nowy ;)

Pokaż swoje zapięcie!