Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

No w takim hobby jestesmy 😉

Jak za zwykly kawal gumy krzycza 1000-1200 a za paski 2000-3000 (nie mowiac ile chca za branse do aquanauta czy AP RO 😂), to 8k od Rolexa wydaje sie okazją 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, memento mori napisał(-a):

 

To musiałeś kupić wcześniej niż jeden z kolegów, od którego znam cenę. Rok, może półtora roku temu wspominał właśnie o 6-6.5k 😉 

 

 

 

 

Kupowałem w lutym 2021. Może kolega kupił poza AD.

W dniu 12.04.2021 o 21:24, poiuyt napisał(-a):

 

Było w jakiejś zajawce, że ma 20mm.

Tak, ma 20mm bransoleta a L2L to 42mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Bartek79 napisał(-a):

Kupowałem w lutym 2021. Może kolega kupił poza AD.

 

 

Nie, u Pieśkiewicza. Widocznie to mi się coś ubzdurało albo Ty dostałeś dobry rabat na ostatnią sztukę z genewskiego magazynu 😜

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, memento mori napisał(-a):

 

Nie, u Pieśkiewicza. Widocznie to mi się coś ubzdurało albo Ty dostałeś dobry rabat na ostatnią sztukę z genewskiego magazynu 😜

Ja też kupowałem u niego. Takie są ceny od dłuższego czasu. Rok temu jak pytałem była chyba nawet o 100pln tańsza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak... kupić sobie jubilee do Explorera?

 

Tymczasem zwykła Luminova z 1999 roku.

16-1.thumb.jpg.b11fe7128520a278d1683f35f8ecf28e.jpg


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już się nie mogę doczekać, kto kupi drugą bransoletę do Gmt. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości, skoro na pepsi nie przyjmuja zapisów to na suba pewnie w ogole?


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisy na suba zamknęli pare dni po premierze na jesieni. A zapisy na GMT to chyba były otwarte łącznie przez pare dni w ciągu trzech lat od premiery. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransolety niby samej nie można dokupić.  Przynajmniej nie w Kruku. Takie info ostatnio dostałem.  Serwis musi dać zgodę i trzeba oddać stara. Cena to właśnie chyba 8.5k za jubilee do gmt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, nixon111 napisał(-a):

Bransolety niby samej nie można dokupić.  Przynajmniej nie w Kruku. Takie info ostatnio dostałem.  Serwis musi dać zgodę i trzeba oddać stara. Cena to właśnie chyba 8.5k za jubilee do gmt

To nie jest plotka. 
 

Cytat

however, a brand representative has confirmed to aBlogtoWatch that for the first time ever, Rolex will be selling its bracelets to consumers independent of watch purchases.


 

A to jest plotka. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie zamówioną samą bransoletę. Bez problemów, bez depozytów i za 3-4 będzie. Ale to nie w Polsce. Może marża na częściach jest za mała i Kruk nie chce się w to bawić. 
Jak serwis wyda zgodę, ja oddaje starą bransoletę to mam nową za pół ceny ma się rozumieć? 

Edytowane przez Majk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Majk2 napisał(-a):

Ja mam właśnie zamówioną samą bransoletę. Bez problemów, bez depozytów i za 3-4 będzie. Ale to nie w Polsce. Może marża na częściach jest za mała i Kruk nie chce się w to bawić. 
Jak serwis wyda zgodę, ja oddaje starą bransoletę to mam nową za pół ceny ma się rozumieć? 

 

Podobno to jest polityka Rolexa. Pewnie bardziej chcieli przeciwdziałać robieniu składaków z zegarków vintage. Tak mi się wydaje. Nie do końca rozumiem przykładowo przy nowym DateJust dlaczego nie mógłbym dokupić drugiej bransolety. Na jednej i drugiej zegarek wygląda fajnie i ktoś może mieć taką fanaberie ,żeby posiadać obie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza kontrolą rynku w kontekście utrudnienia uwiarygodnienia podróbek ( kilkoma oryginalnymi częściami ) jest to też okazja do zachęcenia klienta do kupienia kolejnego zegarka. Biznes as jużual.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To polityka Rolexa powinna byś taka sama na całym świecie a nie inna w Polsce a inna w Norwegii. Kruk coś kręci i u mnie ma wielki minus. Jak jeszcze Suby były od ręki byłem w Galerii Bałtyckiej chciałem przymierzyć i zapewne kupić ale pani mnie zmierzyłem (może moj błąd bo w środku lata powinienem przyjść w garniturze a nie spodenkach) i powiedziała ze nie ma takiej możliwości. Później chciałem zareklamować Tudora to zarządali paragonu, karty, pudełka dobrze, że nie chcieli zgody obojga rodziców i aktu chrztu. Kruk może skusić mnie tylko Daytona i Pepsi bez kolejki innych zakupów u nich nie zrobię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, że to powinno być spójne. Krukowi jednak trzeba oddać, że jak jesteś szybki to da radę zapisać się na popularny model i go w końcu dostać. Przynajmniej w większości przypadków, jeśli z jakichś powodów cię nie wywalą z kolejki. ;) Na zagranicznych forach piszą, że u wielu AD bez dużej historii zakupów nie ma co marzyć nigdy o stalowym, popularnym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Majk2 napisał(-a):

To polityka Rolexa powinna byś taka sama na całym świecie a nie inna w Polsce a inna w Norwegii. Kruk coś kręci i u mnie ma wielki minus. Jak jeszcze Suby były od ręki byłem w Galerii Bałtyckiej chciałem przymierzyć i zapewne kupić ale pani mnie zmierzyłem (może moj błąd bo w środku lata powinienem przyjść w garniturze a nie spodenkach) i powiedziała ze nie ma takiej możliwości. Później chciałem zareklamować Tudora to zarządali paragonu, karty, pudełka dobrze, że nie chcieli zgody obojga rodziców i aktu chrztu. Kruk może skusić mnie tylko Daytona i Pepsi bez kolejki innych zakupów u nich nie zrobię. 

Chyba kwestia punktu. Ja miałem skracana branse w punkcie, wpadłem bez niczego, w krótkich portkach. Pan wziął, skrócił, oddał ogniwo w woreczku Tudora. Żadnych pytań o miejsce zakupu, o cokolwiek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tbn napisał(-a):

 Na zagranicznych forach piszą, że u wielu AD bez dużej historii zakupów nie ma co marzyć nigdy o stalowym, popularnym modelu.

 A Ci z duza iloscia brani sa za handlarzy i zegarki kupuja....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Markiza napisał(-a):

To nie jest plotka. 

Z tego co wiem, to Szymon kupił nową jubilee. Miał cbyba nawet Daytonę na niej.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem, to Szymon kupił nową jubilee. Miał cbyba nawet Daytonę na niej.  

Nie wiem jak teraz ale 1,5roku temu można było kupić Jubilee do DJ36 po prostu ... i ona pasuje do suba 116, GmT oyster i Daytony bez żadnych przeróbek.

992bc6df523e57290e22699a4e68a2a1.jpg
Powiem, że mnie na Jubilee się podobała choć większość opinii była na „nie”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daytona, podobnie jak ceramiczny GMT - tylko na Oyster. No, może za wyjątkiem Pepsi. Patrzę na to zdjęcie powyżej, i jestem za większością :)

 

 

Dodam tylko, że nowa Pepsi także wygląda lepiej na Oyster, jak na Jubilee. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daytona, podobnie jak ceramiczny GMT - tylko na Oyster. No, może za wyjątkiem Pepsi. Patrzę na to zdjęcie powyżej, i jestem za większością 

Pamiętaj ze większość statystycznie się myli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, nomysz4 napisał(-a):


Pamiętaj ze większość statystycznie się myli emoji2957.png

Szymon - najważniejsze, że Ty jesteś zadowolony. Inni to tylko widownia, która oceni Cię jak artystę na scenie; raz owacjami na stojąco, a innym razem gwizdami i pomidorami :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, artme napisał(-a):

 A Ci z duza iloscia brani sa za handlarzy i zegarki kupuja....?

 

Nie mam pojęcia, napisałem tylko, że motyw "budowania historii i relacji" z AD, że mieć szansę na stalowy model to częsty wątek na zagranicznych forach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.