Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

39-40 to jest idealny rozmiar dla każdego dorosłego, wystarczająco duży dla większych i na tyle mały żeby pasować mniejszym.
Ja będę za poprzednim Explorerem, zostawienie w ofercie tylko 36mm eliminuje ten model z kręgu zainteresowania wielu lepiej zbudowanych klientów, dziwna decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Mirosuaw napisał(-a):

Wam się ciągle chce pisać o tej patologii?

Ja nie widzę w tym żadnej patologii. Poszedłem do salonu, zapisałem się na zegarek. Poczekałem, odebrałem i się cieszę. To ze trzeba poczekać? Ok, dostanę nową sztukę, a nie wymacaną w salonie przez pół roku. Jeśli jest to przeprowadzane bez zaliczek, to jaki to problem. Zamawiasz auto w salonie, wpłacasz 10% i czekasz. Obecnie w BMW niektóre modele nie dostają danych komponentów/silników i na zwykle 318i w turasie czeka się od września :) 

 

Wracając do tematu, w oczekiwaniu na batmana:

 

3-E9-B7413-2-DC2-4576-810-E-77-A96-C1-D3

FF2-CDB30-B1-A1-4-FD0-8241-97-DAD5561-CA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny . Ile teraz na metce ?

Edytowane przez proki1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Michal93 napisał(-a):

Ja nie widzę w tym żadnej patologii. Poszedłem do salonu, zapisałem się na zegarek. Poczekałem, odebrałem i się cieszę. To ze trzeba poczekać? Ok, dostanę nową sztukę, a nie wymacaną w salonie przez pół roku. Jeśli jest to przeprowadzane bez zaliczek, to jaki to problem. Zamawiasz auto w salonie, wpłacasz 10% i czekasz. Obecnie w BMW niektóre modele nie dostają danych komponentów/silników i na zwykle 318i w turasie czeka się od września :) 

 

I to jest prawidłowe podejście do tematu. Bez napinki i wylewania swoich frustracji na cały świat i wszystkich dookoła :)

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mario1971 napisał(-a):

I to jest prawidłowe podejście do tematu. Bez napinki i wylewania swoich frustracji na cały świat i wszystkich dookoła :)

 

 

Agree, takie nie-polskie yes you can  ! ;) zgadzam sie w pełni;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, mroova napisał(-a):

@tbnTeż widzę pewien potencjał na coś większego, wygląda jak 34mm u mnie 

IMG_20200131_124447.jpg

M.zd. w tym ujęcie leży bardzo dobrze.

 

Ale mogę być uprzedzony - lubię małe zegarki i dlatego sprzedałem Omegę Railmaster. 38mm wydało mi się za duże na mój nagarstek, który mierzy 18 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, nicon napisał(-a):

Mam takie samo zdanie, leży spoko.

 

Trzeba by mieć chyba jakieś statystyki na temat obwodu nadgarstka w populacji żeby takie tezy stawiać. Poza tym sama średnica niewiele mówi. Jest jeszcze lug-2-lug, i moim zdaniem najważniejszy wymiar czyli wielkość tarczy w stosunku do lunety. Zegarki typu DJ, Explorer, czy Omega AT w rozmiarze 40-42 mają zaburzone proporcje, wielkie jednolite patelnie. Albo nomos orion 38mm, z turbodługimi uchami i milimetrowym bezelem wygląda bardzo kiepsko. Co innego Sub, Gmt czy Explorer II. SD16600 miał chyba tarczę podobną rozmiarem do DJ 36.

 

Jutub mi podpowiedział taki film, który jest w sumie śmieciowy i warto wyłączyć dźwięk. Natomiast widać sporo ujęć z różnych kątów, pokazujących jak doskonale leży Ex36 na nadgarstku raczej typowym 7" (17-18cm).

 

 

Punktacja w kategorii racjonalne rozumowanie:

 

Kolega nicon: 1, kolega Bugs: 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgodzę, że Ex 39mm nosi się jak dość spory zegarek, ale dla mnie to sportowy model. Ja po prostu lubię jak jednak coś czuć na nadgarstku. OP to już bardziej elegant, tutaj sam bym poszedł w 36mm. Tutaj fajna minirecenzja Hodinkee, moim zdaniem rozmiarowo jest w sam raz:

 

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Punktacja w kategorii racjonalne rozumowanie:
 
Kolega nicon: 1, kolega Bugs: 0.

Dzięki.
To ja chętnie przeczytam racjonalne argumenty jakie lug to lug powinien mieć zegarek w rozmiarze 36mm żeby dobrze wyglądać na wielkiej łapie
Jak już bym brał pod uwagę inne rzeczy niż średnica to raczej grubość i kształt dekla, 42mm ExII leży u mnie dobrze bo jest cienki i płaski mimo 50mm L2L, 42mm Omega PO albo 40mm GS były niewygodne bo grube i pękate.
To co, poprawiłem trochę wynik?
default_smile.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, mroova napisał(-a):

Jakiś miłośnik z dobrą historią zakupową WCZORAJ odebrał suba i chyba szybko podjął decyzję że mu się jednak nie podoba, bo już dziś na allegro:

 

https://allegro.pl/oferta/rolex-oyster-perpetual-submariner-41-10613585626

 

 

Moje pytanie brzmi: boli Cię to?

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

Daj spokój, jutro weekend 😂😂😉

Jak to? Dopiero jutro???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

Daj spokój, jutro weekend 😂😂😉

 

Wzdął policzki jak banię, w oczach krwią zabłysnął,

Zasunął wpół powieki, wciągnął w głąb pół brzucha

I do płuc wysłał z niego cały zapas ducha,

I zagrał: róg jak wicher, wirowatym dechem

Niesie w puszczę muzykę i podwaja echem.

Umilkli strzelcy, stali szczwacze zadziwieni

Mocą, czystością, dziwną harmoniją pieni.

Starzec cały kunszt, którym niegdyś w lasach słynął,

Jeszcze raz przed uszami myśliwców rozwinął;

Napełnił wnet, ożywił knieje i dąbrowy,

Jakby psiarnię w nie wpuścił i rozpoczął łowy.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Hersh napisał(-a):

Punktacja w kategorii racjonalne rozumowanie:

 

Kolega nicon: 1, kolega Bugs: 0.

No nie bardzo bo obwód nadgarstka podany przez kolegę nicona nie jest najlepszym wyznacznikiem potencjału na mniejsze/ większe zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Bugs napisał(-a):


Dzięki.
To ja chętnie przeczytam racjonalne argumenty jakie lug to lug powinien mieć zegarek w rozmiarze 36mm żeby dobrze wyglądać na wielkiej łapie
Jak już bym brał pod uwagę inne rzeczy niż średnica to raczej grubość i kształt dekla, 42mm ExII leży u mnie dobrze bo jest cienki i płaski mimo 50mm L2L, 42mm Omega PO albo 40mm GS były niewygodne bo grube i pękate.
To co, poprawiłem trochę wynik?
default_smile.png

Bez dwóch zdań :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, desmo napisał(-a):

No nie bardzo bo obwód nadgarstka podany przez kolegę nicona nie jest najlepszym wyznacznikiem potencjału na mniejsze/ większe zegarki

Nie było to jedyne kryterium. Moim zdaniem, z którym nie każdy musi się zgadzać, takich kryteriów jest więcej. Odnośnie do samego nadgardtka znaczenie może mieć nie tylko obwód ale nawet kształt (płaski vs krągły/wypukły).

 

Inne to L2L, budowa koperty, wielkość tarczy itd.

 

Ale kryterium decydującym jest serce właściciela :) w tym znaczeniu, że kwestia rozmiaru (zegarka) schodzi na plan drugi.

Edytowane przez Hersh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Hersh napisał(-a):

Nie było to jedyne kryterium. Moim zdaniem, z którym nie każdy musi się zgadzać, takich kryteriów jest więcej. Odnośnie do samego nadgardtka znaczenie może mieć nie tylko obwód ale nawet kształt (płaski vs krągły/wypukły).

 

Inne to L2L, budowa koperty, wielkość tarczy itd.

 

Ale kryterium decydującym jest serce właściciela :)

Pisałem o kryterium po stronie właściciela ...dodałbym całość sylwetki czyli element często pomijany na rzecz wycinka nadgarstka 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, desmo napisał(-a):

Pisałem o kryterium po stronie właściciela ...dodałbym całość sylwetki czyli element często pomijany na rzecz wycinka nadgarstka 😉

Rzeczywiście, sylwetka ma znaczenie m.zd.

 

Pozostając w temacie ale z przymrużeniem oka, niełatwo byłoby o rekomendacje dla osoby o zbliżonej sylwetce:

 

 

SmartSelect_20210415-144113_Chrome.jpg

19 minut temu, nicon napisał(-a):

Ahhh to zegarkowe ADHD 😅.

Jakie ADHD... wytrzymał niemal cały dzień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario1971 Na szczęście wcale, nie zapisywałem się na suba. Bez palpitacji zniosę też telefon że Batman nie dla mnie. Natomiast nie sposób określić inaczej, niż jako patologia, opisywanej tu przez ostatni tydzień sytuacji. 

p.s. dla rozluźnienia: dawaj fotę Twojego 🙂 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o jakiej patologii mówisz - wskaż palcem?

 

Niestety dzisiaj na łapie do koszuli Lange :(


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nicon napisał(-a):

Ahhh to zegarkowe ADHD 😅.

Nie, po prostu czekał tak długo że zegarek mu się znudził jeszcze zanim go odebrał :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.