Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

Fajnie ta Daytona na jubilee wyglądała i świetnie układała się na nadgarstku.

Dokładnie. Kto był i mierzył to wie. 

 

Choć na zdjeciach wygląda to inaczej, dziwnie. Zapewne dla tego, że Daytona kojarzy mi się od dawna tylko na oyster. 

 

15 godzin temu, tbn napisał(-a):

...    Idealnie bransoleta cala szczotkowana. 

...

Tu się nie mogę zgodzić.

Sub jak najbardziej.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam tych, którzy użytkowali dłuższy czas bransolety z jednym i drugim zapięciem. Wg Was bardziej komfortowy jest Easylink czy też Gidelock? Dla mnie ten pierwszy, gdyż Gidelock z większą powierzchnią w upalne dni mocniej zasysał się do skóry i pocił nadgarstek.5472f85d453c86a9819f1dcc1e60a7d6.jpg34b0962e607fb818733d6a0511fca4e8.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, piotrek39 napisał(-a):

Nie jestem typem , który lubi blink blink w zegarkach. Ale to co miałem okazje i szczęście zobaczyć na żywo , jest szczerze niesamowite. DD 36 mm czekająca na odbiór , 115k $ szczęścia. Niesamowity zegar , dzieło sztuki. Nie pozwoliła niestety na nadgarstek założyć emoji3.png0e55938ef42e34a20849b500ec62571b.jpg
 

Przepiękny. To trzeba mieć w ręce, żeby ocenić tą prace. 

Godzinę temu, tbn napisał(-a):

Poleci ktoś szczypce do bransolet? Wiem jest Bergeon 7825, ale prawie 700PLN za szczypce to trochę przesada. Może ktoś używa czegoś tańszego i jest zadowolny.

Obojętnie jakie szczypce się kupuje, trzeba końcówki dopracować. 
Przy zakładaniu albo ściąganiu bransolety, nie jest ważna jakość szczypców, ale jej końcówek i wprawie w ręce. Jeśli się nie ma wprawy można pokaleczyć najlepszymi szczypcami. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Pytam tych, którzy użytkowali dłuższy czas bransolety z jednym i drugim zapięciem. Wg Was bardziej komfortowy jest Easylink czy też Gidelock? Dla mnie ten pierwszy, gdyż Gidelock z większą powierzchnią w upalne dni mocniej zasysał się do skóry i pocił nadgarstek.

Gidelock. Mimo, że dłuższy to możliwość szybkiego przesunięcia o 2mm jest nie do przecenienia.

Easy link to dla mnie bezużyteczny ficzer. Przedłużenie o 5mm powoduje że zegar jest za luźno, może przy dużych, grubych nadgarstkach te 5mm będzie ok natomiast przy mniejszych imo bez sensu i trzeba korygować na drabince.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, juz nie wiadomo czy po Daytonie jest w ogole sens czegokolwiek gratulowac (mam na mysli Suba)

A co tam Pani, ktora poznajemy po paznokciach, tarmosi w rekach? Jakas inna stal?

Pani w ręce ma swojego suba bez daty. Porównywałem go do nowego. I jednak nowy jest zgrabniejszy , mimo iż większy. A to pani z tym subem na rączce. Zdjęcie z fb , ze strony AD. 000187c6430971362edff5d7fb7fdb15.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Wiem ze pspsi to klasyka ale mam jakąś dziwna słabość do 116710LN. Świetny jest. Dasz rade zrobic zdjecie obok 58?  Tak side by side

Tak na szybko zrobione. Pepsi faktycznie klasyk a 116710ln uniwersalny.
a2ab3056639f2a90d6fb7e56d88a25ee.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka , wiecie , że DD 36mm jest w sprzedaży również na paskach ? W przeróżnych kolanach skórek ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

392BBB43-B367-4E5F-A6D1-A02C8C5BD2F3.jpeg

6 minut temu, piotrek39 napisał(-a):

Taka ciekawostka , wiecie , że DD 36mm jest w sprzedaży również na paskach ? W przeróżnych kolanach skórek ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tak. Są różne możliwości. Nie tylko dla DD. Ale również dla DJ. Wszystko zależy od zamówienia. 

image.jpg


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
392BBB43-B367-4E5F-A6D1-A02C8C5BD2F3.thumb.jpeg.7204ffedcb8acbe7ee1282197ffb38da.jpeg
Tak. Są różne możliwości. Nie tylko dla DD. Ale również dla DJ. Wszystko zależy od zamówienia. 
image.thumb.jpg.8d10db90b61627ef89110b240ad475c3.jpg

Tak , tylko , że oficjalnie tego niema. Nie mowa o paskach ale o zegarkach. Sztuki oferowane kolekcjonerom i VIP.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, piotrek39 napisał(-a):

Taka ciekawostka , wiecie , że DD 36mm jest w sprzedaży również na paskach ? W przeróżnych kolanach skórek ?

Tak.

Kilkanaście/kilkadziesiąt postów wcześniej są zdjęcia DD na pasku. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Chyba że ustrzeli się coś takiego jak ja, ale podobno DD na pasku jest niekoszerny, do tego kolor tarczy jakiś nie ten tego.

 

 

CE7EA1EF-E99F-4597-A853-1D1FAA22F8DE.jpeg

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak.
Kilkanaście/kilkadziesiąt postów wcześniej są zdjęcia DD na pasku. 

Jak dobrze pamietam , w postach był model starszy. W ofercie nie ma nowych na paskach. Nie pozwoliła mi zabrać zdjęć i nawet ich zrobić. Sztuki dla koneserów raczej. Oficjalnie nie ma.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Chyba że ustrzeli się coś takiego jak ja, ale podobno DD na pasku jest niekoszerny, do tego kolor tarczy jakiś nie ten tego.
 
 
CE7EA1EF-E99F-4597-A853-1D1FAA22F8DE.thumb.jpeg.c0c6ad34fb9b03c0669ec4782d6a49d4.jpeg

 Chyba że ustrzeli się coś takiego jak ja, ale podobno DD na pasku jest niekoszerny, do tego kolor tarczy jakiś nie ten tego.
 
 
CE7EA1EF-E99F-4597-A853-1D1FAA22F8DE.thumb.jpeg.c0c6ad34fb9b03c0669ec4782d6a49d4.jpeg

To jest śliczny zegarek , szukałem , ale trudno ustrzelić w takim stanie i w miarę przystępną ceną
A przy okazji , taki rotomacik w prezencie dostałem e2a1e6b29ed005b33993bba0c86fa068.jpg
a79477c89f12b86dfae2c1a9d37a98e2.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, piotrek39 napisał(-a):


Jak dobrze pamietam , w postach był model starszy. W ofercie nie ma nowych na paskach. Nie pozwoliła mi zabrać zdjęć i nawet ich zrobić. Sztuki dla koneserów raczej. Oficjalnie nie ma.

O widzisz. Tego nie wiedziałem. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, piotrek39 napisał(-a):

To jest śliczny zegarek , szukałem , ale trudno ustrzelić w takim stanie i w miarę przystępną ceną emoji57.png
 

 

Ten mój ma datę sprzedaży z grudnia 2020, ale faktycznie pewnie jest starszy - te modele debiutowały w 2013 roku, ale w związku z faktem że niektóre mają dość nietypowe tarcze i są na paskach, nie cieszyły się taką popularnością jak DD na bransolecie. Jest ich trochę na CH24, ale w raczej wysokich cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
58 minut temu, beniowski napisał(-a):

 Chyba że ustrzeli się coś takiego jak ja, ale podobno DD na pasku jest niekoszerny, do tego kolor tarczy jakiś nie ten tego.

 

 

CE7EA1EF-E99F-4597-A853-1D1FAA22F8DE.jpeg

Jakie cudo.. niemam pytań. 36mm? Co to za kolor tarczy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, KapoPi napisał(-a):

Jakie cudo.. niemam pytań. 36mm? Co to za kolor tarczy? 

Tak, 36mm. To jest ref. 118138, tzw. cognac dial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez gadania o kolejkach, AD, i nowych modelach, po prostu białym krukiem podbiję temat 😉

 

20210418_155446.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piotrek39 napisał(-a):


Jak dobrze pamietam , w postach był model starszy. W ofercie nie ma nowych na paskach. Nie pozwoliła mi zabrać zdjęć i nawet ich zrobić. Sztuki dla koneserów raczej. Oficjalnie nie ma.


Sent from my iPhone using Tapatalk


To jest model 2021. 

Teraz, Markiza napisał(-a):


To jest model 2021. 

 

0C46BCD3-8153-43AD-B8CC-7030B3413292.jpeg


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
0C46BCD3-8153-43AD-B8CC-7030B3413292.thumb.jpeg.c6f2017d67ce7c2a4e5212989ad92f34.jpeg

Widziałem troszkę inne , nie pozwolono mi zdjęć robić tyczy się również innych modeli , SD , czy Daytona.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że nie sprzedałem

549beade812666eb9ce83131a9f21c4e.jpg

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 


 

Edytowane przez S-3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w katalogu Rolexa na 2018-19 rok: modele DD na paskach były wtedy jeszcze w ofercie.

 

 

3D70590C-7FE8-46A0-9EBD-2CC12B2C9CAF.jpeg

244C63FF-A0D2-4EE8-A9C3-104FA658CF56.jpeg

660B3F0B-E972-4FD9-AEE3-A515D0199A17.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne mają również teraz. Można skonfigurować samemu , dość duży wybór tarcz. Oczywiście idzie to w parze z ceną.Raczej dla grubych portfeli zegarki.Nie zagłębiłem się zbytnio.
Zamówiłem DD 40 , tak profilaktycznie , na moją 50-tke. Nie wiem jak to wyglada gdzieś indziej ale tu mają przydział po dwa zegarki na rok z każdego koloru tarczy. Jestem 9 na liście , wiec troszkę to potrwa a ja mam czas na zgromadzenie funduszy


Edit
Miałem wczoraj chwilkę , to porozmawiałem z panią. Spędziłem blisko 3 godziny to wszystko ciekawie wyglada. A i AD również w strachu obsługując różnych klientów. Na chodliwe modele tylko zapisują stałych klientów. Okazuje się , że miałem fart z drugą Daytona , bo normalnie dwóch takich samych zegarków w tak krótkim czasie nie możesz kupić. Dostałem bo pani była pewna , ze nie na handel. Z Daytona TT czy złota jest podobnie jak z DD. Po dwa z jednego koloru tarczy na rok. Złota Daytona z tarczą zieloną tylko jedna na rok na salon. Ceny z drugiej ręki kosmiczne.
Boją się tego , ze ktoś w krótkim czasie po zakupie sprzeda i czasami dowiaduje się o tym Rolex. Mogą stracić autoryzacje , gdyby nagminnie się to zdarzało.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopalem rotomat - daaaaaaawno nie byl uzywany... 😁

 

0.jpg

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.