Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

@Markiza nie pieścimy się z zegarkami, tylko z mantami. Koledzy kreatorzy pasków mają tu o czym myśleć. Ale na manty wielkie i rekiny wielorybie wybrał się skx.

IMG_20210303_183918.jpg

IMG_20210303_184256.jpg

Pierwsza fota mocno rozmazana - łapka się trzęsła :lol:

W dniu 1.03.2021 o 12:26, Markiza napisał(-a):

Przecież  ten popyt to nie Rolex wywołuje

Dokładnie odwrotnie. To jest właśnie mistrzostwo rolexa. Mogli zlikwidować , a przynajmniej w dużym stopniu, ograniczyć szarą strefę i wszystko wróciłoby do normy. Patentów na to jest kilka (pojawiły się także na forum rolexa w USA) i są proste ale trzeba chcieć je zastosować ale po co strzelać sobie w kolano. Zrobili z Rolexa Graala i łatwo zbywalną lokatę inwestycyjna co jest szczególnie istotne w USA bo tam są problemy z funduszami emerytalnymi i tragicznie niskim oprocentowaniem lokat. Dodatkowo ogromny wzrost kapitału konsumpcyjnego w Azji i Rosji i mamy co mamy. Chyba , że covid to przewróci.

@mario1971 @beniowski niestety inna przyczyna: z lampą wyszło jeszcze gorsze.

Ale zaraz wzmocnię chwyt ręki zwyczajową margaritą wznosząc cichy toast za poprawę dostaw.

No chyba że znajomy handlarz przyjdzie i powie ze na op41 też się da zarobić. Wtedy poczekasz 2 lata, bo przecież nikt Ci nic nie gwarantuje 😉

3 godziny temu, facecik napisał(-a):

OP 41 (te na które jeszcze można się zapisać) - 6 miesięcy. Info z tego weekendu. 36 powinna być bardziej dostępna.

8 godzin temu, lukebor napisał(-a):

A gdzie pytałeś? Z tego co pamietam to niebieski OP (chyba 28mm) leżał w Galerii Krakowskiej dwa tygodnie temu. Może być tak, że jak się zapiszesz, to znajdzie się szybko ta 1 sztuka gdzieś w salonie.

Dzwoniłem do Poznania, SILESIA i Galmoka. W Polsce na pewno nie ma nic od ręki. 

1 godzinę temu, deviles napisał(-a):

Dokładnie odwrotnie. To jest właśnie mistrzostwo rolexa. Mogli zlikwidować , a przynajmniej w dużym stopniu, ograniczyć szarą strefę i wszystko wróciłoby do normy. Patentów na to jest kilka (pojawiły się także na forum rolexa w USA) i są proste ale trzeba chcieć je zastosować ale po co strzelać sobie w kolano. Zrobili z Rolexa Graala i łatwo zbywalną lokatę inwestycyjna co jest szczególnie istotne w USA bo tam są problemy z funduszami emerytalnymi i tragicznie niskim oprocentowaniem lokat. Dodatkowo ogromny wzrost kapitału konsumpcyjnego w Azji i Rosji i mamy co mamy. Chyba , że covid to przewróci.

Nie podzielam Twojej fantazji. 
W realnośći to wygląda trochę inaczej. 

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

@mroova Daj znać proszę jak będzie wyglądać procedura badania na COVID po powrocie na lotnisku w PL - jak długo będziecie czekać w kolejce na wykonanie badania i w ogóle - pytam bo planuję wyjazd pod koniec miesiąca i trochę mnie martwi ta sprawa . dziękuję i miłego urlopu życzę :)

Dzien 2

Żadne wielkie zmiany. 

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

24 godziny można się pluskać w słonej wodzie i nic. 

13 godzin temu, Krakus1 napisał(-a):

@mroova Daj znać proszę jak będzie wyglądać procedura badania na COVID po powrocie na lotnisku w PL - jak długo będziecie czekać w kolejce na wykonanie badania i w ogóle - pytam bo planuję wyjazd pod koniec miesiąca i trochę mnie martwi ta sprawa . dziękuję i miłego urlopu życzę :)

Tu jest dobrze opisane ( powrót bo przed wylotem też się robi testy i wypełnia deklarację przez internet) 

Zwolnione z kwarantanny po powrocie do Polski są osoby posiadające zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego przeciwko COVID-19 lub negatywny wynik testu w kierunku COVID-19:

• test musi być wykonany na nie więcej niż 48 godz. przed przekroczeniem granicy Polski (opuszczeniem strefy wolnocłowej po wylądowaniu w Polsce). Czas liczony jest od momentu wyniku testu do przekroczenia granicy.
  • honorowane są wyniki testów RT-PCR, jak i antygenowych
  • wynik testu w języku polskim lub angielskim należy przedłożyć funkcjonariuszowi Straży Granicznej

Test na COVID-19, który umożliwia zwolnienie z 10-dniowej kwarantanny, można wykonać na Malediwach:

• w każdym hotelu dostępne są wyłącznie testy RT-PCR (nie ma możliwości wykonania testów antygenowych)
  • badanie należy zamówić w recepcji hotelu na 2 dni przed wylotem (loty odbywają się w piątki, więc badanie w recepcji należy zamówić w środę, pobranie próbek odbywa się w czwartek rano o. g. 8:00 czasu lokalnego, a przekazanie wyniku następuje w piątek rano). Jeśli wynik nie jest dostępny przed transferem, hotel przesyła go na podany przez Klienta adres mailowy.
  • koszt badania wynosi odpowiednio:
    • Hotel Paradise Island Resort: 100 USD,
    • Hotel Sun lsland Resort & Spa: 100 USD,
    • Hotel Fihalhohi Island Resort: 112 USD,
    • Hotel Royal Island Resort & Spa: 100 USD,
    • Hotel Fun Island Resort & Spa: 100 USD,

Szaro sie dziś zrobiło na północy
a933420e944fdd745f1871379c086387.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

@dariusz chlastawa bardzo dziękuję za info 👍 choć najbardziej mi zależy na wykonanie testu z powrotem na lotnisku w PL , stąd moje pytanie o sprawność tej procedury pod względem czasu czekania w kolejce na wykonanie

@Krakus1 dostałeś prawidłową informację, grupa wylatująca jutro miała (na życzenie) testy robione dziś w hotelowym medical center, koszt 100$, robione fachowo i delikatnie, wszyscy chwalili.

Posted (edited)

Wczoraj nabyty, dzisiaj cieszy jeszcze bardziej 🙂 dj36, 126234

pozdrawiam 

A51E00D0-8F07-4C3C-84DA-110F4775F819.jpeg

Edited by Lynx27

@dariusz chlastawa właśnie z powrotem wchodzi w grę na lotnisko w PL tzw. test antygenowy , też przez nos , czas czekania na wynik ok. 20 min a koszt ok. 150zł , tylko nie mam pojęcia jak sprawnie organizują wykonania tego testu - ile jest stanowisk na jeden lądujący samolot .. itd stąd pytanie do kolegi  @mroova 

Nie dodam dzisiaj zdjęć. 
Stan teleskopów i sprężynek jest bez zmiany. 
Tzn ze możemy się pluskać 48 godzin w słonej wodzie. 

18 minut temu, Markiza napisał(-a):

Nie dodam dzisiaj zdjęć. 
Stan teleskopów i sprężynek jest bez zmiany. 
Tzn ze możemy się pluskać 48 godzin w słonej wodzie. 

Ten test o kant tyłka można potłuc. ;)
Bardziej realistyczna symulacja, to godzina kąpieli i suszenie przez dobę. Po kilkudziesięciu takich cyklach pewnie będzie można coś zauważyć.

Posted (edited)
2 godziny temu, Krakus1 napisał(-a):

@dariusz chlastawa właśnie z powrotem wchodzi w grę na lotnisko w PL tzw. test antygenowy , też przez nos , czas czekania na wynik ok. 20 min a koszt ok. 150zł , tylko nie mam pojęcia jak sprawnie organizują wykonania tego testu - ile jest stanowisk na jeden lądujący samolot .. itd stąd pytanie do kolegi  @mroova 

nie wchodzi w gre, czytaj co inni Ci piszą. Wróciłem kilka dni temu z Malediwów. Nie ma testów antygenowych, nikt tego nie organizuje, stnowisk na samolot jest zero. No chyba ze lecisz do Wrocławia

Edited by robert_gda1

50 minut temu, machlo napisał(-a):

Ten test o kant tyłka można potłuc. ;)
Bardziej realistyczna symulacja, to godzina kąpieli i suszenie przez dobę. Po kilkudziesięciu takich cyklach pewnie będzie można coś zauważyć.

Przecież to możesz zrobić. 
Będę oglądać. 

3 godziny temu, Lynx27 napisał(-a):

Wczoraj nabyty, dzisiaj cieszy jeszcze bardziej 🙂 dj36, 126334

pozdrawiam 

Niech się nosi. 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

4 minuty temu, Markiza napisał(-a):

Przecież to możesz zrobić. 
Będę oglądać. 

Jest nas tu więcej chętnych ;)

web_nativeplantwalk_camillacerea_-1-of-1.jpg

3 godziny temu, Lynx27 napisał(-a):

Wczoraj nabyty, dzisiaj cieszy jeszcze bardziej 🙂 dj36, 126334

pozdrawiam 

A51E00D0-8F07-4C3C-84DA-110F4775F819.jpeg

jaki masz nadgarstek? Wizualnie na fotce wygląda na większy, 39 lub coś w tym stylu :)

6 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Niech się nosi. 

Dziękuje 🙂

1 minutę temu, robert_gda1 napisał(-a):

jaki masz nadgarstek? Wizualnie na fotce wygląda na większy, 39 lub coś w tym stylu :)

Nadgarstek jest około 16, w pracy noszę rękawiczki S, a XS wcale nie są za małe 🙂 faktycznie 36 wyglada u mnie na wcale nie taki mały 🙂