Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Czy ktoś z Was jest może posiadaczem OP 41 w srebrnej tarczy? Czy te złote indeksy/wskazówki bardzo rzucają się w oczy? nie wygląda to tandetnie?

Godzinę temu, artme napisał(-a):

No to gramy - jeszcze przeta niedziela... 😊

0.jpg

Czuje ten klimat, tak trzymać.🙂

W dniu 6.03.2021 o 08:41, robol1 napisał(-a):

marzenie wielu.Idziesz do salonu i wychodzisz z pepsi bądz innym gmt lub subem z datą

Rok mnie tu nie było, a wszystko po staremu :) Ciągle te same marzenia 🙃

W dniu 6.03.2021 o 12:23, mario1971 napisał(-a):

Wolne są: Rootbeer cały w złocie

Ile w Polsce taki cygan? Chciałbym porównać ceny u norweskich i polskich AD

11 minut temu, Majk2 napisał(-a):

Nie pamiętam ceny. Ale łatwo to przeliczyć, bo Kruk przelicza EUR po 4,70. 

Posted (edited)
10 godzin temu, Majk2 napisał(-a):

174 k na metce - rabat

Złote najczęściej nie są miło postrzegane w Polsce, źle się kojarzą ( tak jak piszesz np. "cygan") ale dla mnie, na żywo wymiata😁

Edited by Andrzej1

U mnie 387700 NOK. W zeszłym roku mieli duże (około 20%) podwyżki z powodu słabej korony. Nie ma mowy o rabacie, mało tego nie jestem dla nich nawet klientem godnym zapisania na ten model. Mimo coraz wiekszej niecheci do Rolexa ich rosegold jest swietne na przykladzie Daytony, ktora kiedys mierzylem ale i Rootbeer wyglada na zdjeciach fajnie. Zloty zegarek to takie moje marzenie na 40.

Czy ktoś z was kupował zegarek za granicą np w USA? Czy jeśli przewiózłbym zegarek na ręce to mogę ominąć cło itp?

Wg prawa Twoim obowiązkiem jest go zgłosić. 

16 godzin temu, artme napisał(-a):

Dzieki 😊

Żeby ktoś grał na gitarze ktoś musi pracować 🤷‍♂️😉

BB73B769-53E5-4DA0-9B33-1611F40FF1F3.jpeg

Wtedy płacę cło czy jeszcze VAT ? Wybieram się w maju do Nowego Jorku a tam salonów rolka jest mnóstwo 

Salonów mnóstwo a na półkach to samo co wszędzie.
Nawet o cle nie pomyślałem , jak w zeszłym roku , mama leciała z dwoma zegarkami co posłałem do polski

Sent from my iPhone using Tapatalk

3 minuty temu, Bartek79 napisał(-a):

Żeby ktoś grał na gitarze ktoś musi pracować 🤷‍♂️😉

Nie uwiera Cię za bardzo ten zegarek - nie chcesz się go pozbyć? ;)

4 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Nie uwiera Cię za bardzo ten zegarek - nie chcesz się go pozbyć? ;)

Kurcze, jakoś nie. Wygodny nawet jest 😉

Cena w USA kusząca, OP 41 5900 dolarów co przy płatności revolutem daje ok 4 tysiące niższa cenę niż w kruku 

Dolicz podatek , taki jaki w danym stanie obowiązuje.

Myslalem ze to cena z podatkiem. Kruk nie pobiera już zaliczek - nie powoduje to sztucznego wydłużania kolejek ? Ludzie mogą się teoretycznie zapisywać a potem olać temat bo kupili w międzyczasie coś innego

4 minuty temu, piotrek39 napisał(-a):

Dolicz podatek , taki jaki w danym stanie obowiązuje.

13 minut temu, Bartek79 napisał(-a):

Kurcze, jakoś nie. Wygodny nawet jest 😉

Gdyby faktycznie zaczął Cię uwierać - to wiesz! :lol:

Myslalem ze to cena z podatkiem. Kruk nie pobiera już zaliczek - nie powoduje to sztucznego wydłużania kolejek ? Ludzie mogą się teoretycznie zapisywać a potem olać temat bo kupili w międzyczasie coś innego

Tutaj nigdy nie pobierali , jak zrezygnujesz , to na przyszłość możesz sobie kupić tylko to co jest w gablocie. Tracisz ich zaufanie. Kolejka jest teoretycznie taka sama , zamawiając jesteś w rejestrze , masz w ręce kwit . Swoje trzeba odczekać , jak wszędzie.

4 godziny temu, robert_gda1 napisał(-a):

Wtedy płacę cło czy jeszcze VAT ? Wybieram się w maju do Nowego Jorku a tam salonów rolka jest mnóstwo 

1. Upewnij się ze Cie wpuszcza do USA (zielona karta albo obywatelstwo) bo póki co w innych przypadkach nie ma wjazdu (jest kilka bardzo specyficznych wyjątków) - wiem bo w zeszłym tygodniu wróciłem na stałe z USA do Polski

2. W NYC nigdzie od ręki nie dostaniesz sportowych modeli wiec może napisz / zadzwoń wcześniej i zapytaj o to czym jesteś zainteresowany. 
3. wszystkie ceny które widzisz są bez podatku lokalnego. Każdy stan ma inny + w niektórych zegarki od pewnej kwoty maja większy niż standardowy (podatek od luksusu)

4. wracając powinieneś zapłacić VAT polski i cło. Czy to zrobisz to Twoja decyzja ale wiedz jakie są tego konsekwencje. Jest to łamanie prawa. 

1. Upewnij się ze Cie wpuszcza do USA (zielona karta albo obywatelstwo) bo póki co w innych przypadkach nie ma wjazdu (jest kilka bardzo specyficznych wyjątków) - wiem bo w zeszłym tygodniu wróciłem na stałe z USA do Polski
2. W NYC nigdzie od ręki nie dostaniesz sportowych modeli wiec może napisz / zadzwoń wcześniej i zapytaj o to czym jesteś zainteresowany. 
3. wszystkie ceny które widzisz są bez podatku lokalnego. Każdy stan ma inny + w niektórych zegarki od pewnej kwoty maja większy niż standardowy (podatek od luksusu)
4. wracając powinieneś zapłacić VAT polski i cło. Czy to zrobisz to Twoja decyzja ale wiedz jakie są tego konsekwencje. Jest to łamanie prawa. 

Płacisz podatek a czasem nie , można pominąć i to zgodnie z obowiązującym prawem. Punkt 4 , to już kwestia indywidualna. Przestępstwem było by przewożenie dużych ilości lub kradzież. Teoretycznie kupując płacisz podatek. Na 20 zegarków , które robię i sprzedaje , wysyłam do Europy , 2 trafiają na cło i podatek. Tak wiec , żadnej szkody nie robisz przewożąc zegarek dla siebie. Tak myśle

Import spoza UE podlega VAT i nie jest to kwestia indywidualna. ;) To, ze paczka czasem uniknie opodatkowania to kwestia niskiej wartości albo nieprawdziwej deklaracji i celnik nie sprowadzi. 

Posted (edited)
25 minut temu, piotrek39 napisał(-a):

Punkt 4 , to już kwestia indywidualna.

To nie jest kwestia indywidualna, bo prawo od pewnej wartości nie daje wyboru. Kupujesz poza UE, zgłaszasz na cle.

Nie zgłaszasz, dokonujesz przemytu. 

I w zegarkach nie ma czegoś takiego jak na własny użytek.

Edited by sanik