Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

16 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Są ze złota. 

W GMT II - Master, takim jak mój też są ze złota?

Właśnie mi Kruk odpisał ze na op 41 silver czas oczekiwania 18 miesięcy. Oprócz silvera można zamówić tez czarny i żółty pozostałe wcale nie są już dostępne. Co znaczy ze niedostępne w ogóle ? Czyżby rolex chciał wycofać ?

To znaczy, że mają tak długą listę chętnych, znacznie przekraczającą ich plany/moce produkcyjne.

Ja tam wolę mojego poczciwego Batmana o stonowanych kolorach na bezelu.9d0f57013f0343ec6a456138dc275598.jpg

Posted (edited)

Przynajmniej go masz😀. Czekałbyś 2 lata (bez gwarancji) dostania czasomierza, albo gdyby ci Kruk odpisał: "Sorry, zmieniliśmy model, pan tu nie stał" i wypad z kolejki? Jak ja kupowałem swojego GMT Master II LN to miałem wrażenie że kupowałem normalny zegarek. Teraz mam wrażenie jakbym kupił obiekt pożądania i wehikuł inwestycyjny.

Edited by beniowski

Przynajmniej go masz. Czekałbyś 2 lata (bez gwarancji) dostania czasomierza, albo gdyby ci Kruk odpisał: "Sorry, zmieniliśmy model, pan tu nie stał" i wypad z kolejki? Jak ja kupowałem swojego GMT Master II LN to miałewm wrażenie że kupowałem normalny zegarek. Teraz mam wrażenie jakbym kupił obiekt pożądania i wehikuł inwestycyjny.

Eh, jak ja kiedyś byłem w butiku na 3+ to czarny GMT leżał od ręki a na Batmana było bodaj 4 tygodnie, widać wtedy nie były takie super jak teraz.

Kupowałem w 2017 w Kruku na lotnisku Chopina, a wydaje się jakby to było w innej epoce. Ba, jeszcze w 2019 oglądałem i przymierzałem Suba w tym samym butiku, normalnie sobie leżał w gablocie. Że mi wtedy do głowy nie przyszło pobawić się w inwestora trochę 🤣.

9 minut temu, beniowski napisał(-a):

Kupowałem w 2017 w Kruku na lotnisku Chopina, a wydaje się jakby to było w innej epoce. Ba, jeszcze w 2019 oglądałem i przymierzałem Suba w tym samym butiku, normalnie sobie leżał w gablocie. Że mi wtedy do głowy nie przyszło pobawić się w inwestora trochę 🤣.

Dzisiaj główne dyskusje na forach za granicą to jakie kolejki co i teraz przestaną produkować i pójdzie do góry. ;)

2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Tak, z białego.

A w OP i EX też są ze złota?

Wskazówki i indeksy w OP i EX też są z białego złota. 3/6/9 również.

Pozdrawiam, Mirek

Jak mówi stare polskie przysłowie: nie wszystko złoto co się świeci i nie wszystko co złote musi się świecić jak psu jajca
Jednak dyskretny blask posiada.

f6fca7c6449301ef4bce8a2927d192a7.jpg

Pozdrawiam, Mirek

No to w nowym OP więcej złota niż w starym (ze względu na indeksy). Strasznie rozrzutny ten Rolex.

Zgadzam się. Wygląda na zwykły toolwatch, ale kiedy trzeba ma trochę blingu. Taki dyskretny urok burżuazji. ;) 

5 godzin temu, beniowski napisał(-a):

tak się zastanawiam co się stało ze mamy taką przedziwną sytuację na rynku Rolexa.Czyżby aktualizacja gmt na jubilee rozpoczeła to szaleństwo?wcześniej ceny rolków jak pamiętam były w miare normalne

8 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Są ze złota. 

Tak jest, już mniej więcej od wczesnych lat 80', stalowe wskazówki się utleniały.

1dFQTya.png

Posted (edited)

...tryt robił się beżowy, tarcze pękały lub brązowiały a bezele blakły, więc Rolex się wk...ł, pozmieniał materiały i stwierdził, że teraz dla kolekcjonerów "nie będzie niczego". 😂

Edited by memento mori

12 godzin temu, robert_gda1 napisał(-a):

Właśnie mi Kruk odpisał ze na op 41 silver czas oczekiwania 18 miesięcy. Oprócz silvera można zamówić tez czarny i żółty pozostałe wcale nie są już dostępne. Co znaczy ze niedostępne w ogóle ? Czyżby rolex chciał wycofać ?

Kwestia paru miesięcy i na każdy OP w każdym kolorze będą kolejki 2 lata albo brak możliwości zamówienia. Ja się zastanawiam po co w ogóle są AD, kiedy niedługo nie będzie można kupić poza złotem żadnego modelu?  

Volvo zapowiedziało już koniec sprzedaży salonowej za kilka lat...to ma przynajmniej jakiś ekonomiczny sens... 

Ja to się tylko zastanawiam, czy ktoś tak pięknie to powymyślał w tym Roleksie, jakiś geniusz wieloletniej strategii marketingowej. Bo jeśli tak - to czy jest Nobel w dziedzinie handlu detalicznego? chyba zasłużył.

A może to tak po prostu, jakby, samo wyszło, jako pochodna dziesięcioleci dobrego marketingu. Machina samonakręcająca się - nie ma w sklepie zegarka, bo jest taki prestiżowy że wszyscy go chcą, więc jest jeszcze bardziej prestiżowy, więc jeszcze bardziej nie ma, więc jeszcze bardziej prestiżowy...  

Aktualnie noszę sobie: Hamilton Khaki Pilot Day Date "Interstellar", TAG Aquaracer WAY2012

5 godzin temu, MichTheOne napisał(-a):

Ja to się tylko zastanawiam, czy ktoś tak pięknie to powymyślał w tym Roleksie, jakiś geniusz wieloletniej strategii marketingowej. Bo jeśli tak - to czy jest Nobel w dziedzinie handlu detalicznego? chyba zasłużył.

A może to tak po prostu, jakby, samo wyszło, jako pochodna dziesięcioleci dobrego marketingu. Machina samonakręcająca się - nie ma w sklepie zegarka, bo jest taki prestiżowy że wszyscy go chcą, więc jest jeszcze bardziej prestiżowy, więc jeszcze bardziej nie ma, więc jeszcze bardziej prestiżowy...  

Jeszcze trochę a Rolex zacznie organizować walki. Pierw o dostanie  się do kolejki, po roku  kolejna walka o możliwość przeskoczenia o pięć pozycji. Przegrasz wypad na koniec kolejki. A po pięciu latach możliwość walki o wydanie ciężko zarobionych pieniędzy na Rolexa . 

Tylko że intencją Rolexa od zawsze było tworzyć zegarki najlepsze dla wszystkich. Przynajmniej historia tak pokazuje. To jest jakaś nowa fala. Bo sami mówicie że jeszcze kilka lat temu był tak dostępny że aż dziw że żaden z Was nie pomyślał o inwestycji. 
Chyba te kilka lat temu trudniej było kupić Grand Seiko niż Rolexa. 
Wydaje mi się że to nie firma tym steruje mimo iż jest to jej mega na rękę bo towar sam się sprzedaje. 
Tu jest pytanie: czy Rolex chce być poważany jako prestiżowy czy to hype i otoczenie robi z niego firmę prestiżową. 
Co jak co to Cellini miał być prestiżowy a nie stalowy diver więc takie pytanie warto tu postawić. Bo co jak co ale nie oszukujmy się że gdyby u AD można było kupić Rolexy w cenach z metki to byłyby to zegarki dostępne dla wielu z nas. I byłoby w czym wybierać. W cenach od 20-40tyś zł.

55 minut temu, sbsqad napisał(-a):

Bo co jak co ale nie oszukujmy się że gdyby u AD można było kupić Rolexy w cenach z metki to byłyby to zegarki dostępne dla wielu z nas. I byłoby w czym wybierać. W cenach od 20-40tyś zł.

marzenie wielu.Idziesz do salonu i wychodzisz z pepsi bądz innym gmt lub subem z datą