Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, KapoPi napisał(-a):

Bo taki jest. Tez zdjęcie z takiej perspektywy ze bardziej powiększa zegar niż pomniejsza. Ale w nadgarstku mam całe 16.5 ;) 

 

Sub jest piękny ale jak dla mnie właśnie fajnie mieć trochę większy nadgarstek. U mnie jest 17cm i przy poprzednim modelu wygląda to tak jak na zdjęciach. Nie ma tragedii ale lepiej by się prezentował gdyby był chociaż centymetr więcej  w nadgarstku 🙃 

IMG_20200721_011934.jpg

IMG_20200721_165518.jpg

IMG_20200721_162421.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
10 minut temu, nixon111 napisał(-a):

 

Sub jest piękny ale jak dla mnie właśnie fajnie mieć trochę większy nadgarstek. U mnie jest 17cm i przy poprzednim modelu wygląda to tak jak na zdjęciach. Nie ma tragedii ale lepiej by się prezentował gdyby był chociaż centymetr więcej  w nadgarstku 🙃 

IMG_20200721_011934.jpg

IMG_20200721_165518.jpg

IMG_20200721_162421.jpg

Muszę przyznać, zdecydowanie. Ale lubie bardzo ten zegarek i od zawsze mi się podobał ;) a do codziennego noszenia mam mniejszych gagatkow i na liscie zakupowej DJ 36 który jest idealny na mój nadgarstek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżyłem zdjęcia suba i przypomniałem sobie jak ładny jest ten zegarek 😀 Muszę go nie długo coś ponosić. Co do rozmiaru to na co dzień właśnie lepiej mi z mniejszym. Wygodniejszy ale też moim zdaniem lepiej wygląda ja takim nadgarstku. 

IMG_20200409_105127.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

A Moon  w tym wątku znaczy mniej niż Air King.  

Oooooo - wypraszam sobie - dla mnie nie 😎😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
11 godzin temu, nixon111 napisał(-a):

Odświeżyłem zdjęcia suba i przypomniałem sobie jak ładny jest ten zegarek 😀 Muszę go nie długo coś ponosić. Co do rozmiaru to na co dzień właśnie lepiej mi z mniejszym. Wygodniejszy ale też moim zdaniem lepiej wygląda ja takim nadgarstku. 

IMG_20200409_105127.jpg

Wow ale cudo.. dokładnie w takiej konfiguracji bym go chciał. Pozazdrościć, piękny 🤓 36?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na 36 bo 41 ma dodatkowe cyfry arabskie po okręgu przy indeksach.
U mnie dziś "szalenie lubiany" przez niektórych perlon
33d3357f8a145e2ed3198b7054fab4af.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KapoPi napisał(-a):

Wow ale cudo.. dokładnie w takiej konfiguracji bym go chciał. Pozazdrościć, piękny 🤓 36?

36 mm. Mój ulubiony zegarek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że w wersji 36mm ma perfekcyjne proporcje , czego nie można niestety powiedzieć o wersji 41mm.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
44 minuty temu, nixon111 napisał(-a):

36 mm. Mój ulubiony zegarek 

Idealny. Poluje na takiego ale z bardziej egzotyczna tarcza ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maserati napisał(-a):

Trzeba przyznać że w wersji 36mm ma perfekcyjne proporcje , czego nie można niestety powiedzieć o wersji 41mm.

 

Też takie odczucia. Nie patrząc na rozmiar moim zdaniem 36mm dużo lepiej się prezentuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Datejust 41 to mój ulubiony uniwersalny zegarek. Traktowanie go jako następcę DJa z lat 70-tych to pomyłka. Nie jest nim także DJ 36 mm.  To po prostu nowoczesny i uniwersalny zegarek  dostosowany do gustów i oczekiwań współczesnych klientów oferowany w dwóch rozmiarach. Większy jest dla tych którzy nie chcą wyglądać jak mężczyzna na zdjęciu :-)))) 

79E0E830-5084-42C6-9C96-3B1640B8E47E.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Maserati napisał(-a):

Z Subem w kolekcji wszedłbym w Pepsi. Czyli odbiór Batmana i wymiana na Pepsi. 
Bez suba w kolekcji zatrzymałbym Batmana.

Pepsi już mam, ale Tudora. Jego nie planuję sprzedawać, bo po raz kupiony w rok narodzin mojego drugiego syna, a po dwa rozwalony na jego pępkowym. Za 17 lat dostanie go z historią w pakiecie :) Moon oczywiście tez jest w kolekcji i tez będzie. Docelowo chciałbym mieć poza tymi dwoma trzy Rolexy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, nicon napisał(-a):

Może nie Rolexa? A już kupowanie 2 razy tego samego modelu z inna bransoletą to jakaś chora fiksacja. To są dobre zegarki do roli ten jeden na codzień, bo nudne do bólu i przez to uniwersalne, solidny, prostacki mechanizm, WR etc. Ale kolekcjonowanie tych wołów roboczych przy mnogości ofert nie tylko bieżących nówek, ale też youngtimerow i vintage z innych brandów to jest zakątek tego hobby którego nie sposób zrozumieć 🙃.

18813-D79-9-D62-4-BE1-9715-09-CBBD373-F0

21-F13909-C96-C-471-C-8955-B60-AD2443-B7
Takie dwa DJ mi się podobają. Czy są takie same? Myślę, że przeznaczenie i ogólny odbiór na ręku maja trochę inny. Niebieski zakładam do wszystkiego i w swoim wieku bez większego problemu. Złoty z szampańska tarcza widzę bardziej w okolicy 50-tych urodzin :) Moja opinia. A, jest dużo innych ciekawych zegarków, to fakt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rozmiary to rozumiem  że niektórzy użytkownicy mogą nie czuć się komfortowo nosząc DJ36mm ale moim zdaniem nawet mając nieco tłustszy nadgarstek 36mm prezentuje się swietnie bo to jest model nieco biżuteryjny zwłaszcza w karbowanym bezelu. W każdym razie niech każdy nosi taki rozmiar jak mu się podoba.

Obie wersje są  świetne a 36mm perfekcyjna. Którykolwiek kupiony, jest świetnym wyborem.
Jedynym błędem który można popełnić to kupno dwóch DJ do małej kolekcji🙂 ale to się szczęśliwie bardzo rzadko zdarza👍  

 

 

 

 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym je jednak trochę odróżnił - o ile 2T jest w idealnej klasycznej wersji - nie do ruszenia o tyle ten niebieski imo wygląda lepiej w poniższych konfiguracjach ....i wtedy to faktycznie są dwa różne zegarki.

A4CA1164-986F-4EA5-A9BB-646DCEDAEAC4.jpeg

6CC93BAF-73AC-4963-A305-0BDE82BFD9E6.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Michal93 napisał(-a):

Pepsi już mam, ale Tudora. Jego nie planuję sprzedawać, bo po raz kupiony w rok narodzin mojego drugiego syna, a po dwa rozwalony na jego pępkowym. Za 17 lat dostanie go z historią w pakiecie :) Moon oczywiście tez jest w kolekcji i tez będzie. Docelowo chciałbym mieć poza tymi dwoma trzy Rolexy :)


To jest ciekawe rozwiązanie : Pepsi od Tudora i Batman od Rolexa. Może to nawet i lepsze kombo.👍

23 minuty temu, Michal93 napisał(-a):

18813-D79-9-D62-4-BE1-9715-09-CBBD373-F0

21-F13909-C96-C-471-C-8955-B60-AD2443-B7
Takie dwa DJ mi się podobają. Czy są takie same? Myślę, że przeznaczenie i ogólny odbiór na ręku maja trochę inny. Niebieski zakładam do wszystkiego i w swoim wieku bez większego problemu. Złoty z szampańska tarcza widzę bardziej w okolicy 50-tych urodzin :) Moja opinia. A, jest dużo innych ciekawych zegarków, to fakt :)


Oczywiscie bez trudu udowadnisz różnice🙂. I najważniejsze jest kupować co się lubi a nie co inni doradzają. DJ są dostępne i po cenach z metki, nie uciekną. A do 50 masz sporo czasu na rozpalenie do czerwoności tego wątku 🙂.

 

Nie daj się tyko wkręcić że bransy w tych DJach będziesz mógł wykałaczką zmieniać 😁

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, zawsze będzie minus w postaci „to nie Rolex”, ale Tudor ma dla mnie za duża wartość sentymentalna już, dlatego zostanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Michal93 napisał(-a):

Wiadomo, zawsze będzie minus w postaci „to nie Rolex”, ale Tudor ma dla mnie za duża wartość sentymentalna już, dlatego zostanie :)


Tak było kilka dekad temu kiedy  Tudor miał być tańszą alternatywą dla Rolexa. Dzisiaj Tudor poszedł inną drogą. Natomiast ani Tudor ani żadna inna marka nie będzie Rolexem. Rolex zdominował cały rynek bezapelacyjnie.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, szuwi napisał(-a):

Rolnix sam w dolinie, Rolnix sam w dolinie... 

 

20210420_113819.jpg


Nie widać wysypu Exow na sprzedaż, jak to było przy Moonie 1861 gdy ceny skoczyły. Rolex ma lepszych fanów ? ;)

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tbn napisał(-a):


Nie widać wysypu Exow na sprzedaż, jak to było przy Moonie 1861 gdy ceny skoczyły. Rolex ma lepszych fanów ? ;)

 

Ja jakiś czas temu rozważałem zmianę, ale nie znalazłem nic, na co bym go zamienił, nawet przy znacznym zwiększeniu budżetu, więc został. I nie żałuję 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie kiedyś chodził po głowie BP Leman, ale z czasem mi przeszło. Ex jest niepodrabialny. Przy obecnej zwyzce cen nawet łatwiej zmienić, ale na co ? SubaC miałem i nie chce. Zamiast 14060 kupiłem 16570. Chyba Rolex już nic nie ma dla mnie do zaoferowania. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Ja jakiś czas temu rozważałem zmianę, ale nie znalazłem nic, na co bym go zamienił, nawet przy znacznym zwiększeniu budżetu, więc został. I nie żałuję 
 
I dobrze bo to bardzo fajny zegarek jest.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, desmo napisał(-a):

Ja bym je jednak trochę odróżnił - o ile 2T jest w idealnej klasycznej wersji - nie do ruszenia o tyle ten niebieski imo wygląda lepiej w poniższych konfiguracjach ....i wtedy to faktycznie są dwa różne zegarki.

A4CA1164-986F-4EA5-A9BB-646DCEDAEAC4.jpeg

6CC93BAF-73AC-4963-A305-0BDE82BFD9E6.jpeg


Ja z kolei nigdy nie wybrałbym tych konfiguracji, wolałbym kupić OP41 z niebieska tarcza i zostawic 10k w kieszeni :)

 

To tylko pokazuje, jak dobrze, że mamy wybór. Mnogość konfiguracji DJ pozwala serio dobrać zegarek pod własne upodobania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś go nosiłam codziennie. 
Teraz mi jest za duży i za ciężki. 
Ale to wszystko jest kwestią przyzwyczajenia. 

A216251C-59F2-469D-B0EB-2383BF88D85F.jpeg

To jest moja ostatnia miłość. 

image.jpg


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.