Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Dzien dobry,

Wiem ze wielokrotnie poruszany byl temat dostepnosci nowych zegarkow Rolex. Czy Szanowni Koledzy mogliby mi wyjasnic czy takie same problemy sa z kupnem zegarkow dla pan? Planuje zakup zegarka dla dziewczyny i zastanawiam sie czy to jest w ogole realny plan, czy lepiej sobie odpuscic. Nie jestem jeszcze zdecydowany na konkretny model, ale powiedzmy ze chodzi o Ladies Datejust zloto+stal - czy sa dostepne od reki czy musze sie zapisac do listy kolejkowej? Napisalem juz maila z takim zapytaniem do salonu, w ktorym kupilem swoj obecny zegarek, ale wolalbym uslyszec/przeczytac co Szanowni Forumowicze maja w tym temacie do powiedzenia. 

Pozdrawiam,

Wojtek

Z damskim DJem two tone nie powinno być kłopotów. 

tez tak myśle. Ewentualnie sprowadza z Genewy ale to kwestia tygodnia/dwóch bo tam powinno być tego sporo :) spróbować warto napewno 

OP41 wygląda na większy optycznie od DJ41 na żywo. DJ41 noszę na 19,5 cm ręce i gdyby miał te 1-2mm więcej, leżałby dla mnie lepiej. OP41 wygląda na ręku na 42-42,5. OP36 też będzie optycznie takim DJ37,5 bardziej :)

Posted (edited)
37 minut temu, Michal93 napisał(-a):

OP41 wygląda na większy optycznie od DJ41 na żywo. DJ41 noszę na 19,5 cm ręce i gdyby miał te 1-2mm więcej, leżałby dla mnie lepiej. OP41 wygląda na ręku na 42-42,5. OP36 też będzie optycznie takim DJ37,5 bardziej :)

Też mam podobne obserwacje. Z tym że przy nadgarstku 18,5-18 OP 41 wydaje się zbyt duży , gdy DJ 41 leży idealnie ( może dlatego że nie ma 41 😉 ) A tu filmik porównujący rozmiar 36 obydwu modeli .https://www.youtube.com/watch?v=nG5yPkDOkqc

Edited by desmo

Posted (edited)

Fajnie to wyszło🤩 Mi się podoba🥳
A takie tam na łapie 🤪

a8e75514c8b6.jpg

Edited by ptakug

2 godziny temu, ptakug napisał(-a):

Fajnie to wyszło🤩 Mi się podoba🥳
A takie tam na łapie 🤪

Tu mamy przykład zdecydowanie zbyt małego nadgarstka do zegarka😆

Posted (edited)

Najlepszy współczesny sub. I jeszcze w idealnej wersji, twoliner z przewierconymi uszami. :)

Edited by tbn

Posted (edited)

Trochę nudy w codziennym wydaniu. Coś swieci nawet dzisiaj mimo tych ciemnych chmur🌝

to specjalnie edit dla @mario1971 , tez na rece :)

FB5C2308-BA26-4AE8-BE12-CB6B5F1F958B.jpeg

D0FDA308-9086-4CDD-83A7-4421F5AF088E.jpeg

Edited by KapoPi

Posted (edited)

Też kiedyś, jeszcze na przełomie lat 70/80-tych nosiłem ciuchy po starszym bracie, także wiem, jak to jest ;) 

charlie-chaplin-551733-GALLERY_600.jpg

Edited by mario1971

Mariusz
Ostatnio na pewnej polskiej grupie ktoś pytał o to jak DJ 36 wyglada na nadgarstku. Dodam , że nadgarstek był na moje oko 18+cm. Zegarek wyglądał bardzo słabo na tej wicie. Zdecydowana większość odpowiedziała ( super , perfekt , za***iscie ).
Kilka dni wcześniej ktoś pokazał ten dam zegarek ( DJ 36 ) na nadgarstku 16-16,5cm. I zmów odpowiedzi ( świetnie leży , idealny ) zresztą w/m tak było. Leżał super.
Pytanie , kogo okłamywali i jaki wpływ na ocenę ma firma zegarka ? Ciekaw jestem. Bo znam inne przykłady , nadgarstek 19+cm , zegarek 38mm , musi to dość śmiesznie wyglądać na żywo , ale oceny to , ah eh
Śmieszne to jest.
Bo można powiedzieć , że zegarek 38 mm to po młodszym bracie.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Jesteśmy tu, by oprócz klepania się po dupskach, wymieniać się także swoimi wrażeniami na temat zegarkowej estetyki.  

Jesteśmy tu, by oprócz klepania się po dupskach, wymieniać się także swoimi wrażeniami na temat zegarkowej estetyki.  

Ja rozumiem , 40mm na nadgarstku 16 cm tak samo śmiesznie wyglada , jak DJ 36 na witce 18+.
Pytanie było jaki wpływ na wybory i ocenę ma firma

3 godziny temu, Bartek79 napisał(-a):

5 digit rulez😉

Czy ja go widziałem na sprzedaż na FB?

Ja rozumiem , 40mm na nadgarstku 16 cm tak samo śmiesznie wyglada , jak DJ 36 na witce 18+.
Pytanie było jaki wpływ na wybory i ocenę ma firma

Osobiście posiadałem Omegę vintage w rozmiarze 34mm. Po dłuższym zastanowieniu (wyglądała na zdecydowanie za małą na mój nadgarstek) poszła do ludzi.

Kiedyś ludzie chodzili w dzwonach, teraz za tak ubranym ludzie się oglądają. Moda się zmienia, nasze jej postrzeganie także. 

Co do DJ36, mierzyłem takiego i wg mnie źle nie wyglądał na moim 18,5cm nadgarstku. Ale osądźcie sami...

179a153351933c746225399f7ea39e7c.jpg

Sub dobrze wygląda na większym nadgarstku. U mnie jest w miarę ale wolałbym mieć trochę więcej łapy do niego. Mierzyłem kiedyś yachmastera w 37mm i ten znów za mały :) ciężko dogodzić :)

Osobiście posiadałem Omegę vintage w rozmiarze 34mm. Po dłuższym zastanowieniu (wyglądała na zdecydowanie za małą na mój nadgarstek) poszła do ludzi.

Kiedyś ludzie chodzili w dzwonach, teraz za tak ubranym ludzie się oglądają. Moda się zmienia, nasze jej postrzeganie także. 

Co do DJ36, mierzyłem takiego i wg mnie źle nie wyglądał na moim 18,5cm nadgarstku. Ale osądźcie sami...

179a153351933c746225399f7ea39e7c.jpg&key=0991b9a4a0d28d9e645158ea5d558ebb9509b185bbd12ab9efa070a4b2604588

Mam takiej samej wielkości nadgarstek , 36mm nie do zaakceptowania. Mierzyłem żony zegarek. Teraz nie założę po skróceniu bransy. Nawet po otwarciu. Na zdjęciu wyglada ok , ale na żywo , plus moje odczucie , słabo. Zresztą żona tak samo uważa. Jest zegarkiem na mniejsza łapę.

1 minutę temu, piotrek39 napisał(-a):

Mam takiej samej wielkości nadgarstek , 36mm nie do zaakceptowania. Mierzyłem żony zegarek. Teraz nie założę po skróceniu bransy. Nawet po otwarciu. Na zdjęciu wyglada ok , ale na żywo , plus moje odczucie , słabo. Zresztą żona tak samo uważa. Jest zegarkiem na mniejsza łapę.

Tak wiem, że DJ36 jest nie dla mnie. Ale fajny był, super proporcje, no i ta ruletka. Jak nie jestem czegoś pewien, to staram się odpuszczać zakup. 

Ostatnio zdalnie - bez przymiarki kupowałem Sinna U50. Paru kolegów z naszego Forum lekko się po mnie przejechało, i w sumie to mieli rację. Sprzedałem go w końcu...

16 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Moim zdaniem wygląda bardzo dobrze na ręce i do tego jest bardzo urokliwy.

Posted (edited)

Tak wyglądała ta Omega...

d133a0e92ee39c0d67ab4b7eecf669ae.jpgb6429ebd858e99e1d64b4910c0f755ea.jpgaff46ee6e1622aa88e02d5586d8573c5.jpg

Edited by mario1971

Moim zdaniem wygląda bardzo dobrze na ręce i do tego jest bardzo urokliwy.

Jednak lepiej na żywo zobaczyć i ocenić. Zdjęcia to zdjęcia.
Również uważam , że te DJ z fluted bezel są śliczne. Ilekroć jestem w AD i mają jakiegoś ciekawego na stanie , przymierzam i próbuje się przekonać. Niestety bezskutecznie