Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Mirosuaw napisał(-a):

Czyli pospolita kradzież, bo jak to inaczej nazwać?

Proponuję, by ktoś jeszcze w innym butiku, zadał to samo pytanie. Będzie można zweryfikować, czy to zjawisko, czy oficjalne stanowisko.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na chrono24 opłaca się nówkę bransę kupić za 12-14k - cena podobna i ma się naprawdę własną w domu. 😂


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Tanatos70 napisał(-a):

 

Obaj wiemy, że to nieprawda. I bynajmniej nie rozpaczam z tego powodu🙂

W większości spraw wystarczają dobre maniery i/lub urok osobisty. ;) 

model.gif


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, agremi napisał(-a):

Czyli na chrono24 opłaca się nówkę bransę kupić za 12-14k - cena podobna i ma się naprawdę własną w domu. 😂

 

Słuchaj, to jest dobry pomysł. Można kupić i potem oddać @mario1971 w leasing, po cenie konkurencyjnej w stosunku do tej z Kruka ;)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Mirosuaw napisał(-a):

 

Słuchaj, to jest dobry pomysł. Można kupić i potem oddać @mario1971 w leasing, po cenie konkurencyjnej w stosunku do tej z Kruka ;)

Idę na to!

 

Daję pięć stów na początek i słucham Państwa!  :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli tak naprawdę płacisz 13k za coś czego, nie wiem jak to nazwać, żeby nie być źle zrozumiany, w sumie nie jesteś właścicielem, tylko depozyt, bo posiadać obu nie możesz.. nie no jaja normalnie

Jestem niezmiernie ciekaw czy, a jesli tak to jak sformulowana, Kruk ma na ta okolicznosc „pojmania cudzej wlasnosci” umowe tudziez regulamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mario1971 napisał(-a):

Idę na to!

 

Daję pięć stów na początek i słucham Państwa!  :lol:

 

Pięć stów miesięcznie + VAT i umowa na 2 lata, bez opcji wykupu przez leasingobiorcę po zakończeniu umowy. Wchodzę w to!


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

W skrócie odpowiedź od W.Kruk - AD Rolex. Otóż jest taka możliwość, ale muszę wysłać cały zegarek do Szwajcarii, opłacić zakup nowej bransolety (około 13k zł), serwis wymienia bransoletę i odsyła do mnie zegarek na Jubilee, a Oyster zostaje u nich w depozycie. Jak mi się Jubilee znudzi, odsyłam cały zegarek do Szwajcarii, i tam serwis Rolexa dokonuje powrotnej wymiany za drobną opłatą (nie zostało doprecyzowane, czy ta drobna opłata to przechowanie, ubezpieczenie przesyłki czy usługa serwisowa). Nie została podana także kwota tej opłaty. Reasumując, płacisz za drugą bransoletę, która leży w depozycie, gdzieś w Szwajcarii. 

 

Dziwna sprawa, dla mnie zupełnie nie do przyjęcia.

 

Ciekawe czy to jest zgodne z prawem w PL/UE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mirosuaw napisał(-a):

 

Pięć stów miesięcznie + VAT i umowa na 2 lata, bez opcji wykupu przez leasingobiorcę po zakończeniu umowy. Wchodzę w to!

Ja też, ale za cały - komplety zegarek. Wykup za równowartość dwuletniego leasingu + możesz sobie doliczyć....powiedzmy 20% extra prowizji. Umowę mogę podpisywać chociażby jutro, z samego rana. :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pan-tik-tak napisał(-a):

@Grygos każdy współczesny Rolex ma.

 

Dzięki !

 

Ja pier.....niczę, wreszcie udało mi się ją dojrzeć !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, bibbi napisał(-a):


Jestem niezmiernie ciekaw czy, a jesli tak to jak sformulowana, Kruk ma na ta okolicznosc „pojmania cudzej wlasnosci” umowe tudziez regulamin.

Z tego co napisał Mario, to myk z bransami odbywa się w Szwajcarii, czyli poza polskim i unijnym prawem.

Nie nadarmo Szwajcaria gości różnorakie organizacje i firmy 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, I_love_britney napisał(-a):

... Jedynie dorzucasz 65k i kupujesz batmana na jubili:)

Gdzie za tyle dajo


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak by w tej cenie wymienili jeszcze  wkładkę bezela i wskazówke GMT z Pepsi na Batmana, albo odwrotnie  to może to być dobry ruch.😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, I_love_britney napisał(-a):

16k branzoleta +65k = ok. 80k  - za tyle kupi sie juz batmana na wtornym😎

Aaaaa. Tak to faktycznie zadziała.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy przyjąć ze wymiana bransolety kosztuje 20K czyli 13K za nową i Ok 7K za niemozliwosc odsprzedaży starej. Nikt nikogo do tego nie zmusza. Jest możliwość. Wcześniej jej nie było. Tak samo jak nie było możliwości zapisu choćby na pepsi jubilee. Wraz z dodaniem modelu oyster przez producenta za cenę X, pojawiła sie możliwość zakupu pepsi również na jubilee tylko ze w cenie X+20K. To wciąż mniej niż na rynku wtórnym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Polska to wolny kraj. 👍

 

Myśl sobie tak dalej ;)

4 godziny temu, Mirosuaw napisał(-a):

Czyli pospolita kradzież, bo jak to inaczej nazwać?

 

Tam w ogóle są chore zasady, np. z tym obowiązkiem zdjęcia folii z nowego zegarka. Zastanawiam się czy znajdzie się jakiś nabywca "z jajami", który przyjdzie odebrać swojego nowego Rolexa i po prostu go zabierze i wyjdzie, przecież zapłacił całość ceny. A na uwagę, że musimy odkleić folie odpowie "pocałujcie mnie w d*pę".

 

u mnie najpierw folie pan ściągnął pozniej placenie - są pewni siebie :D


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2021 o 22:12, artme napisał(-a):

Kurcze - a jak ja uwielbiam obie marki... to kim ja jestem...? 🤔

To proste. Jesteś ekstra introwertykiem 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransolety w depozyt ? To jest jakaś tajna technologia ? Rolex to jednak stan umysłu 😱

 

Pewnie chinczyk wykorzysta sytuacje i będzie klepał u siebie identyczne za 200-300 dolarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Proponuję, by ktoś jeszcze w innym butiku, zadał to samo pytanie. Będzie można zweryfikować, czy to zjawisko, czy oficjalne stanowisko.

Będąc w salonie Kruka i rozmawiając z obsługą również o Roleksie, padła kwestia paska lub bransolety do Daytony. Jakież było wtedy moje zdziwienie, że nie można zamówić dodatkowej gumy a wymiana tejże, może odbyć się tylko w Szwajcarii i klient musi zdecydować którą opcje zostawić. Nie dopytywałem już o kwestie depozytu, czy cen, bo cała informacja wydała mi się tak absurdalnie śmieszna i niedorzeczna, że razem z Paniami zaczeliśmy się śmiać 🙂

 

Dziwne to wszystko, bo Roleks mógłby chyba niemało zarobić na akcesoriach jak inni producenci. A z takiej opcji to będą korzystać chyba nieliczni.

Ciekawe czy są jeszcze inni producenci, którzy stosują taką kretyńską politykę? 🤔

 

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, evilym napisał(-a):

 🙂

Ciekawe czy są jeszcze inni producenci, którzy stosują taką kretyńską politykę? 🤔

Warto pamiętać, że Rolex słynie z tego, że lubi być pierwszy 😜

 

A tę politykę tłumaczę sobie tym, że R chce mieć pełną kontrolę nad swoimi produktami i niedopuszcza do handlowania częściami i samodzielnego modowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkluzja dla mnie, naszego miłego spotkania listopadowego w rolexowym gronie, jest taka: „sultan” będzie na ciepłe dni, „root beer” na chłodne. Pozostaje chwilę poczekać na tego drugiego zawodnika. Później będzie daytona, bo fajnie „leży” na nadgarstku. Na razie zrealizowany mam etap I 😁
 

F6861802-E4B2-40AE-9B17-EBD96CA195AE.thumb.jpeg.ec50fe8a62f9e65380c88eae44fb9415.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.