Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Serio, to już z 5 taki atak w ciągu ostatnich 8 lat. A w 2010 miałem spotkanie z drzewem przy 100km/h. Być może skutki wychodzą z opóźnieniem, lub jest to już typowy biurowy SKS.

Szybkiego powrotu do zdrowia, przykro że akurat w trakcie urlopu!

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafi napisał(-a):

 


Wcześniej mieszkałeś w innym kraju, czy po prostu nie interesowało Cię życie publiczne? ;)

 

Trafiłeś, Obecnie każdego dnia mam wrażenie graniczące z pewnością, że wtedy mieszkałem w innym kraju

1 godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Ty się nie liczysz - do ciebie to nawet salon pewnie dzwoni że są zapisy i czy wyrażasz zgodę na zapis, a nie ty do salonu 😁.

On ma w salonie kierownika uzależnionego do pizzy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych, którzy posiadają ceramiczne GMT na Jubilee. Kupiłem nową bransoletę, którą będę montował do mojej Pepsi - nie sam, w serwisie. Patrzę tak sobie na nią i wydaje się jakaś krótka. Jeden bok ma 12 ogniw + endlink a drugi 9 + endlink. Wyciągnięta na długości ma raptem 16,5cm. Kolega z którym rozmawiałem uważa, że będę musiał dokupić jedno ogniwo. Czy na 19,5 cm łapkę wystarczy?

5e9dcc943150b32d3760ecdb9dd78c79.jpg02c9972f030faa9374df26b6d35efc40.jpg3fce8692fc703432a2ce4d5a4eeb837b.jpgcb94ef9f7e08a056ab733d78c53e6397.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On ma w salonie kierownika uzależnionego do pizzy

I w dodatku to kobieta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Pytanie do tych, którzy posiadają ceramiczne GMT na Jubilee. Kupiłem nową bransoletę, którą będę montował do mojej Pepsi - nie sam, w serwisie. Patrzę tak sobie na nią i wydaje się jakaś krótka. Jeden bok ma 12 ogniw + endlink a drugi 9 + endlink. Wyciągnięta na długości ma raptem 16,5cm. Kolega z którym rozmawiałem uważa, że będę musiał dokupić jedno ogniwo. Czy na 19,5 cm łapkę wystarczy?

5e9dcc943150b32d3760ecdb9dd78c79.jpg02c9972f030faa9374df26b6d35efc40.jpg3fce8692fc703432a2ce4d5a4eeb837b.jpgcb94ef9f7e08a056ab733d78c53e6397.jpg

Nie mam Rolexa ale 16,5 cm plus endlink a koperta ma L2l koło 50mm to mi wychodzi nadgarstek ponad 20 cm. 

Mariusz nie do Ciebie złośliwość ale 3 strony pisania o używaniu zegarka wszędzie a bransoletę zmienić w serwisie? Najwyżej złapie rysę na uszach i tyle??

Nie masz w domu narzędzi do wypinania teleskopów?? 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Nie mam Rolexa ale 16,5 cm plus endlink a koperta ma L2l koło 50mm to mi wychodzi nadgarstek ponad 20 cm. 

Mariusz nie do Ciebie złośliwość ale 3 strony pisania o używaniu zegarka wszędzie a bransoletę zmienić w serwisie? Najwyżej złapie rysę na uszach i tyle??

Nie masz w domu narzędzi do wypinania teleskopów?? 

16,5cm ma cała bransoleta po długości razem z endlinkami, a linia wewnętrzna pomiędzy łukami na uchach koperty GMT to raptem 3,5cm (nie mylić z L2L). Urządzenie do zdejmowania mam, ale kiedyś już zdejmowałem bransoletę w Batmanie i mocno się namęczyłem, bo Rolex idealnie spasował endlinki do koperty i potrzebna jest duża precyzja w trakcie tej operacji, a mi brakuje cierpliwiści w takich ręcznych robótkach. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

16,5cm ma cała bransoleta po długości razem z endlinkami, a linia wewnętrzna pomiędzy łukami na uchach koperty GMT to raptem 3,5cm (nie mylić z L2L). Urządzenie do zdejmowania mam, ale kiedyś już zdejmowałem bransoletę w Batmanie i mocno się namęczyłem, bo Rolex idealnie spasował endlinki do koperty i potrzebna jest duża precyzja w trakcie tej operacji, a mi brakuje cierpliwiści w takich ręcznych robótkach. 

OK. Tak czy siak myślę, że oryginalna bransoleta jednak pozwala nosić zegarek na nadgarstku takim jak Twój. Na Twoim miejscu wkurzyłbym się jakby była za krótka. 

Edytowane przez kornel91

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Teufel26 napisał(-a):


Szybkiego powrotu do zdrowia, przykro że akurat w trakcie urlopu!

 

5 godzin temu, Krakus1 napisał(-a):

Szybkiego powrotu do zdrowia życzę 👍🏼

Dzięki panowie! Wczoraj odwiedziłem SOR. W półtorej godziny wpompowali we mnie 4 kroplówki i zastrzyk. Dzisiaj chodzę o kulach, ale chodzę. 😁 Prawego kolana nie czuję, ale to ponoć standard po pełnym ataku rwy kulszowej z promieniowaniem w kierunku kończyny dolnej. Przez 3 dni muszę żreć dużo tabletek przeciwbólowych i przeciwzapalnych, a jak stanę na obu girach, pilna wizyta u neurologa i badanie rezonansem magnetycznym. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, mario1971 napisał(-a):

zdejmowałem bransoletę w Batmanie i mocno się namęczyłem, bo Rolex idealnie spasował endlinki do koperty i potrzebna jest duża precyzja w trakcie tej operacji

Z tym Bergeonem, o którym pisaliśmy, zdjęcie to łatwizna. Do założenia dla niewprawnej osoby przydaje się trzecia ręka, żeby dosunąć pod odpowiednim kątem zegarek do bransolety. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Pytanie do tych, którzy posiadają ceramiczne GMT na Jubilee. Kupiłem nową bransoletę, którą będę montował do mojej Pepsi - nie sam, w serwisie. Patrzę tak sobie na nią i wydaje się jakaś krótka. Jeden bok ma 12 ogniw + endlink a drugi 9 + endlink. Wyciągnięta na długości ma raptem 16,5cm. Kolega z którym rozmawiałem uważa, że będę musiał dokupić jedno ogniwo. Czy na 19,5 cm łapkę wystarczy?

5e9dcc943150b32d3760ecdb9dd78c79.jpg02c9972f030faa9374df26b6d35efc40.jpg3fce8692fc703432a2ce4d5a4eeb837b.jpgcb94ef9f7e08a056ab733d78c53e6397.jpg

Wystarczy,  i będzie na cacy.😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mroova napisał(-a):

Z tym Bergeonem, o którym pisaliśmy, zdjęcie to łatwizna. Do założenia dla niewprawnej osoby przydaje się trzecia ręka, żeby dosunąć pod odpowiednim kątem zegarek do bransolety. 

 

37 minut temu, zbyniu70 napisał(-a):

Wystarczy,  i będzie na cacy.😉

No dobra, postaram się sam ją wymienić. 💪 Zamówiłem przed chwilą Bergeona 7825, przyjdzie 18 sierpnia. Pobawię się i zobaczymy, czy uda się ją wymienić bez strat własnych. ;)  

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na wszelki wypadek obkleilem scotchem, w sumie dla spokojnej ręki mogłem doustnie 🥃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Wszystkie te Roleksy co miałem ochotę w Polsce u AD przymierzyć - przymierzyłem. 

Nie jestem klientem premium jak Mario, a też mogłem przymierzyć każdy model rolexa jaki mieli (w lipcu). Chyba zależy od sprzedawcy.  W sierpniu jak odbierałem suba, to kierownik mnie obsługiwał i co prawda nie był niemiły, ale też i nie był tak przyjaźnie nastawiony jak Jego kolega. Może miał gorszy dzień albo się śpieszył. A może to ja wyglądałem biednie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mihhau napisał(-a):

Nie jestem klientem premium jak Mario, a też mogłem przymierzyć każdy model rolexa jaki mieli (w lipcu). Chyba zależy od sprzedawcy.  W sierpniu jak odbierałem suba, to kierownik mnie obsługiwał i co prawda nie był niemiły, ale też i nie był tak przyjaźnie nastawiony jak Jego kolega. Może miał gorszy dzień albo się śpieszył. A może to ja wyglądałem biednie :)

Zwykły klient nie ma szans na przymierzenie czegokolwiek o ile nie jest to w roz. 32 😂
nie kupujesz nie mierzysz🤣

Edytowane przez swierszczu

O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Pytanie do tych, którzy posiadają ceramiczne GMT na Jubilee. Kupiłem nową bransoletę, którą będę montował do mojej Pepsi - nie sam, w serwisie. Patrzę tak sobie na nią i wydaje się jakaś krótka. Jeden bok ma 12 ogniw + endlink a drugi 9 + endlink. Wyciągnięta na długości ma raptem 16,5cm. Kolega z którym rozmawiałem uważa, że będę musiał dokupić jedno ogniwo. Czy na 19,5 cm łapkę wystarczy?

 

Domówiłem ogniwo i odbieram w przyszłym tygodniu. Mam ok. 19,5  łapę  i jubilee jest za krótka. Oyster  w Batmanie jest ok.  Sam się zdziwiłem jak złożyłem, jest ciasna - myślę, że jedno ogniwo będzie Ci potrzebne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Andrzej1 napisał(-a):

Domówiłem ogniwo i odbieram w przyszłym tygodniu. Mam ok. 19,5  łapę  i jubilee jest za krótka. Oyster  w Batmanie jest ok.  Sam się zdziwiłem jak złożyłem, jest ciasna - myślę, że jedno ogniwo będzie Ci potrzebne. 

Tak mi już @artme wywróżył, że może być krótka. Przyjdzie sprzęt, to przełożę i poinformuję tu na Forum, jak to wyszło. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Tak mi już @artme wywróżył...

Coz - we wszystkich Rolkach musialem skracac branse a w Pepsi na jubilee nic... a Ty masz grubszy nadgarstek, wiec jak daja osobno branse takiej samej dlugosci co od razu w zegarku, to na mur beton bedziesz musial dokupic... czego Ci oczywiscie nie zycze 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

 

Dzięki panowie! Wczoraj odwiedziłem SOR. W półtorej godziny wpompowali we mnie 4 kroplówki i zastrzyk. Dzisiaj chodzę o kulach, ale chodzę. 😁 Prawego kolana nie czuję, ale to ponoć standard po pełnym ataku rwy kulszowej z promieniowaniem w kierunku kończyny dolnej. Przez 3 dni muszę żreć dużo tabletek przeciwbólowych i przeciwzapalnych, a jak stanę na obu girach, pilna wizyta u neurologa i badanie rezonansem magnetycznym. 

Nie rozczulaj się, młody jesteś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mario1971 napisał(-a):

Tak mi już @artme wywróżył, że może być krótka. Przyjdzie sprzęt, to przełożę i poinformuję tu na Forum, jak to wyszło. 

Oyster jest idealna na maksymalnym wydłużeniu a jubillee za krótka. Za tydzień we wtorek dołożę ogniwo i zobaczę ale jeżeli mamy mniej więcej takie same nadgarstki i na oysterze jest ok., nie jest za długa w najdłuższym położeniu, to jubilee będzie za krótka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

 

Dzięki panowie! Wczoraj odwiedziłem SOR. W półtorej godziny wpompowali we mnie 4 kroplówki i zastrzyk. Dzisiaj chodzę o kulach, ale chodzę. 😁 Prawego kolana nie czuję, ale to ponoć standard po pełnym ataku rwy kulszowej z promieniowaniem w kierunku kończyny dolnej. Przez 3 dni muszę żreć dużo tabletek przeciwbólowych i przeciwzapalnych, a jak stanę na obu girach, pilna wizyta u neurologa i badanie rezonansem magnetycznym. 

Trzymaj się zdrowo młodzieńcze🍻. Wracaj do zdrowia.


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Andrzej1 napisał(-a):

Oyster jest idealna na maksymalnym wydłużeniu a jubillee za krótka. Za tydzień we wtorek dołożę ogniwo i zobaczę ale jeżeli mamy mniej więcej takie same nadgarstki i na oysterze jest ok., nie jest za długa w najdłuższym położeniu, to jubilee będzie za krótka.

Z Oyster nie zdejmowałem żadnego ogniwa.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mario1971 napisał(-a):

Z Oyster nie zdejmowałem żadnego ogniwa.

to tak jak pisał @artme + jedno ogniwo do kupienia...jubilee wg mnie jest krótsza niż oyster, może  o jakieś pół cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Wszystkie te Roleksy co miałem ochotę w Polsce u AD przymierzyć - przymierzyłem. 

 

Ja podobnie. Nawet niektórych sprzedawców można podotykać. 😆😜

 

W dniu 14.08.2022 o 20:36, Krystian napisał(-a):

[...] szybko się obróciłem i przywaliłem bezelem w ścianę. Myślicie, że się tym jakoś znacznie przejąłem? [...]

 

Myślę, że odkupiłeś od szkoły tę framugę i teraz masz ją w domu, przyozdobioną kwiatami i świecami. 😜

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.