Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, mario1971 napisał(-a):

Po wylądowaniu.

Szkoda, byłaby kolejna "zmienna wypadkowa" przy podejmowaniu decyzji wakacyjnych. Wifi albo dobry serwis rozrywkowy w fotelu naprzeciwko, przy locie z dzieckiem, jest bezcenny.

Dla mnie przy wyborze touroperatora kluczowym jest m.in. dolot bezpośredni, Raz naciąłem się na 8 - godzinne czekanie na Schiphol i mam nauczkę. Niedawno przeczytałem, że jakaś daleka pobytówka (Krabi albo raczej Bali) wiązała się z 11 godzinami w Dubaju lub Stambule - oczywiście zrezygnowałem. Trzeba też na to uważać przy wyborze Malediwów - można lecieć bezpośrednio albo z 5 godzinami w Dubaju - mi szkoda na to urlopu. 

 

A zdjęcie Ci wyszło prima sort 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Plecy mi wysiadły, a promieniowanie przeszło na prawe udo.

Rwa kulszowa ? Serio ? Mam nadzieję że żartujesz i droczysz się z kolegą a na lotnisku wykupiłeś sobie jakiś fast track ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mroova napisał(-a):

Rwa kulszowa ? Serio ? Mam nadzieję że żartujesz i droczysz się z kolegą a na lotnisku wykupiłeś sobie jakiś fast track ... 

Serio, to już z 5 taki atak w ciągu ostatnich 8 lat. A w 2010 miałem spotkanie z drzewem przy 100km/h. Być może skutki wychodzą z opóźnieniem, lub jest to już typowy biurowy SKS.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, memento mori napisał(-a):


Chyba trzecie-czwarte. Mam wrażenie, że w kuluarach, dzieje się od kilku lat wiecej niż tu w postach. 😉

 

Najwyraźniej masz kuluarowe insight news, ale zdecydowanie jest to pierwszy zapostowany mint green 41 na jubilee z fluted bezelem 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szuwi napisał(-a):

Ale rolex nie jest luksusowym zegarkiem, więc IMO rysy mu nie szkodzą.

W kraju gdzie średnia krajowa to ok 4k na rękę a zdecydowanie większą część Polaków zarabia dużo mniej, zegarek za kilkadziesiąt tysięcy zł jest  z d e c y d o w a n i e  dobrem luksusowym. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrem luksusowym, ale nie jest luksusowym zegarkiem w rozumieniu zegarkowym (zdobienia mechanizmu, haute horlogerie itp), chyba o to Szuwiemu chodziło. To proste baaaardzo solidne mechanicznie zegarki bez wymyślych komplikacji. Rolex zawsze był marką popularną, nie luksusem jak Patek. 

Ja tak go odbieram, nawet jak aktualnie Sub na wtórnym jest warty tyle co niezły Breguet. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, evilym napisał(-a):

W kraju gdzie średnia krajowa to ok 4k na rękę a zdecydowanie większą część Polaków zarabia dużo mniej, zegarek za kilkadziesiąt tysięcy zł jest  z d e c y d o w a n i e  dobrem luksusowym. 

Nie przesadzajmy... to nie patek, lange, czy vacheron...

14 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Jest dobrem luksusowym, ale nie jest luksusowym zegarkiem w rozumieniu zegarkowym (zdobiebienia mechanizmu, haute horlogerie itp), chyba o to Szuwiemu chodziło. To proste baaaardzo solidne mechanicznie zegarki bez wymyślych komplikacji. Rolex zawsze był marką popularną, nie luksusem jak Patek. 

 

No właśnie to miałem na myśli. Zwykły stalowy zegarek, a nie HH czy złoto z diamentami...

Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Plecy mi wysiadły, a promieniowanie przeszło na prawe udo. W nocy był u mnie medyk ze strzykawką, a do samolotu wózek razem ze mną wjeżdzał na specjalnym lotniskowym podnośniku pod same drzwi samolotu. Pierwsza klasa. 🙂

O kurczaki - niefajnie... 

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

Jest dobrem luksusowym, ale nie jest luksusowym zegarkiem w rozumieniu zegarkowym (zdobienia mechanizmu, haute horlogerie itp), chyba o to Szuwiemu chodziło. To proste baaaardzo solidne mechanicznie zegarki bez wymyślych komplikacji. Rolex zawsze był marką popularną, nie luksusem jak Patek. 

Ja tak go odbieram, nawet jak aktualnie Sub na wtórnym jest warty tyle co niezły Breguet. 

Ja odbieram trochę inaczej. Prostym i popularnym mechanicznym zegarkiem to jest Seiko.

Rolex to luksus pełną gębą 🙂

 

Godzinę temu, szuwi napisał(-a):

Nie przesadzajmy... to nie patek, lange, czy vacheron... 

No tak, dla przeciętnego Kowalskiego kupienie Rolexa to przecież pestka 😉


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, evilym napisał(-a):

Ja odbieram trochę inaczej. Prostym i popularnym mechanicznym zegarkiem to jest Seiko.

Rolex to luksus pełną gębą 🙂

 

No tak, dla przeciętnego Kowalskiego kupienie Rolexa to przecież pestka 😉

 

Roleks to zegarki narzędzia. Z tego się wywodzą, trzeba kompletnie nie znać historii by tego nie wiedzieć. Poczytaj może np o historii GMT Master. Tam nie było żadnego luksusu, pełna użyteczność.
Dopełnij to historią Submarinera i dlaczego poszukiwany jest Comex.

To że dzisiejszy wykonanie jest zorientowane na błyskotkę to inna sprawa.


A sam zakup dla kowalskiego jest prosty. Rozejrzyj się, na ulicy większość samochodów jest warta więcej niż sub. Gdyby im odbiło, mogliby by zamiast samochodu suba kupić. Nie, kupno rolexa, omegi i innych zegarków z podobnego zakresu to nie furtka do świata luksusu. To że są osoby które mają droższy zegarek od samochodu to ich sprawa. Ale to nie są kwoty milionowe, by można było mówić o niedostępności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dzikipl napisał(-a):

 

Roleks to zegarki narzędzia. Z tego się wywodzą, trzeba kompletnie nie znać historii by tego nie wiedzieć. Poczytaj może np o historii GMT Master. Tam nie było żadnego luksusu, pełna użyteczność.
Dopełnij to historią Submarinera i dlaczego poszukiwany jest Comex.

To że dzisiejszy wykonanie jest zorientowane na błyskotkę to inna sprawa.


A sam zakup dla kowalskiego jest prosty. Rozejrzyj się, na ulicy większość samochodów jest warta więcej niż sub. Gdyby im odbiło, mogliby by zamiast samochodu suba kupić. Nie, kupno rolexa, omegi i innych zegarków z podobnego zakresu to nie furtka do świata luksusu. To że są osoby które mają droższy zegarek od samochodu to ich sprawa. Ale to nie są kwoty milionowe, by można było mówić o niedostępności.

Nie muszę czytać bo wiem jaki jest rodowód tych zegarków. 

I sam sobie zaprzeczacz potwierdzając że Rolex to błyskotka i już prawie nitk nie używa jej jako narzędzia a w głównej mierze jako biżuteria (jak i inne marki). 

 

Wyjdź na ulicę i zapytaj się tych Kowalskich czy sprzedadzą swój samochód, swoje mieszkanie albo zrezygnują z wakacji na 5-10 lat żeby kupić sobie zegarek. 

Mieć na coś pieniądze to nie znaczy że Cię na coś stać. 

 

Zeszłoroczne badania mówią że 44% Polaków nie ma oszczędności a reszta średnio odłożyła 30k PLN. Tylko 6% ma powyżej 100k.

Śmiem twierdzić że dla tych 94% Rolex jest dobrem luksusowym. 

 

Dla większości osób na forum w tym dziale 40-80k za Rolexa to nie majątek. Więc też rozumiem wasz punkt widzenia. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, evilym napisał(-a):

Ja odbieram trochę inaczej. Prostym i popularnym mechanicznym zegarkiem to jest Seiko.

Rolex to luksus pełną gębą 🙂

 

No tak, dla przeciętnego Kowalskiego kupienie Rolexa to przecież pestka 😉

Przeciętny Kowalski zazwyczaj kupuje mieszkanie lub buduje dom, kupuje samochód, wielki TV i wyjeżdża na zagraniczne lub krajowe wakacje. Ostatnio jest trochę gorze, bo pandemia i wojna. Jak ktoś ma inne priorytety, to zamiast dwóch-trzech wyjazdów mógł (teraz jest drożej) kupić rolka - ot i luksus... 

42 minuty temu, dzikipl napisał(-a):

 

 To że są osoby które mają droższy zegarek od samochodu to ich sprawa. Ale to nie są kwoty milionowe, by można było mówić o niedostępności.

Ja mam zegarki warte więcej niż mój samochód, ale to nie jest wielka sztuka...  🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, szuwi napisał(-a):

Przeciętny Kowalski zazwyczaj kupuje mieszkanie lub buduje dom, kupuje samochód, wielki TV i wyjeżdża na zagraniczne lub krajowe wakacje. Ostatnio jest trochę gorze, bo pandemia i wojna. Jak ktoś ma inne priorytety, to zamiast dwóch-trzech wyjazdów mógł (teraz jest drożej) kupić rolka - ot i luksus... 

Ja mam zegarki warte więcej niż mój samochód, ale to nie jest wielka sztuka...  🙂

Bardzo ładnie to ująłeś. Mam tak samo.

Aha, i praktycznie żadnych oszczędności.

Edytowane przez facecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, facecik napisał(-a):

Bardzo ładnie to ująłeś. Mam tak samo.

Aha, i praktycznie żadnych oszczędności.

Jakieś oszczędności trzeba mieć w razie "W"... ale w ostateczności można sprzedać jakiś zegarek, a jak to będzie R, to i z zyskiem... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie jechałem sobie przez Polskę z południa do centrum i moim zdaniem ilość dobrych samochodów taka sama lub nawet większa niż we Włoszech czy Austrii; podobnie w Krakowie: knajpy pełne, pod Krakowem wszystkie atrakcje zajęte na full - ale pewnie jakąś wersję demo mi puścili.  Ja wciąż nie rozumiem że ludzie kupują duże auta za duże pieniądze aby nimi jeździć głównie po mieście, mogą wydać duże pieniądze na 2-tygodniowy urlop, a wg niektórych tutaj zakup zegarka który może posłużyć dziesięciolecia jest wielkim halo. Z drugiej strony wciąż nie rozumiem tego porównywania do innych; to tak jakbym podjechał do Monako i narzekał że ludziom tam dobrze, a mnie gorzej niż nim. I co z tego? Zawsze będzie gdzieś ktoś bogatszy i biedniejszy ode mnie - normalna rzecz. Ile nożna te dywagacje o biżuteryjnosci lub toolwatchowości Rolexa roztrząsać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, evilym napisał(-a):

I sam sobie zaprzeczacz potwierdzając że Rolex to błyskotka i już prawie nitk nie używa jej jako narzędzia a w głównej mierze jako biżuteria (jak i inne marki). 

 

Ja przez ostatnich kilka dni łaziłem z GMT Master II po klifach Walii i używałem funkcji drugiej strefy czasowej - jeśli to nie jest używaniem zegarka jako narzędzia i normalne jego użytkowanie to ja już nie wiem czym miało by być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

A ja właśnie jechałem sobie przez Polskę z południa do centrum i moim zdaniem ilość dobrych samochodów taka sama lub nawet większa niż we Włoszech czy Austrii; podobnie w Krakowie: knajpy pełne, pod Krakowem wszystkie atrakcje zajęte na full - ale pewnie jakąś wersję demo mi puścili.  Ja wciąż nie rozumiem że ludzie kupują duże auta za duże pieniądze aby nimi jeździć głównie po mieście, mogą wydać duże pieniądze na 2-tygodniowy urlop, a wg niektórych tutaj zakup zegarka który może posłużyć dziesięciolecia jest wielkim halo. Z drugiej strony wciąż nie rozumiem tego porównywania do innych; to tak jakbym podjechał do Monako i narzekał że ludziom tam dobrze, a mnie gorzej niż nim. I co z tego? Zawsze będzie gdzieś ktoś bogatszy i biedniejszy ode mnie - normalna rzecz. Ile nożna te dywagacje o biżuteryjnosci lub toolwatchowości Rolexa roztrząsać?

Z tymi samochodami to bym się nie rozpędzał…sporo leasingowych a i wynajem luksusowy podobno ma się dobrze. 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Ja przez ostatnich kilka dni łaziłem z GMT Master II po klifach Walii i używałem funkcji drugiej strefy czasowej - jeśli to nie jest używaniem zegarka jako narzędzia i normalne jego użytkowanie to ja już nie wiem czym miało by być.

I niezbędny był do tego zegarek za 100 tys. 😉

 

Miałem na myśl że mało kto kupuję Rolexa jako to jedno jedyne narzędzie do pracy. Np. Submarinera żeby nurkować, Explorera żeby wspinać się na górskie szczyty lub Daytone żeby mierzyć czas okrążenia w F1. Od tego są inne, lepsze i zdecydowanie tańsze narzędzia. 

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minutes ago, evilym said:

I niezbędny był do tego zegarek za 100 tys. 😉

 

Miałem na myśl że mało kto kupuję Rolexa jako to jedno jedyne narzędzie do pracy. Np. Submarinera żeby nurkować, Explorera żeby wspinać się na górskie szczyty lub Daytone żeby mierzyć czas okrążenia w F1. Od tego są inne, lepsze i zdecydowanie tańsze narzędzia. 

 

 


Ja tam się w sumie nawet z Kolegą zgadzam, ale sam na wyjazd weekendowy w teren wziąłem to co podpowiadało serce, czyli biżuterię za 20k niż to co podpowiadał rozum (tanie, kwarcowe Casio, super lekkie, z setką przydatnych funkcji) ;) po prostu mając super zegarek, który od zawsze był moim marzeniem nie chce się z nim rozstawać w ciekawych momentach mojego życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próżność z nas wszystkich wychodzi, inaczej każdy nosiłby coś za góra 300 zł.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do mojego, aspirującego z wolna do miana youngtimera i starzejącego się ładnie razem ze mną, auta też w sumie pasuje


9-3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, souls_hunter napisał(-a):

Próżność z nas wszystkich wychodzi, inaczej każdy nosiłby coś za góra 300 zł.

I to nie tylko na ręku, koszula za kilkaset złotych czy marynarka za 2k mogą się uszkodzić w czasie melanżu z ziomkami (lub spacerze z 9-cio miesięcznym demonem) , a jednak wielu wybiera fajny wygląd ;) (zamiast tej koszuli wstaw t shirt Balenciaga whatever czy najki za 2k).

Wydawałoby się że to oczywistości, a trzeba tłumaczyć jak dzieciom;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, evilym napisał(-a):

I niezbędny był do tego zegarek za 100 tys. 😉

 

Miałem na myśl że mało kto kupuję Rolexa jako to jedno jedyne narzędzie do pracy. Np. Submarinera żeby nurkować, Explorera żeby wspinać się na górskie szczyty lub Daytone żeby mierzyć czas okrążenia w F1. Od tego są inne, lepsze i zdecydowanie tańsze narzędzia. 

 

 

Nie, nie był niezbędny - Casio syna robił nawet więcej, bo pływy morza pokazywał. Po prostu noszę GMT jako zegarek codzienny i nie widzę w tym nic dziwnego. Nie obijam go jakoś itp., po prostu go noszę. 
 

i sprawdź ceny, bo Rolexy GMT nie kosztują wcale 100 tysięcy.
 

Mam wrażenie że masz tezę że drogie (kwestia względna) zegarki nie są do noszenia na codzień, a jeśli przeczą temu fakty (wpisy moje czy kolegów), tym gorzej dl faktów.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.