Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się go ponosi ze 3 dni, to ręka się przyzwyczaja to tego "potwora". 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Zegarek musi być przede wszystkim wygodny. Dlatego 5-cyfrowe Suby mają tylu zwolenników. 

 

Dokładnie. Regulacja w pięciocyfrowych pozwala na bardzo dobre spasowanie bransolety, więc jak ktoś nie ma dużych różnic w nadgarstku w ciągu dnia to nie ma potrzeby mikroregulacji. Waga raptem około 130g. Oczywiście na plus także rozmiar i proporcje, dla mnie ideał zegarków sportowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Jak się go ponosi ze 3 dni, to ręka się przyzwyczaja to tego "potwora". 

A ile waży ten "potwór"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, kingcrimson napisał(-a):

A ile waży ten "potwór"?

Nie mam zielonego pojęcia - nie mam tak precyzyjnej wagi w domu. Wrzuć wujka googla lub YT - tam znajdziesz wynik. Ja w swoim nie zdejmowałem ogniw. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Jak się go ponosi ze 3 dni, to ręka się przyzwyczaja to tego "potwora". 

A czy masz rozeznanie, czy jest różnica w noszeniu obecnego suba i poprzedniego 40mm?

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

155 gramów dopasowany na nadgarstek 17,5-18 cm. Istne monstrum :) 

Aaa to raczej potworek, mam podobnego noszony po 14 godzin dziennie i już oswojony 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, sanik napisał(-a):

A czy masz rozeznanie, czy jest różnica w moszeniu obecnego suba i poprzedniego 40mm?

Mam wrażenie, że poprzedni wydawał mi się odrobinę wygodniejszy w noszeniu. 

Ideałem dla mnie byłoby, gdyby w nowym dali obecną kopertę i zostawili starą bransoletę.

Ale tak jak pisał Kolega @tbn - pewnie musieli coś skopać, żeby za 10 lat móc ogłosić kolejne udoskonalenie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, sanik napisał(-a):

A czy masz rozeznanie, czy jest różnica w moszeniu obecnego suba i poprzedniego 40mm?

Ja mam oba i noszę na zmianę. Jak dla mnie 40mm jest zdecydowanie wygodniejszy. Generalnie, nazywanie suba potworem jest nieuprawnione. Jak w takim razie nazwać Sea Dwellera i Deep Sea?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

Mam wrażenie, że poprzedni wydawał mi się odrobinę wygodniejszy w noszeniu. 

Ideałem dla mnie byłoby, gdyby w nowym dali obecną kopertę i zostawili starą bransoletę.

Ale tak jak pisał Kolega @tbn - pewnie musieli coś skopać, żeby za 10 lat móc ogłosić kolejne udoskonalenie :) 

Dzięki za opinię.

1 minutę temu, facecik napisał(-a):

Ja mam oba i noszę na zmianę. Jak dla mnie 40mm jest zdecydowanie wygodniejszy. Generalnie, nazywanie suba potworem jest nieuprawnione. Jak w takim razie nazwać Sea Dwellera i Deep Sea?

Dzięki.

Czyli jest 0-2 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak się go ponosi ze 3 dni, to ręka się przyzwyczaja to tego "potwora". 

Nie mam takich samych odczuć co do SUBa.
Nie przeszkadza mi nawet zmiana z AT 38,5mm na niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sanik napisał(-a):

A czy masz rozeznanie, czy jest różnica w noszeniu obecnego suba i poprzedniego 40mm?

Poprzedni był mniej pancerny, ale ten nowy 41 lepiej otula mój nadgarstek. 

1 godzinę temu, facecik napisał(-a):

Ja mam oba i noszę na zmianę. Jak dla mnie 40mm jest zdecydowanie wygodniejszy. Generalnie, nazywanie suba potworem jest nieuprawnione. Jak w takim razie nazwać Sea Dwellera i Deep Sea?

Monstrum? 😆 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Poprzedni był mniej pancerny, ale ten nowy 41 lepiej otula mój nadgarstek. 

Monstrum? 😆 

Sam zegarek 40mm, poprzedni model, jest akurat bardziej "pancerny". Wystarczy spojrzeć na ucha😉 Wewnątrz też jest przyzwoicie.

Monstrum? 😆 

Poszedłbym w stronę otyłości chorobliwej, straszne grubasy😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam raczej wątły nadgarstek i dla mnie za równo sub 40mm jak i 41mm jest super. Może to kwestia przyzwyczajenia jak i faktu, że często noszę omegę PO 43,5mm która jest jeszcze większa i chyba cięższa ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, to kwestia przyzwyczajenia. Po trzech dniach noszenia zapomina się, że ma się zegarek na ręce. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nowy Sub jest w sam raz ale wielkie długie sztywne zapięcie daje dyskomfort a czasami powoduje ucisk mimo że nie ustawiam bransolety ciasno.
Gdyby dało się założyć chociaż takie jak w ExII to byłoby znacznie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Rozwija się kolega kolorystycznie. Najpierw wskazówka, później połowa bezela. Teraz chyba czas na Cermita
Taaa potem Hulk i przenoszę się na niebieskie :)

Wysłane z mojego NE2213 przy użyciu Tapatalka

 
 
 
U la la, o tym marze... schodze rankiem z kubkiem kawy do garazu, a tam stoja 2 ople i 3 hyundaie. I tak moc myslec... ktorego dzis wybrac, ah, jak szalec to szalec - astra! 
Marzenia są po to żeby je spełniać ;)

Wysłane z mojego NE2213 przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pepsi, DJ41, Polar - wszystkie są zdecydowanie wygodniejsze od Suba 41. W Subie człowiek czuje się jak w zbroi, a to dzięki szerokiemu i jednocześnie długiemu zapięciu. Co do wagi, jest także cięższy od GMT. Zdarza mi się, że na koniec dnia przekładam go na drugą rękę, bo lewa już jest nim zmęczona. 

7317fb60c1a6d6e37b2883350379f3a7.jpg&key=86e633957af183eaf7863a07a4b73c42606c61370c35a30538f7f0718f5ea12c
46d29bdedaad8641fdb25382f27fa812.jpg&key=b28921eeab7233d7b0258ad18d90c12d1e97a7d37826cccf8f33e11510714d72

Dzięki Mariusz
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie, ale tego się właśnie obawiałem . Sprzedałem 300 , bo była dla mnie za ciężka, po południu z radością zdejmowałem ja z nadgarstka. Pozostanę wiec przy pierwszym wyborze czyli bb58 lub pelagos39.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mrstatler napisał(-a):


Dzięki Mariusz
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie, ale tego się właśnie obawiałem . Sprzedałem 300 , bo była dla mnie za ciężka, po południu z radością zdejmowałem ja z nadgarstka. Pozostanę wiec przy pierwszym wyborze czyli bb58 lub pelagos39.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pelagos 39 jest fajny, ale dla mnie za mały. Dlatego czekam na FXD. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mariusz
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie, ale tego się właśnie obawiałem . Sprzedałem 300 , bo była dla mnie za ciężka, po południu z radością zdejmowałem ja z nadgarstka. Pozostanę wiec przy pierwszym wyborze czyli bb58 lub pelagos39.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak ma być wygodnie to kup tytanowego Bonda na meshu- pod względem komfortu rewelacja

Wysłane z mojego NE2213 przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zielony.m napisał(-a):

Jak ma być wygodnie to kup tytanowego Bonda na meshu- pod względem komfortu rewelacja

Wysłane z mojego NE2213 przy użyciu Tapatalka
 

Jak ma być wygodnie to najlepiej nic 😀

 

Naprawdę po całym dniu zegarek o wadze 150g przeszkadza. 

Omega chyba koło 200g chyba, że tak źle się układała ze względu na wielkość. 

Nie wiem na weekend na noc zakładam automaty bo nie muszę mieć budzika i dzisiaj jest zegarek o wadze 220g. Cały dzień jak mam takie też mi nie przeszkadza. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ma być wygodnie to kup tytanowego Bonda na meshu- pod względem komfortu rewelacja

Wysłane z mojego NE2213 przy użyciu Tapatalka


Eeee nie dzięki.
Raczej pozostanę przy swoim.
DJ41 oczojebny, Pelagos39 na plaże i do wody , Ex36 edc, vintage do garniaka ;).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, mrstatler napisał(-a):


Eeee nie dzięki.
Raczej pozostanę przy swoim.
DJ41 oczojebny, Pelagos39 na plaże i do wody , Ex36 edc, vintage do garniaka ;).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kup ex1 mk2  🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kornel91 napisał(-a):

Naprawdę po całym dniu zegarek o wadze 150g przeszkadza. 

No i tu właśnie wkracza Datejust 41 - 144g, a jest absurdalnie niewiarygodnie wygodny tak bardzo, że stworzył sam IV poziom wygody zegarka :) kiedys opisze te poziomy heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.