Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzednia wersja kosztowała bodajże 75 tysięcy euro (przymierzałem w Paryżu w 2017 roku). I chcesz powiedzieć że za takie pieniądze naprawdę jest co podziwiać? Mówię o aspektach wizualnych, nie roboczych. Ja bym wolał żeby zostawili pełny dekiel.

Przecież nie płacisz tyle pieniędzy za samo szkło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie za co tu się płaci te 75k euro? :) Koszt platyny to niewielki ułamek, mechanizm jak w stalowych rozumiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longinesy na pasku z kopertą z żółtego złota też są 3-4 razy droższe od stalowych wersji. Po to zegarki Au/Pt są wielokrotnie droższe, żeby właściciel mógł się wyróżnić na tle tych ze stalą na ręku. Pomijając już materiał, z którego jest wykonany, to z samymi modelami jest identycznie. Noszący AP bardziej się "wyróżni" na tle tego z Subem. Ten z Subem od tego z SMP, ten z SMP od tego z Aquaracerem, ten z kolei od tego z Certiną DS2 i tak mniej więcej na pułapie cen 2-4k PLN mamy IMHO jakąkolwiek racjonalność kupowania mechanicznego zegarka. Wszystko powyżej to mniejsza lub większa próżność jak na hobby przystało, a jedyna zasada brzmi "wallet is the limit" 😉. Jedni dyskutują czy warto dopłacić do MM/62MAS względem Turtle, a inni czy do koperty Pt w Daytonie zamiast stali. Obie przykładowe dyskusje niepotrzebne. To tak dla wyjaśnienia jeśli ktoś jest na tym forum od wczoraj. 🙂 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, tbn napisał(-a):

Właściwie za co tu się płaci te 75k euro? :) Koszt platyny to niewielki ułamek, mechanizm jak w stalowych rozumiem. 

Nie otwieraj, jak mawia jeden z polskich polityków, tej "puszki z Pandorą"🤣.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, memento mori napisał(-a):

Longinesy na pasku z kopertą z żółtego złota też są 3-4 razy droższe od stalowych wersji. Po to zegarki Au/Pt są wielokrotnie droższe, żeby właściciel mógł się wyróżnić na tle tych ze stalą na ręku. Pomijając już materiał, z którego jest wykonany, to z samymi modelami jest identycznie. Noszący AP bardziej się "wyróżni" na tle tego z Subem. Ten z Subem od tego z SMP, ten z SMP od tego z Aquaracerem, ten z kolei od tego z Certiną DS2 i tak mniej więcej na pułapie cen 2-4k PLN mamy IMHO jakąkolwiek racjonalność kupowania mechanicznego zegarka. Wszystko powyżej to mniejsza lub większa próżność jak na hobby przystało, a jedyna zasada brzmi "wallet is the limit" 😉. Jedni dyskutują czy warto dopłacić do MM/62MAS względem Turtle, a inni czy do koperty Pt w Daytonie zamiast stali. Obie przykładowe dyskusje niepotrzebne. To tak dla wyjaśnienia jeśli ktoś jest na tym forum od wczoraj. 🙂 

 

Czyli mówisz, że chodzi o zaspokojenie próżności. Niech tak będzie. Wychodzi na to, że klienci Seiko to prawdziwi miłośnicy. 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, tbn napisał(-a):

Właściwie za co tu się płaci te 75k euro? :) Koszt platyny to niewielki ułamek, mechanizm jak w stalowych rozumiem. 

Technologia obróbki platyny jest niezwykle trudna, czasochłonna i przez to kosztotwórcza. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Technologia obróbki platyny jest niezwykle trudna, czasochłonna i przez to kosztotwórcza. 

 

Może być jakiś przyczynek do ceny, ale nie przesadzajmy. Nie wiem ile złota Daytona kosztuje dla porównania, a złoto jest 2x droższe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie, jak było przy poprzednich premierach ?  Po pewnym czasie dzwonili tylko poinformować, że się wypadło z listy, czy również była szansa na uzyskanie info o skutecznym zapisie, by wiedzieć, czy jest na co czekać ? Ile mniej więcej trwała ta weryfikacja po której niestety część Forumowiczów dostała odmowę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podpytać bardziej doświadczonych kolegów czy Op w wersji 36 będzie odzwierciedleniem wersji Dj jeżeli chodzi o rozmiar zegarka, mierzyłem Dj 36 i wydawał się ok.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, marcin35 napisał(-a):

Chciałem podpytać bardziej doświadczonych kolegów czy Op w wersji 36 będzie odzwierciedleniem wersji Dj jeżeli chodzi o rozmiar zegarka, mierzyłem Dj 36 i wydawał się ok.

 

 

Niemal jestem pewien, że koperty są identyczne - różnią się wykończeniem i bezelem. Bransolety są wymienne między op36 a dj36.

Natomiast wizualny odbiór "wielkości" się różni - dj36 fluted na jubilee z jasną tarczą wygląda na większy niż op36 z czarną tarczą.

36 minut temu, Tom87 napisał(-a):

Koledzy mam pytanie, jak było przy poprzednich premierach ?  Po pewnym czasie dzwonili tylko poinformować, że się wypadło z listy, czy również była szansa na uzyskanie info o skutecznym zapisie, by wiedzieć, czy jest na co czekać ? Ile mniej więcej trwała ta weryfikacja po której niestety część Forumowiczów dostała odmowę ?

 

Do mnie po zapisie nikt nie dzwonił, ani nie miałem żadnego potwierdzenia. Po prostu trzeba czekać aż łaskawie skontaktują się w sprawie odbioru kiedyś tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Tom87 napisał(-a):

Koledzy mam pytanie, jak było przy poprzednich premierach ?  Po pewnym czasie dzwonili tylko poinformować, że się wypadło z listy, czy również była szansa na uzyskanie info o skutecznym zapisie, by wiedzieć, czy jest na co czekać ? Ile mniej więcej trwała ta weryfikacja po której niestety część Forumowiczów dostała odmowę ?

Przysyłali jedynie maila z odmową po około 1.5 miesiąca, żadnego potwierdzenia zapisu nie ma.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tbn napisał(-a):

 

Czyli mówisz, że chodzi o zaspokojenie próżności. Niech tak będzie. Wychodzi na to, że klienci Seiko to prawdziwi miłośnicy. 😅

 

W przypadku Seiko 5 na pewno. 🙂

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bronzo
58 minut temu, Tom87 napisał(-a):

Koledzy mam pytanie, jak było przy poprzednich premierach ?  Po pewnym czasie dzwonili tylko poinformować, że się wypadło z listy, czy również była szansa na uzyskanie info o skutecznym zapisie, by wiedzieć, czy jest na co czekać ? Ile mniej więcej trwała ta weryfikacja po której niestety część Forumowiczów dostała odmowę ?

 

Jeśli Cię wypiszą albo się nie załapiesz na kolejkę po zapisie to Cię poinformują telefonicznie. Jeśli jednak nie zadzwonią to znaczy, że jesteś na liście i możesz czekać do

a) odbioru zegarka

b) zakończenia produkcji danego modelu, na który się zapisałeś a wtedy telefonu, że Cię skreślają z listy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, memento mori napisał(-a):

 

Seiko 5 na pewno 🙂

Od 5-tki zaczyna się linia premium, podobnie jak w BMW i Maździe? 🤔


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Technologia obróbki platyny jest niezwykle trudna, czasochłonna i przez to kosztotwórcza. 

 Ty tak na poważnie??

Ostatnio zamawiałem stalowe rozetki, łudząco podobne do koperty zegarka, wycinane na maszynie cnc. Koszt 200zl za 30sztuk🤣 

Polityka każdej właściwie firmy zegarkowej zakłada mocno wygórowane ceny za złoto I platyne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tom87 napisał(-a):

Koledzy mam pytanie, jak było przy poprzednich premierach ?  Po pewnym czasie dzwonili tylko poinformować, że się wypadło z listy, czy również była szansa na uzyskanie info o skutecznym zapisie, by wiedzieć, czy jest na co czekać ? Ile mniej więcej trwała ta weryfikacja po której niestety część Forumowiczów dostała odmowę ?

Po dwóch miesiącach dostałem emaila, ze DJ mint wypadł, ale AK zostaje. 5 miesięcy po zapisie AK odebrałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Od 5-tki zaczyna się linia premium, podobnie jak w BMW i Maździe? 🤔

 

Patrząc na polską kieszeń ogółem pewnie tak. Patrząc na forum pamiętam jaki shitstorm był jak ch24.pl określiło w jednym z akapitów Tudora BB (wtedy za 11-12k) budżetowym. Moim zdaniem biorąc pod uwagę rozpiętość branży i grupę docelową dla jakiej tworzą treści określili go poprawnie, ale oburzonych było wielu.

 

Moim zdaniem dobry zegarek można kupić za 300 zł i za 300k. Jak wspomniałem wcześniej to tylko kwestia portfela. Są tutaj tacy którzy rok zbierają na Tissota i tacy, którzy kupują go za premium na wtórnym za część miesięcznego dochodu. Poznałem też miłośników, którzy ruszają zbierany wkład własny na pierwsze mieszkanie, żeby kupić Rolexa. Nie oceniam. Niech zegarki nas łączą a nie dzielą czy dziwią ceną.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że skoro Milgausa wyrzucli z oferty to ceny powinny poszybować górę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie był rozchwytwany delikatnie mówiąc przed hajpem w ostatnich kilku latach na wszystko z tej stajni. Raczej leżał w co drugim AD na półce obok Air Kinga 6 lat temu. 😜 Według  mnie patrząc jak spadają ceny na wtórnym to chwilowo może będą nieco wyższe, ale nie będzie to drugi Hulk za 2/3 lata. 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodem pewnie jest przywrócenie za kilka lat i liczenie $ z hype'u jaki sie wtedy zrobi :)

 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mam pytanie, jak było przy poprzednich premierach ?  Po pewnym czasie dzwonili tylko poinformować, że się wypadło z listy, czy również była szansa na uzyskanie info o skutecznym zapisie, by wiedzieć, czy jest na co czekać ? Ile mniej więcej trwała ta weryfikacja po której niestety część Forumowiczów dostała odmowę ?

Ja zapisując się dostałem informację, że jeśli do około 2 miesięcy nie dostanę żadnej informacji, że mnie wypisują, tzn., że na liście jestem i mam spokojnie czekać

Wtedy już tylko modlitwa i cierpliwość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.