Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Foti - jeśli chciałeś wyglądać vintydż to Rolex ma świetny własny wyrób zwany - jubilee ( przykład z netu) a misiurka jest dobra dla dziadków i ich tańszych zegarków np Omeg ;-)

Nie potrzebuję w ogóle wyglądać. Założyłem taka bransoletę bo dla mnie jest wygodna i przewiewna. Bransoleta Jubile to dla mnie akurat kicha, ale w końcu to kwestia gustu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Kruku zapytałem czemu nie ma subów dostępnych od ręki, czemu nie zamówią więcej. Pan odpowiedział, że to nie takie proste, ponieważ muszą zamówić wszystkich modeli w odpowiednich proporcjach. Nie chciał za wiele mówić, ale domyślam się że skoro zamówią 5 subów, to i muszą 5 DJ, ilości i modele przypadkowe, nie mogą zamówić 100 subów i 5 DJ, jedyne wyjście to zamówić 100 subów i 100 DJ, ale wtedy wiadomo zostało by dużo DJ.

Reasumując sprytna polityka, rolex oficjalnie nie ignoruje żadnego kraju, to kraj ignoruje się sam, mało kupując.


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa takie dni, ze zielony nie jest do konca krolem... :rolleyes::D

 

post-25547-0-71660500-1469633524_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Kruku zapytałem czemu nie ma subów dostępnych od ręki, czemu nie zamówią więcej. Pan odpowiedział, że to nie takie proste, ponieważ muszą zamówić wszystkich modeli w odpowiednich proporcjach. Nie chciał za wiele mówić, ale domyślam się że skoro zamówią 5 subów, to i muszą 5 DJ, ilości i modele przypadkowe, nie mogą zamówić 100 subów i 5 DJ, jedyne wyjście to zamówić 100 subów i 100 DJ, ale wtedy wiadomo zostało by dużo DJ.

Reasumując sprytna polityka, rolex oficjalnie nie ignoruje żadnego kraju, to kraj ignoruje się sam, mało kupując.

Taka polityka zawsze rodzi we mnie pytanie - dlaczego nie jest im obojętne na czym zarabiają kasę ( dotyczy też różnych innych produktów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka polityka zawsze rodzi we mnie pytanie - dlaczego nie jest im obojętne na czym zarabiają kasę ( dotyczy też różnych innych produktów)

Może to naiwne, ale wygląda na to że nie tylko o kasę chodzi.

Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dziś w Kruku zapytałem czemu nie ma subów dostępnych od ręki, czemu nie zamówią więcej. Pan odpowiedział, że to nie takie proste, ponieważ muszą zamówić wszystkich modeli w odpowiednich proporcjach. Nie chciał za wiele mówić, ale domyślam się że skoro zamówią 5 subów, to i muszą 5 DJ, ilości i modele przypadkowe, nie mogą zamówić 100 subów i 5 DJ, jedyne wyjście to zamówić 100 subów i 100 DJ, ale wtedy wiadomo zostało by dużo DJ.

Reasumując sprytna polityka, rolex oficjalnie nie ignoruje żadnego kraju, to kraj ignoruje się sam, mało kupując.

 

Jeden z kolegów, który kiedyś pracował ze mną w firmie, teraz pracuje w Kruku. Jak mieliśmy prezentację Smartwatchy FC, to zanim wszystko się zaczęło poleciałem na pięterko, gdzie mają Rolexa. Zadałem to samo pytanie, ale odpowiedź była zupełnie inna. Nie mogę ujawnić, bo nie wiem czy kolega by chciał, ale jednak powód braku Subów był zupełnie inny ;) Dodam, że nie ma nic wspólnego z tym, że mało kupują ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może po pierwsze te zegarki schodzą a po drugie kupują je na pniu handlarze ( nie tylko z Polski ) żeby z przebitką sprzedać korzystając na niedostępności - tylko że ten zegarek można sobie zamówić , odczekać chwilé i kupić z rabatem Krukowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex i tak najwięcej wolumenowo i pewnie wartościowo sprzedaje damskich zegarków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale Rolex swoją pozycję ( chyba 4 krotnie wiėkszy obrót rocznie niż kolejna marka ) zawdzięcza ilorazowi wolumenu i ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, ze pracownicy Kruka gowno wiedza, tak samo jak pracownicy KFC gowno wiedza jak robi sie skrzydelka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

@awi, kozak! :wub:

  

Bardzo fajne ujęcie

Dzieki chłopaki :)

 

@mariusz...Lubie te różne twarzy twojego zależnie od światła

 

@jash....daj nam jakiś "hint" pliiisss...nie chcemy tak głupio umrzeć jak ci z Kruka lub z KFC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja mysle, ze pracownicy Kruka gowno wiedza...

 

Jak mniemam, ty wiesz najlepiej. Zamieniam się w słuch :D

 

@awi - jest mniej więcej tak, jak napisał @desmo

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mniemam, ty wiesz najlepiej. Zamieniam się w słuch :D

 

@awi - jest mniej więcej tak, jak napisał @desmo

Nie twierdze, ze wiem ale tez nie odwalam dziecinady w stylu "wiem, ale nie moge powiedziec"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

 

@awi - jest mniej więcej tak, jak napisał @desmo

A nie sądzicie że to po prostu jest głównie związane z tym że,

produkują ok 700k rocznie, dzielone na XXX AD, na XXX Kraje, daje

2-3 zegarków / modeli miesięcznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestią perspektywy.

Dwa tyg temu byłem w małej wiosce (a'la Ustroń czy Wisła) o nazwie Carmel w CA. Idę sobie sennym porankiem, mgła znad oceanu jeszcze nie opadła, a tu nagle, dosłownie YEB łepetyną w słupek z zegarem...ROLEX.

Pomyślałem, jacyś jajcarze, kolonia podrabiających wszystko Chińczyków itp.

No i zaskoczenie - firmowy, duży sklep Rolexa. Na samej wystawie naliczyłem ze 40 szuk. Opiewanych tu submarinerów w samej gablocie było ok 15. W środku uśmiechnięta ekipa, która zachowywała się jakbym wpadł po bułki.Pooglądałem, pomierzyłem.

Kupić nie kupiłem, bo mój Dj mi wystarczy pewnie z tej marki na długie lata, ale akurat IMO znów się przekonałem, że SUB to nie moja bajka (nie dlatego że wszedłem w posiadanie DJ) - to na wielkim marginesie. Tak w kategorii sky is the limit to złoty sky deweller na skórzanym pasku oraz złoty yachtmaster na gumie robią na żywo kolosalne wrażenie.

Natomiast nawiązując nieco do Waszych wpisów powyżej - jak zestawić tę sytuację z tym co piszecie, limity, teorie spiskowe, kraje drugiej kategorii, zapisy i kolejki, pot na czole - rany, nam naprawdę jeszcze dużo brakuje do normalności :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie twierdze, ze wiem ale tez nie odwalam dziecinady w stylu "wiem, ale nie moge powiedziec"

 

Pewnych rzeczy nie mogę, nie chcę pisać. Jeśli nie rozumiesz dlaczego to nie mamy o czym rozmawiać. To nie dziecinada to fakt wynikający z tego, czym na co dzień się zajmuję.

Jak widać są jednak koledzy domyślni jak desmo, który dosyć szybko rozkminił sytuację.

I skończ już pisać teksty w stylu "pracownicy Kruka gowno wiedza...", bo g*wno to ty wiesz jak się okazuje. Lubisz obrażać innych, uchodząc za mędrca nie z tej ziemi, ale jak się okazuje tak nie jest.

Może więc warto, jak się nie ma o czymś pojęcia nie pisać głupot?

A nie sądzicie że to po prostu jest głównie związane z tym że,

produkują ok 700k rocznie, dzielone na XXX AD, na XXX Kraje, daje

2-3 zegarków / modeli miesięcznie?

 

Zdecydowanie tak. Ty sobie możesz chcieć zamówić nawet i tysiąc zegarków konkretnego modelu, a i tak dostaniesz tyle ile da Ci producent. Prosty przykład z mojego podwórka. Oris Carl Brashear limitacja 2000szt. Na Polskę dostaliśmy 9 zegarków.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie znam sprzedawców ale znam kilku właścicieli salonów Rolexa, ich lista zamówień składana co miesiąc jest to praktycznie" wish list".

Oni składana zamówienie na jakiekolwiek zegarki i nigdy nie wiedzą co dostaną.

Nie raz miałem tego typu rozmowy, " Irek mam zegarek zamówiony na następny miesiąc ale zadzwonię jak zobaczę co przyszło, dam Ci znać ":)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Taka jest też moja info. Aczkolwiek, słyszałem że każdy AD składa swoje zamowienie, np na Baselworld. Średnio jest to ok +- 225 zegarków rocznie. AD nie wie co jest w paczce, ktora przyszła oprócz tego że na pewno tylko zamówione zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość AD która może zamówić coś z Baselworld jest bardzo ograniczona, nie każdy AD ma taką możliwość .

Ja np Batmana miałem około miesiąc po premierze i był to pierwszy w kraju.

 

Rolex trzyma swoich dilerów za jajca w takim stopniu że właściwie zastanawiam się dlaczego jeszcze nie przeszli w 100% na corporate stores.

Jak się AD zasłuży to dostaje sportowe modele jak ktoś dal gdzieś doopy to te właśnie modele są wstrzymane na jakiś tam czas ze gościa ustawić odpowiednio w szeregu.

 

Rolex wysyłał, pewnie dalej tak robi, swoich pracowników do salonów na "zakupy" , celem było kupienie zegarka w cenie poniżej tego na co pozwala firma. Mój znajomy tak wpadł, jako karę zabrali mu sportowe modele na 6miesiecy z ostrzezeniem że jak się sytuacja powtórzy to straci prawa sprzedazy


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość AD która może zamówić coś z Baselworld jest bardzo ograniczona, nie każdy AD ma taką możliwość .

Ja np Batmana miałem około miesiąc po premierze i był to pierwszy w kraju.

 

Rolex trzyma swoich dilerów za jajca w takim stopniu że właściwie zastanawiam się dlaczego jeszcze nie przeszli w 100% na corporate stores.

Jak się AD zasłuży to dostaje sportowe modele jak ktoś dal gdzieś doopy to te właśnie modele są wstrzymane na jakiś tam czas ze gościa ustawić odpowiednio w szeregu.

 

Rolex wysyłał, pewnie dalej tak robi, swoich pracowników do salonów na "zakupy" , celem było kupienie zegarka w cenie poniżej tego na co pozwala firma. Mój znajomy tak wpadł, jako karę zabrali mu sportowe modele na 6miesiecy z ostrzezeniem że jak się sytuacja powtórzy to straci prawa sprzedazy

 

 

W Polsce takie działania są nielegalne - zarówno Rolex jak i dealer dostali by mocno po łapach od UOKiK. SGP już tego doświadczył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos tego, co pisze irekm - dostał ktoś z Was zniżkę na zakup nowego zegara u AD wyższą, niż 10%?


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Nie wolno nam mowić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby producenci podwyższyli cenę zakupu pośrednikom, to Ci już by rabatów ponad normę nie dawali. Każdy producent lubi stałe marże pośredników, bo wtedy sam określa cenę końcowa i nikt nie lubi jak ktoś psuje rynek rozdawaniem rabatów. Dotyczy to nie tylko branży zegarowej, a czym wielu z Was dobrze wie. :-)

 

@lukebor: Tak, dostałem 28% na Speedmastera w Omedze. To było jakieś 5-6 lat temu i sklep nie ma już autoryzacji Omegi :-)

28% dostalem na samym przejsciu przez próg salonu Omegi w Rodos. ... Gdzie tu logika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert - pytałem o Rolexa :) na Omegę tez dostałem wyższy rabat ;)

Poważnie pytam, bo byłem już u wielu AD Rolexa i zawsze było max 10%.

 

W sumie to nawet rozumiem Rolexa - co roku podwyżki o 10% a max rabat - 10% ;)

Edytowane przez lukebor

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.