Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
StaryWilk

Zegarkowe okazje z różnych źródeł

Recommended Posts

17 minut temu, Schioedtei napisał:

No tak, jak ma dojść jeszcze dodatkowe 23% to dla nas promocja przestaje być w zasadzie promocją.

Niestety cena już nie jest atrakcyjna.

Posted (edited)

Tylko mi ciśnienie podnieśliście tą "okazją"... Nie mogli w grudniu, po świętach, ale jeszcze w starym roku zrobić tej promki? Swoją droga taka Geckota nadal wysyła podobno bez vatu. Tak przynajmniej twierdzą na swojej stronie.

Edited by Krygo

A czy nie ma umowy między EU a UK na wymianę towarów na dotychczasowych warunkach?

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Też mi się wydaje, że doszli do porozumienia 30 grudnia i zostało to ratyfikowane

Mimo wszystko przed zakupem od nich spradzilbym 2 razy

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Niech głos zabierze ktoś kto ma wiedzę na 100% w tej materii, a nie na 99 czy mu się cos wydaje, albo słyszał od brata kolegi szwagra.

Ja czytam na kilku stronach i wiem, ze nic nie wiem...

https://www.gov.uk/government/publications/trade-with-the-uk-from-january-2021-prepare-your-eu-business/handel-z-wielka-brytania-od-1-stycznia-2021-roku-informacje-dla-firm-z-unii-europejskiej

Cytat

Od 1 stycznia 2021 firmy europejskie będą zobowiązane do składania deklaracji celnych przy przewożeniu dóbr pomiędzy Wielką Brytanią i UE. W przypadku niedopełnienia przez firmy europejskie odpowiednich formalności celnych, przewożone przez nie dobra nie będą mogły przekroczyć granicy Unii Europejskiej.

https://www.chinskiraport.pl/blog/import-a-brexit/

Cytat

6. Cło i podatki

Umowa o handlu i współpracy między UE a UK jasno wskazuje na to, że cło na wszystkie towary jest zakazane. Aby jednak skorzystać z zerowych stawek celnych, trzeba spełnić wymagania i udokumentować pochodzenie celne importowanych towarów

Towary eksportowane z Wielkiej Brytanii do Państw Członkowskich UE będą obciążone VAT-em. Stawki stosowane w krajach UE są dostępne na stronie Rady Europejskiej.

Towary eksportowane do Wielkiej Brytanii będą zwolnione z VAT w UE, lecz przy przywozie do Wielkiej Brytanii będą one podlegać obowiązującym tam wymogom w zakresie VAT. Standardowa stawka VAT w Wielkiej Brytanii wynosi 20%. Szczegółowe stawki VAT i dalsze informacje dostępne są na stronie Królewskiego Urzędu Dochodów i Ceł.

Jak ktoś myślał nad zakupem jakiegoś kwarcowego chrono np. od Dan Henry, to tutaj ma przez chwilę mocnego konkurenta od ChW. Piękny kwarcyk.

obraz.png.5104ddf0b992ff613374a128dfd85aa2.png

11 minut temu, Krygo napisał:

Niech głos zabierze ktoś kto ma wiedzę na 100% w tej materii, a nie na 99 czy mu się cos wydaje, albo słyszał od brata kolegi szwagra.

Ja zamowilwm C65 Trident Vintage 

Tak wygląda mail z podsumowaniem zamówienia. 

_20210106_160850.thumb.JPG.1e2c4fd13939f0f2235e36d3bf75974e.JPG

Przy wysyłce z UK ceny powinny być netto (jak dla USA) i powinniśmy doliczyć VAT przy odprawie. Tutaj link do informacji z DHL. Kolega @fonfelinni już to wrzucał w wątku ChW

https://www.dhl.com/pl-en/home/about-us/brexit.html

Natomiast, jest zawsze jeszcze taka możliwość, że ChW ma jakiś magazyn w którymś kraju UE i będzie wysyłał do UE właśnie z tego kraju. Wtedy ceny na stronie ChW byłyby brutto (z VAT kraju wysyłki) i nie byłoby już odprawy i opłacania VAT w Polsce.

Czyli jest umowa na brak cła, ale VAT to już inna historia

4 minuty temu, evilym napisał:

Ja zamowilwm C65 Trident Vintage 

Tak wygląda mail z podsumowaniem zamówienia. 

No i fajnie, ale uważasz, że to jednoznaczne potwierdzenie, że nie będzie kwiatków jak zawita do Polski? 

Tak wyglądało podsumowanie za C65 z wakacji tego roku. Wygląda identycznie jak moje teraz. 

Info od @Perpetuum Mobile

obraz.png

To oznacza, że już uaktualnili dane sprzedażowe i podają ceny bez vat.  To oznacza, że doliczenie vat pewne jak w banku.

Co ciekawe, jest to sprzeczne z info na ich stronie:

For orders with shipping addresses outside of the UK and the EU, no VAT will be payable, but Customs Duties may be payable by you depending on local regulations and thresholds.

If applicable, this will be levied once a shipment reaches your country and will be based on product information provided by us. In addition, you may need to pay for any additional charges for customs clearance. We recommend you contact your local customs office should you require further details which may be particular to your country.

Please note international shipments may, from time to time, be subject to cross border inspections.

Krótkie porównanie:

Cena dla UK - na pewno z VAT UK - 350 GBP

Cena dla USA - na pewno bez VAT - 400 USD

Cena dla UE - 420 EUR

Moim zdaniem cena dla UE jest zdecydowanie z VAT. Dlatego zaryzykuję stwierdzenie, że to bardzo możliwe, że wysyłka będzie robiona gdzieś z UE i nie będzie już dodatkowego VAT'u do zapłaty w Polsce.

obraz.png.a95a0bdfac771b73ad3fcdee01c224dd.pngobraz.png.35bcd91d7461e732c7716f2b4cbb475b.pngobraz.png.7d71b80abeea5e4919df006b831b7cfb.png

Różnica między Euro a Funtem była zawsze. Zamawiałem kilka razy i zawsze w funtach. 10 procent na korzyść Fu ta względem Euro. W VAT takiej różnicy nie ma. Tu raczej kwestia przewalutowania u Krzyśka jaka sobie przyjął.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

1 minutę temu, dudak napisał:

Różnica między Euro a Funtem była zawsze. Zamawiałem kilka razy i zawsze w funtach. 10 procent na korzyść Fu ta względem Euro. W VAT takiej różnicy nie ma. Tu raczej kwestia przewalutowania u Krzyśka jaka sobie przyjął.

Zgadza się. Dlatego patrząc na podobieństwo ceny UK i UE oraz na dużo niższą cenę do USA uważam, że cena dla UE już zawiera VAT.

Kurczę byłem pewny że UK dogadało się z UE pod koniec tego roku i będzie wszystko tak jak dotychczas. Kupiłem C65 Trident Automatic i zapłaciłem starym sposobem w rozliczeniu w funtach, więc bankowo wejdzie VAT. Czy da się anulować zamówienie na stronie CW?