Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
StaryWilk

Zegarkowe okazje z różnych źródeł

Recommended Posts

Mam wrażenie, że na Ashford jest teraz kilka dobrych okazji na Certinę. Do 20 czerwca jest jeszcze 11% zniżki z kodem DADSGRADS11

Jest więcej modeli na ich stronie.

obraz.thumb.png.df0ef34d314d688ecac5c74b916c7c13.png

obraz.thumb.png.8a3ce8df5cda7098669af895527141e8.png

obraz.thumb.png.b77b95fbcafa843454dd98f347da602f.pngobraz.png.3e5bc7347cce099c416d79383ce631ef.png

obraz.thumb.png.fd188c3653d7795d2bbca0f77ddee060.png

obraz.thumb.png.35a9723b2a1bf98980236eb61240f32c.png

3 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Mam wrażenie, że na Ashford jest teraz kilka dobrych okazji na Certinę. Do 20 czerwca jest jeszcze 11% zniżki z kodem DADSGRADS11

Jest więcej modeli na ich stronie.

obraz.thumb.png.df0ef34d314d688ecac5c74b916c7c13.png

obraz.thumb.png.8a3ce8df5cda7098669af895527141e8.png

obraz.thumb.png.b77b95fbcafa843454dd98f347da602f.pngobraz.png.3e5bc7347cce099c416d79383ce631ef.png

obraz.thumb.png.fd188c3653d7795d2bbca0f77ddee060.png

obraz.thumb.png.35a9723b2a1bf98980236eb61240f32c.png

W Ashford niestety wysyłka aż 30 USD plus to co zwykle z USA. Tam raczej warto kupować zegarki przynajmniej za ok. 300 USD, wtedy koszty wysyłki jakoś łatwiej strawić.

13 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

W Ashford niestety wysyłka aż 30 USD plus to co zwykle z USA. Tam raczej warto kupować zegarki przynajmniej za ok. 300 USD, wtedy koszty wysyłki jakoś łatwiej strawić.

Zgadza się. Koszty wysyłki robią różnicę. Na Ashford prawie 30 USD, więc sporo, ale za to zegarek w dwa, trzy dni jest w Polsce (przerobione osobiście).

Wrzuciłem do okazji, bo w tym wypadku nawet te tańsze zegarki, pomimo kosztów wysyłki i opłat importowych wychodzą cenowo bardzo dobrze. Przy Certinie Day-Date (ref. C006.430.16.031.00) wrzuciłem screen z jakiegoś polskiego sklepu. U nas w promocji za 2408 PLN. I to obecnie chyba najniższa cena. Jako że w tej promocji od metki jest ucięte już 30%, to taniej już raczej nie będzie.

Z Ashford: (320 USD * 0,89 (rabat) + 30 USD wysyłka) * 1,23 VAT * 3,70 PLN + 80 PLN (koszt odprawy celnej) = 1512 PLN. Oszczędność jest więc spora, a zegarek naprawdę bardzo fajny, choć niestety troszkę grubasek.

obraz.png.06992dca1f1a971a151871a78eaf61e4.png

Tego kwarca chrono na Precidrive i z GMT też sobie porównałem:

obraz.png.da2f2522973270a4feba3ab6e6e06773.png to będzie po opłatach niecałe 1100 PLN

a tutaj jedna z tańszych ofert krajowych jakie na szybko znalazłem:

obraz.thumb.png.7f8a806cae8419717dd4fce2c8fe6567.png

Nawet ta pierwsza, najtańsza, kwarcowa Certina za 149,99 USD będzie ostatecznie kosztować jakieś 800 PLN już po wszystkich opłatach, a u nas znalazłem ją najtaniej za 1164 PLN, więc dość odczuwalna oszczędność jest. A że ludzie często pytają o garniturowca do 1.000 PLN, to może robić różnicę.

Hamiego też mają ciekawego (choć to oczywiście kwestia gustu) w niezłej cenie:

image.thumb.png.fefe679be200499b8ed707cf50025dd5.png

9 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Zgadza się. Koszty wysyłki robią różnicę. Na Ashford prawie 30 USD, więc sporo, ale za to zegarek w dwa, trzy dni jest w Polsce (przerobione osobiście).

Wrzuciłem do okazji, bo w tym wypadku nawet te tańsze zegarki, pomimo kosztów wysyłki i opłat importowych wychodzą cenowo bardzo dobrze. Przy Certinie Day-Date (ref. C006.430.16.031.00) wrzuciłem screen z jakiegoś polskiego sklepu. U nas w promocji za 2408 PLN. I to obecnie chyba najniższa cena. Jako że w tej promocji od metki jest ucięte już 30%, to taniej już raczej nie będzie.

Z Ashford: (320 USD * 0,89 (rabat) + 30 USD wysyłka) * 1,23 VAT * 3,70 PLN + 80 PLN (koszt odprawy celnej) = 1512 PLN. Oszczędność jest więc spora, a zegarek naprawdę bardzo fajny, choć niestety troszkę grubasek.

obraz.png.06992dca1f1a971a151871a78eaf61e4.png

Tego kwarca chrono na Precidrive i z GMT też sobie porównałem:

obraz.png.da2f2522973270a4feba3ab6e6e06773.png to będzie po opłatach niecałe 1100 PLN

a tutaj jedna z tańszych ofert krajowych jakie na szybko znalazłem:

obraz.thumb.png.7f8a806cae8419717dd4fce2c8fe6567.png

Nawet ta pierwsza, najtańsza, kwarcowa Certina za 149,99 USD będzie ostatecznie kosztować jakieś 800 PLN już po wszystkich opłatach, a u nas znalazłem ją najtaniej za 1164 PLN, więc dość odczuwalna oszczędność jest. A że ludzie często pytają o garniturowca do 1.000 PLN, to może robić różnicę.

Jasne, że szybkość wysyłki to dodatkowy atut. Co do cen to nie twierdzę, że nie ma tam okazji. Natomiast łatwiejszego chłopca do bicia,  niż polskie sklepy z zegarkami, to chyba jednak nie ma :) . 

7 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Jasne, że szybkość wysyłki to dodatkowy atut. Co do cen to nie twierdzę, że nie ma tam okazji. Natomiast łatwiejszego chłopca do bicia,  niż polskie sklepy z zegarkami, to chyba jednak nie ma :) . 

Zależy jakie zegarki i jakie kwoty. 

Raczej bym sobie darował oszczędności przy zakupie czasomierzy za kilka czy kilkanaście tysięcy by później mieć problem np. z obsługą gwarancyjną. 

Chyba że mamy międzynarodową gwarancję która na pewno będzie realizowana w Polsce. 

Jak kupowałem Orisa czy TH to nawet nie myslalem żeby kupować za granicą... 

.

Trochę śledzę ceny Oris-ów za granicą i, jeżeli chodzi o nowe zegarki to ceny w PL są na podobnym poziomie :)

Godzinę temu, artooro napisał(-a):

Trochę śledzę ceny Oris-ów za granicą i, jeżeli chodzi o nowe zegarki to ceny w PL są na podobnym poziomie :)

Akurat mój najdroższy jest wart ok 3k zł i na temat wyższej półki cenowej nie będę zabierał głosu. Z moich obserwacji z tzw. "mojego przedziału" to w Polsce opłaca się kupować Casio i Timexy. Nie wykluczam innych, ale np. Citizeny, czy Seiko chyba nie ma sensu kupować w naszym kraju. 

Oczywiście nie zawsze niższa cena, to optymalne rozwiązanie i rozumiem, że ktoś kupując np. GS, czy Rolexa bierze pod uwagę serwis gwarancyjny. 

24 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Akurat mój najdroższy jest wart ok 3k zł i na temat wyższej półki cenowej nie będę zabierał głosu. Z moich obserwacji z tzw. "mojego przedziału" to w Polsce opłaca się kupować Casio i Timexy. Nie wykluczam innych, ale np. Citizeny, czy Seiko chyba nie ma sensu kupować w naszym kraju. 

Oczywiście nie zawsze niższa cena, to optymalne rozwiązanie i rozumiem, że ktoś kupując np. GS, czy Rolexa bierze pod uwagę serwis gwarancyjny. 

Grand Seiko ma serwis tylko w kilku krajach, a niektóre modele serwisuje się tylko w Japonii. Więc tu raczej różnicy nie ma gdzie się kupuje :) chyba że jest bariera językowa, to pozostaje zakup w Polsce. 

1 godzinę temu, artooro napisał(-a):

Dokładnie. Ja swojego Aquisa kupiłem w Polsce w cenie, która jest nie do osiągnięcia za granicą. 

.

3 godziny temu, artooro napisał(-a):

1 godzinę temu, evilym napisał(-a):

Dokładnie. Ja swojego Aquisa kupiłem w Polsce w cenie, która jest nie do osiągnięcia za granicą. 

Dużo zależy od polityki cenowej danej marki. Oris po prostu pilnuje, żeby nie dopuszczać do takich różnic między rynkami.

Zegarki z grupy Swatch (np. Tissot, Certina czy Longines) też zazwyczaj są oferowane w podobnych cenach na różnych rynkach i rzadko opłaca się je zamawiać z daleka. Pod doliczeniu kosztów wysyłki i opłat celnych zwykle ląduje się na podobnym poziome ceny jak u nas. Te niziutkie ceny na Certinę to raczej jakiś wyjątek. Chociaż z drugiej strony oferty sklepów hiszpańskich na Hamiltona zawsze są niższe niż u nas.

Natomiast w przypadku innych marek różne ceny na różnych rynkach to często norma. Na przykład ceny Glycine w Polsce i w Europie zupełnie nie przystają do tych z USA. Po wszystkich opłatach zegarki wyceniane u nas na jakieś 5-6 tysięcy były do kupienia w Stanach za niecałe 2 tys. zł. już razem z wszystkimi dodatkowymi kosztami. I z międzynarodową gwarancją producenta. Teraz na przykład żałuję, że nie kupiłem Combata 6 jak był za niecałe 1400 PLN.

Dokładnie ten model poniżej kosztował mnie 1900 PLN, więc różnica jest warta odrobiny zabawy z odprawami itp. Naszej ceny raczej bym z kieszeni nie wyskrobał.

obraz.png.3bdee0a086da9abc7500127a56df56ce.png

Odnośnie do Seiko to się chyba też zaczyna zmieniać. Ja akurat swoje ostatnie Seiko kupiłem w ogóle w bardzo dobrej cenie (w PL), ale nawet uwzględniając „zwykłe” polskie rabaty (10-15%) i to, że jednak do tych cen zagranicznych trzeba doliczyć opłaty, to wychodzi praktycznie 1-1.

Posted (edited)

Gdyby ktoś szukał to na AEON jest wydarzenie wyprzedażowe: wybrane modele 30% taniej, więc można kupić nowy w cenie jak za użytkowane :) dobry deal moim zdaniem i warto zerknąć. Poniżej screen z modelami i cenami dla przykładu:

Screenshot_20210616-111809_Facebook.jpg

Pozdrawiam i polecam jako posiadacz freediver'a 545 :)

Edited by mdz93

Całkiem fajna oferta na FC na Ashford. Fajny, kwarcowy garniturowiec za jakieś 1250 PLN już po wszystkich opłatach (z kodem DADSGRADS11). U nas widziałem za ponad 2.000 PLN

obraz.thumb.png.31f9ca7cf3971da84772307eb7a7978a.png