Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
StaryWilk

Zegarkowe okazje z różnych źródeł

Recommended Posts

19 minut temu, artooro napisał:

Wysylka kurierem wiec opłaty pewne, dodatkowo ashford wpisuje na fakturze pełną kwotę (bez rabatu) oraz, jeżeli dobrze pamiętam, nie wyszczególnia kosztów wysyłki. Dostawca UPS rozlicza automatycznie na podstawie faktury sprzedawcy - dostajesz info ile masz zaplacic podatku i na tym koniec (dwa razy tak mialem). Próbowałem dzwonic na infolinię, dostałem nawet adres mailowy, żeby sprawe wyjaśnić, wysyłałem wiadomości ale nikt nie raczył na nie odpisać. Podobnie na maila przez ich oficjalną stronę. 

Co nie zmienia faktu że i tak się opłaca 🙂

17 minut temu, Rikimaru75 napisał:

Co nie zmienia faktu że i tak się opłaca 🙂

Co to znaczy sie opłaca? 10% szału nie robi 😉

Glycine niestety od dawna juz nie trzymają cen jak kiedyś 🙄 

Wysylka kurierem wiec opłaty pewne, dodatkowo ashford wpisuje na fakturze pełną kwotę (bez rabatu) oraz, jeżeli dobrze pamiętam, nie wyszczególnia kosztów wysyłki. Dostawca UPS rozlicza automatycznie na podstawie faktury sprzedawcy - dostajesz info ile masz zaplacic podatku i na tym koniec (dwa razy tak mialem). Próbowałem dzwonic na infolinię, dostałem nawet adres mailowy, żeby sprawe wyjaśnić, wysyłałem wiadomości ale nikt nie raczył na nie odpisać. Podobnie na maila przez ich oficjalną stronę. 

Miałem tak samo po zakupie z Ashford i wysyłce UPS’em. Polski UPS to dramat, ale się uparłem i pisałem oraz dzwoniłem. Złożyłem też formalną reklamację. W końcu pokonałem system i dostałem zwrot nadpłaconego VAT od zawyżonych kosztów wysyłki. Ale to była długotrwała walka z głuchym telefonem i wymagała dużego samozaparcia. I już nawet nie chodziło mi o parędziesiąt PLN ale o zasadę i ich olewackie podejście do klienta.

Glycine Airman w brązie za niecałe 2 tys + ewentualnie opłaty z kodem  SCSALE11

510573152_Screenshot_20201107-095832_OperaMini.thumb.jpg.0b0a5dea95dab1ce7116e5406fa9ed9c.jpg
Screenshot_20201107-100610_Gallery.thumb.jpg.840c85d478ba5f6b1a363a5ad3c17a2f.jpg
Gdyby robili ten zegar bez bezsensownego gmt dawno byłby mój

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

W dniu 5.11.2020 o 17:35, Perpetuum Mobile napisał:

Do cen w USD przy wysyłce do Polski doliczą chyba jeszcze VAT. Lepiej chyba patrzeć na ceny w GBP.

Bo w USD to wygląda bardzo interesująco.

Moi drodzy, mam pytanko czy u Krzyśka przy zakupie w AUD też doliczany jest dodatkowo podatek VAT? 

Nie mam pewności, ale z dotychczasowych obserwacji wydaje mi się, że u ChW działa to tak:

- ceny w walutach krajów UE są podawane z VATem

- ceny w walutach krajów spoza UE są podawane bez VATu

Natomiast potem, kiedy zamawia się zegarek i podaje się adres wysyłki, to system sprawdza ten adres i w razie potrzeby odpowiednio koryguje cenę o VAT. I tak:

- jeżeli wybrało się miejsce wysyłki w UE, to system doliczy VAT do cen w walutach spoza UE. Ceny w walutach UE się nie zmienią.

- jeżeli wybrało się miejsce wysyłki poza UE to ceny w walutach UE zostaną obniżone o VAT. Ceny w walutach spoza UE się nie zmienią.

1 godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał:

Nie mam pewności, ale z dotychczasowych obserwacji wydaje mi się, że u ChW działa to tak:

- ceny w walutach krajów UE są podawane z VATem

- ceny w walutach krajów spoza UE są podawane bez VATu

Natomiast potem, kiedy zamawia się zegarek i podaje się adres wysyłki, to system sprawdza ten adres i w razie potrzeby odpowiednio koryguje cenę o VAT. I tak:

- jeżeli wybrało się miejsce wysyłki w UE, to system doliczy VAT do cen w walutach spoza UE. Ceny w walutach UE się nie zmienią.

- jeżeli wybrało się miejsce wysyłki poza UE to ceny w walutach UE zostaną obniżone o VAT. Ceny w walutach spoza UE się nie zmienią.

Godzinę temu, Schioedtei napisał:

Jak wpiszesz adres do wysyłki to ci doliczy VAT.

To by było zbyt piękne ;)

Dzięki za wyjaśnienie 🙂

Chyba się Covidowy kryzys rozkręca. W sklepach z odzieżą już to było wyraźnie widać w ostatnich tygodniach a w zegarkach powoli też zaczyna być to chyba zauważalne.

-Christopher Ward bez przerwy daje 120 EUR zniżki

- W.Kruk - 20% rabatu praktycznie na wszystkie zegarki (pewnie oprócz Rolexa)

- RLG jakieś skromne obniżki 11% na dostępne modele, ale na jedną wersję kolorystyczną Atlanticusa jest zjazd z 250 USD na 139 USD

Całkiem fajny diver 200m z szafirem na NH35 za lekko ponad 500 PLN? Dojdzie koszt wysyłki i opłaty - ale myślę, że to wciąż jest bardzo fajna oferta.

obraz.png.9bc9b189ebfc2d21438c52a02390e0d5.png

No właśnie przesyłkę mają drogą- DHL, więc na 100% opłaty. Kupując z kursem dolara PayPal zaokrąglając wyjdzie ok. 850 pln. Zgadzam się, bardzo fajna cena. Napotkałem się tylko w sieci z info, że bywają problemy z tym wewnętrznym ringiem. Na forum parę osób z tym zegarkiem widziałem. Jest coś na rzeczy?

20 minut temu, Krygo napisał:

Napotkałem się tylko w sieci z info, że bywają problemy z tym wewnętrznym ringiem. Na forum parę osób z tym zegarkiem widziałem. Jest coś na rzeczy?

Kojarzę, że Jodie z Just One More Watch na YouTube  narzekał, że wewnętrzny ring trochę "lata".

@RagnarPL takiego Atlanticusa chyba ma. Jak tam jest z tym ringiem? Jest dobre dopasowanie, czy faktycznie coś jest na rzeczy i ring nie siedzi do końca solidnie w kopercie.

Kojarzę, że Jodie z Just One More Watch na YouTube  narzekał, że wewnętrzny ring trochę "lata".
[mention=108917]RagnarPL[/mention] takiego Atlanticusa chyba ma. Jak tam jest z tym ringiem? Jest dobre dopasowanie, czy faktycznie coś jest na rzeczy i ring nie siedzi do końca solidnie w kopercie.
Jest lekki luz ale w niczym to nie przeszkadza. Mój nawet wyregulowany całkiem dobrze. Mam niebieskiego, chyba będę sprzedawał bo na rower zbieram.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Potwierdzam. Lekki luz jest. Pisałem nawet w tej sprawie do RLG przed zakupem. Odpisali, że problem rzeczywiście się pojawiał. Wszystkie nie sprzedane do tamtego momentu zegarki miały poprawiany i regulowany ring a niezadowoleni klienci mogli reklamować zegarki. Generalnie tak jak pisałem na początku trochę luzu jest ale w żaden sposób nie wpływa to na odbiór i użytkowanie zegarka.a1ee224afb93ac63fe4353748fc43ca6.jpg

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

2 minuty temu, marrko napisał:

Fajne te french air force z czarną datą i in house. 

Świetne, ale widziałem recenzję i w modelu przesłanym przez producenta mechanizm zamiast zapowiadanego max 10 sec robił 25 i odkręcona koronka nie wyskakiwała do pozycji dokręcania. Każdemu się zdarza, ale mnie jakoś zniechęciło. Ale zegarek piękny.

Cześć, chciałem kupić zegarek z longislandwatch, czy są obecnie jakieś kodu rabatowe u nich?, czy vat jest pewny? jak z gwarancją? i jakie mogą być dodatkowe opłaty od kwoty 170$. Dziękuję, pozdrawiam. 

11 minut temu, clusca napisał:

Nie wiem, wysoce prawdopodobny, nie wiem, opłaty w okolicach 25% od ceny zakupu i transportu :)

Dzięki za info :), chyba się zdecyduję na zakup.

52 minuty temu, SebaZ74 napisał:

Cześć, chciałem kupić zegarek z longislandwatch, czy są obecnie jakieś kodu rabatowe u nich?, czy vat jest pewny? jak z gwarancją? i jakie mogą być dodatkowe opłaty od kwoty 170$. Dziękuję, pozdrawiam. 

Co tam sobie upatrzyłeś? Ceny na longisland nie są takie najniższe. Przy zakupie rzędu 170 USD to pewnie są inne, tańsze opcje zakupu zegarka jaki sobie wybrałeś.