Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

[mention]tommly [/mention] Ten IMO fajniejszy 68c9dcd4023d3e619303990d104a5ea9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o4FCl7K.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20240207_135026.2.jpg


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dawid999 Świetnie pasuje ten pasek do białej ds1
Dzięki. Też tak uważam. Certinka ostatnio długo przegrywała z innymi zegarkami a zmiana paska przyczyniła się do tego że znowu cieszy jak nowa :)

Wysłane z mojego motorola edge 30 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Ds Action Diver 38mm, czy ktoś z Was zmieniał bransoletę na inny pasek - gumowy lub skórzany? Kolega w jednym z tematów zasugerował, że może być problem ze względu na małe endlinki 🙁 Zastanawiam się nad tym modelem, lecz gdyby nie dało się zamienić pasków to niestety będę musiał z niego zrezygnować, gdyż niecierpię bransolet 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja stara cytrynka z nowym szkiełkiem i nowym bezelem , wg. mnie wyszło spoko :)

IMG_0367.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



moja stara cytrynka z nowym szkiełkiem i nowym bezelem , wg. mnie wyszło spoko
IMG_0367.thumb.jpg.d86b8b752c79aab12235e124270a21e4.jpg


Nie widziałem wcześniej, ale wygląda spoko.
Ile Cię kosztowała wymiana bezela? Szkło mam ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eii2G2v.jpeg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 16.02.2024 o 08:39, Klawy28 napisał(-a):

Mam pytanie odnośnie Ds Action Diver 38mm, czy ktoś z Was zmieniał bransoletę na inny pasek - gumowy lub skórzany? Kolega w jednym z tematów zasugerował, że może być problem ze względu na małe endlinki 🙁 Zastanawiam się nad tym modelem, lecz gdyby nie dało się zamienić pasków to niestety będę musiał z niego zrezygnować, gdyż niecierpię bransolet 😀

Ale że co małe endlinki? Co one do tego mają? Przecież bransoletę ściąga się całą i zakładasz sobie pasek. Chyba nie rozumiem o co chodzi...🤔

Edytowane przez mariusz9a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2024 o 08:39, Klawy28 napisał(-a):

Mam pytanie odnośnie Ds Action Diver 38mm, czy ktoś z Was zmieniał bransoletę na inny pasek - gumowy lub skórzany? Kolega w jednym z tematów zasugerował, że może być problem ze względu na małe endlinki 🙁 Zastanawiam się nad tym modelem, lecz gdyby nie dało się zamienić pasków to niestety będę musiał z niego zrezygnować, gdyż niecierpię bransolet 😀

Nie wiem o co chodzi z małymi endlinkami, ale z tego co pamiętam, to tam jest 19 mm między uszami (to może o to). Może być więc ciężko znaleźć pasek w tym rozmiarze. Ewentualnie można próbować wciskać 20 mm.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2024 o 20:54, jacek_63 napisał(-a):


 

 


Nie widziałem wcześniej, ale wygląda spoko.
Ile Cię kosztowała wymiana bezela? Szkło mam ok.

 

nic mnie nie kosztował bezel , zaprzyjaźniony zegarmistrz temat mi ogarnął ,  Certina wymienia bezele  w których zżółkły indeksy , temat dosyć ciężki do ogarnięcia ale mi się udało , separacja z zegarkiem trwała ok. 9 mies. w tym czasie zaliczył sobie wycieczkę do Helwetów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podpowiedzieć do kogo uderzales z tym pożółkłym bezelem? U mnie zrobiło się to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Jogi napisał(-a):

to tam jest 19 mm między uszami (to może o to). Może być więc ciężko znaleźć pasek w tym rozmiarze.

19 mm to nie taki unikalny rozmiar - na necie jest cała masa pasków w takim rozmiarze 🙂 Także coś się znajdzie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o to że otwory na teleskopy są zbyt blisko koperty, przez co jest problem z założeniem paska? Miałem tak w jednym zegarku.

Wysłane z mojego motorola edge 30 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, jacek_63 napisał(-a):

Możesz podpowiedzieć do kogo uderzales z tym pożółkłym bezelem? U mnie zrobiło się to samo emoji20.png

temat pomógł mi ogarnąć Bartłomiej Górski zegarmistrz z Pruszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System DS w moim egzemplarzu działa 😎

Latem - zegarek zaliczył...beton (w sensie dosłownym, przeleciałem przez barierki 🤸‍♂️).

Finalnie, aluminiowy bezel uległ porysowaniu 😓 (ciekawe, czy ceramiczny wytrzymałby uderzenie / być może by pękł? 🤔) ale sam mechanizm, działa bez zarzutów i nie odnotowałem żadnych 'dodatkowych' odchyłek 💪

IMG_20240220_121116.1.jpg

IMG_20240220_121127.3.jpg


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mierzyłem tego zawodnika i jestem zachwycony pomysłem na kopertę bardzo ciekawa trochę spłaszczona w porównaniu do pierwowzoru ale to bardzo dobrze przy okazji jakby ktoś miał jakieś dojście do certiny w dobrej cenie to dajcie na priv bo chciałbym kupić tego zawodnika

20240222_092252.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka minimalistyczna Cytryna dotarła :)

DSC_8602.JPG


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, czarne w czarne ożywi? 🤔 

A tak to fajny, odkupie za pu ceny jak się znudzi 😊 

Ile? ... tydzień? ... dwa? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

Tomasz, czarne w czarne ożywi? 🤔 

A tak to fajny, odkupie za pu ceny jak się znudzi 😊 

Ile? ... tydzień? ... dwa? 😁

To niebieski Tomek pewnie z bazarku 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.