Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że pierwszy post na forum to dzień dobry wszystkim :)

A teraz do rzeczy, oryginał to to czy coś kombinowane, bo trochę mi wskazówki nie pasują, ale może się po prostu na takie nie natknąłem?

I z ciekawości, ile byście dali za ten egzemplarz? (Ile ja jestem w stanie wiem.)

 

firefox_jMfgDh2u9M.png

firefox_1NzJACSAWf.png

firefox_KhVjCZp4kK.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Paweł Bury. napisał:

Puść sobie chrono niech chodzi przez kilka minut - bo często lubi stawać np na 2-3 minucie i tak za każdym razem - czy zeruje itd.... to ważne bo cena wysoka a jak Ci dojdzie jeszcze serwis za 2-3 stówki to będą koszta

Zegarek fajny

Jedzie że mną do domu. Chrono się przycina, więc cena poszła w dół, o1/5 i wszyscy są zadowoleni. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Salahan napisał:

Jedzie że mną do domu. Chrono się przycina, więc cena poszła w dół, o1/5 i wszyscy są zadowoleni. :)

No i niech się nosi - czekamy na sesję po odświeżeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Spynacz napisał:

Jako że pierwszy post na forum to dzień dobry wszystkim :)

A teraz do rzeczy, oryginał to to czy coś kombinowane, bo trochę mi wskazówki nie pasują, ale może się po prostu na takie nie natknąłem?

I z ciekawości, ile byście dali za ten egzemplarz? (Ile ja jestem w stanie wiem.)

 

 

 

 

Wskazówki są ori. Te w perłowych oraz kilku innych tarczach takie miały. Co do ceny to myślę że ... zł to jak dla mnie górna granica za takiego Łucza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, kchrapek napisał:

Regulamin. Nie wyceniamy na forum.

To raczej była subiektywna opinia niż wycena ale niech będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pomoc w kwestii autentyczności dziękuję. 🙂

A co do problemu z wyceną, może nie dość dokładnie się wyraziłem ale miałem na myśli właśnie subiektywną opinię (swoją drogą niemal zbieżną z moją), a nie wycenę jako taką.

Jeśli chodzi o wspomniany regulamin, tak, przeczytałem go na chwilę obecną już nawet dwukrotnie i naprawdę nie widzę powodu "krzyczenia" na mnie pomarańczową czcionką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Spynacz napisał:

Za pomoc w kwestii autentyczności dziękuję. 🙂

A co do problemu z wyceną, może nie dość dokładnie się wyraziłem ale miałem na myśli właśnie subiektywną opinię (swoją drogą niemal zbieżną z moją), a nie wycenę jako taką.

Jeśli chodzi o wspomniany regulamin, tak, przeczytałem go na chwilę obecną już nawet dwukrotnie i naprawdę nie widzę powodu "krzyczenia" na mnie pomarańczową czcionką.

Przypomnienie regulaminu którego ktoś nie przestrzega jest najdelikatniejszą z form upomnienie i nie ma tu raczej czego komentować. Dotyczy to zarówno pytającego o wycenę jak i wyceniającego.

Rozdział VI. Przepisy porządkowe.

6. Zabronione jest dokonywanie wyceny oraz umieszczanie próśb o dokonanie wyceny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabronione jest także komentowanie decyzji i działań moderatora na forum, wszelkie sugestie, zażalenia itp w kwestii działań moderacji należy kierować bezpośrednio do zarządu KMZiZ. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, arek1a2b napisał:

Jakiż ten świat brutalny nic nie wolno.

Wolno. Wolno wszystko w ramach regulaminu.

Następne posty proszę pisać już zgodnie z tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresował mnie taki oto zegarek. Ktoś pomoże autentyczny czy składak? Koronka chyba nie oryginalną.

20201004_094132.jpg

20201004_094025.jpg

20201004_094046.jpg

20201004_094109.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie kiedyś starego stalowego poljota na części. Nie za bardzo mu się wtedy przyglądałem, ale ostatnio mając w końcu trochę czasu zajrzałem do niego i trochę się zdziwiłem. Na tarczy napis poljot 15 jewels, a mechanizm na 16 kamieniach. Cała reszta się zgadza, brakuje tylko sekundnika. Czy z tym zegarkiem jest coś nie tak? Poskładany w garażu? A może to jakiś taki wypust był, że coś innego napisali, a coś innego zmontowali? Mechanizm na chodzie, śmiga aż miło. Jeżeli, to nie jest składak, to bym go chyba oszczędził i zostawił jak jest. Jeżeli można prosić o odpowiedź znawców tematu. Ktoś coś?

p1.thumb.jpg.d42db77478fb1b91087a07e92538ddeb.jpg

p2.thumb.jpg.4fc002a06f8c3fbc80a3c0dbcc39a7b4.jpg

p3.thumb.jpg.a4cdf95f69daeaa7dd8e0adf9d5a907e.jpg


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk ewidentnie eksportowy "Made in USSR" na kole. Reki sobie uciąć nie dam ale wg mnie tak wypuszczali. Mam stalowego eksportowego Poljota gdzie na tarczy jest 16 jewels a werk 17, koło też opisane po angielsku.

5,1,1.JPG

3982946254_5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, art_69 napisał:

W tym przedostatnim zegarku werk jest od Poljota?

 

Nie. Ale patrząc po deklu mógł tak wyjść z fabryki. W końcu producent ten sam ...

Najlepiej zdjąć tarczę i sprawdzić czy pasują kołki, czy jest przyklejona do werku. Nie wiem czy rozstaw kołków obu werków był taki sam (nigdy się nad tym nie zastanawiałem). Jak jest normalnie przykręcona, to może być oryginał


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mkoch napisał:

 

Nie. Ale patrząc po deklu mógł tak wyjść z fabryki. W końcu producent ten sam ...

Najlepiej zdjąć tarczę i sprawdzić czy pasują kołki, czy jest przyklejona do werku. Nie wiem czy rozstaw kołków obu werków był taki sam (nigdy się nad tym nie zastanawiałem). Jak jest normalnie przykręcona, to może być oryginał

To nie może być oryginał, tylko to jest oryginał. Tarcze są przykręcane, rozstaw pasuje. Mam kilka zegarków z tymi mechanizmami. Werki eksportowe na Wielką Brytanię w poljotach z początków produkcji. Te późniejsze miały już mechanizm 2409, taki jak u Krzysztofa. Takie również mam.

36 minut temu, kchrapek napisał:

Moskwa

To prawda, ale aby trochę więcej wnieść, to poniżej fotka mojego poljota prawie identycznego jak Twój. Mechanizm ten sam, tarcza prawie ta sama, tylko, że mój jest prawidłowo opisany 17 kamieni 🙂. Nie pokazuję w całości, bo mój to jeszcze nieskończony projekt, brakuje mi wałka napędowego i koronki. Do niego właśnie chciałem przeszczepić, narządy, tylko zapomniałem, że tu jest standardowy mechanizm. Z tego co pokazałeś wnoszę, że mój 15 kamieniowy trupek może być oryginalny z tarczą 15 jewels i mechanizmem na 16 kamieniach. Pomimo, że stan słaby zostawię sobie jako ciekawostkę.

p17.thumb.jpg.a24c34a1e771a5a6f0f4fe1e78f5405e.jpg

 

1 godzinę temu, art_69 napisał:

A od czego jest ten mechanizm?

Tak jak pisał Krzysztof to werk z moskwy, ale aby trochę rozszerzyć temat mam jeszcze taką ciekawostkę jak poniżej. Stalowy poljot wyglądający normalnie:

p17.1.thumb.jpg.61d7e865b1d0139b89ab9299baa3679c.jpg

a werk z niespodzianką, na bank autentyk. Należałoby się spodziewać standardowego 2409, a tu zdziwienie😁

p17.2.thumb.jpg.103d00e73b05660e37a3035fa81e6a8e.jpg


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne bo na tarczy jest 15 jewels, to jeśli już to powinni wsadzić 15 kamienny 2608, taki jak w Pobiedzie z centralnym sekundnikiem.

Czemu wsadzili akurat 2608 16J z Moskwy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem ale spotykam takie "składaki" i myślę że tak to wyszło. Swojego też tak zostawiłem choć bez problemu można by zmienić werk. Mechanizmy na 100% na eksport bo koła opisane po angielsku więc nie sądzę że by ktoś to później podmienił wtedy byłby raczej zwykły werk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kchrapek napisał:

Dlaczego zdziwienie? Werk od Sportiwnego.  Były stosowane wszystkie tu pokazane.

Dzięki. Tego nie widziałem, a wszystko wyjaśnia.  Ja jak otwarłem, to się bardzo zdziwiłem, bo oczekiwałem 2409. Czasem się zdarza, że jak kupuję przez internet, to nie widzę mechanizmu. Niby ryzyko spore, ale dotychczas miałem tylko 2 wtopy, więc nie jest źle. Mając wybór kupić tanio, ale zaryzykować, lub obejść się smakiem, bywa że ryzykuję.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.