Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

shreq

Użytkownik
 • Content Count

  410
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by shreq

 1. W linkach pokazałem różnice w proporcjach tarczy i obudowy, .. ale co tam, ładny jest, a że kombinowany- kogo to...
 2. Tam chyba widać oś minutową, wzór wskazówki, wydaje mi się że jest od przekładni wskazań z minutową. Narożniki z postaciami to bardziej lata 1700 i później, niż 1600, ja przynajmniej nie spotkałem we wcześniejszych zegarach. Ornamentyka nieco prymitywna , przypominająca wzory celtyckie . Tarcza, mam wrażenie, za mała do tej ogromnej skrzyni i tej kwestii przyjrzał bym się dokładniej. Wypełnienie wokół tarczy wydaje się późniejsze . https://www.antiques-atlas.com/antique/evans__sons_salop_longcase_clock/as288a264 https://www.sellingantiques.co.uk/714801/18th-cent-carved-oak-8-day-long-case-grandfather-clock/
 3. Bardzo dziękuję, koleżankom i kolegom za mile spędzony czas! Warto było tarabanić się 500km. A na sam Toruń , będę teraz patrzył z zupełnie innej perspektywy. Pozdrawiam.
 4. shreq

  Porady potrzebuję :-)

  No i zrobiło się intelektualnie... kontynuujcie Panowie. Proszę😊.
 5. ...bo to naturalna kolej rzeczy jest😄. Swoją drogą, chciał bym mieć zegar z sygnaturą stolarza. Gdyby się gdzieś pojawił, to...
 6. No tak!😊. Płaciłem z firmowego konta, stąd brak nazwiska.
 7. Ale ja nie wycofałem przedpłaty, a rezerwację miałem zrobioną.😮🥺
 8. Nie potrafię zaakceptować, humorystycznego wydźwięku tego hymnu na cześć głupoty.
 9. Całkiem trafnie😔
 10. shreq

  Metron katalog

  Darzę nasze grono ogromną sympatią, bez wyjątku! Ale popatrz przez chwilę na temat moim okiem.poświęciłem zegarom większość swojego życia zawodowego i prywatnego. Zrezygnowałem z dobrego samochodu, dużego domu, a na wakacjach byłem 30 lat temu. Uczę się ciągle zawodu który nieustannie przypomina mi, jak mało we mnie jest pokory. Niemal codziennie weryfikowana jest moja znajomość tematu. Chciał bym aby ta energia, poświęcenie, w końcu też wiedza i umiejętności, służyły nie tylko mi. Ale nie mam z kim porozmawiać, wymienić się doświadczeniem, czy choć by psiakrew się pochwalić. Bo jedyne forum tematyczne, cały ten rok, zajmuje się urządzeniami mechanicznymi, zrobionymi przez inne urządzenia mechaniczne, zaprojektowanymi przez księgowych i aparat partyjny. Nie ma w nich nic z zegarMISTRZOSTWA! Mają swoje miejsce w historii, nikt o nich nie zapomni, sam mam kilka w kolekcji. Ale nie nadawajmy im rangi na którą szans nie mają, bo historia je i tak zweryfikuje. I nie jest to kwestia kasy! Bo zamiast 150 metronów w kolekcji, można kupić i uratować jeden zegar, który nas czegoś nauczy, coś opowie, a przede wszystkim pozwoli ocenić kunszt tego zawodu. Gdy miałem 20 lat ( lata 80-90) myślałem że nie ma na świecie piękniejszego życia niż to które znałem. Ale wyjechałem do Francji i zdanie zmieniłem. Może warto najpierw posmakować tego o czym ,,MY" mówimy , a potem nas oceniać. Ja Metrony poznałem od podszewki, i myślę że wiem co mówię. Teraz można mnie nawet zbanować, i tak nikomu się tu nie przydam.
 11. shreq

  Metron katalog

  ,,Głodny sytego nie zrozumie"
 12. shreq

  Metron katalog

  W moim przypadku z czystej zazdrości😉. Macie o czym pisać i co oglądać. Choć niema o czym pisać i co oglądać. Koledzy proszę nie ,,lajkujcie" tego posta. Na tak zdobytej reputacji mi nie zależy.
 13. shreq

  F.Schondorfer

  A u mnie taki już tyka😁 20210802_212401[1].mp4
 14. Dziękuję! W sumie, tyle mi wystarczy.😉.
 15. Witam! Wiem że powinno być odwrotnie, najpierw zapytać, potem kupić. Zdarzyło się jednak inaczej. Kupiłem wczoraj zegar, który wydaje mi się oryginalny, ale moja wiedza o linkowych jest niewielka. Jeśli ktoś ma jakieś skojarzenia z tym zegarem związane, to ja bardzo proszę o wiedzę. Pozdrawiam i życzę miłego dnia! Posiadam tylko zdjęcia z aukcji.
 16. shreq

  Porady potrzebuję :-)

  Garść uśmiechów i pozdrowienia🙂👍
 17. shreq

  odezwa...

  Tak , tylko czy balans jest wynikiem tuningu, który był bardzo powszechny. Tak jak w laternach, masowo przerabianych na wahadłowe.
 18. shreq

  odezwa...

  Zrozumiałem!😊 Ale czy w nim, nie powinien być kolebnik? To koło balansowe jest oryginalne? Jeśli tak, to tym bardziej zacny.
 19. shreq

  odezwa...

  No, ja wiem😊
 20. Żeby nie było łatwiej! Do dzisiaj byłem przekonany, że jest to szlif techniczny. zmniejsza naprężenia poprzeczne w wypukłym szkle, powstałe podczas produkcji, (skraca czas odpuszczania).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.