Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

4palce

Użytkownik
 • Content Count

  2,147
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by 4palce

 1. 4palce

  Citizen

  To jest po prostu inny (czerwony) wariant kolorystyczny dobrze znanych BN0150 (czarny) i BN0151(niebieski). Czyli średnica 44 mm, wysokość 12 mm, w uszach 20 mm. Nie jestem w temacie, o co chodzi?
 2. 4palce

  Citizen

  Aqualandy ~700 ojrasów, czerwony BN c.a. 200. Wg. informacji na profilu: Czyli będą, jak będą;)
 3. 4palce

  Citizen

  Nowego BN0157 widzieli? https://fb.watch/3ZCj4i5_Kk/
 4. Ok, wydaje mi się, że znalazłem rozwiązanie. Trzeba wejść do "Obserwowanych" i ręcznie, dla każdego istniejącego tam tematu zmienić ustawienie, jeśli jest inne niż pożądane. Te ogólne nie mają na nie żadnego wpływu.
 5. Codziennie dostaję maila "Twój przegląd z KMZiZ" z pozycjami obserwowanej zawartości z poprzedniego dnia. Nie chcę otrzymywać żadnych powiadomień na mail. Żadnych. Co jak sądzę wynika z kolejnych wyborów: - braku ptaszka przy wysyłaj wiadomości i informacje - nie wysyłaj powiadomień - wyszarzenia wszystkich pozycji powiadomienia mail Do kompletu w odrębnych ustawieniach obserwowanych mam:
 6. Cześć. Czy jest możliwe takie ustawienie, w którym wchodząc na stronę forum otrzymuję powiadomienia w interesujących mnie tematach przy tym "dzwoneczku", natomiast nie otrzymuję powiadomień na maila? W tej chwili panel wygląda tak:
 7. @sashimi A to ci dopiero psikus. Zwodniczy był ten okres zwłoki, ale po fakcie ma to sens. Najważniejsze, że działa, a renoma Citka obroniona.
 8. 4palce

  Citizen

  Zielony faktycznie był w ofertach od dawna, ale tę konkretnie zieleń, kojarzącą się z kolorem, na jaki malowano auta w Anglii po II WŚ widuję częściej od jakichś 2-3 lat. No mniejsza z tym, byłem po prostu ciekaw skąd to się wzięło.
 9. 4palce

  Citizen

  Hmm, a po co te wulgaryzmy i agresja? Zauważyłem, że od pewnego czasu wielu producentów ma w ofercie zegarki z tarczą w tym kolorze i zastanawiam się, co dało temu początek.
 10. 4palce

  Citizen

  BTW skąd się wzięła moda na tę powojenną zieleń?
 11. Proszę o pomoc w identyfikacji, Google jakoś mnie nie wspiera dzisiaj.
 12. Pewnie, że tak... trzy razy miałem Citizena BN0150/51, pewnie znowu kupie jak mnie najdzie.;P
 13. Zgadza się, szkoda. Weź to pod uwagę następnym razem zanim wyskoczysz do kogoś z absurdalnymi zarzutami o akwizycję albo z idiotycznymi wycieczkami osobistymi pod adresem nicka i wychwalaniem babcinego konta dla wykluczonych cyfrowo. Smartfon nie jest taki straszny, jak już się zacznie używać tego kalkulatora, co go większość ma między uszami. Widzę, że nie mamy szans się dowiedzieć ileż to był wart rubel w dniu, kiedy kolega dokonywał swojej niezwykle korzystnej transakcji? Cóż... No i od tego masz np. Revoluta, darmowy "portfel" który możesz zasilić dowolną kwotą na potrzeby jednej transakcji i tamże utworzyć wirtualną - jednorazową kartę na potrzeby tej transakcji. Po przekazaniu płatności karta znika, i nic nikomu z jej danych, nawet jeśli gdzieś kiedyś wyciekną. A wyciekną wcześniej czy później. Ja mam tę kartę podpiętą pod wszystkie usługi internetowe i śpię spokojnie.
 14. 2% mówisz? 2 złote na stu? No dramat, A kto każe zasilać kartę w niekorzystny sposób, drogo i długotrwale? A kto każe robić zakupy w najmniej korzystnym momencie, akurat w weekend? To korzystniej jest może dokonać zakupu płacąc na Twój sposób w sobotę, a obciążenie pójdzie w poniedziałek, albo wtorek po Bóg wie jakim kursie? Jakimże to utrudnieniem jest instalacja apki ze sklepu Google? To że masz kartę, którą możesz w dowolnym momencie jak Ci się tylko zamarzy skonfigurować to jest wada? PKO BP liderem, buahaha... A to Revolut jest nieprzydatny w przypadku nie otrzymania towaru? Z jakiegoż to powodu? Nie dalej jak w zeszłym tygodniu dostałem zwrot z Ali. Kartę dostajesz za naście złotych, pod warunkiem że się uprzesz nie skorzystać z licznych promocji z okazji Dnia Kota, Dnia Czekolady albo Dnia Dnia;) Nie masz obowiązku używania, nie masz ani ilościowego, ani kwotowego limitu wydatków. Nie masz obowiązku utrzymania salda. Używasz, albo nie. Problemem jest doładowanie? Kliknąć w PLUS i podać kwotę jest kłopotliwe? Ciężki masz żarcik. Tak czy inaczej, ile był wart rubel w dniu Twojego zakupu?
 15. Ostatni zakup, 25.04.2019. Zegarek i szpeje za 8060RUB. Revolut policzył po 0,0601, gdzie średni kurs NBP z tego dnia to 0,0596. Z konta zeszło 484,71PLN. To cały koszt. Po ile był rubel w dniu Twojego zakupu? Gdzie to niekorzystne rozporządzenie? Gdzie te koszta, które tak pieczołowicie wymieniasz? W czym leży mój błąd, z której strony zagraża mi ruina i pójcie z torbami? Więc? Kto tu (że zacytuję) pierdzieli od rzeczy?
 16. Może po prostu pochwal się jakimś zakupem, przedstaw jego historię, zobaczymy ile był wart zakupiony przez Ciebie towar, a ile finalnie zeszło z konta? Masz coś na poparcie swoich eksperckich przemyśleń, czy to jedynie teoretyzowanie i pustosłowie?
 17. Nikomu nie naganiam, dzielę się metodą której używam i z której jestem zadowolony. Podobnie jak rzesza ludzi. koszty wykonania transakcji - zasilenie konta rewoult prowizja wg. cen banku + przewalutowanie na subkonto 0,5% + płatność w dni wolne od pracy _ 1-2 % ryzyko kursu walut + dodatkowo przewalutowanie na rubla To wyżej, to jakieś sajens fikszyn. MasterCarda Revolut zasilam bez opłat VISA z mBanku. Natychmiastowo i bez opłat. Płacę w rublach poniżej kursu dnia dla Mastercard, przede wszystkim nie płacąc za przewalutowania PLN-EUR-USD-RUB. Przy okazji jeśli afiszowanie się z "kartą swojego banku" w internetach jest najkorzystniejsze, to gratuluję podejścia. Jedną z zalet Revoluta jest to, że możesz go doładować określoną kwotą adekwatną do kosztów zakupu i w razie wycieku danych nic więcej nie stracisz. Że o możliwości założenia wirtualnej karty dla jednej płatności nie wspomnę.
 18. Powtarzam, Revolut i płatność w rublach, wychodzi o 1/4 albo nawet 1/3 taniej, zależy od asortymentu. Grosz do grosza, a będzie kokosza;P Na przykład przeszklony dekiel, sygnowana koronka albo aftermarketowy bezel za free.
 19. Z moich doświadczeń najkorzystniej płacić Revolutem w rublach. Szybko, tanio i bezpiecznie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.